Autor Wątek: Zator w brzuszku  (Przeczytany 351432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 26, 2012, 11:33:47 am »
Cunh Complete zawiera ziarna zboz
CC nie zawiera ziaren zbóż

Do 5 miesiąca może być CN.
CN to mieszanka. Mieszanki są szkodliwe dla królików.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 26, 2012, 12:09:50 pm »
Cuni complete nie zawiera ziaren zbóż, jedynie nasiona(1,5% simię lniane)
Cuni nature zawiera zboża i ziarna i nie uważam żeby było odpowiedni dla królika, nawet młodego.
Jest bardziej kaloryczne i niezdrowe.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 26, 2012, 12:22:18 pm »
Ja się tak dokładnie na herbatkach nie znam, ale wiem, że koperkowa jest dobra na brzuszek. Na miniaturce znalazłam info, że należy podawać właśnie koperkową, miętową lub kminkową. Co do rumiankowej to nie chcę się za bardzo wypowiadać, bo nie chcę źle poradzić. Ale ja bym chyba podała trochę.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 26, 2012, 20:09:54 pm »
Cuni complete nie zawiera ziaren zbóż, jedynie nasiona(1,5% simię lniane)

Zawiera zboże, przerobione na granulat, ale zawiera. A dorosły królik nie powinien jeść tak kalorycznego pokarmu.

Mieszanka jest o tyle szkodliwa, że może zawierać nieprzetworzone ziarna abo zły skład - skład CN jest praktycznie taki sam, jaki CC, tylko tam nie jest sprasowany na granulat, ale ziarna są w bezpiecznej, przetworzonej formie. Do zakończenia okresu wzrostu CN może być, potem warto przestawić na Cuni Pro lub Grainless Complete.

Cuni Complete jest znacznie droższym, a wcale nie zdrowym granulatem - barwione pałeczki, zawierające w składzie niepotrzebne zboża. Ale decyduje opiekun - tylko podając mieszanki czy granulaty kaloryczne, nie powinno się dziwić, że królik ma tendencje do tycia, niejedzenia siana, zostawiania ceko i przytkania.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:12:17 pm »
Słuchajcie kochane, może to głupie pytanie... ale czy to normalne, że królik gwaltownie się przewraca na bok? Mam wrażenie, że może go to aż boleć, z takim impetem się wali na ten bok. Mój poprzedni króilk nigdy tak nie robił- zawsze kładł się powoli. Czy to nie może być jakaś padaczka na przykład...? Wiem, że panikuję cały czas z tym królikiem, ale to jest takie kochane maleństwo...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:14:27 pm »
to oznacza, że królik jest w pełni zrelaksowany i jest mu dooobrzeee :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:15:37 pm »
Moje się zwalają często z głuchym łoskotem, padają i leżą. Myślę ze Twój robi to samo - a maluchy to już w ogóle robią totalnie bezwładne bęcki na boczek. Nie martwiłabym się tym :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:16:56 pm »
albą z takim łoskotem walą pleckami o ścianę i leżą zadowolone :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:35:16 pm »
hihihi, no to mnie uspokoiłyście :) Dzięki!
Jak pierwszy raz zobaczyłam jak tak wali się na bok to prawie zawału serca dostałam :D Ileż nerwów mnie ten futrzak kosztuje!

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 30, 2012, 10:49:14 am »
Obejrzyj ten filmik: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14805.200.html

Na pewno Twój króliczek tak samo rzuca się na boczek :)

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zatwardzenia u maluszka :(
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 30, 2012, 11:43:57 am »
taaak, dokładnie o takie przewroty mi chodziło! :D

