Autor Wątek: Negatywne skutki kastracji  (Przeczytany 141699 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:15:51 pm »
Tocha
Biszkopcikowo chyba chodziło o to:
cyt kitty 27: Jeśli mam wybierać to wolę szczęśliwe wykastrowane duety niż nieszczęśliwego niewykastrowanego samotnego singla

Ta wypowiedź sugeruje, że trzymajac jednego królika wyrządza mu się krzywdę..No ale to Kitty już tłumaczyła co miała na myśli :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:23:59 pm »
Gosia, ale chyba Kitty tez pisala to na podstawie wlasnego doswiadczenia. Ma porownanie, bo miala samotnego krolika i ma parke i nie chcialaby miec wiecej samotnego krolika, bo uwaza, ze nie jest to odpowiednie.
Ja tak odebralam te wypowiedz. Ktos kto probowal polaczyc krolika z innym i to sie nie udalo, bedzie mial inne odczucia.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:33:16 pm »
Biszkopcik a ja CIebie osobiscie proszę wyciągnij już tej kij z mrowiska..

Dlaczego prośba jest skierowana tylko do mnie?
A poza tym co tu jest "mrowiskiem" - kastracja?
To nie moja wina, że zakładam wątek o kastracji, a dochodzi do tego, że ludzie schodzą na inne tematy i prawie zaczynają się bić ze sobą...

Skoro temat jest o wadach kastracji. Nagle pojawia sie temat szczesliwego krolika i szantazu emocjonalnego.

Ja sugeruje skonczyc ten temat i zabrac sie za opracowanie tematu wad i zalet kastracji/sterylizacji - gdzie beda wszystkie suche i potrzebne fakty. Nie ma sensu dyskutowac o tym, czy krolik jest szczesliwy, czy nie kiedy jest sam czy z kolega, kiedy jest wykastorwany, czy nie. Tylko on jeden wie czy jest mu dobrze, jesli byloby mu zle to pewnie okazalby to swoim zachowaniem, a skoro kazda z Was pisze, ze Wasze krole brykaja, imaja im sie zarty, psoty etc.. to same sobie odpowiedzcie na to pytanie czy Wasz krolik/kroliki sa szczeliwe czy nie.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:45:08 pm »
Skoro temat jest o wadach kastracji. Nagle pojawia sie temat szczesliwego krolika i szantazu emocjonalnego.

Masz rację... nagle pojawia się 100 innych tematów. Tylko, że ja ich nie zaczęłam. Ja tylko odniosłam się teraz do wcześniejszych wypowiedzi innych forumowiczów.

Ja sugeruje skonczyc ten temat i zabrac sie za opracowanie tematu wad i zalet kastracji/sterylizacji - gdzie beda wszystkie suche i potrzebne fakty.

Popieram Cię w 100%. Ja również chciałam żeby każdy podał tu suche fakty i trzymał się tematu. Jeszcze na pierwszej stronie usiłowałam uzyskać konkrety, ale bez efektów. Oto mój cytat z pierwszej strony:
Zamiast czytać tylko wątki pod tytułami: kastracja? czy kastrować? czy już teraz kastrować? chciałam aby był też taki gdzie od razu podane są wszelkie zagrożenia żeby każdy potencjalny nowy forumowicz miał konkrety już na wejściu.
Na razie mi się to nie udało, bo rozpoczęła się dyskusja: "kastracja jest dobra! po co mówić o zagrożeniach?!"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 16:49:19 pm wysłana przez Biszkopcik »

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 28, 2010, 17:16:33 pm »
Ja tak tylko napiszę, że Ciapula dostała SZAŁU, jak Jaspera do domu przyniosłam. Milka na Jaspera też się rzucała, gdy tylko się do jej klatki zbliżał. I to wcale nie znaczy, że królik jest asopłeczny. Potrzebuje czasu, żeby się oswoić z nową sytuacją, żeby się uspokoić. Efekt widać w galerii moich króli.

I kończę dyskusję w tym temacie, mogłabym to ciągnąć, bo argumenty mam, ale nie ma to najmniejszego sensu.

Wygłaskajcie swoje króle.

PS. Biszkopcik, radzę przeczytać pierwszy post i zastanowić się, czy rzeczywiście to nie ty zaczęłaś dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 17:21:43 pm wysłana przez Ciapusia »
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 28, 2010, 21:38:31 pm »
Moj krolik jest aspoleczny niestety. A poza tym skad niby my opiekunowie wiemy tak naprawde co mysli i czuje krolik? A moze jak tak patrza na nas to sobie mysla...................ech ty idiotko co ty mozesz wiedziec?!...........................a moze kabanos to dla mnie kraina szczesliwosci?
Tak naprawde to tylko interpretujemy na podstawie wlasnych doswiadczen i uczuc ich zachowania i emocje a wlasciwie guzik wiemy

Nuna

  • Gość
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:07:02 am »
Wiecie, sa kraje gdzie trzymanie zwierzat stadnych (papugi, swinki, szczury, kroliki, myszoskoczki itd.) pojedynczo jest prawnie zabronione i nie wzielo sie to z tego, ze politycy nie maja tam co robic.  W Polsce jeszcze daleko do tego bo tu w dalszym ciagu sorry , ale dzieci i zwierzeta glosu nie maja. To tak na marginesie...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 29, 2010, 14:52:46 pm »
Nuna, wlasnie ja slyszalam o tym, ale nie mialam pewnosci ktore to kraje.
Nie wiem czy w Anglii jest takie prawo, ale w duzych zoologach sa dostepne ulotki nt. kazdego sprzedawanego zwierzaka i tam jest uwzglednione, ze zwierzak potrzebuje towarzystwa :) Ponadto sa znizki przy zakupie dwoch zwierzat tego samego gatunku. Na pewno sklep szybciej dzieki temu sprzedaje, ale informacja jest, znizka jest, wiec nie mozna powiedziec, ze promuja cos zlego.

Ponadto spotkalam sie z tym, ze jesli chce sie adoptowac krolika, ktory mialby mieszkac sam, to obowiazkowo musi on mieszkac w domu a nie na dworze. Jesli chce sie miec klatke na dworze, to trzeba adoptowac conajmniej dwa kroliki.

Nuna

  • Gość
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 29, 2010, 15:09:46 pm »
To Austria i Szwajcaria od 2008 roku zdaje sie , w Niemczech jeszcze nie ma, ale sa zbierane podpisy i milosnicy zwierzat staraja sie aby to tez u nas weszlo. W wiekszosci schronisk nie dostanie sie krolika czy swinki, ptakow, myszy itd. do pojedynczego chowu, w  stowarzyszeniach typu SPK czy np. caviarnia  (b. rygorystycznie, partner i wystarczajaca ilosc miejsca) ,takze w niektorych ogloszeniach jest wzmianka, ze tylko "do partnera".


Sorry za off top temat o kastracji  :nie_powiem no, ale zeby zwierzaki zyly ze soba w przyjazni i nierozmnazaly sie na potege, kastracja musi byc :)

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:51:35 pm »
ale zeby zwierzaki zyly ze soba w przyjazni i nierozmnazaly sie na potege, kastracja musi byc :)

Czytałam przed chwilą inny wątek i okazuje się, że dwa wykastrowane samce mogą ze sobą walczyć przez cały czas i w ogóle się ze sobą nie zaprzyjaźnić.
Myślę, że o tym też warto wspomnieć: sama kastracja nie jest gwarantem tego, że króliki będą się ze sobą przyjaźnić.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 29, 2010, 20:30:00 pm »
Nikt tego nie powiedzial ze jest, wszystko zalezy od charakteru krolika.. Kastracja jedyne ułatwia zaprzyjaznianie.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 29, 2010, 20:57:07 pm »
Biszkopcik a ktory to byl watek? :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:53:12 pm »
Dwie sterylizowane samiczki tez walcza do upadlego i sie nie cierrrpia. Jak ja z tesciowa. Ale sterylizowana samiczka juz nie gryzie zeby zagrysc na smierc i nie rzuca sie na wszystko. Tylko na 2 krolika i koty.

nuka

  • Gość
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 30, 2010, 08:07:07 am »
Dwa kasrtowane samce do tego samiczka po sterylce potrafia sie świetnie dogadać bez bójek. Dowodem jest moja trójeczka Nuczka, Mały i Tos. to trójkąt przyjaźni :) Kombinacje przytulań najrózniejsze, albo któryś chłopak i Nuczka , albo Toś z Małym, albo cała trójeczka jednocześnie

megana88

  • Gość
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:16:12 am »
Ja mam dwie wysterylizowane samice i nie powiem, że nie gryzą się by zabić... Wystarczyła chwila by poraniły się okrutnie, także sterylka nie pomogła. Poza tym Luśka stała się 100% bardziej agresywna niż przed sterylką. Próbowałam różnych sposobów i jedynym jest po prostu zamykanie jej. Już nie chodzi o gryzienie pozostałych zwierzaków, ale nawet nas... Robi potworny syf w domu, zrzuca kwiatki z parapetu, wysypuje piasek, wszystko na naprawdę dużą skalę. Dwa dni temu wywaliła wszystkie kwiatki z parapetu (spore donice, godzina 23, nie muszę tłumaczyć jaka byłam wściekła). To przeważyło i od teraz niestety całymi dniami siedzi w zagrodzie. Nie mam pojęcia co będzie jak okaże się, że jej tak zostanie...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 31, 2010, 23:08:13 pm »
Niestety czasami tak jest, że zachowanie jest kwestią charakteru, a nie płciowością.

