Autor Wątek: dom tymczasowy  (Przeczytany 4787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
dom tymczasowy
« dnia: Lipiec 07, 2010, 09:34:28 am »
Witam,
jak wiecie siedzę sobie na forum już jakiś czas, także zupełnie zielona nie jestem ;p
Zastanawiam się co jakiś czas nad adopcją towarzysza dla Clostera, jednak wciąż wygrywa obawa, że się między nimi nie ułoży.
Misokaya podsunęła mi świetny pomysł i po przespaniu się z tą myślą, uroczyście oznajmiam i skromnie pytanie zadaję- czy mogłabym "zostać" domem tymczasowym dla któregoś z uszaków? W obecnej chwili Clo nie jest wykastrowany, ale zajmę się tym od razu po powrocie z urlopu (po 8 sierpnia). Do  czasu opadnięcia hormonów u Clo króliczki mogą przebywać w osobnych pomieszczeniach. Niestety nie posiadam zapasowej klateczki na czas zaprzyjaźniania królików, chętnie wypożyczyłabym od SPK bądź odkupiła nieco taniej niż w sklepie. Ewentualnie mogę zbudować "nowemu" mini zagródkę, ale to w przypadku królika nauczonego korzystania z kuwety. Płeć dla mnie jest obojętna, ale jeśli miałabym przygarnąć samiczkę to lepiej już wysterylizowaną bo ja się strasznie boję wszelkich operacji i już zabieg odjajeczkowania Closta jest dla mnie wielkim przeżyciem  :niespodzianka
Wprowadzka "nowego" byłaby możliwa po moim urlopie, ale fajnie byłoby już wcześniej wiedzieć czy zasługuję na uszaka, żeby się przygotować na jego przyjęcie
W przypadku wielkiej miłości króliczej jestem w stanie zaadoptować drugie ucho na stałe ( moje wątpliwości nie są spowodowane kosztami utrzymania czy brakiem miejsca, ale tylko i wyłącznie potencjalnymi bójkami )

No to tyle..i czekam na jakieś informacje od szanownych współforumowiczów  :pokoj:



Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:48:58 am »
Moim króliczkiem na DS od samego początku była Popolinka, po kilku tygodniach zwrócono się do mnie z prośbą o DT dla Nelsona. Przyjechał pociągiem dostał klatkę no może nie było to królestwo ale siedział w niej krótko. Po zabiegu i magicznych 6 tygodniach, i kilku akcjach typu włamię się do pokoju Popolinki choćbym miał kratkę przegryźć, pyszczki zamieszkały razem :) . Wspomniane 6 tygodniu króliki miały ze sobą kontakt przez kratkę, na początku było gryzienie się przez pręciki ale później jedno leżało po jednej drugie po drugiej stronie. Właściwie w momencie zaprzyjaźnienia  Popolinka przyjęła postawę podległą (jak się z czasem okazało dla zmyły  :diabelek ) Po zaprzyjaźnieniu była akcja ratowania Dumbo z paszcze węża. Jak do Nas trafił to skończyło się na tym że jest z Nami do dziś, a mąż zabronił mi przyjmować króliki na DT.  Dumbo opanował cały dom za wyjątkiem jednego pokoju, w którym mieści się królestwo Popolinki i Nelsona. Niestety kilkakrotne próby łączenia całej trójki zakończyły się fiaskiem. Więc sama widzisz na tym przykładzie (na forum znajdziesz takich kilka) że czasem są trudności z zaprzyjaźnieniem, ale wydaja mi się że te problemy zaczynają się gdy liczba królików jest większa od 2, i gdy jeden z takiej bandy niczego się nie boi (Dumbo) i nie akceptuje drugiego (Neslona).

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:55:45 am »
ja chciałabym mieć max 2 króliki, bo uważam, że większej ilości nie potrafiłabym poświęcić tak dużo uwagi i czasu. Za to jeden uszol dodatkowo nie jest problemem. Chciałabym zostać domem tymczasowym , aby w razie wielkiego konfliktu nowego królika wyadoptować , a jeśli polubi się i dogada z Clo to zaadoptować ;)
Czy ktoś może powiedzieć mi z kim się mam skontaktować w tej sprawie? Nie chciałabym robić tego na własną rękę, ale przy pomocy SPK

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:00:18 am »
Gosia, ty jesteś w bardziej komfortowej sytuacji, bo jeśli byś miała adoptować samiczkę to właśnie samiczka wprowadza się do samczyka, a nie odwrotnie. Samiczki z reguły są bardziej terytorialne niż samce, więc w twoim przypadku to jest duża szansa, że będzie miłość.

