Autor Wątek: Sprzątanie po króliku: preparaty do czyszczenia i dezynfekcji, jak często sprzątać, wymiana żwirku w  (Przeczytany 84806 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 13, 2013, 08:20:32 am »
A ja mam problem gdyż Fifi uznała że będzie sikąć mi na pościel a mi się codziennie prać nie chce może macie jakieś pomysły
Dodam że ma 8 miesięcy i nigdy tak nie robiła

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 13, 2013, 10:23:00 am »
czasami te spreje przeciwsikajacym zwierzakom i psikanie w miejsca gdzie maja NIE sikac powoduje iz sikaja dokladnie wlasnie tam, juz przynajmniej o kilku takich przypadkach slyszalem
co zrobic? jesli jest mozliwosc to pilnowac lozka, zganiac je stamtad, polozyc poduszke lub poduszki, skladac lozko, zascielic czyms nieprzemakalnym etc
zalezy od sytuacji w domu jak i od samego lozka ;-))
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 15:32:54 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 13, 2013, 10:33:04 am »
NO to super bo mam 2 poduchy możę jakoś zablokuje łóżko

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 13, 2013, 11:30:39 am »
zawsze najprostsze rozwiazania sa najlepsze....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 13, 2013, 15:24:03 pm »
Tak tylko martwi mnie to żę nigdy tak nie robiła czasami tylko bobek malutki Czyżby znaczyła teren  dobro_zlo

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 14, 2013, 00:08:51 am »
Środek polecany przeze mnie jest najbardziej biologiczny - bo bakterii rozkładających mocz do chemii raczej nie zaliczamy. A usunięcie moczu- zapachu i plamy- pomaga w oduczeniu zwierzaka załatwiania się w danym miejscu.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 14, 2013, 15:24:17 pm »
Ja się pochwalę zganiam Fifi z łóżka czerwonym ręcnikiem którego nienawidzi (zawsze na niego warczy :oh: ) i teraz gdy tylko widzi że ręcznik widzi nagle zaczyna interesować się kuwetą  :doping: :doping: :doping:

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:11:58 pm »
Witam
Niestety jak co roku o tej cieplej porze roku nie potrafie odgonic sie od much!
Najgorsze sa te male które siedza na klatce królasa, w klatce ma sprzatane a muchy (a w sumie muszki) i tak sa. Denerwuje mnie to!
Czy ktos tez ma taki problem i wie jak moge sie tego pozbyc?  :bejzbol



Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:23:30 am »
Niestety jak co roku o tej cieplej porze roku nie potrafie odgonic sie od much!
Najgorsze sa te male które siedza na klatce królasa, w klatce ma sprzatane a muchy (a w sumie muszki) i tak sa. Denerwuje mnie to!
Czy ktos tez ma taki problem i wie jak moge sie tego pozbyc?

Przykro mi to pisać, ale obecność much w klatce za dobrze nie świadczy.

Przede wszystkim bym sprawdziła, czy klatka jest odpowiednio dezynfekowana, poza tym warto zajrzeć królikowi pod podwozie - ma gruczoły okołoodbytowe, w których może się gromadzić wydzielina (cuchnąca i ponętna dla much, potrafią w niej składać jaja...).
Poza tym przy takiej temperaturze wszelkie resztki jedzonka (jabłko, marchewka, zielenina) trzeba niedługo po posiłku usuwać, bo meszki się zlatują, no i fermentacja zachodzi szybciej.

A jak to nie pomoże, to można w pomieszczeniu - z dala od jedzenia i wody - postawić płytkę na owady (np. Bros, Expel, Globol).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:31:51 am »
Z eko sposobów polecam olejki eteryczne: cytrynowy lub lawendowy. Świetnie odstrasza muchy. Na komary najlepszy jest olejek waniliowy.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:35:43 am »
Ja proponuje moskitiere na okna zamontować. U mnie się sprawdza.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:38:00 am »
Z eko sposobów polecam olejki eteryczne: cytrynowy lub lawendowy. Świetnie odstrasza muchy. Na komary najlepszy jest olejek waniliowy.
Tylko niech to będą eko olejki, a nie jakieś marketowe, bo takie cuda w nich potrafią być, że królisiom podrażni oczka i błony śluzowe :/
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:36:20 pm »
Ja proponuje moskitiere na okna zamontować. U mnie się sprawdza.
U mnie również się świetnie sprawdza.. aczkolwiek moskitiery mam dopiero z 6 lat, a królika miałam dłuuugo przed ich zamontowaniem i much w klatce nigdy nie było.. Może faktycznie spróbuj częściej i dokładniej myć klatkę, albo podziałaj coś z olejkami..
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:41:17 pm »
U mnie też latają czasem, ale nie przy klatce. Jak nie zabezpieczę dokładnie np. połówki jabłka to w 2 godziny się pojawiają. Potem jest polowanie z odkurzaczem  :bejzbol