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Zator???
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 23, 2013, 22:40:53 pm »
Witam,
bardzo martwię się o mojego królika i mam nadzieję, że czegoś więcej się tutaj dowiem. Studiuje ciągle forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
Sytuacja wygląda następująco. Tadzik jest ze mną od niedawna, od 12 dni, ma około 4 miesięcy. Na początku był bardzo żywy, skakał wywracał dupką, kręcił salta w powietrzu. Bawić się w sumie nigdy nie chciał. Od kilku dni wydaje mi się, ze jest osowiały, ale mój narzeczony ciągle mnie przekonuje, że wcale nie, zwłaszcza, że już mi ktoś napisał, że mój królik może być po prostu z tych nieaktywnych... Martwię się jednak, bo wydaje mi się, że robi on małe bobki. Nie wiem jednak bo nie mam porównania, nigdy nie miałam królika i nie wiem jak powinny wyglądać prawidłowe bobki. Czasem jak je zbieram są bardzo twarde, czasem bardziej miękkie rozwalające się w palcach, kruszące się. Z jednej serii mogę zaobserwować skrajnie różne bobki. Wyglądają następująco: http://zapodaj.net/6a1a8e51cec93.jpg.html I tak właśnie kiedy zdąrzę przekonać narzeczonego, że coś jest nie tak i potwierdza to sam Tadzik osowiałością, wstaje i pobudza się skacząc po pokoju jakby chciał nam pokazać, że wszystko ok, ale jak się uspokoimy śmiejąc się z jego figli znowu idzie usiąść na kurkę, przymrużyć oczu i tak siedzi długi czas. Próbowałam go nasłuchiwać, ale nie słyszę bulgotania, albo jestem głucha, albo źle nasłuchuję albo faktycznie nie bulgocze. Brzuch ma raczej miękki, no ale tak jak mówiłam nie mam porównania. Kiedy dotykam go po brzuszku raczek nie ucieka, nie wyrywa się tylko leży spokojnie. Dodatkowo martwi mnie to, że zmieniłam siano ze sklepu z worka na naturalne z gospodarstwa niesolone ani nic, wszytko ok, ale Tadzik nie za bardzo chce je jeść. Zjadł dzisiaj suszoną marchewkę, granulat no podziubał dosłownie trochę sianka. Pić też dużo nie pije od początku i nie mogę go w żaden sposób do picia więcej zmusić.
Czytałam trochę tutaj dzisiaj i czytałam i wyczytałam gdzieś żeby dać mu rumianek. Zaparzyłam ziółka, ostudziłam żeby nie było gorące i dałam. Popił trochę, ale nie za wiele i poleciał do kuwety. Poszłam skontrolować i znalazłam coś takiego: http://zapodaj.net/fd990d0774f0b.jpg.html było to zlepione ze sobą w ogóle się lepiło i było mokre i bardzo miękkie. Wydaje mi się, że to po rumianku, ale możliwe, że po prostu wcześniej tego nie zauważyłam. Na pewno jednak zrobił to dziś. http://zapodaj.net/e729ad6fbdea1.jpg.html
http://zapodaj.net/e8e9f3b1dc25a.jpg.html
No tak właśnie mam trzy pytania:
1. Czy jego bobki są w porządku?
2. Czym jest to co znalazłam w kuwecie?
3. Czy jego zachowanie jest normalne (tzn. to że baaardzo dużo czasu siedzi na kurkę, niewiele się właściwie rusza, chociaż nie mogę powiedzieć, że wcale bo raz dziennie na pewno biega oszalale po pokoju)?
4. Czy jest możliwość, że może mieć zator i czy powinnam wybrać się do lekarza?
A no i mam jeszcze wrażenie, ze futerko mu się trochę pogorszyło. Wygląda trochę tak jak moje włosy kiedy zaczynają się przetłuszczać. Ale w dotyku jest takie jak zawsze.
Będę wdzięczna za odpowiedzi. A Tadzik jeszcze bardziej.
Pozdrawiamy  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 22:52:32 pm wysłana przez Kłykcik »

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zator???
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 23, 2013, 23:01:59 pm »
Bobki które pokazalas na pierwszym zdjęciu są ok, to co znalazłaś w kuwecie to cekotrofy, inaczej kal nocny. Królik powinien je zjadać ponieważ mają w sobie witaminy, jeśli królik ich nie zjada to znaczy, że jest przekarmiany ;) tutaj możesz o tym poczytać http://www.miniaturkabeztajemnic.com/cekotrofy.html .
Napisz co dajesz mu do jedzenia :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zator???
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 23, 2013, 23:02:22 pm »
Kłykcik, takie luźne kupki u uszaka (to jeszcze nie biegunka) mogą być wynikiem zbyt kalorycznej diety, podawania mokrego jedzenia - np nieosuszonej po myciu natki pietruszki (lub zbyt dużej ilości surowizny w ogóle). Z drugiej strony Twój króliczek robi też normalne bobeczki, troszkę za małe wg mnie, ale z kształtu i konsystencji wyglądają na normalne. Czy jesteś w stanie stwierdzić, czy maluch jest wzdęty? Na zator mi to nie wygląda, raczej na wzdęcie właśnie. U mojego Gacusia wyglądało to podobnie - najpierw ganiał i wariował, potem markotniał i siadał na kurkę. Miał kokcydia i nicienie, które powodowały bóle brzuszka i właśnie takie nierówne kupki - raz miękkie, raz twarde.
radzę Ci zebrać jego kupki do przebadania pod kątem pasożytów.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zator???
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 23, 2013, 23:04:28 pm »
Czy to wygląda jak jeżynki ?  To chyba kał nocny i on to powinien wszamać na budowę flory bakteryjnej w jelitach. Przy wzdęciach brzuszek jak nadmuchany i jak lekko pukniesz palcem to wydaje pusty dźwięk.Napisz do scampi ona jest wetem i b. sympatyczną osobą. Na pewno ci udzieli pomocy.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

sonia

  • Gość
Odp: Zator???
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 23, 2013, 23:05:05 pm »
Bobeczki mysle,ze sa ladne,te na dloni,a to co w kuwecie to chyba sa ceko.
Z tego co piszesz to krol  nie wydaje mi sie zeby byl chory. Ale sa tu osoby ,ktore sie lepiej znaja i nawet jest tu na Forum dwoch weterynarzy,dobrze by bylo,zeby oni cos doradzili..

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zator???
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 23, 2013, 23:06:30 pm »
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zator???
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 23, 2013, 23:06:54 pm »
Właśnie zrobił mi to samo co na zdjęciach miękkie coś tylko że na dywan i chyba niekontrolowanie, bo spał... Nagle się obudził poszedł do tunelu gdzie często śpi i wtedy zauważyłam, że tam gdzie spał są te pozlepiane miękkie kupki

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zator???
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 23, 2013, 23:10:15 pm »
No przecież ratowała z desperacją Pana Lillego.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zator???
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 23, 2013, 23:13:00 pm »
No przecież ratowała z desperacją Pana Lillego.
To była Sicca, nie Scampi
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html