Autor Wątek: 2 króliczki do oddania Nowy Targ  (Przeczytany 61760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 12, 2010, 14:41:33 pm »
a tak na przyszłość do osoby tak mądrej co sama zmienia plany bez uprzedzania innych,organizacja tego wyszła wam do d.py że tak powiem ja więcej też się nie bawię w dt robioną przez forumowiczów ,a nie spk kilka innych osób tez jest złych,tak sie składa że biedną maro 2 razy ganiałam aby przywiozła klatkę a dzisiaj ją zabrała skoro coco nie jedzie do mnie,zaoszczędziałbym sobie wiele nerwów i pracy gdyby wcześniej to było odpowiednio przygotowane,dziękować bogu że większych kosztów jeszcze nie poniosłam bo by mnie szlag trafił.Od tej pory biorę udział jedynie w akcjach organizowanych przez spk i sprawdzone osoby.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:26:18 pm »
Nie wiem o co chodzi, nie mieszam się. Z mojej strony poszło gładko, tak jak od początku byliśmy umówieni, tak odebrałam Bandziora, nie było żadnych zmian.

A teraz wieści z frontu ;)
Dzisiaj jak wzięłam Bandziora na ręce, to poczułam niemiły zapach... Po krótkim węszeniu (:P) odnalazłam źródło owego zapachu... w uszach. Niemożliwe, przecież były sprawdzane. No ale rozchyliłam je szerzej, spojrzałam głębiej i... przeraziłam się. Z obu ucholi dochodzi nieprzyjemny zapach i w obu jest to COŚ (zaraz napiszę co, choć pewnie już wiecie).

I tak akurat wychodziliśmy do weta po te wyniki, więc dobrze się stało, że zauważyłam, albo raczej poczułam.
Wyniki badań - nie ma grzybicy :jupi I sama wetka powiedziała, że to jak najbardziej powód do radości ;) W bobkach pojedyncze nicienie.
Potem powiedziałam o uszkach... Bandzior się wyrywał, widać że go bolało. Ciężko było pobrać próbkę, jak to wetka określiła - skorupa. Na dodatek młody bynajmniej nie był chętny do współpracy. Trzeba było kropelkę oleju do uszka wstrzyknąć, żeby to się trochę rozmiękczyło. W końcu udało się pobrać próbkę. Pod mikroskopem wszystko się wyjaśniło - świerzb uszny. Sama miałam tą niewątpliwą przyjemność spojrzeć przez mikroskop na owego robaczka - obrzydlistwo :diabelek Uszka mu zakropiła, żeby go nie bolały, a na kark poszedł środek Advocat, podobno pomoże i na świerzb i na owsiki.
Po weekendzie kontrola, a 9 września powtórka Advocatu. Bandzior ma psią książeczkę zdrowia ;) Aha, waży 1,45 kg.

A tak ogólnie, to większość bobków już jest ładnych, młody jak zwykle rozrabia, a gabinet weterynaryjny jest bardzo ciekawy, jak wszystko zresztą ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:41:37 pm »
Czyli Bandzior ma świerzb i owsiki? Reszta wszystko ok? Bandziorek jest chudy, Coco waży 1,59 kg, a wiekiem sa podobne, o ile nie rówiesnicy :P Teraz trzeba go lekko podtuczyc :D Chyba imie Bandzior zostanie mu na stałe.  ]:->
Co do Coco to ja sie dzis z tego tematu dowiedziałam,że mała jedzie do megany88. Jeśli dziewczyny coś ustalacie poza mna to prosze o informacje bo trzeba w metryczce zmienic, by nie wprowadzac maro z grupy adopcyjnej w błąd, bo chcemy ja w koncu dac na stronie. :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 12, 2010, 18:19:13 pm »
Czyli Bandzior ma świerzb i owsiki? Reszta wszystko ok?
Tak, właśnie to napisałam wcześniej :P

