Porady > Opieka

Sprzątanie po króliku: preparaty do czyszczenia i dezynfekcji, jak często sprzątać, wymiana żwirku w

(1/32) > >>

Stania:
Z góry przepraszam jeżeli nie jest to miejsce na ten temat albo już był (niewiedziałam gdzie go wpisać i jestem zbyt leniwa żeby poszukać).

Moja kochana królica upodobała sobie złośliwe sikanie na moje łóźko i przynależące do niego poduchy. Jest jeden problem - poszewki z poduch i z materaca nie dają się zdjąć (niedość, że zaszyte to jeszcze umocowane do łożka, jak od tej z materaca). Macie może jakieś porady jak i czym wyczyścić plamy i aromat po króliczym moczu? Pranie i ocet odpadają.

Viss:
Stania, mnie bardzo pomógł w zmywaniu takich plam ten płyn: http://animalia.pl/produkt,15937,Urine_Off_Multipet.html

Na najgorsze i najstarsze plamy polej i zostaw na jakiś czas, zresztą instrukcja obsługi jest na opakowaniu. Ja się z tym płynem nie rozstaję już.

misia01:
nie znalazłam podobnego tematu więc piszę tutaj  ;)
W związku z tym,że moja Misia siedzi na trocinach(cały czas kopie)nie mam możliwości wstawienia jej kuwety :(
Przekopując całą ściółkę rozgrzebuje wszystkie bobki i siuśki(co wiadomo niezbyt przyjemnie pachnie) ]:->
Kupiłam jej taki preparat do higienizacji ściółki HIGIENIC DRY i trochę boję się jej to dosypywać bo jak kopie to potem drapie zębami o dno klatki,nie wiem czy nie zaszkodzi jej też jak wyliże sobie łapki po tym  :nie_wiem
Preparat ma w sobie olejki eteryczne i terpeny(ma jakieś składniki mineralne,roślinne,morskie,wyciąg z YUCCA SCHIDIGERA)
w sklepie nie znalazłam żadnych odświeżaczy rumiankowych,dlatego wzięłam ten  :icon_rolleyes
co o nim sądzicie?Dosypywać czy nie? ???

jarkowa:
ja używam kociej versle lagi i nic się nie dzieje. :)
tylko mój jarek nie kopie jakoś wybitnie.

sonia:
A po co to dajesz? ja nic nie daje do kuwety nigdy nie dawalam, czesto sprzatam i nic nie smierdzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej