Autor Wątek: 2 króliczki do oddania Nowy Targ  (Przeczytany 61758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:19:54 pm »
Raczej chodzi o to aby na przyszłość nie było takich kwiatków i aby organizacja była lepsza,bo wiele osób zrazi się przez takie nieodpowiedzialne osoby co kłamią i mieszają.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:24:12 pm »
Ja bym jednak poczekała z tymi oskarżeniami na Kitty.

A jeśli ma się na uwadze uszaki, a nie osobiste wycieczki, to się nie zrazi, tylko dalej będzie pomagać, bo o to tu chodzi - o pomoc uszakom, obojętnie czy z SPK, czy nie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:32:58 pm »
miałam okazje przeczytać wszystkie wiadomości do dziewczyn wysłane przez kitty więc chce jedynie wyjaśnić to do końca i tyle,nic więcej.Pomagać można ale wszystko ma swoje granice Ciapula jeśli jest ktoś nieelokwentny to nie powinien chociaż się wtrącać bo ta osoba naraziła kilka innych na koszta i niepotrzebne nerwy.Jak to forum ma być poważne to rozwiązujmy problemy do końca a jeśli podejmujemy decyzje to bierzmy za nie odpowiedzialność,bo wyszło to wszystko bardzo nie ładnie i chociaż małe wyjaśnienia się należą.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 20:37:27 pm wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:32:27 pm »
Na początku chciałabym bardzo przeprosić za to całe zamieszanie. Przyznaję się do winy, przyznaję bez bicia.

Nie miałam zamiaru nikogo urazić czy zniesmaczyć, ale chcąc nie chcąc wyszło tak, a nie inaczej, zresztą tego się spodziewałam. I wcale nie jestem zdziwiona Waszymi oskarżeniami na moją osobę.

Ale...

generalnie nie wtrącałabym gdyby nie to, że  autentycznie poproszono mnie o pomoc w znalezieniu dt i transportu dla króliczków. Chciałam pójść na rękę, ale widocznie bardziej szkodzę niż pomagam.
A jeśli chodzi o zmianę dt dla Coco to stało się nie bez powodu, chociaż to prawda niefortunnie to wyszło.

Jeszcze raz przepraszam. 

Zrobiłam to dla dobra uszaków i mam czyste sumienie.

Tyle w skrócie.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 12, 2010, 22:29:03 pm »
Kitty następnym razem to prosić może cie ew o załatwianie takich spraw ktoś z opiekunów adopcyjnych ew osoba która się tym zajmowała do tej pory czyli zuza,nie robi się nic na własną rękę nie powiadamiając nikogo to będzie nauczka dla ciebie.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 12, 2010, 22:35:04 pm »
Kitty następnym razem to prosić może cie ew o załatwianie takich spraw ktoś z opiekunów adopcyjnych ew osoba która się tym zajmowała do tej pory czyli zuza,nie robi się nic na własną rękę nie powiadamiając nikogo to będzie nauczka dla ciebie.

cytuję moją wcześniejszą wypowiedź:



generalnie nie wtrącałabym gdyby nie to, że  autentycznie poproszono mnie o pomoc w znalezieniu dt i transportu dla króliczków.


Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 13, 2010, 09:01:44 am »
Kitty a ja cytuję swoją wcześniejszą wypowiedź :
Kitty następnym razem to prosić może cie ew o załatwianie takich spraw ktoś z opiekunów adopcyjnych ew osoba która się tym zajmowała do tej pory czyli zuza,nie robi się nic na własną rękę nie powiadamiając nikogo to będzie nauczka dla ciebie.
Tak się składa że transport i dt były już zorganizowane od wielu dni,skoro nie potrafisz się doinformować to najlepiej będzie jak przestaniesz się chociaż wtrącać i mieszać,najgorsze jest to że osoby które de facto się tym zajmują nie prosiły cie w chwili obecnej o pomoc,ani tym bardziej nikt z spk.Następnym razem więcej rozwagi dziewczyno bo naraziłaś wszystkich na koszty i nerwy,więc nie staraj się głupio wybielać wystarczyłoby zwykłe przepraszam-najgorsze że sytuacji teraz nie da się cofnąć i wcisnęłaś coco meganie ,która nie chciała chorego króla,tym bardziej że z coco trzeba jeszcze iść do weta na drugie odrobaczenie i bóg wie co jeszcze.