U mnie po kastracji:
-agresja do obcych ludzi na swoim terytorium bez zmian
-obsikiwanie, nie robił tego bardzo często, ale teraz wcale
-wagę ma normalną po kastracji, nie przytył bardziej
-przez pewien czas czuł się molestowany i patrzył na mnie dziwnie jak mu patrzyłam między nogi, bo panicznie się bałam, że może być coś nie tak ze szwami xd

Teraz mi pasuje sterylnąć Fiźkę, bo ona czasami ma napady i również bidoka molestuje, mam nadzieje, że to nie chęć dominacji, tylko po prostu rujki...

Megana, czemu zwala kwiatki? Robi to specjalnie, czy po prostu lubi kicać po parapecie? A druga króliczyca?




Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:15:58 pm »
Nie wiem czy to co napiszę to kwestia kastracji, ale po zabiegu Semir zaczął strasznie brudzić- rozrzuca wszędzie siano.
Po drugie dostał jakąś fazę na gryzienie kabli, choć wcześniej tego nigdy nie robił(no ok raz mi zjadł ładowarkę...ale generalnie jak odkurzaliśmy itd. to nigdy nie miał parcia na kabel, a teraz nawet odkurzyć przy nim nie można).

No i wcina jak szalony, szczególnie siano- jak się przyssie do paśnika to je, je, je....
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:00:07 am »
a moja laska po sterylizacji przestała rzucać się na wszystkich, sikać wszędzie, gryźć wszystko
przestała też zwracać uwagę na domowników, przytulać się, przychodzić

generalnie została warzywem bez uczuć, ani nie ma pozytywnych ani negatywnych
lek. wet. Sowa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:35:51 am »
A moje obie króliczki po sterylizacji są pełne uczuć zarówno negatywnych jak i pozytywnych - Mierzwiak bardziej pozytywnych, a Troll bardziej negatywnych  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Annuszka*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
Odp: Negatywne skutki kastracji
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:50:22 pm »
Ja jestem zwolenniczką kastracji. Jak dotąd wykastrowałam 3 koty i 6 króliczków.
Prawie wszyscy moi milusińscy mają się dobrze, nie znaczą mieszkania siuśkami ( przynajmniej nie za bardzo), mocz nie cuchnie, nie ma niepotrzebnych rujek,o ciążach nie wspomnę. Ale negatywne skutki kastracji które przeżyłam na własnej skórze to:
- kocur Foremanek i króliczka Barbara po kastracji znacznie przybrali na wadze
- przeżyłam stratę ukochanego króliczka Maluszego, który miał powikłania pokastaracyjne, 3 dnia zmarł
- króliczka (też Maluszy )po sterylizacji niestety  zdziczała. Przed sterylką nie była może wulkanem energii ponieważ ma juz z 5 latek, ale była bardzo towarzyska, garnęła się do ludzi i zwierząt. Zwłaszcza z panem Unkasem (kastrowany)  zaczynała się już zaprzyjaźniać i mimo że na początki były takie że on ją przepędzał ze swojego terytorium, później już można było mówić o prawie przyjaźni. Nie było może przytulania i mycia sobie wzajemnie uszek i mordeczek ale było tak:

http://img39.imageshack.us/img39/797/sam1632k.jpg

A po sterylce jest tak, że Maluszy panikuje i na widok Unkasa dostaje histerii i ucieka. Unkas władze wykorzystuje, straszy ją, goni i szarpie za futerko. Myślałam że to minie, jak opadną hormony to wszystko się wyreguluje. Mała prawie 2 tygodnie spędziłą w klatce bo nie dość że miała szwy po sterylce i to jeszcze szwy po usunięciu guza sutka. Niestety mineło już kilka dobrych tygodni. Sytuacja jest tak zła że nie spotykają się i biegają osobno bo boję się o malutką że dostanie albo zawału albo Unkas w końcu zrobi jej krzywdę.  ;(