Autor Wątek: 2 króliczki do oddania Nowy Targ  (Przeczytany 61751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 01, 2010, 20:24:36 pm »
hmm czyli to oznacza że królisie zostaną tam na dt już?albo ew kiedy będzie coś więcej wiadomo
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:39:28 pm »
Dziewczyny to możliwe,ze krolis ma na uszkach jakby takie troche łyse tzn. wokół ma a na środku ma jakby takie łyse.

Jak Tosi wyłysiały kawałki uszu to okazało się, że ma grzybicę. U Boniaka to samo oczywiście. Chyba tylko na karczku mogą mieć naturalnie rzadsze włoski.

Trzymam kciuki, żeby zostały u opiekunów. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 01, 2010, 22:05:43 pm »
Zuza jak będziesz na gg to się odezwij :)
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 01, 2010, 22:27:40 pm »
monika.k bede wiedziec prawdopodobnie jutro, dzis maja pierwsze spotkanie z królikami i ma sie okazac jak bedzie. Jutro wieczorem napisze na pewnego. Jutro jedziemy do weta z małymi na paznokcie i sprawdzenie tych uszkow. Mam nadzieje,ze to nic powaznego, kurcze dzis nie mialam czasu sie przyjrzec. :( Może tak ma bo jak patrze to Roger na uszku tez ma troche przeswitu, a grzybicy nie ma bo bylismy pare dni temu u weta i mu sprawdzal. 3majcie kciuki za Ruda panienke.

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 02, 2010, 15:10:02 pm »
Dziewczyny jestesmy juz po wizycie u weta. Królisie mają założone ksiazeczki. Króle miały sprawdzane futerko,zebki, brzuszki, uszka, oczka. Czarnulek to białe w okolicach kuperka ma od linienia. :) Ruda na uszkach ma troszke wyłysiałe ale 2 wetów sie tym zjelo i stwierdzili,że jest to objaw braku witamin. Wiec zaczynamy kuracje z witaminami w postaci swiezych owocow i warzyw. Tymczasowi opiekunowie jednak ich nie zostawią, ale rodzina chłopaka kolezanki powiedziała,że chetnie wziela by oba. Tylko jest taki problem ,że ja ich nie znam oni maja przyechac w czwartek i wtedy musiałabym z nimi porozmowiac czy dadza rade zapewnic im godne warunki ( wiedza o potrzebie kastracji lub sterylizacji jednego krola i sie zgadzaja). Są ze wsi wiec kroliczki by mialy sianko prosto od nich, tylko maja 2 dzieci w wieku 7 i 10 lat. Mam wielkie obawy czy dac im króliczki? Jak myslicie jest sens tam je dawac czy lepiej oddac je do naszych forumowych dziewczyn? Kurcze sama nie wiem co mam robic :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 02, 2010, 16:44:08 pm »
Zuza, na twoim miejscu gdybym miała jakieś wątpliwości nie oddałabym króle tej osobie.
Oddałabym dziewczynom z forum na dt, a SPK zajalby sie adopcją.
Przeciez w koncu chodzi o dobro uszaków, prawda?

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 02, 2010, 16:57:17 pm »
Tak, chodzi o dobro uszaków. :) Troszke mnie odrzuca tez to,ze pieska maja na polu, na łańcuchu. Chyba rzeczywiscie lepiej i pewniej bedzie jak krole trafia do dziewczyn na dt. :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 02, 2010, 21:28:34 pm »
porozmawiać,zobaczyć jak oni traktują króle,jak małe się zachowują pod ich opieką,generalnie jeśli będzie coś nie tak czy będą obawy to lepiej nie ryzykować jest jeszcze kilka dni,a ew wiadomo małe mają zapewnione domy tymczasowe więc o to zuza nie musisz się martwić,ja ze swojej strony jestem przygotowana,chociaż wiadomo fajnie by było aby znalazły domek,tylko powiedzmy sobie taki w którym mają szanse na szczęśliwe życie:) pieskowi warto sie przyjrzeć jeśli jest zaniebany wtedy na pewno nie ma sensu ich im dawać,ale jeśli piesek jest w miarę zadbany to powinno być ok,no i kolejna rzecz jak te dzieci traktują zwierzęta,szczególnie takie małe,niestety często to oznacza własnie śmierć dla królika.Po prostu zrób im test z kilku pyatń słownych,jak oni to sobie wyobrażają,czy wiedzą z czym to się wszystko wiąże i że potem też spk będzie sprawdzać jak króliczki.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:01:02 pm »
Niestety oni tu przyjezdzaja a nie ja tam :( więc nie bede wiedziec jak piesek. Ale chyba wole je oddac tutaj do adopcji, bo wiem,ze na 100 trafia do wspanialych domkow. A tam nie wiadomo czy ich gdzies nie wyrzuca jak np ugryzlby ktoregos dzieciaka. Wole miec spokojne sumienie, tym bardziej jak widzialam jak moj kuzyn zajmowal sie krolikiem kuzynki w tym wieku ( na szczescie kontakt mieli rzadko).

