Autor Wątek: Podróż ze Szwecji !  (Przeczytany 8434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elle97

  • Gość
Podróż ze Szwecji !
« dnia: Czerwiec 29, 2010, 14:39:38 pm »
Za tydzień przeprowadzam się spowrotem do Polski. A ta podróż jest bardzo długa ! Z vasterviku do Karlskrony to 300 km samochodem, potem promem płyniemy jedną noc, i jestesmy w Gdyni, potem jeszcze 500 km samochodem do wielunia. Mam transporterek, dużo siana ale co mam zrobic zeby moj królik nie zdechł w takiej długiej podrózy to 800 km samochodem i nie wiem ile promem. Co ja mam zrobic ? Potrzebne mi jakieś dokumenty ( królika ) na prom ? Oczywiście będzie w kabinie. :icon_question :icon_question

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2010, 15:01:01 pm »
Ja bym mogla pomoc ale w druga strone bo znam szwedzkie zasady :)

przede wszystkim woda bo teraz upaly i postoje zeby sie mgl napic

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2010, 15:06:12 pm »
http://www.kazior5.com/podroze.htm

http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=niusy&id=100

może cos pomogę.

Na promie z tego co wiem, to trzeba zapłacic za przewóz zwierzaka. Żeby dokładniej sie dowiedzieć, zadzwoń do ambasady polskiej :) na pewno udziela takich informacji :) Jak sie dowiesz konkretnie, to proszę, napisz na forum co powiedzieli- może komuś sie przyda info :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:03:48 pm »
Dziewczyny, w calej UE obowiazuja praktycznie te same zasady przewozu zwierzat.
Jesli chodzi o prom, to musisz sprawdzic w regulaminie przewoznika jak odnosza sie do zwierzat.
Tusiatko, a na jakich zasadach mozna wwiezc krolika do Szwecji? Maja jakies spcjalne warunki?

Ja przed wyjazdem dowiadywalam sie w roznych placowkach i z tego co pamietam to odsylano mnie coagle gdzies indziej, ani ambasada angielska, ani inspektorat weterynaryjny nie podali mi konkretnych informacji (odpisali, ze nie maja zadnych wytycznych dotyczacych krolikow  :] ). Musialam sobie sama znalezc w internecie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 21:06:14 pm wysłana przez Tocha »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:14:15 pm »
z tego co pamietam - ale moge to sprawdzic - to szczepienia musi miec i zaswiadczenie ze zdrowy

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:17:39 pm »
Hmmm... No widzisz, a na stronce DEFRA napisali, ze UE nie wydala jeszcze zadnych przepisow odnosnie krolikow i gryzoni. Niby jedna unia a tak wydziwiaja. A jakich szczepien oczekuja? W sumie szczepienia to nieobowiazkowe sa ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:29:23 pm »
Hmmm... No widzisz, a na stronce DEFRA napisali, ze UE nie wydala jeszcze zadnych przepisow odnosnie krolikow i gryzoni. Niby jedna unia a tak wydziwiaja. A jakich szczepien oczekuja? W sumie szczepienia to nieobowiazkowe sa ;)
u nas tez nie sa obowiazkowe. czekaj poszukam cos teraz

http://www.sjv.se/amnesomraden/djur/inochutforsel/andrasallskapsdjurinforsel/kaniner.4.2b43ae8f11f64797377800048.html

i z translatora
Odnosi się to, gdy króliki do Szwecji
Zwierzęta to zwierzęta, nie będą sprzedawane lub z ręki do ręki, kiedy wprowadzono w Szwecji. Zwierzęta muszą być trzymane i hodowane od urodzenia w niewoli. Jeśli chcesz wnieść więcej niż pięć królików liczone jako handlowych zwierząt. Następnie, inne przepisy. Informacje na temat handlu zwierzętami można znaleźć w głównym Business pozycji.

Przywozem z krajów UE, jak również Andora, Wyspy Owcze, Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria

Jesteś wolny, aby wprowadzić jeden królik z UE, Andora, Wyspy Owcze, Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria, nieprzekraczający pięciu lat, pod warunkiem, że podróż z tobą lub z przedstawicielem.