Wiem, że jest chudy, niestety. Bandzior według mnie jest młodym królikiem, napisałam też tak w metryczce (którą zaraz wysyłam).
Imię zostaje, idealnie do niego pasuje :diabelek
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 12, 2010, 18:30:56 pm »
więc jestem bardzo ciekawa kto to taki mądry bez powiadamiania innych plany sobie zmienia,na przyszłość do tej osoby co nie chce się ujawnić,plany można zmieniać ale wcześniej a nie potem kilka osób w tym ja np musi zmieniać plany albo np coś już zakupiło,najgorzej że mieszają się w to osoby które nie powinny,a potem ciemna magia nikt nic nie wie,sory ale chce wiedzieć co za mało odpowiedzialna osoba tak postąpiła? jak nie ma odwagi napisać na forum niech chociaż napisze prywatnie.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 12, 2010, 18:45:05 pm »
Szczerze powiedziawszy ja równiez jestem zła za taką organizację. Nie dość, że weekend (miałam plany wyjazdowe) to jeszcze z dnia na dzień jakieś newsy. Królinkę obiecałam, więc zabiorę, ale taka organizacja jest g...o warta. Niepotrzebne nerwy, szczątkowe informacje od każdej osoby po trochu, brak konkretów. Totalne dno.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 12, 2010, 18:55:53 pm »
Nie wiem dziewczyny, z Bandziorem wszystko poszło gładko, tak jak było od początku ustalone...
No ale to już musicie między sobą załatwić.


Metryczka wysłana :)
Może Bandzior u nas zostanie, zobaczymy. Póki co trzeba go wyleczyć, potem szczepienia, kastracja (będę potrzebowała pomocy) i się wszystko okaże :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:23:33 pm »
Sprawa się wyjaśniła,teraz pytanie do naszej drogiej Kitty27-dziewczyno dlaczego sama zmieniasz plany informując każdego delikatnie ujmując za późno,odwołując dt u mnie za to wciskając chorego królika dla megany,którego ona nie chciała i tłumacząc jej że sprawa jest pilna bo nie ma dt dla coco,w dodatku mieszając w to herbate skoro dziewczyna nic nie wiedziała,dzięki tobie teraz każdy jest zły.Jestem ciekawa co masz do powiedzienia mnie,meganie,herbacie i zuzie która też nic nie wiedziała? słuchamy cie uważnie???
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:26:56 pm »


Metryczka wysłana :)
Może Bandzior u nas zostanie, zobaczymy. Póki co trzeba go wyleczyć, potem szczepienia, kastracja (będę potrzebowała pomocy) i się wszystko okaże :)
Postaram się pomóc. ;) A jakby Bandzior został u Ciebie to dopiero miałby super. Super pancia, super narzeczona. Tylko pozazdroscic. :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:36:07 pm »
Ciapusia, super że nic poważnego się z maluchem nie dzieje :)
Co do Kitty to na pewno nie robiła tego na złość nikomu, nie przesadzajcie - rozumiem można być złym ale lincz na forum raczej nic nie zdziała  :icon_rolleyes

megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:45:28 pm »
Misokyaa, nie znasz sytuacji, więc nie oceniaj. Tego właśnie nie lubię na tym forum. Od każdego dowiaduję się czegoś innego, powstają głupie niedomówienia. Teraz np okazało się, że Coco miała już załatwony dom tymczasowy, a ja cały czas rozumiałam, że sytuacja jest naprawdę pilna. Gdybym wiedziała, że jest jak jest - nie zgodziłabym się. Ludzie poświęclili czas, załatwiali klatki, zmieniali plany i ktoś namieszał. Herbata martwi się czy jej nie wystawię i słusznie. Po tym czego się dowiedziałam już niczego nie można być pewnym. Ludzie, nie każdy ma wolne 24h na dobę, nie każdy siedzi w domu i dysponuje czasem na zawołanie. To żywe stworzenie, nie wsadzisz w karton i do kata. Ktos chyba o tym zapomniał.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:48:58 pm »
Wiecie co dziewczyny, ja nie wiem kto namieszał, dlaczego tak a nie inaczej, myślę, że Kitty chciała dobra rudzielca a nie naszej krzywdy, ja mogę jeszcze zmienić trasę do jutra do 18 - godzina ostateczna, jak nie to jadę do Augustowa, wierzę, że mnie Megana  nie zawiedzie, zresztą co do Moniki to też nie było problemu, ja się już nie mieszam, wydałam majątek na tego uszatka i mówiłam od razu Zuzie, że ma być zdrowy to mogę go do wyjazdu przetrzymać i podwieźć - z mojej strony największe ale miałam do Zuzy bo król chory i na koszty mnie naraziła - ale ja już wszystko ze wszystkimi wyjaśniłam -a po pierwsze ja jestem tylko transport - ja już się nie mieszam i w niczym nie będę brać udziału.
Z natury lubię ludzi i mam tego konsekwencję że im ufam - czyli obecną sytuację, ja chciałabym dostać oficjalne polecenie gdzie dostarczyć uszatka - od razu mówię, że ja go nie zostawię u siebie.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