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:43:03 pm »
Z eko sposobów polecam olejki eteryczne: cytrynowy lub lawendowy. Świetnie odstrasza muchy. Na komary najlepszy jest olejek waniliowy.
Cytrynowy olejek jest niepolecany przy zwierzętach, lawendowy bezpieczniejszy. I nie może być stężony.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:37:49 pm »
Ja much i muszek nie zauważyłam. Z komarami trochę problem był, ale założyłam z tydzień temu moskitierę w okno i jest znośnie.
Zaczęłabym od dezynfekcji klatki i sprawdzenia czy się gdzieś resztki jedzenia nie zakamuflowały w pokoju :) Może na noc przykrywaj klatkę ta siatką od moskitiery? Królik będzie miał większy spokój w nocy. O ile oczywiście sama klatka nie jest źródłem ich rozmnażania się.

A co masz na dnie klatki? Nie czasami trociny?? Bo w tym ciężko utrzymać higienę i może się w tym coś porozwijać.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:54:07 pm »
Nie słyszałam, że nie jest polecany? ale o jakiej formie używania olejku mówimy? bo ja mówię o takiej formie jak kominek zapachowy. Bądź kilka kropel do jakiegoś świecznika czy czegoś innego.
I oczywiście mówię tylko o czystych olejkach eterycznych zakupionych w aptece i z certyfikatem:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 06, 2013, 17:21:12 pm »
Muchy zawsze zlatują sie do mieszkania, bo jest w nim chłodniej, niż na dworzu. Jeśli Asia mieszka przy sadzie czy ogrodzie, to meszki i muchy zlatują sie do domu tak samo, jak w mieście, tylko w dużo większej ilości - normalna sprawa. Na klatce siadają, bo metal jest chłodniejszy, niż drewno. Przede wszystkim trzeba założyć moim zdaniem moskitierę. Po drugie usuwać od razu niezjedzone resztki zieleniny i owoców z klatki. Myślę, że gdyby muchy były nęcone zapachem spod ogona królisia, to by siedziały na nim, a nie na klatce. Umyj tez pręty klatki, bo może twój królik je obsikał i teraz zapachy kuszą muszki jeszcze bardziej niż zwykle. Do ewentualnej dezynfekcji klatki probponuje tańszy savic refresher olbo droższy Virkon. Do pozbycia się meszek/owocówek obecnych już w domu następujący domowy sposób -  bierzemy słoik i wlewamy do niego wodę, potem sypiemy dużo cukru. Słoik zakrywamy folią sporzywczą lub kawałkiem reklamówki. Olatamy gumką recepturką lub sznurkiem, aby się dobrze trzymała na słoiku. W foli robimy wykałaczką trochę małych dziurek i gotowe. Meszki/owocówki będą leciały do słodkiego i wlatywały do słoika, ale nie będa już umiały wyjść. Sprawdzona metoda przez moich znajomych :)

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 06, 2013, 19:00:54 pm »
Co do wyżej opisanej metody ze słoikiem - potwierdzam, sprawdza się na pewno:) Zamiast słodkiej wody może być kawałek banana na przynętę. Ale dezynfekcja klatki to będzie dobry początek walki.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muchy w klatce/pokoju
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:42:46 am »
Muchy zawsze zlatują sie do mieszkania, bo jest w nim chłodniej, niż na dworzu. Jeśli Asia mieszka przy sadzie czy ogrodzie, to meszki i muchy zlatują sie do domu tak samo, jak w mieście, tylko w dużo większej ilości - normalna sprawa. Na klatce siadają, bo metal jest chłodniejszy, niż drewno. Przede wszystkim trzeba założyć moim zdaniem moskitierę. Po drugie usuwać od razu niezjedzone resztki zieleniny i owoców z klatki. Myślę, że gdyby muchy były nęcone zapachem spod ogona królisia, to by siedziały na nim, a nie na klatce. Umyj tez pręty klatki, bo może twój królik je obsikał i teraz zapachy kuszą muszki jeszcze bardziej niż zwykle. Do ewentualnej dezynfekcji klatki probponuje tańszy savic refresher olbo droższy Virkon. Do pozbycia się meszek/owocówek obecnych już w domu następujący domowy sposób -  bierzemy słoik i wlewamy do niego wodę, potem sypiemy dużo cukru. Słoik zakrywamy folią sporzywczą lub kawałkiem reklamówki. Olatamy gumką recepturką lub sznurkiem, aby się dobrze trzymała na słoiku. W foli robimy wykałaczką trochę małych dziurek i gotowe. Meszki/owocówki będą leciały do słodkiego i wlatywały do słoika, ale nie będa już umiały wyjść. Sprawdzona metoda przez moich znajomych :)
jeszce się dopytałam koleżanki i zamiast wody słodzonej lepszy jest ocet jabłkowy lub zwykły ocet i łyżeczka cukru.