Autor Wątek: Negatywne skutki kastracji  (Przeczytany 141654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:55:22 pm »
A widziałaś kiedyś jak pies tęskni za drugim? Bo moja koleżanka miała taką parkę, i po śmierci jednego psa drugi niebawem za nim podążył

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:05:27 pm »
Oczywiście, że widziałam. Jeśli psy są razem, to wiadomo, że się do siebie przywiązują.
Co zupełnie nie zmienia faktu, że z człowiekiem łączą je zupełnie inne relacje. Słyszałam o psie, który umarł zaraz za swoim właścicielem - o takim króliku jeszcze nie słyszałam.

Jeszcze raz powtórzę, że porównywanie tych dwóch zwierząt nie ma sensu.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:12:15 pm »
ja nie mówię o relacji pies człowiek, ale pies-pies; królik-królik.
Każde z tych zwierząt po latach spędzonych z kolegą będzie odczuwało stratę.
Jednak królik trzymany pojedynczo wg mojego zdania nie odczuwa braku drugiego królika i nie sprawiając mu kolegi nie czyni się wobec niego okrucieństwa. Jeden królik w domu jest królikiem szczęśliwym, na jakiej podstawie zarzuca się osobom posiadającym królika skazywanie go na samotność?

cyt kitty 27: Jeśli mam wybierać to wolę szczęśliwe wykastrowane duety niż nieszczęśliwego niewykastrowanego samotnego singla

ja nie uważam, aby mój królik był nieszczęśliwy i śmiem uważać, że jestem bardziej w stanie poznac humory i nastroje MOJEGO królika niż Wy

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:16:15 pm »
Serducho kochana, widzę, że zestawiłaś wiele faktów w jednym z postów, czy mogłabym to wykorzystać do stworzenia jednego dużego tematu o wadach i zaletach kastracji/sterylizacji?
Kto inny chciałby mi pomóc w napisaniu takiego posta na forum?  czy chcecie zrobic to razem jak juz w koncu znudzicie się tą wymianą zdan? :D

Myslę nad taka konstrukcją postów:

Kastracja królika

O samym zabiegu:

O czym należy pamiętać:

Zalety:

Wady:


Sterylizacja królicy

O samym zabiegu:

O czym należy pamiętać:

Zalety:

Wady:

Czy jakiś jeszcze inny podpunkt powinien być zawarty? Uwagi czy cos takiego?

Myśle jeszcze o wstępie, aby wyjaśnic co sie dzieje z krolikiem, kiedy, dlaczego wykonuje sie kastracje/sterylke etc.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 16:22:53 pm wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:16:42 pm »


ja nie uważam, aby mój królik był nieszczęśliwy i śmiem uważać, że jestem bardziej w stanie poznac humory i nastroje MOJEGO królika niż Wy

Naprawdę??

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:20:35 pm »
chyba naprawdę, czy Ty wiesz to lepiej? Jak tak to gratuluję diagnozy na odległość

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:21:11 pm »
Piszę to jedynie na podstawie mojego doświadczenia. Miałam jednego królika, miałam też dwa. Różnica jest ogromna.

A relacja z człowiekiem ma tu jednak znaczenie i to całkiem spore, bo królik nigdy nie przywiąże się do człowieka tak, jak pies, człowiek mu odpowiedniego towarzystwa nigdy nie zapewni i wybacz, ale to wiem na pewno, nawet nie znając twojego królika. Znałam/znam za to moje i to mi wystarczy, że mieć takie, a nie inne zdanie, bo króliki mimo różnych charakterów, naturę mają taką samą (z wyjątkami potwierdzającymi regułę).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:24:28 pm »
czy to, że charakter królika nie powoduje ścisłej więzi z człowiek automatycznie oznacza nieszczęśliwego królika?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:27:03 pm »
Biorąc pod uwagę ich stadną naturę - sama sobie odpowiedz, moje zdanie znasz.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:31:15 pm »
hahahaha i w kółko to samo,rozmowa bez sensu naślijcie toz na mnie, że krzywdzę zwierzaka i tyle.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:40:15 pm »
Myslę nad taka konstrukcją postów:

Kastracja królika

Sterylizacja królicy
Czy jakiś jeszcze inny podpunkt powinien być zawarty? Uwagi czy cos takiego?

Ja znów popieram. Przejrzystość i łatwość dotarcia do konkretów, to coś co lubię :)

