Autor Wątek: Moli.  (Przeczytany 6265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moli

  • Gość
Moli.
« dnia: Grudzień 27, 2005, 15:52:00 pm »
Moli jest jak wiecie chora.I chciałam się was zapytać jaką diete powinna mieć podczas swojej choroby.Narazię daje jej:sianko,normalne jedzonko,koktail z jedzonka,wodę z kranu itp.

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2005, 16:14:14 pm »
Ok. Z chęcia ci powiem ale na co jest chora. Ja naprzyklad nie wiem  :dokitu:

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2005, 16:17:27 pm »
Dobrze. Już wiem. Twoja moli jak jest chora na raka. Powinna jeść sianko, wode, i ziarno. Tylko niei dawaj zieleniny :oh: Ani jakiś przysmakow bo to może zaszkodzić :oh:

Moli

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2005, 18:37:06 pm »
A dropsików ryżowych też niemoże :????: Albo nawet suchego chlebka :????:

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2005, 20:22:02 pm »
Wolalbym żeby nie. Rak to nie przelewki. Nie wiem co wet ci radzil. Jego się spytaj :cisza:

DOT.

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2005, 21:55:00 pm »
Czemu niby ma nie dostawać zieleniny? I proponowałabym raczej granulat niż ziarno. Jeśli radzi sobie z jedzeniem to nie trzeba jej specjalnie ograniczać (oczywiście sychy chleb i te dropsy sobie daruj, bo do niczego nie są potrzebne).

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2005, 22:11:14 pm »
Wiesz. Zależy jaki to jest rak. Gdyby był jelit albo odbytu czy nawet macicy to raczej nie bylo by wskazane dawać takich rzezy.

DOT.

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2005, 11:38:54 am »
A jakieś uzasadnienie? Jakoś nie znajduję powodów czemu akurat zielenina miałaby szkodzić.

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2005, 12:42:57 pm »
Ja się nie znam. Ty jesteś weterynarzem więc lepiej wiesz. Sądzilem że jeżeli królik by mial raka jelit mniej strawne jedzonko mogło by zaszkodzić(zielenina).

kicius18

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2005, 14:10:20 pm »
O jejq twoje suonqq ma raka? Jak to sie objawia :( tak mi przykro...

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2005, 14:39:21 pm »
Rożnie. Zależy gdzie jest guzek. Jeżeli naprzyklad w plucach mogą występować problemy z oddychaniem. Jeżeli znow rak macicy może kroliczek nie wydalać. A może sie okazać że objawow nie będzie widać i kroliczek sam zdechnie. Samice powinno się sterylizować. Moja kroliczka Janinka zmarla na raka w wieku 1.5 roku.

Moli

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2005, 16:26:07 pm »
Moli miała to już od małości ale dopiero teraz to się objawiło.A ty michak nie wyskakuj mi tu z rakiem bo to niejest rak tylko ropniak.Ale myśle że Moli wyjdzie z tego:).

michak

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2005, 18:08:44 pm »
E-e-e-e........
Jak czytalem temat o chorobie Moli to niby miałbyć to rak. I dlatego mówię o raku. Jak robisz tematy to przypomnij albo oznajmij na co twój krolik jest chory :hm:

Moli

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2005, 20:08:03 pm »
No znaczy sie o.k.

Robalek

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2006, 11:04:30 am »
Cytat: "michak"
Powinna jeść sianko, wode, i ziarno. Tylko niei dawaj zieleniny :oh: Ani jakiś przysmakow bo to może zaszkodzić :oh:


Cytat: "michak"
Ja się nie znam. Ty jesteś weterynarzem więc lepiej wiesz.


Skoro, jak sam piszesz, się nie znasz, to nie rozumiem, dlaczego tak autorytatywnie się wypowiadasz. Nie zdajesz sobie sprawy, że możesz wyrządzić krzywdę jakiemuś króliczkowi, przez nieumiejętną, złą poradę? Nikt od Ciebie nie oczekuje, żebyś wypowiadał się w każdym temacie, skoro to robisz z taką pewnościa siebie, to ktoś może jeszcze nie daj Boże pomyśleć, że się na tym znasz. Następnym razem lepiej dobrze się nad tym zastanów, zanim coś napiszesz.

Moli - chleb nie jest pożywieniem dla królika i nie powinien być mu podawany, zawiera różnego rodzaju dodatki, jak emulgatory i konserwanty, które mogą zwierzątku zaszkodzić. Dropsy, kolby, witaminki i inne badziewie są ludzkim wymysłem na zarabianie pieniędzy, żerującym na naiwności właścicieli zwierząt. To tak jakby u ludzi dietę opierać na hamburgerach, coli i frytkach.

Robak

anUSZka

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2006, 21:31:22 pm »
Moli, pamietaj, ze zawsze powinno sie jak najbardziej unikac zmian w diecie, zwlaszcza w chorobie (oczywiscie wyeliminowanie niezdrowych rzeczy takich jak chleb czy dropsy jest jak najbardziej wskazane).
A gdzie jest ten ropien?

Moli

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2006, 19:49:21 pm »
Ropień jest przy tylnej chyba lewej nużce.

anUSZka

  • Gość
Moli.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2006, 19:08:12 pm »
no to tym bardziej nie ma powodu do modyfikowania diety (z wyjatkiem wywalenia tego, co niezdrowe).