Porady > Kastracja/sterylizacja

Jakie sa korzyści wykastrowania królika ?

(1/7) > >>

Nataliente:
Mam taki problem
Mój królik zaznacza swój teren (strasznie to śmierdzi),gryzie ścianę,oraz wykonuję ruchy kopulacyjne na mojej nodze ..
Czy jeżeli go wykastruję nie będzie tych problemów ??
 ???

kasiek:
jest duża szansa że problemy znikną... powinno zniknąć znaczenie terenu, ruchy kopulacyjne ale gryzienie ściany już niekoniecznie...

mysza:
Znaczenie powinno zniknąć, agresja tak samo, hormony opadaja i zwierzak sie nie męczy, poza tym, nie będzie chorował na raka narządów rodnych :)

Biszkopcik:

--- Cytat: mysza w Lipiec 26, 2010, 15:13:21 pm --- nie będzie chorował na raka narządów rodnych :)

--- Koniec cytatu ---
Ja mam pytanie ile królików według statystyk choruje na raka narządów rodnych? Bo mi się wydaje, że to są nieliczne, jednostkowe przypadki, ale oczywiście mogę się mylić.
W każdym razie ten argument nie zmotywował by mnie do kastracji mojego królika (pozostałe sprawy jak agresja i znaczenie terenu moczem nie pojawiają się u Tuptusia, który już jest po okresie dojrzewania)

Kitty27:

--- Cytat: Biszkopcik w Wrzesień 22, 2010, 23:57:05 pm ---
--- Cytat: mysza w Lipiec 26, 2010, 15:13:21 pm --- nie będzie chorował na raka narządów rodnych :)

--- Koniec cytatu ---
Ja mam pytanie ile królików według statystyk choruje na raka narządów rodnych? Bo mi się wydaje, że to są nieliczne, jednostkowe przypadki, ale oczywiście mogę się mylić.
W każdym razie ten argument nie zmotywował by mnie do kastracji mojego królika (pozostałe sprawy jak agresja i znaczenie terenu moczem nie pojawiają się u Tuptusia, który już jest po okresie dojrzewania)

--- Koniec cytatu ---

Mój ś.p. Zorruś był niewykastrowany i aż do 7 roku życia nie miał żadnych zmian w narządach rodnych. Ale zdarza się nierzadko np. u niekastrowanych psów problemy z narządami rodnymi, ale to już inna bajka.
Jeżeli nie masz zamiaru zapewnic Tuptusiowi królicze towarzystwo i Tuptuś pomimo to, że jest pełnojajeczny nie sprawia Wam kłopotu (w postaci bzyczenia, sikania półobrotem, notorycznego znaczenia terenu, terytorializmu, agresji itp.) to faktycznie nie ma sensu pozbawiać jego męskości.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej