Autor Wątek: Sprzątanie po króliku: preparaty do czyszczenia i dezynfekcji, jak często sprzątać, wymiana żwirku w  (Przeczytany 84793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 28, 2014, 16:39:26 pm »
Mańki klatka wyglądała nie dużo lepiej od tej kuwety wyżej, więc mnie tam na prawdę nic nie zdziwi (później się okazało że to samo ma w pęcherzu) teraz to brzmi śmiesznie... stąd wiem że niedomyte wapno po prostu śmierdzi bo działa jak agar w szalce petriego , wystarczy tylko zmoczyć i bakterie rzucają się do boju  :icon_twisted

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 28, 2014, 18:30:52 pm »
nie wiem może coś ze mną nie tak ,jakaś przewrażliwiona albo moje tyle produkują.. (po sianie ,ziołach,warzywach ).ale nie wyobrażam sobie nie sprzątnąć kuwet przynajmniej 1 raz dziennie ....z reguły jest to 2 razy dziennie  :glupek:

i..... dlaczego koleżanka która ma problem ze smrodkiem nie pisze jak się sprawy mają   :nie_wiem
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 18:35:26 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 28, 2014, 18:36:16 pm »

Ja nie sprzątam codziennie. Króliki mam prawie w 100% kuwetkowe (gubią boby tu i tam, więc je zgarniam do kuwety), więc wystarczy sprzątnąć raz na 2-3 dni, ani nic nie czuć ani królikom nie jest niewygodnie :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 28, 2014, 18:39:43 pm »
więc wystarczy sprzątnąć raz na 2-3 dni, ani nic nie czuć ani królikom nie jest niewygodnie usmiech2

pohamowała bym się z takimi  ogólnikowymi stwierdzeniami  po prostu jeden jest bardziej wrażliwy na punkcie czystości  min. króliczej kuwety a drugi mniej i tyle...nie urażając nikogo :)

 a jak uszaki dostają mniej mokrych pokarmów to tez kuwetka mniej zasiusiana
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 28, 2014, 18:49:34 pm »
Jeśli myjecie podłogi czymś co mocno pachnie to nie dziwota że gubią bobki :P, ja po Mańce widzę co wyprawia jak jej norę umyję czymś co jakkolwiek pachnie - na drugi dzień zasrana (czyli więcej jak 10 bobków) , jak umyje wodą to można tydzień tam nie zaglądać i nic się nie dzieje, poza normalnym brudem albo tym co na wnosi na sobie.

"to moja nora a nie perfumeria i spadaj mi z tymi perfumami"  :bunny: :bunny: :bunny: (nakrętka płynu na wiaderko wody ale ona wie lepiej i koniec  :zonka:).

Cytuj
dlaczego koleżanka która ma problem ze smrodkiem nie pisze jak się sprawy mają

Może poczuła się zjedzona przez nawiedzonych królikarzy - zaraz sobie nagrabię  :rotfl2 :rotfl2 :rotfl2

Wracając do smrodu - może klatka/kuweta zmieniła miejsce np. bliżej kaloryfera  :hahaha: cieplej + lepsza cyrkulacja = więcej smrodku.


« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 19:03:06 pm wysłana przez Sensej »

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 28, 2014, 18:58:55 pm »
więc wystarczy sprzątnąć raz na 2-3 dni, ani nic nie czuć ani królikom nie jest niewygodnie usmiech2

pohamowała bym się z takimi  ogólnikowymi stwierdzeniami  po prostu jeden jest bardziej wrażliwy na punkcie czystości  min. króliczej kuwety a drugi mniej i tyle...nie urażając nikogo :)

 a jak uszaki dostają mniej mokrych pokarmów to tez kuwetka mniej zasiusiana
Ale przecież ja tu mówiłam tylko i wyłącznie o moim przypadku ;)
To zależy od królika i człowieka ;)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 28, 2014, 19:22:40 pm »
Ale przecież ja tu mówiłam tylko i wyłącznie o moim przypadku oczko
To zależy od królika i człowieka oczko

ogólnikowo stwierdziłaś że wystarczy sprzątac co 2-3 dni... i niepotrzebnie co niektórzy mogą sobie taką informacje wziąc do serca :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 28, 2014, 19:27:36 pm »
Ale przecież ja tu mówiłam tylko i wyłącznie o moim przypadku oczko
To zależy od królika i człowieka oczko

ogólnikowo stwierdziłaś że wystarczy sprzątac co 2-3 dni... i niepotrzebnie co niektórzy mogą sobie taką informacje wziąc do serca :)


