Autor Wątek: Ciemne plamy na skórze  (Przeczytany 9063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zurka

  • Gość
Ciemne plamy na skórze
« dnia: Lipiec 23, 2010, 11:42:40 am »
Witam wszystkich serdecznie,

tym razem z proźbą o pomoc w identyfikacji dziwnej plamy na skórze mojej Ninci, oto foto:



Uploaded with ImageShack.us

w ciągu ostatnich 4-5 dni pojawiła się na skórze mojej króliczki ta plama, wcześniej jej nie było bo miała w tym miejscu drobnego strupka i jej sprawdzałam czy już się zagoił, a tu niespodzianka, strupka nie ma zostało gołe miejsce bez włosów, za to obok powstała jakaś ciemna plamka, dodam że wyrastają z niej króciutkie ciemne włosy, czy to może być coś groźnego, czy poprostu zaczynają jej rosnąć włosy tylko jakimś cudem o innej maści? Proszę Was powiedzcie co o tym myślicie, wszystkie odpowiedzi mogą byc dla mnie pomocne.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2010, 11:48:09 am »
Często jest tak, że zmienia się pigment skóry, moga w tym miejscu rosnąć ciemniejsze włoski, tak jak u mojego Bubu po ostrym linieniu:





Jak widać najpierw było różowo, pozniej pojawiły się ciemne plamy i na tych plamach właśnie powstała paciata pupcia :) kolor się definitywnie zmienił na tyłku, chociaż Bubu ogólnie jest wielokolorowy:)
Taka juz królicza natura :) Także objaw do niepokoju nie ma :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 11:51:22 am wysłana przez mysza »

Zurka

  • Gość
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:00:16 pm »
O dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź z takim dowodem rzeczywistym, to spadł mi kamień z serca bo już się zaczęłam martwić, chciałam z tym isć do Weta ale postanowiłam zasięgnać najpierw porady na forum i dobrze zrobiłam ;).Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:02:53 pm »
Pragnę zauważyć, że Bubu podczas linienia dorobił się tatuażu w kształcie królika :mhihi



Jeżeli to tak wygląda, to nie ma powoduów do niepokoju :)

Zurka

  • Gość
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:12:05 pm »
Rzeczywiście, jak super to wygląda, lepiej nie mogło wyjść, jedyny w swoim rodzaju.Śliczne są te Twoje królisie i ślicznie ubarwione.Moja króliczka miała już wczesniej takie podskórne plamki ale rude jak jej futerko to się wtedy domysliłam że to sierść jej się zmienia z dziecinnej na dorosłą bo one mają dopiero 3 miesiące ;), ale teraz jak zaczęło sie robić w tym samym miejscu co miała tego strupka to się wystraszyłam, ale już dzieki Tobie jestem spokkojna :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:15:45 pm »
Futerko odrośnie i albo będzie ciemniejsze, albo porpostu zmini kolor :) to norlane szczególnie podczas linienia, jak kiedyś zauważysz, że futerko wychodzi garściami i będą łyse miejsca, pokój w kudłach, a królik jak pupcia niemowlaka to sie nie bój- tak to wygląda przy linieniu właśnie, dlatego najlepiej jest delikatnie wyskubywać palcami, bo szczotki na dłuższą metę nie pomagaja :)

ogólnie wygląd włosa często wygląda jak fazy:


Zurka

  • Gość
Odp: Ciemne plamy na skórze
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:25:08 pm »
Dobrze że mi to mówisz, bo pewnie jak by tak się zaczęło dziać że zaczęły by im garściami włosy wychodzić to pewnie bym się przeraziła a tak jestem już na to przygotowana :)