Autor Wątek: Króliki z ZOO  (Przeczytany 15112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Króliki z ZOO
« dnia: Lipiec 04, 2010, 16:16:42 pm »
Witam , w naszym ZOO , znajdują się 4 króliki , są trzymane w złych warunkach, jako atrakcja do oglądania. Ich wybieg ma może 1m na 1m wysłany jest słomą. Króliki nie mają sianka ani wody. Karmione są ziarnami podajże zbóż  smutny_krolik
Mają bardzo śliczne umaszczenie coś takiego czarno rudawego, jeden z nich ma coś takiego dziwnego na tyłeczku . nie wiem jak to nazwać . Nie ma tam sierści i jest takie wypukłe...
Druga sprawa to to że króliki nie mają żadnego schronienia, w zimę i latem siedzą w tej klatce  placzek
Nie wiem jaka jest ich płeć , ale nie widziałam jeszcze młodych , ale może coś niedługo będzie widać  :rotfl2:
 smutny_krolik smutny_krolik
Króliczki są bardzo towarzyskie kiedy się do nich podchodzi opierają się o płot i zaczynają ''niochać'' tymi swoimi noskami.

Najbardziej boli mnie to że dziś taki upał a one nie mają kropli wody  :buu
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2010, 16:52:37 pm »
Jakich działań oczekujesz od członków forum?
Czy zwracałaś uwagę pracownikom/ludziom opiekującym się królikami by wstawili wodę, zwłaszcza w taki upał?
Czy wiesz kto zajmuje się tymi królikami( czy mają jakiegoś konkretnego opiekuna)?
Czy wiesz czy króliki są pod opieką weterynarza?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2010, 17:52:10 pm »
- no nie wiem , może tak jak SPŚM wyślą do nich pismo
- Kiedyś i owszem ale nie było żadnego odzewu
-Wszyscy pracownicy się nimi zajmują
-Nie mam pojęcia
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2010, 19:32:08 pm »
Straszne.
Ale można zwrócić uwagę, bo ktoś im chyba sprząta czy coś, ze króliki są bez wody! Jak nie zareagują proponuję TOZ.
Można chyba zgłosić do akcji SPK, zapytaj się Ais/azi.


Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2010, 19:48:40 pm »
Ja jestem wolontariuszką w OTOZ chodzę tam niemal że codziennie wyprowadzać psy do adopcji  , jeśli jutro tam pójdę to zrobię zdjęcia i wstawię wa tutaj.

OTOZ mogło by się tym zająć ale skupiają się na psach i na kotach ew. na koniach, ratować reszty im się zwyczajnie nie chce
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2010, 20:04:51 pm »
Aneczka napisz PW do Ais albo do azi, nie pamiętam, wylatuje mi z głowy która to prezeska ;)

Tu można zgłosić interwencję, ale nie wiem w jakich przypadkach i czy ot tak każdy, trzeba poczytać.

http://interwencje.kroliki.net/news.php


Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:09:39 pm »
Ciekawe po co im króle w zoo.... Jak ktoś chce sobie pooglądam zapraszam do zoologa albo do znajomego z królikiem ;/
Słyszałam o wielu zwierzakach ze złymi warunkami ale to już przesada. Czekam na foty Inne organizacje już TOZ?

Liryanne

  • Gość
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:16:50 pm »
W Gdańsku króle są elementem tzw. Mini Zoo (czyli atrakcji dla małych dzieciaków, które biegają sobie z kózkami). Dawno tam nie byłam, ale wiem, że mają króliczki z rodowodem i zdarza im się przyjmować króliki chore, czy porzucone. O ile pamiętam miały dobre warunki i stały w miejscu, gdzie dzieci łapek włożyć nie mogły. Obok były świnki morskie.
Ale to było dawno temu (jak byłam mała i miałam na rękach młodziutką kózkę, po którą "zgłosiła się" rozzłoszczona mamusia. Było tego uciekania trochę, ale od tamtego momentu wiem, że pracownicy zoo zaczęli przyglądać się maluchom i ich mamom)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:44:59 pm »
grrrrr :nunu  :bejzbol biedne uszątka :(