Jeszcze taka ostatnia rzecz-dziewczyno nie robi się rzeczy za plecami innych,a tym bardziej szkoda że nie nauczono cię że się nie kłamie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 09:24:32 am wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 13, 2010, 09:15:39 am »
Myślę, że w tym momencie nie ma sensu roztrząsać się nad tym wszystkim. Coco trafi do mnie, potem będziemy myśleć co dalej.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:07:27 am »
Jeszcze taka ostatnia rzecz-dziewczyno nie robi się rzeczy za plecami innych,a tym bardziej szkoda że nie nauczono cię że się nie kłamie.

Nie mam zamiaru się tłumaczyć publicznie, ale tym razem przekroczyłaś granicę i chyba o to ci chodziło, żeby mnie złamać. A co do oskarżeń o kłamstwo to szczerze pisząc nie za bardzo wiem o co chodzi, nie wiem skąd masz informacje, żebym miała kłamać komukolwiek. Zresztą mało mnie to obchodzi.

Szczerze pisząc kilka osób mnie zawiedli, nie mam zamiaru wskazywac palcem o kogo chodzi. Mam nauczkę, dotarło do mnie, że nie można już nikomu zaufać. 

I na tym kończę fizyczną współpracę i udzielenie jakiejkolwiek pomocy z kimkolwiek z forum.

Zaznaczam po raz kolejny, że nie mam nic na sumieniu.
 
I już przeprosiłam.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:19:12 am »
Myślę że to odpowiednia decyzja,zawsze to mniej problemów( kłamstwem kochana jest dla mnie to że ktoś bez powodu odwołuje dt u jednej osoby,wciskając królika i przedstawiając nieprawdę drugiej osobie).Tak nawiasem już ogólnie kochani czytajcie i słuchajcie rad tylko członków spk i grupy adopcyjnej bo tylko takie osoby mogą już po przekazaniu im sprawy podejmować jakiekolwiek decyzje ,a do tego miejsca jedynie osoba zajmująca się od początku sprawą królika w tym wypadku była to zuza.Dziękuje chciałam jedynie rozwiązać ten problem aby nie było problemów na przyszłość,bo ja też nie chce tracić więcej nerwów i pieniędzy bo tak się składa że już też poniosłam koszty.Zamykamy już chyba tą niefortunną sprawę bo i tak nikt się nie przyzna.

Ciapusia-powiem tobie to samo co meganie,gdy u maro była Balbinka którą się opiekowałyśmy ,a ona też była chora sprawdzała się metoda trzymania np w kuchni czy łazience,dywanik na podłodze w przejściu nasączony płynem dezynfekującym ew np spirytusem aptecznym,pamiętaj że chlor nie niszczy bakterii i wirusów,a także ubranie oddzielne do opieki nad uszatkiem które potem jest zdejmowane i na końcu mycie i dezynfekcja rąk po kontakcie z uszatkiem abyś nie zaraziła swojego króla.Potem te wszystkie rzeczy trzeba albo dobrze wyprać albo wyrzucić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 10:33:08 am wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:21:42 am »
Kitty27, monika.k - stało się jak się stało, czasu nie cofniemy. Nie ma sensu dalej się kłócić. Ja też jestem zła, ale co to da? Zastanówmy się co dalej. Jeśli Coco naprawdę wymaga leczenie przez weterynarza to trzeba pomyśleć gdzie i jak. Na razie poczekajmy aż do mnie dojedzie.

Forum to kiepskie źródło porozumiewanie się, posługujemy się pismem, czasami piszemy coś pod wpływem chwili, czasem ktoś źle nas zrozumie... Wyszło źle, nie ma co ukrywać, ale najważniejsze, że już wszyscy wiedzą co i jak. Jak Coco dojedzie porozmawiamy o reszcie spraw z nią związanych. A teraz łapka na zgodę :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:36:00 am »
megana z tą pastą nie powinnaś mieć u siebie wielkich problemów herbata mówiła że taka pasta dla takich zwierzaków jest tylko jedna,ale to pewnie sama herbata już wszystko wyjaśni,jakby ktoś nie miał ręczników do wyrzucenia bo takie się przydadzą to mogę zakupić i wysłać,więc meganko pomyśl co nie będzie potrzebne i bez problemu potem pójdzie do wyrzucenia i nie będzie ci szkoda,jakby co w yusk są teraz tanio ręczniczki i takie dywaniki łazienkowe więc tak jak napisałam wyżej mogę ofiarować od siebie.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:58:10 am »
Mam podkłady po Karolci, stare ręczniki, pieluszki tetrowe, damy radę. Z pastą to może i jest wszędzie, ale nie wiem czy u mnie. Jak z Tolfiną był problem (najbardziej popularny środek przeciwbólowy) to nie wiem czy to dostanę, ale jakoś poradzimy :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:04:44 am »
Monika - najpierw piszesz, że należą się wam wyjaśnienia, a następnie, że wystarczyłoby samo przepraszam...
A SPK czemu niby miało załatwiać, skoro te króliki nie są pod ich opieką?