Ten wyrwany z kontekstu cytat może tak brzmieć, ale całe zdanie juz nie:
Króliki mam prawie w 100% kuwetkowe (gubią boby tu i tam, więc je zgarniam do kuwety), więc wystarczy sprzątnąć raz na 2-3 dni...
Biorąc pod uwagę całe zdanie jest to odniesienie do moich królików i mojej sytuacji ;)
Ale to już jest bardziej niż bardzo off top :P
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 28, 2014, 19:34:37 pm »
emilia no własnie jak to jest przeciez nie ograniczę im sianka... a jak maj.ą cały czas to jest jazda bez trzymanki u mnie tak 95% kuwetkowe, piją też hektolitry wody więc naprawdę minimum raz dziennie to jest standard...nie żeby z siebie robić jakąś sterylną, ale bywało nawet kilka razy dziennie :D

Ciekawe od czego zależy na nadmierna produkcja bobslejów?? Wiem,że od diety, ale jak wspomniałam sianka im chyba nie ograniczę

PS bobki zbadane


to chyba powyżej jest ironicznie  :DD bo to oczywiste kwoli jasności :DD
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 28, 2014, 19:46:59 pm »
stąd wiem że niedomyte wapno po prostu śmierdzi bo działa jak agar w szalce petriego , wystarczy tylko zmoczyć i bakterie rzucają się do boju
Drogi Senseju, byłabym wdzięczna za wyjaśnienie mi tej kwestii, może jakieś badania, opinie, bom bardzo ciekawa jak to jest możliwe?
Nigdy się nie spotkałam żeby bakteria i wapno byli przyjaciółmi. :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 28, 2014, 19:54:32 pm »
to chyba powyżej jest ironicznie  zeby

czyli co ?

żle zrozumiałam szyszke to na pewno :) nie wolo ograniczyć sianka,
wiem po naszych że siusiaja bardzo dużo po dawce moczopędnych warzyw i tyle :)

w ciągu dnia normalnie :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 28, 2014, 19:59:27 pm »
stąd wiem że niedomyte wapno po prostu śmierdzi bo działa jak agar w szalce petriego , wystarczy tylko zmoczyć i bakterie rzucają się do boju
Drogi Senseju, byłabym wdzięczna za wyjaśnienie mi tej kwestii, może jakieś badania, opinie, bom bardzo ciekawa jak to jest możliwe?
Nigdy się nie spotkałam żeby bakteria i wapno byli przyjaciółmi. :)

Wapno to przenośnia raczej w tym wypadku, widziałaś kolor osadu z króliczego moczu ?... w nim jest wszystko, wapno tylko to trzyma wszystko w kupie (jak żelatyna w agarze :DD), jest porowate i chłonie doskonale wilgoć, bakterie w tych porach mają swoje norki jak króliki ;) Samo wapno jako wapno dla bakterii jest obojętne ale stwarza idealne środowisko i mycie nie pomaga bo jak już pisałem jest porowate , bakterie siedzą i czekają (jak w jakiejś starej reklamie pasty do zębów :D ).


Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 28, 2014, 20:06:08 pm »
stąd wiem że niedomyte wapno po prostu śmierdzi bo działa jak agar w szalce petriego , wystarczy tylko zmoczyć i bakterie rzucają się do boju
Drogi Senseju, byłabym wdzięczna za wyjaśnienie mi tej kwestii, może jakieś badania, opinie, bom bardzo ciekawa jak to jest możliwe?
Nigdy się nie spotkałam żeby bakteria i wapno byli przyjaciółmi. :)

Wapno to przenośnia raczej w tym wypadku, widziałaś kolor osadu z króliczego moczu ?... w nim jest wszystko, wapno tylko to trzyma wszystko w kupie (jak żelatyna w agarze :DD), jest porowate i chłonie doskonale wilgoć, bakterie w tych porach mają swoje norki jak króliki ;) Samo wapno jako wapno dla bakterii jest obojętne ale stwarza idealne środowisko i mycie nie pomaga bo jak już pisałem jest porowate , bakterie siedzą i czekają (jak w jakiejś starej reklamie pasty do zębów :D ).


