Autor Wątek: Procedura ADOPTUJĘ KRÓLIKA  (Przeczytany 24283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Procedura ADOPTUJĘ KRÓLIKA
« dnia: Październik 19, 2009, 11:41:07 am »
Procedura  „ADOPTUJĘ KRÓLIKA”

Jeżeli chce Pan/ Pani adoptować królika/ króliki, należy:

1. Pobrać i wypełnić Formularz Adopcyjny http://www.kroliki.net/pl/organizacja/biuletyn-informacji-publicznej/dokumenty , który pozwala nam lepiej poznać osobę, zgłaszającą się w sprawie adopcji oraz pomaga dobrać odpowiedniego królika dla całej rodziny.
2. Wypełniony formularz należy przesłać e-mailem do pośrednika adopcyjnego, który zajmuje się adopcją konkretnego królika lub pobrać interaktywny formularz adopcyjny ze strony www.adopcje.kroliki.net, który pojawia się po kliknięciu ikony "Adoptuj mnie" znajdującej się przy każdym króliku.
3. Kontakt do pośrednika adopcyjnego znajduje się przy ogłoszeniu adopcyjnym znajdującym się na stronie: www.adopcje.kroliki.net
4. Pośrednik adopcyjny skontaktuje się z Panem/Panią w ciągu 1 do 5 dni roboczych.
5. W razie utrudnionego kontaktu prosimy o zrozumienie i ponowny kontakt, gdyż praca w Stowarzyszeniu jest dodatkowym, nieodpłatnym zajęciem każdego pośrednika, wykonywanym tylko w wolnym czasie.
7. Po otrzymaniu formularza adopcyjnego pośrednik adopcyjny przeprowadza dodatkową rozmowę przez telefon/e-mail/GG/skype oraz organizuje spotkanie przed-adopcyjne w dogodnym dla obu stron terminie.
8. Spotkanie przed-adopcyjne odbywa się w domu osoby starającej się o adopcję lub w innym wybranym przez pośrednika miejscu. Spotkanie ma na celu omówienie szczegółów dotyczących opieki nad królikiem oraz możliwie jak najlepsze poznanie przyszłego opiekuna.
9. Gdy osoba starająca się o adopcję królika pomyślnie przejdzie cały system adopcyjny, organizowany jest transport królika do danej miejscowości oraz podpisywana jest umowa adopcyjna.
10. Każdy etap adopcji może się wydłużać z różnych względów niezależnych od pośrednika adopcyjnego, ale przykładowo od osoby adoptującej lub osoby oddającej czy przechowującej królika a także ze względu na komplikacje przy transporcie królika (np. trudne warunki atmosferyczne, brak osoby, która w danej chwili mogłaby ten transport zapewnić). Dlatego też prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii.


Uwagi!

1. Adoptować może tylko osoba pełnoletnia lub rodzice /prawni opiekunowie osoby nieletniej.
2. Adopcja jest bezpłatna.
3. Pośrednik adopcyjny ma prawo swobodnego wyboru przyszłego opiekuna, wysłanie formularza nie zawsze skutkuje adopcją.
4. Nie ma możliwości pominięcia któregokolwiek punktu systemu adopcyjnego SPK.

Ogłoszenie o króliku znika ze strony adopcyjnej w momencie podpisania umowy adopcyjnej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 22:15:15 pm wysłana przez Tocha »