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:03:45 am »
co do wieku to masz rację,co innego dzieci np naszych forumowiczek które nauczyły się opieki nad zwierzętami i królikami,ale to zupełnie co innego generalnie sama bym chyba nigdy w życiu nie oddała królika komuś kto ma dzieci w tym wieku gdyby to jeszcze było ok 12-13 lat,wiesz co do twojego przykładu na wsi nie wyrzucają królików ew je jedzą:/ .Może znajdzie się do tego czasu ktoś jeszcze chętny na adopcję,ważne że mają zabezpieczenie w postaci dt więc nie trzeba ich oddawać byle komu,my tutaj z moją ferajną czekamy już małą,na pewno będzie miała bezpieczny dom tymczasowy i towarzystwo:)
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:17:21 am »
Zuza ja na twoim miejscu nie oddałabym im. Na wsi jedza, tak jak mówi Monika, prawda - nie wszyscy tacy są, ale nie wiadomo, jak ich pies jest uwięziony na lancuchu to nie można powiedziec ze są dobrzy..
Co do dzieci - to tu znowu muszę się zgodzic z Moniką :) Moja siostrzyczka ma 3 latka a wie doskonale ze zwierząt nie wolno krzywdzić. Karmi, głaszcze, bierze na kolanka, czasem nawet przypomina mi ze trzeba wymienić wodę, posprzątac domki :))
Ja jak byłam małym dzieckiem to wiedziałam dobrze co się stanie ze świnią i królikiem, jak ich zabrali ze stodoły. Płakałam jak bóbr, blagalam nie zabijac, ale nikt mnie nie posluchal, bo po co sluchac tak malego dziecka. (mówie o cioci i wujków) , potem mieso nadawalo sie juz tylko do wyrzucenia. Minely juz kilkanaście lat a ja nadal pamietam koszmar sprzed laty i mam wyrzuty sumienia ze nic nie zrobiłam. Ja za nic w swiecie nie oddałabym zwierzaki ludziom na wsi, ale prawda jest taka ze nie wszyscy na wsi sa tak źli, ja bardzo chciałabym tam mieszkac a traktowałabym wszystkie zwierzaki jak członków rodziny.
Ale skoro pies na łancuchu - to zapomnijcie o tym domku.
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:46:28 am »
Wiesz Doda nie wszyscy bo sama myślę o tym aby za jakiś czas przenieść się na wieś:) ale piesek na łańcuchu dobrze nie wróży,nie mówi też dobrze o właścicielach skoro komuś nie chce się zrobić chociaż kojca dla tego pieska.Skoro ktoś nie wie jak traktować dobrze psa i zapewnić mu godne warunki to czy będzie wiedział jak opiekować się tak bezbronnymi,delikatnymi króliczkami?
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:31:33 am »
Dlatego nie oddam króliczków im. Jade z nimi w sobote do Krakowa i odbiera je Doda_. Wole nie ryzykowac, a mysle,że szybko znajdą wspaniały ds. :)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:46:16 am »
Mam jeszcze jedno pytanie bo musze wysłac metryczki królików by pojawiły sie na stronie tylko zastanawiam sie czy teraz czy jak juz beda w dt bo kurcze nie wiem zbytnio jakie są. Czy bedzie mozna pozniej uzupelnic opis kroliczka, a teraz wysle by były juz na stronie? Moze podbija czyjes serce. :)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:47:10 am »
Aha i prosze o propozycje imion bo ja nie mam pojecia jak je nazwac. :) A wy macie fajne pomysły ;) 

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 03, 2010, 18:45:59 pm »
ciężko nadawać imiona nie widząc ich,chyba jak sama je zobaczysz to przyjdzie ci pomysł do głowy jak je nazwać:)
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 03, 2010, 20:07:21 pm »
Zuza poczekaj może aż trafią do DT - tam dziewczyny porobią im w miarę porządne zdjęcia, zobaczą jaki mają charakter i adekwatne imię wymyślą ;)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 03, 2010, 20:18:46 pm »
Miso ok. :)

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 03, 2010, 20:48:31 pm »
Wiesz Doda nie wszyscy bo sama myślę o tym aby za jakiś czas przenieść się na wieś:) ale piesek na łańcuchu dobrze nie wróży,nie mówi też dobrze o właścicielach skoro komuś nie chce się zrobić chociaż kojca dla tego pieska.Skoro ktoś nie wie jak traktować dobrze psa i zapewnić mu godne warunki to czy będzie wiedział jak opiekować się tak bezbronnymi,delikatnymi króliczkami?


własnie, pisałam ze nie wszyscy :) pisałam przecież ze też bym chciała mieszkać na wsi a gdybym tam mieszkała to zwierzaki traktowałabym jak członków rodziny :)
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki do oddania Nowy Targ
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 08, 2010, 19:19:13 pm »
Doda, króliki już są u ciebie? Czy znalazły dom, czy dalej potrzebny DT? Bo trzeba się jakoś umówić, ja już jestem w domu, mogę malucha wziąć.

Tylko musze isć z Milką do weta, bo ma wyłysiałą plamę na uszku (skóra jej tam się złuszcza) i może grzybice mieć :/ I by się jeszcze król mógł zarazić.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."