Autor Wątek: zioła - gdzie kupić  (Przeczytany 16252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

000gosiulek000

  • Gość
zioła - gdzie kupić
« dnia: Lipiec 22, 2010, 14:21:11 pm »
Witam, mam takie dość głupie pytanie, gdzie kupić zioła dla królika? :oh:, np. taką babkę lancetowatą lub gorczynnika pospolitego ? Jesli ktos przy okazji jest z Łodzi, to też bym prosiła o dokładne adresy sklepów bądź sklepów internetowych. pozdr

Anucha

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2010, 14:35:29 pm »

Shaiya

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2010, 14:38:09 pm »
Ewentualnie zamiast kupować możesz przejść się na łąkę, pozbierać i sama ususzyć. Pracy troszkę więcej, ale wiesz skąd ziółka pochodzą i masz satysfakcję :)

000gosiulek000

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:14:21 pm »
Shaiya  oj a u mnie są tereny na których jest co zbierać :jupi ale, niestety, gdybym w szkole podstawowej bardziej uwazala jak było wklejanie ziół i podpisywanie ich do zeszystu to by było prościej, niestety moja wiedza na temat wyglądu ziół jest na tyle unikatowa, że żadna :nie_wiem

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:23:02 pm »

000gosiulek000

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:28:41 pm »
Moniko czytałam własnie tą stronę i dlatego założylam temat  :co_jest. zdjecia są, owszem, jednak mimo wszystko bym się bała itd. wole sprawdzone źródła

Shaiya

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:35:18 pm »
Gosia, to co jest w sklepach wcale nie jest sprawdzone (;
A skoro masz gdzie zbierać, to grzechem by było kupować sklepowe gdzie nigdy do końca nie wiadomo co tam jest ;)

Ja osobiście zbieram, za jednym zamachem przynoszę tyle do domu, ze starcza mi na trzy miesiące. Gdybym miała tyle ziół kupować w sklepie - zbankrutowałabym :) W sumie na takiej dzikiej łące nie ma chyba nic szkodliwego, choć mogę się mylić.

000gosiulek000

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:37:14 pm »
a jak uzbieram coś co mu zaszkodzi? :icon_curve

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:52:35 pm »
Poza jaskrem rozłogowym i dzikim rabarbarem to raczej nic trującego się tam nie trafia.

000gosiulek000

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2010, 16:09:21 pm »
On ma niecałe 6 tygodni. to niewiem czy powinnam mu zbierać te "zioła" na polu... na stronie miniaturki... pisało że mozna dawac, ale jak zbiore jakąs cholere czy co, i jak cos to najlepiej mu to podawac świeże czy wysuszyc?

Shaiya

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2010, 18:11:14 pm »
Jak zbierzesz trawki, to myjesz w zimnej wodzie, potem osuszasz delikatnie papierowymi ręczniczkami. Nie podawaj mokrego!
Możesz suszyć, a w przyszłości zostawić świeże. Jest taki upał, że wystarczy jak poleżą dzień na balkonie i masz suszki ;)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2010, 20:55:27 pm »
nie martw sie moja wiedza byla nie lepsza. za pierwszym razem jak poszlam na laka wrocilam z niczym, bo nie bylam pewna :) za drugim juz bylo lepiej. mlecz, stokrotki, babke pospolita czy lancetowata rozpoznasz na pewno, wpatruj sie w zdjecie na miniaturce, a jak nie to wez je ze soba ;) uszol bedzie mial frajde ze swierzynki. moj krazy wokol szafki na ktorej leza jego skarby jak szalony i zawsze cos wyrzebra.
pozdrawiam

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2010, 21:10:37 pm »
000gosiulek000 jakbys miala klopot z rozroznieniem tego, co wzielas dla uszola to zawsze mozesz zrobic zdjecie i popytac, nawet tutaj kogos o porade dot. identyfikacji :) wiele roslin np mlecze, rumianek, babki czy stokrotki sa po prostu charakterystyczne i ciezko je pomylic z czym innym

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2010, 21:19:03 pm »
Moniko czytałam własnie tą stronę i dlatego założylam temat  :co_jest. zdjecia są, owszem, jednak mimo wszystko bym się bała itd. wole sprawdzone źródła

Ja tez wole sprawdzone zródła dlatego posadziłam sama kilka ziół,mniszka i trawe :)

Shaiya

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2010, 21:26:34 pm »
Ja nie widze żadnej zbrodni czy krzywdy dla uszaka w zbieraniu ziółek z własnej działki czy dzikiej łąki.
U mnie w domu nic sie nie wyhoduje, a jak juz to bardzo malutkie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2010, 00:24:39 am »
Zioła można kupić na stronach zuzali czy światakrólika.eu z tego co wiem :) dziewczyny z forum tak kupują :)

Celticgirl

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2010, 00:36:47 am »
ja też polecam swiatkrolika.eu i cuniland albo lewzoo tam mają zuzalę i te zioła są bezapelacyjnie najlepsze, najbardziej pachnące, tak że sama bym je zjadła :>
nie polecam ziół z JR FARM, poza tym że są drogie (wyglądają ok) to moje uszy nie chcą ich jeść!!!jakoś mają miękkie listki czy coś i to im nie odpowiada.
Z sieciowych to zuzala jest tylko w kakadu (tak przynajmniej jest w Krakowie). A ja też chciałam kiedyś zbierać, pojechałam za kraków i wróciłam z bukietem kwiatów dla siebie :turla: nie znalazłam nawet jednego mleczyka

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 23, 2010, 00:38:30 am »
Słuchajcie, a tak apropo ziół, to ktoś może czasem wie, gdzie mozna kupić wieksze torebki np. 1kg? Bo te co sprzedaja to ok. 200gram są :(

Celticgirl

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 23, 2010, 00:41:14 am »
może giełda zoologiczna :> ?? i uderzaj do producenta. ja nigdy nie widziałam w większych opakowaniach w żadnym sklepie :icon_curve

Shaiya

  • Gość
Odp: zioła - gdzie kupić
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2010, 09:45:57 am »
To jest wlasnie w tych sklepowych ziółkach najgorsze - porcja na jeden raz ;)