Porady > Opieka

Sprzątanie po króliku: preparaty do czyszczenia i dezynfekcji, jak często sprzątać, wymiana żwirku w

<< < (2/32) > >>

sayaha:
A nie lepiej żwirek niż trociny? I wyłożyć nim kuwetę, jak nie masz to zrób prowizoryczną z kartonu, ja taką mam na czas oczekiwania na przesyłkę z lewzoo, a resztę klatki jakimś starym ręcznikiem. Sprawdza się, bo nawet jak Choco posika ręcznik to łatwo jest go wyciągnąć i wrzucić do pralki czy też ręcznie przeprać.
Poza tym, jeśli mocz królika już bardzo śmierdzi to wydaje mi się, że zbyt długo tam leżał. Jak czekolada sika to nie śmierdzi, a ja jej od razu sprzątam i nie ma problemu.

misia01:
Kuwetę miała,ale wywalała wszystko,ręcznik ściągała i lała na dno klatki a potem jak kicała to była mokra  :zonka:
dlatego najlepsze są trociny.bo szybko wsiąka i jak kopie to nie ma mokro na dnie,tylko problem z tym odświeżaniem   :nie_wiem

sayaha:
To nie wiem, nigdy nie stosowałam żadnych środków (zwłaszcza dlatego, że królika mam 3 dni dopiero) ale chyba nie używałabym niczego chemicznego (a środki higienizujące tak właśnie mi się kojarzą) bo bałabym się, że uszakowi coś się stanie. Nie pozostaje nic jak częściej sprzątać pomimo wszystkiego co robi królik. Widzę, że Misia jest biała, jak będziesz rzadko sprzątać to może jej się futerko zniszczyć ;< A szkoda byłoby takiej ślicznej uchinki <3

Misokyaa:
Trociny mają to do siebie że śmierdzą, pylą i są niezdrowe dla królika. Jeżeli królik bardzo w niej kopie to dobrym rozwiązaniem jest kuweta przesiewowa i żwirek, który w ogólnym rozrachunku nie kosztuje więcej niż trociny - jest chłonniejszy.

Ja nie jestem za stosowaniem przy zwierzakach sztucznych preparatów, nigdy nie wiadomo czy nie zaszkodzi.
Dobry jest dodatek do ściółek HP, ładnie pachnie i jest naturalny ;)

kasia72w:
Żwirek jest zdecydowanie lepszy niż trociny, bardziej chłonny i nie śmierdzi. A najlepszy środek higieniczny to ... sprzątanie kuwety i tyle.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej