Autor Wątek: Zator w brzuszku  (Przeczytany 347262 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 18, 2011, 10:43:55 am »
ten rok to jest rok pod tytułem "chory Milo", wiecie że ja nigdy nie podawałam espumisanu? wiem ile go podać, ale mam mu dać bezpośrednio do pyszczka czy to jakoś rozmoczyć?

a metoclopramid to są czopki? kurczę jestem sama w domu nie wiem czy dam sama radę mu je podać. Zaraz idę do apteki.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 10:49:24 am wysłana przez Wataha »

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 18, 2011, 11:00:21 am »
dziewczyny,  na "odkłaczanie" profilaktycznie lepiej podawać tabletki  papaya fruit plus czy pasta gimpet? jak dużo podaje się tej pasty? Monk robi bobki codziennie innej wielkości-od wielkich, po malutkie, ledwo widoczne. Martwie się, bo z każdego bobka wystają jego włosy.

Rozumiem, że suszki (suszona babka lancetowata, szrokolistna, pokrzywa, mniszek) podajemy w ograniczonej ilości, bo mają za dużo wapna i są zbyt kaloryczne?
od 3 dni codziennie znajduje ceko..

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 18, 2011, 11:08:51 am »
Aga ja podaje 1 cm pasty dziennie na granulat podczas linienia i zawsze pomaga, ale Milo teraz nie linieje i się zatkał :( jak nie linieje to nie podawałam pasty bo jest bardzo tłusta.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 18, 2011, 11:19:58 am »
ok, dzięki-jutro skoczę do Kakadu po tę pastę. Nie ma różnicy czy kupię smakową, czy zwykłą?
Trzymam kciuki za Milo.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 18, 2011, 11:26:02 am »
Milo zjadł trochę suszek, mam nadzieje że będzie dobrze.
Ja kupiłam zwykłą, smakowe to bardziej dla kotów.

Nie mam pojęcia jak mu podać espumisan, ten żel z tabletki dałam na suszki, ale on nie chce zjeść, nie mam pomysłu co z tym zrobić :(
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 12:10:51 pm wysłana przez Wataha »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 18, 2011, 14:56:15 pm »
Nie mam pojęcia jak mu podać espumisan, ten żel z tabletki dałam na suszki, ale on nie chce zjeść, nie mam pomysłu co z tym zrobić :(

Wataha jeśli lubi rodzynki to umocz kilka rodzynek w espumisanie i powinien zjeśc no albo jabłko a jeszcze lepiej na cykorie.Jak dasz na cykorie to po kilku minutach nie czuc zapachu espumisanu.Ja tak robie bo Niusia nie ruszy inaczej.A tak na marginesie to u nas znowu zatkanie :( i znowu linienie :( Myśleliśmy że brak bobków to niezadowolenie ze wspólnego pobytu w zagrodzie (dzisiaj pierwsza noc) ale dzisiaj sie kanełam że gubi siersc.Espumisan podany cykoria też troszke bobków poszło ale maja taki dziwny kształt.Teraz śpią.Zobaczymy co później.

nuka

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 18, 2011, 15:21:51 pm »
Po raz kolejny podaje sprawdzony sposób na podanie gęstego leku - żel wyciskamy na łapki przednie i już. Królik zliże lek bo inaczej ma brudne łapki

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 18, 2011, 17:51:31 pm »
Dobry sposób....extra...będę tak praktykowała:)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 18, 2011, 19:24:16 pm »
nuka świetny sposób zaraz go wypróbuje. Przed wyjściem do pracy dałam mu jeszcze herbatki miętowej 2 ml ale i tak troszkę mu wyleciało z pysia bo nie chciał tego połknąć. Ile w sumie powinnam mu dać żeby go nawodnić? Teraz wróciłam i są nowe bobki a miseczka z suszkami pusta :) ale sianka nie ruszył, granulatu też nie. Zaraz znowu mu dam herbatki bo widzę że nic nie pił z miseczki, podam też espumisan i pastę odkłaczającą.

A no i jeszcze Lakcid mu podam. A cykorii to mój w ogóle nie je, ja się kiedyś naczytałam o kapuście i sałacie że niezdrowa, że wzdęcia, zanieczyszczenia itp. i nic co jest kapustą, sałatą lub ją przypomina nigdy mu nie podawałam bo się boję  :krolik niedawno kupiłam cykorię suszoną i królas miał ją w nosie, wszystko musiałam wywalić.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 19:28:38 pm wysłana przez Wataha »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 19, 2011, 02:46:32 am »
Espumisan można też kupić w kroplach dla niemowląt i wtedy nie trzeba wyciskać z kapsułki, tylko wystarczy nabrać do strzykawki :)

Powiem szczerze, że się nie chrzanię, jak widzę, że któremuś coś dolega - wciskam w paszczę strzykawą na siłę i nie uznaję protestów :)

PS
Wataha, nie myślałaś o tym, żeby w okresie linienia Milo nieco obcinać kłaki? A cykoria to chyba lepsza jak świeża niż suszona ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 19, 2011, 17:09:25 pm »
bosniak ja mu co jakiś czas przycinam kłaki, nawet jak nie linieje, wtedy nie przyczepia mu się do pupy siano i zauważyłam że chętniej wtedy korzysta z kuwety :) Teraz go nie obcinałam bo miał katar ropny i wolałam żeby miał więcej futerka, w tamtym tygodniu znów zaczął kichać ale po biostyminie mu przeszło. Spróbuję ze świeżą cykorią :) mam nadzieje że teraz będzie już zdrowy bo chciałabym go zaszczepić ;)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 19, 2011, 18:30:32 pm »
Powiem szczerze, że się nie chrzanię, jak widzę, że któremuś coś dolega - wciskam w paszczę strzykawą na siłę i nie uznaję protestów :)

A  myślalam że tylko ja tak robię.

U nas zatkanie teraz u Krispiego ale musi byc bardzo poważne bo nie chciał nic jeśc.Dostał espumisan,"wyskubałam" go no i czekamy na apetyt.Bobki są ale martwi mnie ten jego brak apetytu.


Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 23, 2011, 11:27:48 am »
A  myślalam że tylko ja tak robię.
Ja zawsze im mówię, że lek i tak muszą dostać, a po wszystkim to mogą sobie tupnąć, rzucić focha, a nawet się oflagować  :hm:
Ja zrobię i tak swoje, bo to tylko dla ich zdrowia, a one mają prawo do wyrażenia oburzenia z podowu naruszenia ich nietykalności osobistej  :urazony:
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 25, 2011, 00:57:11 am »
Nie wiem czy ktoś już pytał ?? :

CO JEST LEPSZE PASTA BEZO-PET CZY TABLETKI Z PAPAYOWE ?? Bo nie wiem co kupic ??  :nie_wiem

Dziękuje za odpowiedz :)

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 25, 2011, 01:09:01 am »
Ktoś pytał, ale z tego co pamiętam nikt nie odpowiedział.
Ja stosuję pastę GIMPET:
- jest tańsza od tabletek
- bardziej dostępna
- moja miśka ją uwielbia

Stosuje jakiś tydzień, ale efekty widać :)
Kupiłam w ZooCentrum (sklep stacjonarny we wro) najmniejszą i najsłabszą dawkę MALT-SOFT 20 g za 9,90 zł

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 25, 2011, 01:13:05 am »
ja też stosuje GIMPET i jestem zadowolona

bezo-pet zawiera zboże i cukier

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 25, 2011, 08:58:49 am »
proszę wybaczyć...Wataha, co Ty mówisz??Proszę nie wygadujcie na forum takich bzdur...Pokaż mi prosze gdzie jest na bezo pedcie napisane ze zawiera zboża i cukier?????????????????nie ma grama cukru!!!!!i nie ma zboża!!!!Zasięgnijcie najpierw jakis porad gdzies zanim bedziecie pisać takie rzeczy, w które niestety wiele osób na forum wierzy!!
Z powodzeniem stosuję raz na jakiś czas bezo pet u Trusia i zastanawiam się nad tabletkami z papayi..

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 25, 2011, 09:17:42 am »
Nuna pisała że zawiera zboże i cukier, a ona pewnie nie wzięła tych informacji z powietrza.

Struś

  • Gość
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 25, 2011, 09:28:38 am »
pewnie z powietrza....szkoda,ze nie sprawdziłas sama.......tak na marginesie- chętna jestes na CC??

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator w brzuszku
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 25, 2011, 09:30:13 am »
wtedy szukałam na necie ale nigdzie nie znalazłam składu, był tylko skład procentowy.
Na CC jestem chętna :)