Autor Wątek: wrzód na oku  (Przeczytany 5936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
wrzód na oku
« dnia: Grudzień 14, 2005, 14:17:43 pm »
króliczek ze schroniska Bąbelek, ma na oku bąbla. Leczymy go od października, podajemy antybiotyk do oka. niestety, nie ma poprawy. wczoraj lekarz poradził zeskrobanie. bardzo się boję i nie wiem, co robić. oko zaczerwienione i boli malucha, a do tego skądś pojawił się katar nie do wyleczenia.

anUSZka

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2005, 18:20:34 pm »
Niestety, nie znam sie na oczkach, moze DOT ci cos podpowie. Wiadomo, jaka bakteria gnebi Babelka?

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
wrzód na oku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2005, 15:03:06 pm »
nie wiadomo, podejrzewają wszystko , łącznie z uszkodzeniem przez sianko. Wzięliśmy  go ze schroniska i od początku miał bąbla - stąd jego imię. Leczymy antybiotykiem już 3 miesiące, wrzód od czasu do czasu pęka, a maluch cierpi. Byliśmy nawet u weterynarza do oczu, powiedział, że kanaliki łzowe czyste, a oko może w końcu wypłynąć - polecił nam zabieg. Zrobiliśmy. Maluch ma zszte powieki, bierze antybiotyk w dupsko, w oko. Ma nas dość, jak go bierzemy na ręce, to tylko płacze, ale już nie ucieka. Wczoraj czuł się okropnie, myślałam, że to już koniec. Dziś jako tako. A do tego wszystkiego ma katar, nie do wyleczenia. Mam już tego wszystkiego serdecznie dość. :(

u_megi

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2005, 15:47:37 pm »
Trzymamy kciuki za malucha i za Was Beatko - dacie radę !

Moli

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2005, 19:59:55 pm »
Włanczam się do rozmowy :mrgreen: .Czytałam wasze posty i oczywiście postanowiłam się wypiowiedzieć.Nigdy niemiałam takich wypadków z Moli czy Szarakiem ale oczywiście myśle że wszystko będzie dobrze.Tak jak z Moli też myślę tak samo że wszystko będzie dobrze :) .Naprawdę i serio życzę wam szczęścia :mrgreen: .

mru

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2005, 21:38:14 pm »
biedny maluszek  :(

arwena4

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2006, 20:48:15 pm »
Ja tez sis dołaczam do życzen zdrowia dla Bąbelka. Mam nadzieje że będzie z nim dobrze.Trzymam kciuki za maleństwo i za was aby sie udało.

anUSZka

  • Gość
wrzód na oku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2006, 22:01:27 pm »
Beatko, jak tam Babelek?