Autor Wątek: Klatka bez ściółki a sezon zimowy  (Przeczytany 3681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mielony

  • Gość
Klatka bez ściółki a sezon zimowy
« dnia: Sierpień 31, 2010, 15:08:47 pm »
Witam serdecznie :)

Dziś mojemu Michaelowi Jordanowi zrobiłem mały remoncik w klatce: wywaliłem wszystkie trociny ze spodu i zastąpiłem kuwetą ze żwirkiem. W tym momencie zrodziło się w mojej głowie pytanie: Czy króliczkowi nie będzie zimno przez to że ma "gołą" plastikową podłoge pod nóżkami ?

I jeszcze coś co mnie ciekawi :) Czasami Michael wchodzi do miseczki z jedzonkiem i stojąc w niej pije wode z miseczki obok :) Zastanawiam się po prostu czy jest to coś czym mam się przejąć czy nie zwracać na to uwagi.

Często też siada sobie na wyjściu z klatki (zrobionym z kartonika owiniętego ręczniczkiem kuchennym), w tym momencie właśnie na tym śpi - co sprawia że zastanawiam się czy dobrze czuje się w klatce czy nie? Tymbardziej że dzisiaj rano zauważyłem że już nie mógł się doczekać aż z niej wyjdzie - jak mu ją otworzyłem od razu z niej wyskoczył (klatkę ma otwartą od rana do samego wieczora aż idziemy spać).

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Michael jest u nas drugi dzień i jest wychowywany zgodnie z wszystkimi radami ze stron internetowych podanych przez Was oraz Waszych porad i sądze że jest szczęśliwy :) Za co bardzo Wam dziękujemy :) Pozdro!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 15:12:17 pm wysłana przez mielony »

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Klatka bez ściółki a sezon zimowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2010, 15:32:31 pm »
możesz wyłożyć dno klatki ręcznikiem lub jakimś materiałem... tylko królik może go przekopać i zwinąć w kulkę a nadal spać na goły, :) nie jest to reguła ale tak się czasami dzieje :)
jeśli chodzi o spanie na wyjściu z klatki to bym się nie przejmowała... króliki śpią w różnych miejscach z kuwetą włącznie... jeśli to tylko nie jest niebezpieczne to luzik :)
wchodzenie do michy tez mnie nie dziwi... dopóki do niej nie sika jest ok :) nigdy nie zrozumiesz w pełni zachowań królika :diabełek

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka bez ściółki a sezon zimowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2010, 15:46:20 pm »
na dno klatki ja polecam dywanik, jest ciepły, łatwo go wytrzepać, wygodny i przede wszystkim ciężki -
bo jak połozysz material to krolik łatwo go rozkopie. u mnie sie sprawdza dywanik - w sklepie za 5 zł są takie :)
kroliczek sie nie slizga, nie jest mu chlodno (chociaz moze mi sie tak tylko wydaje bo nie wiem na ile grzeje go jego własne futeraszko :P:) :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka bez ściółki a sezon zimowy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 20:48:16 pm »
ja w kojcu mam wyłożony kocyk, na którym bardzo chętnie śpi a jak jest mu  gorąco to sobie troszke odkopie i śpi na podłodze od kojca. jak dla mnie wygodnie , wypiore w pralce i czysto :)