Ja mam propozycję żeby dorzucić jeszcze coś o OPIEKUNIE królika. No bo z tego co czytam w różnych postach, to jednak towarzyszenie swojemu ucholkowi w tych trudnych dla niego chwilach wywołuje stres także u jego właściciela. Może pojawią się jakieś porady jak sobie z nim poradzić?
Negatywnym skutkiem kastracji może być też... poczucie winy u opiekuna.
Ja osobiście gdybym się zdecydowała już na zabieg, to nie miałabym co do niego wątpliwości. Ale sądząc po gwałtownych reakcjach i wypowiedziach niektórych forumowiczów nie mogę się oprzeć wrażeniu że coś ich gryzie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:44:33 pm »
hahahaha i w kółko to samo,rozmowa bez sensu naślijcie toz na mnie, że krzywdzę zwierzaka i tyle.
No cóż - pozostawię bez komentarza.
Bo potem znowu będzie, jak powiem, że przesadzasz: "Ciapusia zejdź ze mnie" :]
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:50:23 pm »
Ja mam propozycję żeby dorzucić jeszcze coś o OPIEKUNIE królika. No bo z tego co czytam w różnych postach, to jednak towarzyszenie swojemu ucholkowi w tych trudnych dla niego chwilach wywołuje stres także u jego właściciela. Może pojawią się jakieś porady jak sobie z nim poradzić?
Negatywnym skutkiem kastracji może być też... poczucie winy u opiekuna.
Ja osobiście gdybym się zdecydowała już na zabieg, to nie miałabym co do niego wątpliwości. Ale sądząc po gwałtownych reakcjach i wypowiedziach niektórych forumowiczów nie mogę się oprzeć wrażeniu że coś ich gryzie...
Ja z kolei sadzac po gwaltownych reakcjach, smiem sadzic, ze cos gryzie, ale wlasnie opiekunow trzymajacych niekastrowane krolicze single. Ale to moje subiektywne odczucia sa.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:51:34 pm »
Biszkopcik - mnie nic nie gryzie, na zabieg Ciapuli i Jaspera byłam zdecydowana i nie żałuję, z całą pewnością bym to zrobiła ponownie. Jasper jak go odebrałam był już wybudzony i bardzo się niecierpliwił w transporterze, zdecydowanie chciał już wyjść na wolność ;) No ale jeszcze musiał się trochę pomęczyć, tak krótko po zabiegu nie jest wskazany ruch. Ciapula dopiero na drugi dzień w pełni wróciła do stanu sprzed sterylki, ale jadła już wcześniej.


A ja się denerwowałam tylko przy sterylce Ciapuli. Weterynarz mi później sam powiedział, że w oczach aż miałam wrogość do nich :D Czekałam jak na szpilkach na telefon. Kiedy zadzwonili, że już po zabiegu i wszystko się udało, że królik do zabrania za jakieś 2 godziny, poczułam niesamowitą ulgę. Oddając Jaspera byłam już zupełnie spokojna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 16:54:59 pm wysłana przez Ciapusia »
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:57:21 pm »
Biszkopcik, (nie)stety mnie nic nie gryzie, ja kastrowałam/sterylizowałam kilka kotów i królików (te stałe i te tymczasowe). Nic na sumieniu nie mam :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:57:44 pm »
co niby gryzie? Ja zwyczajnie odpieram tezę, ze nie kastrując mojego królika robię mu krzywdę, bo nie zapewniam króliczego towarzystwa. Ja tak nie uważam, czemu nie możecie uszanować czyjegoś odmiennego  zdania?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:59:43 pm »
Póki co, to ty nie szanujesz naszego, twoje posty i reakcje na to wskazują (np. owe "hahahaha").
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:00:53 pm »
Blablabla, bo zacznę sie łokciami przepychać miedzy Wasze posty kochane kobitki :D  :lanie:

Hmm może zrobić z tego po prostu najlepiej kompleksowy artykuł.. Nie tylko o samych wadach i zaletach ale równiez do tego o opiece, jak przygotować etc.. Ja wiem, że jest kilka stron na ten temat, ale skoro ludziom nie chce sie zajrzec do neta, to mozna przeciez tutaj napisać nas własny poradnik.

Wiec może taka konstrukcja:

Wstęp (dlaczego kastracja/sterylizacja, kiedy jest wskazana, ogolnie o zachowaniu krolikow)

O czym należy pamiętać przed kastracją/sterylizacją (zalecenie przed operacją, sprawdzenie weta, jak przygotować krolika do operacji etc.)

Kastracja królika

O samym zabiegu:

Zalety:

Wady:


Sterylizacja królicy

O samym zabiegu:

Zalety:

Wady:

Powikłania

Opieka pooperacyjna:

Rady dla opiekuna


czekam na propozycje i chęć współpracy

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:03:17 pm »
matko jak super wychodzi Ci odwracanie kota ogonem, gratuluję.
 Ja nie mówię, że kastracja to bestialstwo czy znęcanie się.
 A w drugą stronę padły oskarżenia o trzymaniu nieszczęśliwego niekastrowanego królika.
Chcecie to kastrujcie , ale nie wmawiajcie innym osobom, że ich królik bez kastracji jest nieszczęśliwy..Jak kogoś nie stać na drugiego królika to znaczy, że w ogóle nie może mieć tego zwierzęcia? Bo do tego ta rozmowa prowadzi

a skoro odbierasz moje hhahaha do siebie, to już Twój problem ...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:09:42 pm »
Ja odwracam kota ogonem, ja? Takie jest moje zdanie, królik samotny jest nieszczęśliwy. Ty swoją odpowiedzią pokazałaś, że mojego zdania nie szanujesz. A teraz sama piszesz, że my nie szanujemy twojego - hmmm... Rzeczywiście, ja odwracam kota ogonem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."