Autor Wątek: mój króliczek nie zjada nocnego kału  (Przeczytany 3466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piro

  • Gość
mój króliczek nie zjada nocnego kału
« dnia: Grudzień 27, 2005, 16:35:32 pm »
Cześć Wszystkim. Mam pytanko. Mój Mikołaj od 3 dni nie zjada nocnego kału. Sądzę, że może to być spowodowane złądietą. Czy ktoś mógłby mi napisać jaka (łącznie z ilościami) powinna być dieta dla ok. 3-miesięcznego króliczka? Ponieważ stopniowo wprowadzam mu poszczególne warzywa i zieleninki więc za wiele on tego nie dostaje. A czytałam, że z granulatem nie należy przesadzać. Co więc mogę mu dawać i ile? Sianko i wodę oczywiście ma cały czas. Proszę o pomoc. Pozdrowionka

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
mój króliczek nie zjada nocnego kału
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2005, 16:48:18 pm »
Do 6 miesiąca życia królik rośnie, więc ma się najadać do syta - karmienie kilkakrotnie w ciągu dnia granulatem do momentu aż sam odejdzie od miski + siano cały czas dostępne i woda oczywiście no i te warzywka, które wprowadzasz to dobry sposób karmienia. Być może warzywa są powodem niezjadania cekotrofów - tak może się dziać, gdy podajesz korzeniowe w dużych ilościach - one są słodkie i powinno się je porcjować jak przysmak.

Jeszcze pytanko: czy nie mylisz przypadkiem pojęcia granulat z mieszanką, bo to się zdarza... Granulat - czyli ta karma gotowa, jaka jest wskazana dla królika - to są np. zielonkawe pałeczki - wszystkie takie same, natomiast mieszanka składa się z ziaren, granulatu, dodatków bliżej niesprecyzowanych a kolorowych, orzechów itp - nie wskazane - chyba, że w ramach przysmaku raz na jakiś czas w bardzo niewielkich ilościach. Poza tym - czy królik dostaje jeszcze coś poza tym co napisałeś(łaś)?

piro

  • Gość
Mikołaj
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2005, 18:21:31 pm »
Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o granulat to mam właśnie to o czym piszesz, tzn. pałeczki koloru zielonkawo-brązowego firmy Vitapol. Natomiast suchą karmę w postaci mieszanki warzyw i ziaren również daję ale rzadziej i mało. Poza tym jak pisałam kawałek marchewki (plaster), kawałek jabłka, dawałam seler naciowy ale odstawiłam, bo mocz Mikołaja był taki białawy i może to było o salera. A poza tym tylko siano i woda b/o. Acha czasem gałązkę brzozy lub jabłoni, kiedyś kawałek suchej bułki, wapienko. Jeszcze raz wieeelkie dzięki. Pozdro.

anUSZka

  • Gość
mój króliczek nie zjada nocnego kału
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2006, 21:43:48 pm »
Jak sie teraz ma kroliczek?
Z tego, co piszesz - odstaw jablko i bulke, nie dodawaj "suchej karmy" (mieszanki).

piro

  • Gość
mój króliczek nie zjada nocnego kału
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:40:42 am »
Witam. Odstawiłam bułę i jabłko. Daję granulat i małe ilości np. selera naciowego. Odkładam suchą mieszankę. Teraz wydaje się wszystko o.k. Pozdrawiamy serdecznie ja i Mikuś. Pa.

anUSZka

  • Gość
mój króliczek nie zjada nocnego kału
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:27:16 pm »
Super :D