megana88

  • Gość
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:52:04 pm »
Herbatko kochana, ja nie zamierzam Cię wystawiać, uzgodnione i widzimy się pojutrze :) ale to faktu nie zmienia, że namieszano.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:57:07 pm »
Megana ja Ciebie trzymam za słowo - bo mi nic już więcej nie pozostało :wisielec:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:00:21 pm »
Miso można robić wiele ale jeśli już to trzeba mówić otwarcie a nie np kłamać jak meganie,nie rozumiem po co kłamac że nie ma dt,każdy się wykosztował,każdy pozmieniał swoje plany,można wiele rzeczy mówić ale kłamać się nie powinno.Następnym razem niech jedna osoba która jest za to odpowiedzialna tym kieruje ,a nie mieszają się osoby nieodpowiedzialne,chociaż pewnie następnego razu nie będzie bo teraz każdy się zawiódł i chyba należą się nam wyjaśnienia,bo ja nawet zmieniałam już wiele rzeczy w domu aby zrobić wygodne miejsce dla coco w dodatku maro ciągała się z klatką autem specjalnie aby mi przywieźć,chyba Miso nie uważasz że to jest w porządku?Jeżeli kłamstwo i mieszanie to nie jest celowe to co to w takim razie jest?
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:04:26 pm »
herbata nie dziwie się,że największe były do mnie. Rozumiem to i biore na przysłowiowa "klate". Zawiniłam nie chcący z powodu błędu weta, za co jeszcze raz Cie przepraszam,bo naprawde jest mi głupio.
Póki co maro wyjezdza wiec ja wstrzymam się jeszcze z poprawianiem danych do czasu gdy mała bedzie juz u megany88 i napisze mi coś jeszcze na jej temat. To co herbata napisała o małej wpisałam w metryczki, ale moze megana88 odkryje w małej jakies nowe "cuda". :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:06:25 pm »
Też szczerze mówiąc liczyłam na zdrowego uchola, który by po prostu przesiedział u mnie do czasu znalezienia domu, bo właśnie nie chciałam narażać mojej Milki na jakieś choróbsko, no ale wyszło, jak wyszło...
Miejmy nadzieję, że cała sprawa będzie miał swój szczęśliwy finał.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 20:13:20 pm wysłana przez Ciapusia »
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:09:06 pm »
Misokyaa, nie znasz sytuacji, więc nie oceniaj.
Megana88 chyba pomyliły ci się definicję słowa bo ja w mojej wypowiedzi bynajmniej sytuacji nie oceniałam  :icon_rolleyes po prostu...
myślę, że Kitty chciała dobra rudzielca a nie naszej krzywdy
...też tak myślę :)
Nie chce mi się wierzyć, żeby Kitty kłamała coby wszystkim zrobić wbrew, ale już się w temacie nie odzywam, bo ja się w potyczki słowne nie bawię - wolę na gołe klaty z delikwentem :diabelek

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:10:30 pm »
Zuza ale tak jak rozmawiałyśmy - ja już do Ciebie nic nie mam.
Co do Coco - to dodatkowo lubi cykorie i winogrona - dostała też raz plasterek marchewki - zresztą to odkrzacz no i pokazuje charakterek - nie za bardzo dzisiaj chciała dać sobie uszka nasmarować - oj rozbrykał mi się rudzielec :bunny:
I popieram Ciapusię - dajmy już spokój roztrząsaniu publicznie tej sprawy - są pw, jest gg, jest e-mail - miejmy trochę szacunku i do siebie i do innych.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:13:49 pm »
Nie zapominajmy tylko, że w tym wszystkim chodzi o króliki, które niczemu winne nie są, a wzajemne obrażanie się na pewno im nie pomoże.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."