Moim zdaniem posiadanie więcej niż 2 króliczki to juz hardcore :)

Gosia, myślę, że jak któraś z dziewczyn z GA w którymś z wątków poprosi o DT to ty możesz się zgłosić do tej osoby, że oferujesz DT. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 10:12:01 am wysłana przez Kitty27 »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:12:00 am »
Więc sama widzisz na tym przykładzie (na forum znajdziesz takich kilka) że czasem są trudności z zaprzyjaźnieniem, ale wydaja mi się że te problemy zaczynają się gdy liczba królików jest większa od 2, i gdy jeden z takiej bandy niczego się nie boi (Dumbo) i nie akceptuje drugiego (Neslona)
Eh,z tą liczbą to bym się nie zgodziła.Wśród królików zdarzają się też typy wybitnie aspołeczne(u mnie Duszek),które miają mocne uprzedzenia do przedstawicieli swojego gatunku.Duszek przybył do mnie jako 2,od początku nie akceptował innych samców(łagodnego Barusia) ani samic(Heli),a teraz wytrzymuje jedynie z rdzawymi ryjami(bo Kastor nie pozwala mu na wyskoki),a Helę dalej tłucze i Dudka też by chciał,ale nie daje rady.Gdyby nie ten typ reszta moich pociech żyłaby w zgodzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 10:15:42 am wysłana przez MAS »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:13:12 am »
Gosiu, dziekujemy bardzo za chęć pomocy  :bukiet  Napisz, proszę, maila-zgłoszenie na adopcje@kroliki.net - odezwie się do Ciebie ktoś z GA :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:47:43 am »
Gosia a Clo jest już wykastrowany? :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:51:06 am »
Bośniaku- wysłałam list na adopcje, czekam na rezultat.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:53:00 am »
Myszo napisałam w pierwszym poście, że nie jest. Zdecydowałam się już na kastrację, ale przeprowadzę ją po powrocie z urlopu, w sierpniu. Chcę go mieć na oku po zabiegu

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:00:22 am »
Przepraszam :oh: nie zauważyłam :bukiet

trzymam kciuki za pomyślne rozpatrzenie :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:37:25 am »
mam jeszcze jedno pytanie, jeśli SPK wyrazi zgodę na to bym została opiekunem tymczasowym, to czy otrzymam królika z interwencji czy któregoś z zamieszczonych w adopcjach na stronie SPK. Przeglądam teraz uszaki i niezmiernie przypadła mi do gustu Graffi
 http://adopcje.kroliki.net/adopcje/graffi_bielany.html
jest tej samej postury co Clo, bardzo urocza. Chętnie zostałabym jej nowym opiekunem, a gdyby zgrała się z Clo stworzyliby piękną parę :D

no dobra, bardzo, bardzo, bardzo bym chciała żeby Graffi trafiła do nas!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 11:39:31 am wysłana przez Gosia/Closter »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:44:49 am »
Gosia, ja na twoim miejscu bym wykastrowała Clostera jak najszybciej, wypełniła formularz adopcyjny.
Adoptując Igiełkę też nie wiedziałam, czy będzie miłość czy nienawiść, a też miałam takie obawy jak ty, zresztą chyba jak każdy opiekun, który adoptuje uszaka dla swojego pierwszego uszatka. Trzeba ryzykować :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:52:46 am »
A ja wolę ostrożnie i nie wycofywać się później. Napiszę zobowiązanie, że cokolwiek by się działo to zachowam u siebie królika, a potem będę patrzyła jak skaczą sobie do gardeł? To nie na moje nerwy. Wolę wpierw sprawdzić jak zwierzaki na siebie zareagują. Jeśli źle to do czasu wyadoptowania "tymczasa" będą trzymane w osobnych pokojach i puszczane luzem na przemiennie. Jednak sytuacji takiej przez całe życie króliczków to sobie nie wyobrażam :/
Jednak staram się być dobrej myśli i mam nadzieję, że "tymczasowy" króliczek stanie się częścią naszej rodziny :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: dom tymczasowy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2011, 18:59:31 pm »
Proszę o przeniesienie wątku do archiwum