Autor Wątek: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje  (Przeczytany 3952 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline dorota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« dnia: Lipiec 31, 2010, 21:09:13 pm »
Czy jest jakiś żwirek do kuwety, koniecznie niezbrylający który nie będzie tak strasznie pęczniał jak pinio? Próbowałam już bawełniany stop smell ale nie nadaje się...Teraz używam pinio, ale mój królik ma kuwetę o wysokości 2 cm i pinio się z niej wysypuje gdy znajdzie się w niej choć trochę moczu...Nie wiem jakie mają właściwości, tak tylko w sklepie widziałam i dlatego pytam.
Czy używał ktoś Jrs Chipsi Mais? Czy ona rozsypuje się tak jak pinio
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 22:12:22 pm wysłana przez dorota »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2010, 21:12:46 pm »
jak dla mnie silikon to  lipa, zarówno dla kotów jak i dla królików.
Nie chcę nawet myśleć, co będzie jak uszak zje silikonowy żwirek
Bazyl też ma niską kuwetę, ja stosuję zwykły pellet, i po prostu go mniej wsypuję.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2010, 21:54:52 pm »
Swojego czasu używałem pinio ale niestety Mefisto dostał od niego jakieś uczulenie i ropny wysięk z oczka. Zmieniłem wsad do kuwety na Jrs Chipsi Mais i jestem bardzo zadowolony.  Mefisto również. Wadą Jrs Chipsi Mais jest to, że jest drobny i uchol wyskakując z kuwety sporo go rozsypuje po klatce oraz cena (sporo droższy od pinio). Niemniej Jrs Chipsi Mais mogę polecić opierając się na własnym doświadczeniu.Wsad nie pęcznieje.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline dorota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2010, 22:11:46 pm »
Właśnie interesuje mnie co konkretnie dzieje się gdy królik wysika się w chipsi mais? Czy coś podobnego do pinia tj pęcznieje i mi niestety wysypuje się z kuwety czy wchłania mocz nie zmieniając rozmiaru? jeśli tak to jak poznać który żwirek już wymienić?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2010, 22:27:48 pm »
Mocz jest wchłaniany, nie pęcznieje zmienia tylko barwę na ciemniejszą. Co do zmian żwirku to nie mogę się wypowiedzieć albowiem sprzątam ucholom codziennie - codzienna wymiana żwirku.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2010, 00:04:13 am »
ja miałam długi czas bo w sklepie zoo mieliśmy do wyboru albo to, albo żwirek silikonowy, a wtedy jeszcze nie zamawiała z allegro.
Ogólnie to mi się wydaje że on jednak minimalnie pęcznieje, ale może nie mam racji?  :crazy: Te kuleczki magazynują w sobie wodę i przy dużych sisusiach odniosłam wrażenie, że kuleczki się robią bardziej okrągłe.
Truffel, zaczął któregoś dnia w kuwecie szamać ten żwir i wydalił w takiej samej postaci w jakiej weszło, bez żadnych problemów z brzuszkiem i kupką, więc pod tym względem polecam, bezpieczny nawet dla królików jedzących pierwsze co im w zęby wpadnie ;)
Cenowo nie polecam, przy trzecim króliku sikającym wszędzie gdzie popadnie i koniecznością napełniania 5 kuwet - zrezygnowałam
Widać kiedy trzeba zmienić kuwetę. Makrela mogła mieć ten sam żwir nawet 3 dni - ale to raczej kwestia tego, że ona leje gdzie popadnie, a rzadko jej się zdarzy tam gdzie powinna  :diabelek, natomiast u Truffla i Karramby wymieniałam raz dziennie.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2010, 14:38:23 pm »
ja używam kolb kukurydzianych i pod wpływem moczu pęcznieja i się rozsypują :)  wymieniam codziennie :) przy wiekszym siusianiu to i nawet 2 razy dziennie :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jrs Chipsi Mais - podściółka z kolb kukurydzy-czy się nadaje
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:16:50 pm »
Czy jest jakiś żwirek do kuwety, koniecznie niezbrylający który nie będzie tak strasznie pęczniał jak pinio? Próbowałam już bawełniany stop smell ale nie nadaje się...Teraz używam pinio, ale mój królik ma kuwetę o wysokości 2 cm i pinio się z niej wysypuje gdy znajdzie się w niej choć trochę moczu...Nie wiem jakie mają właściwości, tak tylko w sklepie widziałam i dlatego pytam.
Czy używał ktoś Jrs Chipsi Mais? Czy ona rozsypuje się tak jak pinio
Ja używałam - cała czwórka ją zjadała, więc musiałąm z niej w tym samym dniu zrezygnować. Później były kolejne próby, które kończyły się ponownie szamaniem...
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3