Wapno obojętne nie jest dla bakterii ...słyszałeś o dezynfekcji wapnem? A i agar to agar, a żelatyna to żelatyna  :P
Niemniej dzięki, że próbowałeś ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 28, 2014, 20:18:48 pm »
stąd wiem że niedomyte wapno po prostu śmierdzi bo działa jak agar w szalce petriego , wystarczy tylko zmoczyć i bakterie rzucają się do boju
Drogi Senseju, byłabym wdzięczna za wyjaśnienie mi tej kwestii, może jakieś badania, opinie, bom bardzo ciekawa jak to jest możliwe?
Nigdy się nie spotkałam żeby bakteria i wapno byli przyjaciółmi. :)

Wapno to przenośnia raczej w tym wypadku, widziałaś kolor osadu z króliczego moczu ?... w nim jest wszystko, wapno tylko to trzyma wszystko w kupie (jak żelatyna w agarze :DD), jest porowate i chłonie doskonale wilgoć, bakterie w tych porach mają swoje norki jak króliki ;) Samo wapno jako wapno dla bakterii jest obojętne ale stwarza idealne środowisko i mycie nie pomaga bo jak już pisałem jest porowate , bakterie siedzą i czekają (jak w jakiejś starej reklamie pasty do zębów :D ).


Wapno obojętne nie jest dla bakterii ...słyszałeś o dezynfekcji wapnem? A i agar to agar, a żelatyna to żelatyna  :P
Niemniej dzięki, że próbowałeś ;)

Słyszałaś o różnych postaciach tego samego związku ;) ?? może być węglan wapnia , szczawian, moczan, octan, siarczan :P jeden będzie miał właściwości dezynfekujące a drugi nie .
Dobra dobra, już się nie czepiaj, z żelatyny agaru nie zrobisz ale jak do żelatyny dodasz cukier to już prawie jak agar ;) - chodziło o przesłanie a nie wykład z chemii organicznej .  funny_post :oh:

Nie chcę być złośliwy ale z tym wapnem to jest tak, rację masz ale tyle ludzi bez zębów chodzi ;) i wapno nie pomogło jako główny składnik zęba  :mhihi


« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 20:36:22 pm wysłana przez Sensej »

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 28, 2014, 20:35:44 pm »
emilia chodziło mi o to moje stwierdzenie "jak wspomniałam sianka im chyba nie ograniczę" potem dopisałam   "to chyba powyżej jest ironicznie   bo to oczywiste kwoli jasności" alles klar  :DD
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 28, 2014, 20:45:23 pm »
A może poczekajmy aż się sama zainteresowana odezwie :) Bo jak na razie wywiązała się z tego czysto akademicka dyskusja- ciekawa ale jednak jałowa :P No i jeszcze się pokłócicie niepotrzebnie :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 28, 2014, 20:50:04 pm »
Nie chcę być złośliwy
Hłe hłe hłe Sensej gdzieżbym podejrzewała Cie o bycie złośliwym ;), jedno wiem u mnie egzaminu byś nie zdał, ani z chemii organicznej ani nieorganicznej.
Określenie "wapno" odnosi się tylko do niektórych związków wapnia np. tlenek wapnia, wodorotlenek wapnia. Co innego szeroko pojęty wapń - pierwiastek chemiczny oraz wszelkie możliwe jego związki : chlorki, siarczany etc.
Och ale masz racje, z tymi zębami, ale zauważ że niektórzy nie myją zębów wcale! A mają zdrowe, a ja np. muszę co 2 miesiące do dentysty, choć o nie dbam... a nie zależy to od zawartości wapnia w mim szkliwie.
Ale zakończmy te dywagacje bo nie na temat się rozwodzimy. Bardzo lubię z Tobą prowadzić dyskusję :)

Solviegu wybacz nam  :blaga: :blaga: :blaga: :blaga:
My z Sensejem będziemy kontynuować naukowe wywody gdzieś indziej :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 28, 2014, 21:00:08 pm »
Bardzo lubię z Tobą prowadzić dyskusję

Normalnie wiedziałem że zaraz się "czepisz" wapna i wapnia aż mnie w kościach kręciło ... pewnie osteoporoza    ;-) (to po co pytasz jak wiesz  :icon_twisted :icon_twisted) ... aaa lubisz dyskutować...  :przytul

Jestem taki złośliwy aż autorka tematu boi się odezwać  :lol

Solviegu koniec OT, czekamy na śmierdzące wieści.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zaczęło strasznie śmierdzieć, ratunku!
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 28, 2014, 22:22:00 pm »
emilia chodziło mi o to moje stwierdzenie "jak wspomniałam sianka im chyba nie ograniczę" potem dopisałam   "to chyba powyżej jest ironicznie   bo to oczywiste kwoli jasności" alles klar  zeby?

ok,ok myślałam że odniesienie jest do mojego postu ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Psotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Moje króliki: Antek i Bogdan
żwirek
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 28, 2014, 22:19:18 pm »
Czy mogę wysypac żwirek drewniany na całą klatke? Czy wtedy królikom bedzie wygodnie na tym? :icon_rolleyes