Autor Wątek: Ubezpieczenie dla królika i innych zwierzat  (Przeczytany 12886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Ubezpieczenie dla królika i innych zwierzat
« dnia: Sierpień 08, 2010, 00:21:21 am »
Chcialabym, aby wszyscy, ktorzy maja jakiekolwiek doswiadczenie z firmami ubezpieczajacymi kroliki, wypowiedzieli sie w tym temacie.
Chodzi mi glownie o ubezpieczenie w UK ;) Ale piszmy o wszystkich mozliwosciach, w kraju i za granica, bo jak wiadomo rozrzuceni jestesmy po swiecie.

Znalazlam dwie firmy ubezpieczajace kroliki w UK
http://www.petplan.co.uk/therightcover/rabbit.asp
http://www.helpucover.co.uk/product/pets/page/rabbit-insurance-benefits/


Zalozylam watek, bo w 'Emigracyjnych' temat moglby umknac, a tak, moze uda sie go uzupelniac.

Ustalilysmy, ze w tych dwoch firmach krolik nie dostanie pieniedzy za choroby zebow, za choroby na ktore wczesniej chorowal (czyli przewlekle i nawroty chorob).
Piszcie jesli wiecie cokolwiek i jesli uda wam sie wyczytac jakies 'ciekawostki' z regulaminow :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 10:44:12 am wysłana przez Tocha »

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2010, 00:33:43 am »
A Polskie ktoś zna?

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2010, 09:36:04 am »
Wlasnie, ciekawe czy jakakolwiek firma ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie mozliwosc takiego ubezpieczenia. Postaram sie zapytac znajomej u ktorej mam polisy i dam znac

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2010, 09:57:27 am »
Tak, popytajcie jesli macie taka mozliwosc. Na pewno przydadza sie nam takie informacje :)

Asiunka

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2010, 18:19:20 pm »
Wiem, ze w Generali jest mozliwosc ubezpieczania zwierząt. Jako "plus" do ubezpieczenia mieszkania.. Mniej więcej wygląda to tak, ze jak będzie pożar, powódź, czy coś innego i ucierpi na tym nasze zwierzę, to bedzie odszkodowanie. A co do polisy na leczenie futrzaków.. jeszcze o takim czymś nie słyszałam, ale zaciekawiło mnie to. Popytam ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2010, 18:46:49 pm »
Te polisy 'angielskie' z tego co sie zorientowalam najbardziej 'oplacaja sie' jak ktos ma rasowego zwierzaka i potrafi udokumentowac ile za niego zaplacil. W przypadku smierci zwierzaka zwracaja taka kwote. Wiem, ze to jest w tym momencie potraktowanie zwierza przedmiotowo, ale tak niestety jest :( Za smierc krolika mozna dostac wartosc sklepowa (ok. 20F) jesli nie mozemy udowodnic ile za niego zaplacilisy... To z takich drastycznych spraw.
Jest problem co do tego jakie leczenie beda finansowac, a jakiego nie. Nie chca finansowac leczenia stomatologicznego, oraz tych chorob, ktore nawrocily sprzed okresu zakupu polisy. No ale u krolikow nie tylko z zabkami sa problemy.

Ja sie gleboko zastanawiam jeszcze nad tym. Jestem w kropce. Chcialabym porady od kogos kto mial taka polise. Ale nie znam nikogo takiego. Ci ludzie ktorych znam, ktorzy trzymaja kroliki, to maja ich kilka, nawet nie sadze, ze je szczepia :/ a co do piero ubezpieczaja...

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2010, 22:39:03 pm »
Nigdy nie słyszałam o ubezpieczeniu królików... Ile takie ubezpieczenie kosztuje?
No i czy ma to sens?
Myślę, że w Polsce to nie ma sensu, bo chyba taniej wyjdzie zapłacenie za wizytę u weterynarza niż składka za królika, ale może się mylę...