Przywóz z krajów spoza UE inne niż Andora, Wyspy Owcze, Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria

Musisz mieć zezwolenia na wjazd

Jeśli chcesz wnieść królików spoza UE, z wyjątkiem Andory, Wysp Owczych, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, trzeba mieć zezwolenia na wjazd, w każdym przypadku. Ubiegać się o zezwolenie na wjazd w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem. Formularz wniosku znajduje się na prawo.

Stosowania kosztów 100 koron. Zapłacić pieniądze w banku Board of Agriculture 5693-2486 przed złożeniem wniosku. Imię i nazwisko i adres oraz znak płatność z jednostką pozycji 10504-sza Wyślij kopię dowodu opłaty za zgłoszenie z wnioskiem o zezwolenia na wjazd.

Przywóz muszą być zgłaszane

Króliki są z krajów spoza UE, z wyjątkiem Andory, Wysp Owczych, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, mogą być wprowadzone przez przejścia graniczne w Stockholm-Arlanda i Göteborg-Landvetter.

    * Musisz sprawozdanie Celnej na przywóz do 48 godzin przed ich przyjazdem skontaktować się z lekarzem na granicznego wjazdu ciągu jednego dnia roboczego przed ich przyjazdem.
    * Jeżeli zwierzęta przekraczania granicy, należy powiadomić wprowadzenie do obecnej placówki służbowej i lekarz weterynarii granicy.

Lekarza weterynarii, kontroli granicznej będą wypłacane przez osobę, która zwierząt. Warto wcześniej dowiedzieć się, ile kosztuje.

Jeżeli charakter zwierzęcia nie jest jasne

Jeśli istnieją wątpliwości co do ich gatunki mogą być obowiązek zwołać Radę Rolnictwa działa jako ekspert, który może pomóc w ustaleniu gatunku. Osobę, która zwierząt zapłacić za artkontrollen.

Jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie

To osobę, która odpowiada za zwierzę zasad jest przestrzegane. Jeśli nie przestrzegają zasad wprowadzenia może być zatrzymany lub zostać zabity na granicy. Również pamiętać, że należy najpierw sprawdzić, czy zwierzęta mogą odbywać się w Szwecji bez specjalnego zezwolenia.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:33:12 pm »
Tia.... maxymalnie 5 krolikow a nie 5 lat z UE... bez wymagan a nie "jestes wolny"

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:47:12 pm »
Czyli tak jak do Anglii. Tez mozna 5 krolikow (lub innych 'gryzoniowatych') i nie wymagaja nic. Tylko kraje poza unijne maja stawiane jakies warunki.
Wiec do Polski tez nie powinno byc problemu.
Tylko wlasnie z tym promem trzeba sie dowiedziec. Najlepiej sobie wydrukowac ten tekst, ktory podala Tusiatko. Po szwedzku i po polsku, zeby miec na wszelki wypadek i pokazac niezorientowanym celnikom ;) czy innym ludziom podczas odprawy.
Ja juz w innym temacie pisalam, ze moja znajoma wnisla krolika do kajuty na promie w wiklinowym koszyku. Ale ona go chyba w ogole nie zglaszala. Nie wiem jak to jest. Elle, jakim promem bedziesz plynac

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż ze Szwecji !
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2010, 07:02:33 am »
Ja w tej kwestii niewiele mogę pomóc choć sugerowałabym raczej posprawdzać na polskich stronach bo tu chodzi o wwiezienie króliczka do Polski.

Z tego co wiem na promach krotkich (takimi zwykle pływam do Norwegii) nie ma kajut i zwierzaczki (widywałam pieski) musiały na 2 czy 4 godziny być w samochodzie. Natomiast u jednego przewoźnika (fjordline) jest wyraxnie zaznaczone pytanie czy bedziesz mieć ze sobą zwierzątko. Jeśli chodzi o przemycenie do kajuty moja znajoma na 12 godzinny prom z kajutami "przemycila" kotka do kajuty bo mógl być tylko w samochodzie także o takie szczegoly najlepiej dowiedziec sie bezpośrednio u przewoźnika.

Jako, że Norwegia to nie UE to tu troszkę inne zasady są z tego co sprawdzalam, m.in wymóg, ze musisz opiekowac się króliczkiem na conajmniej pól roku przed wwiezieniem go do Norwegii, ale w tej sprawie to nie istotne..