Autor Wątek: Zator w brzuszku  (Przeczytany 347184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 25, 2011, 09:34:06 am »
no skład procentowy...pokazuje Ci ile jest jakiego składnika pokarmowego (nie ma cukru w ogóle-Wataha-robię doktorat z żywienia zwierząt, trochę na ten temat wiem..)To jest generalnie tłuszcz (do poślizgu) ze sladowymi ilościami, białka popiołu i włókna...Od tego zwierzak na pewno nie przytyje bo nie na tym polega działanie bezo-petu...Naprawdę..Czasem jestem prażona wypowiedziami na forum..
Sassenka pisala do mnie wczoraj o CC...chce zamówic 8kg..ile byś chciała???:)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 25, 2011, 09:38:48 am »
Napisałam do Nuny żeby wyjaśniła ja kto jest z tą pastą :)
Ja byłabym chętna na 1 kg bo Milo je głównie CP i GC :)

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 25, 2011, 09:44:41 am »
Ok..dam jej znać ile chcesz, ja tez tak nakg się pisze...dam ci więc znać jak juz będę coś wiedziec:)
Pozdrawiam

Nuna

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 25, 2011, 09:53:12 am »
ok to jest orginalny sklad bezopet :Zusammensetzung:
Wasser, Öle und Fette, Getreide, Zucker - woda, oleje, tluszcze, zboza i cukier

Inhaltsstoffe
Rohfett 23,4%, Rohasche 1,5%, Rohprotein 0,8%, Rohfaser 27,2% - tluszcz 23, 4, popiol 1,5 , proteiny- 0,8 wlokno- 27,2

Zusatzstoffe dodatki
Konservierungsstoff EWG-Zusatzstoffe , konserwant- prwdopodobnie przeciwutleniacze( kwas askorbinowy i tokoferol)

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 25, 2011, 10:20:04 am »
Rohfett-tłuszcz, Rohasche-pipiół, Rohrprotein-białko, Rohfaser- włókno....Więc w składzie procentowym nie ma wspominki o tym, że jest choć ułamek procenta cukru...Jakiś cud-jak niepokalane poczęcie..na chłopski rozum weźcie to..Nie ma wymogów, żeby znac sie na żywieniu zwierząt...ale jesli coś ma w składzie komponent pt zboże-to nie ma siły żeby nie bylo cukru!!!Cos tu chyba jest nie tak...proponuję zapytać producenta-bo kładzie do mózgu niezły chłam!!!

Nuna

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 25, 2011, 10:48:09 am »
Strus, ja nie mam zadnego celu zeby zmyslac sklad past. Tu masz strone producenta http://www.vetoquinol.de/de/produkte/artikel/bezo-pet.php i nastepna opis pasty bezo pet Biowetu http://allegro.pl/biowet-bezo-pet-pasta-odklaczajaca-120g-warszawa-i1432347140.html

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 25, 2011, 10:53:58 am »
Przecież wiem...chodzi o to,że składniki pasty (komponenty uzyte) troszkę mijaja się z prawda o składzie chemicznym...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 25, 2011, 12:53:46 pm »
Ale się rozpisałyście :) Nie wiem czy beda chciały jesc te paste a te tabletki z papaji są słodkie to napewno sie skuszą.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 25, 2011, 15:18:02 pm »
Mi dzisiaj pan w sklepie powiedział, że pasta dla kotów (GIMPET) jest o smaku mięsa i dla króliczek raczej nie będzie tego jadł.
wataha Twoje króliki to jedzą? czy je zmuszasz?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 25, 2011, 16:19:02 pm »
U mnie jest tak, ze Ignac zje papayowa tapletke jak przysmak, a Jozka nie chce nawet powachac :( Jak miala klaki w bobkach to rozpuszczalam tabletke w wodzie i dawalam strzykawka. Plula. To samo robi z pasta odrobaczajaca.
Takze nie ma reguly na to, co bedzie smakowalo.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 25, 2011, 17:17:20 pm »
Mi dzisiaj pan w sklepie powiedział, że pasta dla kotów (GIMPET) jest o smaku mięsa i dla króliczek raczej nie będzie tego jadł.
wataha Twoje króliki to jedzą? czy je zmuszasz?

Jak pisała nuka to najlepiej na łapki pastę "podac" i tak królasy zliżą jak bedzie myju myju :) 

U mnie jest tak, ze Ignac zje papayowa tapletke jak przysmak, a Jozka nie chce nawet powachac :( Jak miala klaki w bobkach to rozpuszczalam tabletke w wodzie i dawalam strzykawka. Plula.

U nas z panną Niusią może byc to samo ...  :oh:

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 25, 2011, 17:49:12 pm »
Mojemu Trusiowi pastę strzykawką podaję bo inaczej zapomnij..ale pomysł z podawaniem na łapki jest rewelacyjny:)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 25, 2011, 19:38:59 pm »
Cytat: otka_a on Dzisiaj o 15:18:02
Mi dzisiaj pan w sklepie powiedział, że pasta dla kotów (GIMPET) jest o smaku mięsa i dla króliczek raczej nie będzie tego jadł.
wataha Twoje króliki to jedzą? czy je zmuszasz?

Jak pisała nuka to najlepiej na łapki pastę "podac" i tak królasy zliżą jak bedzie myju myju usmiech2
Ech, u nas tez nie do konca to skutkuje, bo Jozka sie otrzasa jak pies,ktory wyszedl z wody i pasta laduje rozbryzgana wszedzie ;) Moze wetrzec ja bardziej... hmmm...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 25, 2011, 19:41:22 pm »
Ech, u nas tez nie do konca to skutkuje, bo Jozka sie otrzasa jak pies,ktory wyszedl z wody i pasta laduje rozbryzgana wszedzie ;) Moze wetrzec ja bardziej... hmmm...

Hehehe Tocha i znowu to muszę napisac - U nas będzie to samo :P

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 25, 2011, 19:59:03 pm »
Mi dzisiaj pan w sklepie powiedział, że pasta dla kotów (GIMPET) jest o smaku mięsa i dla króliczek raczej nie będzie tego jadł.
wataha Twoje króliki to jedzą? czy je zmuszasz?

o smaku mięsa? pewnie taka jest tzw. "smakowa" pasta. Wiem że jest jeszcze o smaku serowym, ale ja mam zwykłą tzw classic :) Ja podaje królasowi na granulat i zjada bez problemów. Nigdy pasty o smaku mięsa czy sera bym mu nie dała :)

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 25, 2011, 21:30:19 pm »
Mi dzisiaj pan w sklepie powiedział, że pasta dla kotów (GIMPET) jest o smaku mięsa i dla króliczek raczej nie będzie tego jadł.
wataha Twoje króliki to jedzą? czy je zmuszasz?

ja też byłam dzisiaj w sklepie (kakadu w malcie) i  pan powiedział, że Gimpet występują tylko mięsne.. mówiłam, że wolę klasyczną, jednak uparł się, że takich nie produkują.. na razie nie kupiłam żadnej.. muszę się jeszcze rozejrzeć za tą klasyczną, bo Monk znowu robi koraliki :(

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 25, 2011, 21:36:53 pm »
aż mnie Aga teraz przestraszyłaś, ale u mnie w składzie nie ma mięsa.... a w Kakadu były takie same jaką ja mam w domu. Ja mam pastę z produktów pochodzenia roślinnego, która pachnie jak lekarstwo ziołowe a nie jak mięso.

ja mam: Pasta dla kota Gimpet Malt-Soft Extra

Mięso zawiera pasta Gimpet Baby dla kociąt

na stronie producenta nic nie pisze o mięsie w Gimpet Malt-Soft Extra i tak jak pisałam wcześniej są jeszcze smakowe pasty serowe i pasty z witaminami, ogólnie Gimpet ma 6 różnych past.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 22:00:15 pm wysłana przez Wataha »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 25, 2011, 22:08:26 pm »
na stronie producenta nic nie pisze o mięsie w Gimpet Malt-Soft Extra i tak jak pisałam wcześniej są jeszcze smakowe pasty serowe i pasty z witaminami, ogólnie Gimpet ma 6 różnych past.

Czyli dobrze jest kupic te z witaminami czy jaką ?? Ale mam mętlik co wybrac - czy Bezopet,Tabletki Papaya,czy Gimpet ??  :nie_wiem Czy poprostu wystarczy ananas ??

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 25, 2011, 22:12:51 pm »
monika najzdrowiej raczej wychodzi ananas, kiwi... tylko ze u mnie to nie pomaga, a dwa że Milo nie chce tego zjeść, a pastę nawet wcina. Te witaminy to są nastawione bardziej na kocie potrzeby, dlatego ja kupiłam najzwyklejszą pastę.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 25, 2011, 22:18:39 pm »
monika najzdrowiej raczej wychodzi ananas, kiwi... tylko ze u mnie to nie pomaga, a dwa że Milo nie chce tego zjeść, a pastę nawet wcina. Te witaminy to są nastawione bardziej na kocie potrzeby, dlatego ja kupiłam najzwyklejszą pastę.

No właśnie dla Niusi ananas jest ok - na widok ananasa ucieka ale zawsze jakieś sposoby są żeby ją zachęcic ;) Chodzi o Krispiego bo ostatnio bardzo dużo ananasa wypił i dalej było zero bobków a on ma strasznie długie kłaki i dużo ich jest :( Wiec ok kupię zwykłą GIMPET.Dzięki Wataha  :bukiet