Towarzystwa ubezpieczeniowe ogólnie nie lubią wypłacać nikomu pieniędzy. Mojej znajomej zalało łazienkę. Była ubezpieczona na jakieś 20-30 tyś. zł.
A ile jej wypłacili? 600 zł - bo stwierdzili uszczerbek w dwóch kafelkach - no więc może sobie wydłubać ze ściany te dwie kafelki i zafundować zakup dwóch nowych i jeszcze na lody jej wystarczy :)

Oby tak nie było, że jak zwierzątko zachoruje, to nie zapłacą ani grosza, bo choruje akurat na to, za co nie wypłacą odszkodowania.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2010, 23:38:28 pm »
Biszkopcik, w UK koszty za zabiegi u weta sa dosc wysokie. Cenia sie jednym slowem. I ubezpieczenie mogloby byc dobrym rozwiazaniem. Jednak moze byc tak jak piszesz, ze w rezultacie stwierdza, ze choroba nie miesci sie w polisie.
Ja jeszcze pomysle.

Koszt polisy w UK to okolo stu funtow rocznie. O cenach zabiegow to chyba mysza moze sie lepiej wypowiedziec, bo ja nie jestem zorientowana. Tylko pytanie, za co oddadza kaske? :/

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2010, 20:40:30 pm »
Czytałam ostatnio na angielskim forum wpis kobiety posiadaczki królika - jak napisała płaciła płaciła a jak królik zachorował to tak nakrecili w ubezpieczeniu ze zwrotu nie dostała.Takie ubezpieczenie jest dobre jeśli:kupujemy zdrowego królika ze sklepu i odrazu go ubezpieczamy zanim trafi do weterynarza na pierwsza wizyte.Jak obliczylam to rocznie wychodziło by mi 108 funtów nie jest dużo ale najczesciej jezdzimy do weterynarza przez kłopoty z ząbkami wiec ubezpieczenie nic nam tu nie da.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubezpieczenie dla krolika
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2010, 22:57:32 pm »
No włąsnie Monika, tu jest pies pogrzebany :/ to jest dokładnie tak jak piszesz :/ firmy ubezpieczeniowe dobrze się wycwaniły na tym punkcie :(

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Ubezpieczenia dla zwierząt
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2011, 06:54:36 am »
Jak wiadomo niektóre banki mają w ofercie ubezpieczenia dla zwierząt. Oferty te różnią się między sobą w zależności od banku. Banki zawierają umowy z wyznaczonymi lecznicami, więc możemy czegoś takiego już dokonać. Ubezpieczenia jednak z tego co widzę są oferowane tylko dla trzody chlewnej, psów i kotów. Mniejsze zwierzęta mogą być ubezpieczone w ramach ubezpieczenia domu czy mieszkań jako "rzecz", która poniosła jakieś straty w ramach wypadku, pożaru itp. Ale czy ktoś spotkał się z normalnym ubezpieczeniem zdrowotnym dla naszych mniejszych przyjaciół? Szukam i pytam, ale chyba mają mnie za jakąś "inną"  :zaczepia: Jeśli nie to jakie w Polsce mamy inne rodzaje ubezpieczenia zwierzęcia i ewentualnej pomocy, jeśli np cena leczenia czy pobyt w szpitalu przekraczają nasze możliwości. Nie wliczając osób prywatnych i fundacji. Jak możemy zabezpieczyć życie naszych pupili?


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ubezpieczenia dla zwierząt
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2011, 10:02:36 am »
Już kiedyś ktoś na forum pytał właśnie o ubezpieczenie królików, ale niestety nic nikomu nie wiadomo, czy takie coś w ogóle w PL istnieje.
Więc chyba tego nie ma, żeby ubezpieczyć zwierze jako zwierze i potem mieć z tego pomoc (w razie choroby, zabiegu itd)....

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Ubezpieczenia dla zwierząt
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2011, 10:15:40 am »
Poszukam tego mojego watku i je scale :) Ale nie dziala wyszukiwarka, wiec chwile mi to zajmie ;)
Krolik pewnie zostalby podciagniety pod zwierze egzotyczne.