Autor Wątek: przeziębienie i krewka po mierzeniu temperatury-pomocy!  (Przeczytany 2128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
przeziębienie i krewka po mierzeniu temperatury-pomocy!
« dnia: Czerwiec 21, 2010, 19:50:50 pm »
kochani!pomocy!
moja mała od 2 dni miała wyraźnie mokry nosek i lekko swiszczała ak ją przenosiłam więc poszłam do veta. zmierzył temp. 39,6st. zapodał antybiotyk,lej przeciwzapalny i witaminy.powuedziłą ze bedzie odbrze. jutro ide na kontrolę. ale:w domu jak ją wyjęłąm z transoirterka miała krewkę pod ogonkiem, zrobła kilka bobków i posączyłą się krewka!zadzwoniłam do veta i powiedział ze to nic takiego, nie wiem, moze byłą bardzo napieta podczas mierzenie tewmo i sluzówka od termonmetru jej uszkodział nabłonek wewnątrz odbytu..w kazdym razie nie dałą sobie yego umyc, troche sie polizała idrzemie-pewnie po lekach. czy ktos tak miłą?czy to sie sam,o zagoi? i czy antyiotyk pomoze i wyzdrowieje?pomocy bo na głowe ze strachu o nią dostaję.czekam na wieści!!
początki...:)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: przeziębienie i krewka po mierzeniu temperatury-pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 21:00:11 pm »
Temperatura królika waha się pomiędzy 38,5 a 40 - i to jest norma dla tych zwierząt. Żeby można było cokolwiek o zachowaniu królika w stosunku do podanych leków powiedzieć to musisz znać nazwy tych leków i dawki - a tego pewnie nie wiesz.
Co do krwawienia - to nigdy w całej króliczej karierze nie zdarzyło mi się, by po mierzeniu temperatury królik krwawił...

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: przeziębienie i krewka po mierzeniu temperatury-pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 18:10:33 pm »
witajcie, dziś 3i raz idziemy do veta. ta krewka  to uszkodzony nabłonek, była spięta i sie wierciłą i pewnie dlatego.ale juz sie  zagoiło i ok. co do antybiotyku, wiem ze działa nezposrednio na gorne drogi oddechowe.nazwy nie znam.dostaje tez witamine c w poidełku.wyglada i czuje sie lepeiej ale w ciagu dnia posypia,moze to od leków.. co myslicie, skor  nie gorązkuje, ma apetyt będzie odbrze..strasznie si emartwie o nią, jerst taka bezbronna...
początki...:)