"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 13, 2010, 12:45:16 pm »
Bo gdy już się przeprasza,to wystarczy przeprosić a nie dodatkowo się wybielać czytaj ciapusia ze zrozumieniem moje słowa,co do reszty twojego zdania także odsyłam cie do lepszego zrozumienia tekstu,cieszę się że ty nie miałaś problemów niestety innym tak gładko nie poszło,rozumiem że kitty może być twoją koleżanką ,ale nie broń nikogo na siłę tylko dlatego że szukasz haczyków w słowach innych bo nie czytasz ze zrozumieniem moich słów i nie jesteś w temacie.Chyba nie warto wszczynać kolejnej kłótni za koleżankę prawda?poza tym ten temat miał już być nieporuszany,tym bardziej wolałabym aby nie robiły tego osoby co dokładnie go nie znają.Winni i tak się nie przyznają,tak jak Kitty wspomniała ktoś ją wkopał,a ona dała się wykorzystać,nie przemyślawszy tego dokładnie-to jest nauczka dla nas wszystkich na przyszłość.Proszę więcej o nieporuszanie tego tematu.Jeśli już coś robimy to róbmy to razem,szczerze i otwarcie,nie róbmy za placami innych-tyle mam do powiedzenia.

Dopóki metryczki nie zostały wysłane to powinna być sprawa od początku do końca jednej osoby a dokładniej wiadomo już kogo i nie będę sie powtarzać,potem to już jest sprawa opiekuna adopcyjnego i o ile się nie mylę jest nim maro.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 12:51:06 pm wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 13, 2010, 13:02:24 pm »
Czytam ze zrozumieniem i dalej podtrzymuję mój poprzedni post. Nie szukam żadnych haczyków, nie bronię też Kitty. Piszę, co zauważyłam.

I kończę OT, to jest temat Bandziora i Coco.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 13, 2010, 13:24:28 pm »
Dokładnie to jest temat Bandziora i Coco, więc reszte dziewczyny prosze byscie załatwiały na pw. :) Póki co maro wyjechała i jak wróci to damy na strone adopcyjna Coco. Co do Bandziora to Ciapusia wysłała metryczke, kto bedzie z grupy adopcyjnej się nim zajmował to nie wiem. A jak charakterki Bandziora i Coco, złagodniały coś czy jeszcze bardziej się rozkręcają? :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 13, 2010, 13:32:38 pm »
Zobaczymy, kto się będzie zajmował, czekam na odpowiedź.
Potem najwyżej sama się zgłoszę jako osoba chcąca go adoptować :diabelek

A charakterek już mu racze zostanie ;) Rozrabia za trzech :P Mam tylko nadzieję, że jak się wyleczymy z tych choróbsk, to ktoś nam pomoże z kastracją i się trochę uspokoi, bo obecnie to ciągle muszę za nim sprzątać i jeszcze wszystko dezynfekować, przez te jego pasożyty.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 13, 2010, 18:52:24 pm »
No Coco też rozrabia, a raczej szaleje mi tu,bryka, kica jak torpeda a nie królik - naprawdę trzeba się zastanowić czy nie powinien/na zmienić imienia na ruda torpeda :icon_mrgreen
Oprócz tego, że rozrabiania to jest to idealny królik - bobki ma już bez zdechłych robaczków, duże suche idealne, sika ładnie do kuwetki, rzuca z upodobaniem w klatce miska - dając znak, że pusto ma :niegrzeczny je wszystko, wygląda jak okaz zdrowia, nawet już wnętrze uszek ogasa - ma śliczne brązowe oczka, które co chwila wlepia w nas i patrzy czy widzimy, że jest już na stołku, parapecie, albo na półce w biblioteczce. Powoli daje się głaskać, po każdym smarowaniu uszek dostaje w nagrodę rodzynkę to cwana bestia po zabiegu od razu podlatuje do ręki bo trzeba dać natychmiast i od razu, bo przecież Coco nie ma czasu na zbędne czynności bo musi brykać a piruety robi cudne :brawo:
Pewnie jutro już megana88 da znać jak uszatek zniósł podróż.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 13, 2010, 19:03:41 pm »
Obawiam się,że po podróży mała może znów robic ceko. :/ Ciekawe czy to rodzeństwo zbójów czy zbieżnosc charakterów. Diabełki dwa małe.  :diabelek