byłam w braniewskim "zoo" (o ile można to okropne miejsce tak nazwać) kilka ładnych lat temu i wyszłam strasznie przygnębiona :(
bardzo smutne miejsce, miałam nadzieję, że już je zlikwidowano... jeżeli mają tam gady, to możliwe, że króliki trzymają na karmę dla nich.. ale warunki jakie opisujesz wołają o pomstę do nieba :nie_powiem
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:33:00 pm »
Aneczka - napisz nam tutaj, jakie w ogóle inne zwierzęta są w tym zoo, czy są tez drapieżniki jakieś, gady, drapiezne ptaki, lwy itd? co to jest za zoo? Ma jakąś stronę internetową?

Czy to ten ogród?:

http://www.ekoportal.gov.pl/opencms/opencms/ekoportal/warto_wiedziec_i_odwiedzic/Ekoturystyka/Ogrody_Zoologiczne/zoo.html

"# MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY BRANIEWO
LOKALIZACJA: woj. warmińsko-mazurskie, pow. braniewski.
ADRES: ul. Botaniczna 1, 14-500 Braniewo.
TEL. (0-55) 243 21 49.
E-MAIL:
OPIS OGRODU:
Braniewski ogród położony jest w Centrum miasta i jest dumą jego mieszkańców. Na terenie ogrodu żyje ponad 30 gatunków dzikich zwierząt. Został założony w 1959 r. na terenie dawnego ogrodu botanicznego."

http://wyborcza.pl/1,75476,7194183,Naukowe_mijanie_sie_z_prawda___pisze_Ryszard_Topola_.html

"Ekspozycja zwierząt w Braniewie nie posiada statusu ogrodu zoologicznego zgodnego z dyrektywą unijną. Organizacja skupiająca polskie ogrody zoologiczne zaopiniowała negatywnie utworzenie i prowadzenie tam ogrodu zoologicznego po inspekcji placówki 3 listopada 2005 roku. Ówczesne próby pomocy w rozwiązaniu problemu spełzły na niczym."


http://wyborcza.pl/1,75476,7144161,Zlo_w_naszych_zoo.html

"Oprócz lwów czy tygrysów widzieliśmy nieszczęśliwe wilki. Te z natury żyjące w stadach zwierzęta w Gdańsku i Braniewie mieszkają samotnie.

Agnieszka Sergiel: Cierpią też naczelne. W Lesznie i Braniewie są małpy, które mieszkają w małych klatkach, na betonie. Mają tylko małe budki, w których mogą się schować, ale w ogóle nie mają się po czym wspinać."

Z powyzszych informacji wioskuję, ze pewnie tak jak w innych ogrodach zoologicznych - króliki sluzą im jako karma dla drapiezników, dlatego tez zbytnio się nimi nie przejmują.

Czy moglabys zorientowac się, jaka jest rotacja królikow? Np spisac, jakie kroliki ostatnio byly, a potem co jakis czas sprawdxzac, jak to się szybko zmienia?


Napisz tez dokladnie o wszystkim na mail interwencje@kroliki.net aby Michal Kucharski mógł poczynic jakies kroki.

Wazne jest ustalenie, czy ta placówka posiada status ogrodu zoologicznego na post ustawy o ochronie przyrody, czy nie, na razie z powozszych artykulow wynika, ze pewnie nadal nie ma, potwierdz tez, czy wlasnie o tym ogrodzie zoologicznym rozmawiamy, czy tez masz na mysli jakies mini zoo ppod innym adresem niz ul. Botaniczna.





Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:40:26 pm »
a i wazna rzecz - nie wolno królików ani swinek oddawac do zadnych ogrodow zoologicznych. One naprawde sluza tam jako karma dla innych zwierząt, potwierdzic to mogą nawet moi znajomi studenci weterynarii,  którzy szczepili króliki w warszawskim zoo, to zadna tajemnica. Niejeden artykul w prasie sie nawet ukazywal na ten temat, nawt na swoje jstronie o tym pisalismy, o tutaj:

http://www.kroliki.net/pl/aktualnosci/2006-06-30/jak-gina-kroliki-w-slaskim-zoo-


Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2010, 07:57:48 am »
Byłam w tym "ogrodzie zoologicznym", to co się tam dzieje jest bestialstwem. Szczycą się że są najmniejszym ogrodem zoologicznym, niestety ja odebrałam to zupełnie inaczej. Na nasze pytanie czy niedźwiedziowi nie jest za gorąco i czy nie potrzebowałby większego wybiegu (jego wybieg to betonowa dziura w ziemi) usłyszeliśmy że on jest już przyzwyczajony. Ogólnie rezultat był taki że zamiast przyjemnie obserwować zwierzęta czuliśmy ogromne zniesmaczenie cała sytuacją.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2010, 20:47:03 pm »
Zoo w Braniewie do dziś nie ma zgody MŚ na prowadzenie zoo - jestem na bieżąco z ogrodami zoologicznymi.
Przebywają tam m.in. niedźwiedzie, na betonie, w ciasnych klatkach, od lat. Generalnie zoo jest w kiepskim stanie, stąd mi.in. brak zgody MŚ.
Do końca roku mają się tam poprawić warunki niedźwiedzi, może także innych zwierząt?
Proponuję napisać do zoo, a konkretnie do Administracji Budynków Komunalnych, bo to oni odpowiadają za to miejsce. Maile odbierają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 20:56:39 pm wysłana przez agatha »

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2010, 20:55:35 pm »
Ais - zoo o którym piszesz to właśnie jest to zoo :)  w zoo jest Legwan szlachetny ale z tego co wiem żywi się roślinami, Raczej nie wydaje mi się by były nimi karmione inne zwierzęta takie jak tygrys czy niedźwiedź...

podajże w zeszłym roku zostało napisane że zoo spełnia wymogi Unii Europejskiej  :glupek:

Nikt nie chce przyjąć tych zwierząt , żadne inne zoo....

W zoo coś panuje jakaś plaga ostatnio za TM odeszła : min. Fredka, ptak , kociaki :/
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2010, 20:59:44 pm »
nie mówi, ze w "zoo" trzymają też koty  :wow I jeszcze powiedz, że w klatkach  :wiking:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2010, 21:01:14 pm »
W polskich ogrodach zoo generalnie źle się dzieje. Choć jest cień szansy na jakieś zmiany...
Nie sądzę, by uzyskali pozytywną opinię UE, bo nasze przepisy mają się nijak do unijnych, a to zoo nawet naszych nie spełnia.
To byłby absurd!

Z jednej strony trzeba do nich napisać, ale z drugiej nie sądzę, by odpowiedzieli...
Chyba najlepszym wyjściem będzie solidna kontrola.


Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2010, 21:02:12 pm »
nie mówi, ze w "zoo" trzymają też koty  :wow I jeszcze powiedz, że w klatkach  :wiking:

Jak trzymają w sklepach zoologicznych w marketach to czemu nie w zoo :(

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2010, 21:03:22 pm »
Koty są półdzikie , i nie , nie są w klatkach
zwierzęta w zoo to :
niedźwiedzie, psy, tygrys, bocian , kury, kaczki , świnki morskie, króliki, kozy , paw i inne ptaki , żubr , trzy kucyki, dwie lamy, legwan - no i wszystko chyba :(
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2010, 15:19:26 pm »
Byłam dziś , jeden z królików ma ranę na pleckach i ciągle siedzą na tej ranie muchy , widać było że króliczek cierpi :( Tak gorąco a one nawet kropelki wody nie zobaczyły :(
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z ZOO
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2010, 15:39:16 pm »
Zadzwonilam wlasnie do tego zoo i odebrała bileterka, mowi, zebym zadzwonila przed 18stą, wtedy przyjdzie jakas pani Ewelina, która jest pracownikiem, inni pracownicy wyszli przed godziną 15.

Czy w tej miejscowosci jest jakis weterynarz, z ktorego znasz i ktory ewentualnie moglby zbadac tego królika i go podleczyć?

Jesli udaloby sie zabrac tego krolika - dalabys radę go przechowac?