Autor Wątek: Gdzie sterylizować/kastrować, czyli przychodnie/kliniki warte polecenia  (Przeczytany 104628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ogonek czy Pulsvet - Gdzie Kastrować/Sterylizować ?
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 07, 2013, 18:45:13 pm »
Wydaje mi się, że nie ma co przesadzać - każdy sobie po swojemu pracę organizuje i jednym jest wygodniej na godziny, a innym w kolejności. Nie raz zostawiałam królika na sterylkę kilka godzin wcześniej niż była zaplanowana, zdarzało się zostawiać dzień wcześniej i odbierać po kilku dniach i nie było żadnych problemów wynikających ze stresu. Życie jest stresujące - nie da się wyeliminować stresu z życia, choćby nie wiem co. Czasami królik się bardziej zdenerwuje trzaśnięciem drzwi niż tym, że posiedzi w szpitalu parę godzin. Wsadzisz mu siano czy jakieś jedzenie do transportera, to na pewno przez czas oczekiwania coś poskubie.
Termofor niepotrzebny, jeśli król nie jest wychłodzony i odbierasz go wybudzonego.

PippiLotta, czemu tępaki za ladą? Przecież do sterylizacji królika niepotrzebna jest dieta...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogonek czy Pulsvet - Gdzie Kastrować/Sterylizować ?
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 08, 2013, 13:35:42 pm »
PippiLotta, czemu tępaki za ladą? Przecież do sterylizacji królika niepotrzebna jest dieta...
Z tego co wiem generalnie każdy zabieg w narkozie wymaga głodowania tak u ludzi jak i większości zwierząt, bo jest wtedy bezpeczniej w razie powikłań lub jak jakaś "niespodzianka" sie pojawi i mniejsze kłopoty przy i po wybudzeniu (nie ma np. czym wymiotować, a wymioty niemal zawsze towarzyszą wybudzeni z narkozy). U królikow nie można nie podawać nic do jedzienia przez pół doby lub dobę przed zabiegiem ze względu na ich specyficzny układ pokarmowy i konsekwencje głodówki (np. zator lub wrzody), więc powinno się ograniczyć ich posiłki do siana i wody najlepiej 6 godzin przed zabiegiem. Wiem, że niektórzy tak nie robia, ale to nie znaczy, że tak nie jest bezpieczniej i że takie działanie nie jest pożądane. A że uważam że w Ogonku na recepcji panie są nie miłe i niekompetentne i nieprzygotowane do pracy, to już pisałam w tym i w innych tematach i uzasadniałam dlaczego.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ogonek czy Pulsvet - Gdzie Kastrować/Sterylizować ?
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 08, 2013, 14:04:02 pm »
Króliki nie wymiotują - przy kastracji/sterylizacji sianowanie nie jest konieczne. Można, oczywicie, ale nie uznałabym tego za jedynie słuszne i obowiązkowe zalecenie.

A od bycia niegrzecznym czy nawet niekompetentnym do bycia tępakiem droga jeszcze daleka - ale to taki wtręcik całkiem, całkiem na marginesie :)

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogonek czy Pulsvet - Gdzie Kastrować/Sterylizować ?
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 08, 2013, 15:09:51 pm »
Króliki nie wymiotują
Wiem Bosniaczku, dlatego też nie mogą usunąć kłaków, tak jak koty i dlatego się zatykają. Przykład dotyczył innych zwierząt i ludzi.
A co do nie trzymania na diecie przed operacją jakąkolwiek (kastracja to mała operacja, ale zawsze), to się nie zgadzam, bo jak przy okazji sterylizacji okarze się, że jest coś jeszcze nie tak, to wypełnione karmą treściwą jelita i rzołądek mogą utrudniać wykonanie tej neizaplanowanej wcześniej cześci operacji. W publikacjach na temat kastracji i sterylizacji zawsze do tej pory spotykałam się z informacją o diecie królika przed tymi operacjami. Z tego co pamiętam w swoim słynnym wywiadzie dla SPK dr Wojtyś-Gajda też mówiła, aby nie dawać karmy treściwej królikowi przed kastracją/sterylizacją przez 6 godzin.

Czy wszędzie tak jest? PippiLotta, ile czasu Ty czekałaś ze swoimi dziewcyznkami?
Nie wszędzie tak jest. W Pulsvecie umawiałam się na konkretną godzinę. Nie wiem ile czasu czekałam na dziewczyny w Ogonie, ale z tego co wiem, to one się przed operacją chyba jakoś specjalnie długo nie denerwują, bo w Ogonku od razu mają podawanego tzw. głupiego jasia a potem idą do namiociku z narkozą wziewną, ale tak do końca, to nie wiem. Możesz się doptyać przez telefon dr Procyszyn. Zadzwoń w godzinach jej dużuru na samamym początku albo na samym końcu.

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 03, 2013, 15:06:33 pm »
Witam,

Zamierzam swoją Pysię poddać sterylizacji w Krakowie, proszę napiszcie gdzie sterylizowaliście swoje królice i jaka była cena zabiegu??

