Autor Wątek: Sprzątanie po króliku: preparaty do czyszczenia i dezynfekcji, jak często sprzątać, wymiana żwirku w  (Przeczytany 84841 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:30:33 am »
Woda z octem, kwasek cytrynowy? Ja tylko tym myje po zwierzakach.
Kwasek cytrynowy pomaga w kuwecie

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:53:58 am »
Mojemu Bąbelkowi też zdarza się sikać poza kuwetkę :nie_powiem. Ja myję wodą z płynem do mycia naczyń, a jak bardzo brudno, to czyszczę cifem - ładnie schodzi. Ale Ty masz czarną ceratę, to może odbarwiło, bo mocz jest żrący?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:56:01 pm »
Nie to chyba nie odbarwienie tylko wlasnie ten osad z moczu po pietruszce. ja probowalam woda myc

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:04:27 pm »
Kwasek cytrynowy wyżre wszystko. Ostatnio domywałam nim 5 letni (!) osad z moczu w klatce (to nie ja ją tak zapuściłam - żeby nie było). Zeszło wszystko.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:49:43 pm »
Kwasek cytrynowy wyżre wszystko. Ostatnio domywałam nim 5 letni (!) osad z moczu w klatce (to nie ja ją tak zapuściłam - żeby nie było). Zeszło wszystko.
a nie wyzre mi ceraty? :D

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Czym zmyc mocz z ceraty?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:43:08 pm »
Nie powinno :) Aż tak żrące to nie jest :D
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline jarkowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
    • Hodowla myszoskoczków 'CASUS'
Odp: preparaty do higienizacji sciółki
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:56:06 pm »
A po co to dajesz? ja nic nie daje do kuwety nigdy nie dawalam, czesto sprzatam i nic nie smierdzi.

no niestety, ale ja czuje zapach z kuwety, dlatego daję neutralizator. sprzątam codziennie.
zapraszam na stronę hodowli myszoskoczków 'CASUS' // piszę poprawnie po polsku.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:06:12 pm »
Muszę wypróbowac ten spray bo płynem nie umyję bo zaraz bedą to lizac  :oh:  Zdam relację po zastosowaniu tego spray'u :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2011, 15:47:10 pm »
Dziewczyny mam problem nie mały :(
Niusia upodobała sobie kącik w zagrodzie i tak sobie robi siusi  :lanie: .Poradzcie mi czym mogę wyczyścic te plamy ?? Wiem że są różne środki do czyszczenia ale chodzi o to że one zaraz bedą się tym mokrym interesowac i to lizac.Co jest najbezpieczniejsze ??

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2011, 15:55:50 pm »
Niusia upodobała sobie kącik w zagrodzie i tak sobie robi siusi  rozga .Poradzcie mi czym mogę wyczyścic te plamy pytajnik Wiem że są różne środki do czyszczenia ale chodzi o to że one zaraz bedą się tym mokrym interesowac i to lizac.Co jest najbezpieczniejsze pytajnik

Tak gdzie najczęsciej robi siku dawaj ręczniki kuchenne i kuwetę. Może załapie o co chodzi. Często jest tak, że trzeba postawić w pokoju kilka kuwet.
Hmmm, dziwne trochę, że nagle zaczęła robić siku gdzie popadnie. Nie ma problemów z pęcherzem?

Ja takie plamy czyszcę vanishem, króliki w tym czasie lądują w łazience albo w przedpokoju :) Pózniej kropię lekko perfumami, aby odstraszyć od sikania (metodę tą stosowałam na początku znajomości z moimi uszakami)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2011, 16:04:09 pm »
Mi się wydaje że ona nie cierpi żwirku.Widać że łapie o co chodzi bo sika obok kuwety nie na środku pokoju tylko zaraz przy kuwecie.Może przemyje te plamy dzisiaj wodą z mydłem.Nie zaszkodzi im jak poliżą ??

Fauka

  • Gość
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2011, 16:31:17 pm »
monika2415, jak zwierzak raz siknie w jednym miejscu to trzeba porządni to wymić specyfikami by pozbyć się amoniaku bo dopóki go czuje, tam będzie sikała. Tutaj są porady dotyczące tego jak się pozbyć tego zapachu - http://www.tipy.pl/artykul_3563,jak-usunac-zapach-moczu.html

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 29, 2011, 16:39:08 pm »
Fauka dziękuję :)

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2011, 16:43:16 pm »
Pimpol np nie lubił Pinio, bo za twardy. Ale teraz daję mu go tylko w jeden narożnik kuwety (dużej prostokątnej-na zewnątrz klatki), a w klatce przykrywam papierem toaletowym żeby miał miękko. Podziałało. Zresztą on sam dawał znać, że za twarde, bo za każdym razem rano znajdowałam ręcznik idealnie wkopany w kuwetę i zasikany.
Dla mnie to wszystko trochę nieodgadnione, bo tak jak pisałam w moim wątku wczoraj, Pimpol nagle zaczął pięknie sikać tylko do kuwety w pokoju. Wcześniej sikał na podłogę lub dywan, a kuwety nie zauważał. A nic się nie zmieniło.

TineX

  • Gość
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2011, 10:05:18 am »
Mój uszak załatwia się po całej klatce i muszę ciągle po nim sprzątać. Wrzucam wszystkie bobki do kuwety ale on i tak swoje. Jag go mogę nauczyć, żeby załatwiał się w jedno miejsce?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2011, 10:58:29 am »
Mój uszak załatwia się po całej klatce i muszę ciągle po nim sprzątać. Wrzucam wszystkie bobki do kuwety ale on i tak swoje. Jag go mogę nauczyć, żeby załatwiał się w jedno miejsce?

A ile już go uczysz "kuwetowania"?
Może kastracja/sterylizacja by pomogła.
Ja też mam z tym problem że w całej zagrodzie latają bobki, bo uszak niekastrowany.

TineX

  • Gość
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2011, 11:09:09 am »
Mój uszak załatwia się po całej klatce i muszę ciągle po nim sprzątać. Wrzucam wszystkie bobki do kuwety ale on i tak swoje. Jag go mogę nauczyć, żeby załatwiał się w jedno miejsce?


A ile już go uczysz "kuwetowania"?
Może kastracja/sterylizacja by pomogła.
Ja też mam z tym problem że w całej zagrodzie latają bobki, bo uszak niekastrowany.
Nie jest sterylizowany ani kastrowany. Uczę go dopiero  5 dni "kówetowania". Króliki to mądre zwierzaki więc powinien już załapać przynajmniej tak mi się zdaje.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2011, 11:29:43 am »
TineX trzeba czasu na naukę - szczególnie, jeśli królik jest młody. A co masz na dnie klatki? Bo jak trociny, to bardzo trudno jest nauczyć króliczka czystości. No i tak jak napisała Madzia7 - dużo łatwiej będzie po kastracji/sterylizacji.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

TineX

  • Gość
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2011, 13:37:29 pm »
Ja na dnie klatki mam szmatką wyścielone żeby królika nie kuło. Czytałem na forum, że królik po kastracji morze umrzeć. Co mam zrobić jeśli kuweta jest cała brudna wymienić czy czekać aż się nauczy robić?
Wiem, że to zależy od królika ale ile mniej więcej  będzie trwała taka nauka załatwiania się?
I jeszcze jedno mój królik je czasami swoje bobki. Morze jeść? Czy wasze też tak robią?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 13:45:15 pm wysłana przez TineX »

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Sprzątanie po uszaku.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 30, 2011, 14:39:02 pm »
Jeśli kastracje wykonuje niedoswiadczony i nie odpowiedni weterynarz to uszak moze rzeczywiscie umrzec - w przypadku gdy wybierzesz sie do dobrego weta, komplikacje zdarzaja sie niezwykle rzadko