Pozdrawiam,
dodus

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:42:45 pm »
ja sterylizowałam Papaję w Parotce, za 180 zł, na narkozie wziewnej. wszystko poszło ok, dziewczynka się ładnie wybudziła, szwy dostała wewnętrzne, te rozpuszczalne, właściwie po trzech dniach zapomniała o zabiegu i była w pełni w dobrej formie :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:46:26 pm »
A w tej lecznicy znalazłem takie coś:  http://www.hyrax.pl/index.php/aktualnosci/items/akcja-strerylizacji-marzec-2013.html
W ogóle ktoś się już na forum wypowiadał coś na temat tej lecznicy, może coś słyszeliście??

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:50:06 pm »
no tak... ale marzec już minął ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:50:44 pm »
Ale dzwoniłem i cena ta sama!!

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:15:19 am »
Hm :hmmm to nie wiem,szczerze nie znam tej lecznicy ani opini o niej. Może poszukaj w wątku 'weterynarze'.

A! I jeszcze jedno! Dowiedz się czy robią zabieg pod narkoza wziewna czy iniekcyjna. Wziewna jest lepsza,dużo bezpieczniejsza,a króliki są ogólnie trudne do znieczulania,różnie reagują.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 00:18:20 am wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:18:01 am »
Dzwoniłem tam, tam jest narkoza dożylna, nie mają wziewnej. Jednak Pani uspokajała mówiąc, że wszystko jest kontrolowane cały czas. Jednak każdy tak ingerencyjny zabieg łączy się z jakimś ryzykiem. Już wiele króliczków wysterylizowano w tej lecznicy.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 04, 2013, 00:29:56 am »
Wydaje mi się że lepiej zapłacić troszkę więcej a ryzyko zminimalizować. Przy narkozie wziewnej zwierzak cały czas dostaje tlen,co usprawnia pracę układu oddechowego chyba najbardziej narażonego podczas znieczulenia. Przy iniekcyjnej oczywiście też można podawać tlen,ale nie wiem czy wszyscy weci to robią. Nie jest moja intencją podważać kompetencje pani doktor z hyraxa,bo tak jak pisałam nigdy nie miałam z nią kontaktu.
No nie wiem,musisz sam podjąć decyzję. Może rano jeszcze ktoś się wypowie ;) bo teraz już pewnie wszystkie mądre głowy śpią... :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 04, 2013, 05:35:51 am »
w krakowie mamy 2 "kroliczych" wetow :)
w Arce dr Barana, w Oazie dr. Lewandowską
w tych lecznicach robią narkozy wziewne które mniej obciążają kroliczka, ale co za tym idzie są też droższe (jeśli jest to miniaturowy kroliczek, to najlepiej przedzwon do w/w lecznic i zapytaj o koszt zabiegu bo z tego co pamiętam w Oazie cena była uzależniona też od wagi uszatego) :) jest też lecznica Parotka i w niej chyba też mają wziewna narkoze...
ją osobiście leczę i sterylizowalam krolice w Oazie i polecam dr Lewandowska :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:10:14 pm »
Parotka i w niej chyba też mają wziewna narkoze
Mają.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:32:43 pm »
Czyli polecacie tylko i wyłącznie narkozę wziewną?? JEśli zaś chodzi o tradycyjną to czy robiono na którymś króliczku? Prosze o wypowiedzi Forumowicze:)

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:35:29 pm »
Czyli polecacie tylko i wyłącznie narkozę wziewną?? JEśli zaś chodzi o tradycyjną to czy robiono na którymś króliczku? Prosze o wypowiedzi Forumowicze:)
[/quot
Parotka i w niej chyba też mają wziewna narkoze
Mają.
e]

Ale jakie opinie Kochani.... popatrzcie:  http://www.znanylekarz.pl/agnieszka-drohobycka/weterynarz/krakow

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:00:19 pm »
Kochani,

Chciałbym króliczka wysterylizować u Pani weterynarz Grażyny Duda-Adamczyk, otrzymałem od Pani odpowiedź w sprawie narkozy " wziewnie podaje się leki wywołujące sen ale właściwa narkozę czyli efekt p/bólowy i tak trzeba podać w zastrzyku.". Co o tym sądzicie??

W ogóle boję się tej sterylizacji, że później małą się będzie źle czuła itd itp;(:(

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html


Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Kraków
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:04:47 pm »
W ogóle boję się tej sterylizacji, że później małą się będzie źle czuła itd itp;(mutny

też kilka lat temu baliśmy się sterylizacji naszej pierwszej królicy, i pewnie gdyby nie to że miała ropnia okołozębowego i zaczęłam czytać i poszukiwać informacji na temat królików, narkoz jednocześnie poszukując weterynarza który ma doświadczenie w leczeniu króliczków, przez co trafiłam do Oazy do dr Lewandowskiej. Doświadczenie i podejście do pacjenta (Zuzi) oraz liczne rozmowy z panią doktor na temat króliczków i opieki nad nimi, skłoniły nas do sterylizacji (oczywiście po kilkumiesięcznym leczeniu ropnia).
Wcześniej chodziliśmy do różnych weterynarzy i wiem że bardzo ważne jest znalezienie specjalisty od króliczków, osoby która ma doświadczenie przy ich leczeniu.
dlatego jeśli i tak będziesz w krakowie masz do wyboru 2 specjalistów cieszących się bardzo dobra opinią, jeśli masz wątpliwości i obawy wybierz kogoś polecanego przez forumowiczów po prostu :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html