Autor Wątek: ile po kastracji można połączyć króliczki????  (Przeczytany 60633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2010, 17:38:05 pm »
Rozumiem, że to jedno jądro to musiał usuwać jakiś konował, który zapomniał o drugim, czy chodzi o jakieś inne przypadki?
Flafik nie ma partnerki, więc jak będę go kastrować to nie będzie problemu z tym 'czekaniem' a pytałam z czystej ciekawości, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby coś mogło zostać spłodzone przez kastrata ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 13, 2010, 17:40:35 pm »
Niestety niedoświadczony wet psio-koci, któremuś z forumowiczów tak zrobił :/
dlatego ważne aby taki zabieg wykonał specjalista, badz wet DOBRZE znajacy sie uszakach :)

Także tak jak mówisz, poczekać, hormony opadną, zaleczą się szwy, kontrola czy królik je i jest zdrowy i nie było komplikacji- o to chodzi :)

pati_pati

  • Gość
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2010, 15:14:17 pm »
Czyli oba króliki nie muszą być poddane zabiegowi?
Pytam się bo na jednym jest tak na drugim nie i powoli robi mi się woda z mózgu. Chciałabym sprawić kastrowanego towarzysza dla około 8 miesięcznej Nosi. Jak była maluszkiem miała przez kilka miesięcy kontakt z dorosłą niesterylizowaną samicą. Około 2 miesiące temu koleżanka zostawiła u mnie na godzinę dorosłą niesterylizowana królice w transporterku, (była z nią u weterynarza i potem poszła sama na chwilę do babci). Potem przez tydzień Nosia bzyczała, sikała i bobczyła w miejscu gdzie stał transporter. Po tygodniu wszystkie zachowania zniknęły i znów jest uwielbiającym leżeć pulpetem. Nigdy nie znaczyła terenu brodą, moczem i bobkami (oprócz tamtego tygodnia). Nie jest agresywna, nie broni klatki, pozwala mi wszystko w niej ruszać. Nie przechodziła okresu dojrzewania burzliwe.
I czy jest sens sterylizować malutką, żeby mógł z nią zamieszkać samczyk kastrat?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2010, 16:30:23 pm »
pati_pati z tego co już niejednokrotnie pisali forumowicze z parką gdzie jest niesterylizowana samica jest naprawdę ciężko, nie tylko podczas zaprzyjaźniania, ale również późniejszego życia (samica ma rujki, samiec mimo kastracji ją dosiada, męczy, może to się skończyć pogryzieniem). Zalecane jest podać oba maluchy zabiegowi, do tego u samicy po drugim roku życia istnieje duże ryzyko wystąpienia zmian na drogach rodnych (ropomacicza), jednak operację wykonujemy TYLKO u doświadczonych króliczych weterynarzy (lista: KLIK ).
Czy jest sens? Na pewno! Królik to zwierze stadne, jeżeli stać cie na utrzymanie dwóch maluchów to uczynisz Nosie szczęśliwszą. ;)
Samiec może być płodny jeszcze około 4-6tygodni po kastracji, przez tyle czasu nie łączymy maluchów, chyba że samica jest poddana sterylizacji (mimo to dobrze jest odczekać ten czas, wtedy pierwsze hormony u samczyka opadną).
Jeżeli zdecydujesz się na drugiego królika to zajrzyj tu www.adopcje.kroliki.net lub pochodź po schroniskach, lub poszukaj na allegro zwierząt oddawanych za 1zł (w dwóch ostatnich przypadkach, zanim nowy lokator spotka się z Nosią musisz sprawdzić u weterynarza jego płeć i stan zdrowia). Poczytaj też dział "zaprzyjaźnianie". ;)

pati_pati

  • Gość
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2010, 16:41:45 pm »
Ja dużo czytałam. I właśnie jedni pisz tak, drudzy inaczej i wolałam się zapytać. Jeśli maiłby być drugi to na pewno z adopcji. Nosia jest pod koniec leczenia grzyba w nosku. W niedzielę do kontroli. Jakby już była zdrowa to kiedy można się umówić na zabieg? Czytałam tez dużo o sterylizacji, chcę się dowiedzieć czy po chorobie trzeba czekać.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2010, 17:00:27 pm »
pati_pati na te pytania najlepiej odpowie ci weterynarz na wizycie kontrolnej przed sterylizacją ;)

nuka

  • Gość
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 14, 2010, 18:13:34 pm »
pati_pati, tak, należy odczekać min 2 tyg zeby nabrać pewności, że wszystko jest ok.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2011, 12:26:33 pm »
Odkopuje temat....

Jak to jest z zaprzyjaźnianiem wysterylizowanej samiczki i kastrata?
Powiedzmy, jeśli oboje zostaną poddani zabiegowi w najbliższym czasie?
Wiem, że wszystko musi się zagoić, ale ile czasu od tego powinno minąć zanim się zaprzyjaźni?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2011, 12:38:53 pm »
Min 6 tygodni,żeby samcowi trochę hormony opadły,bo samiczka po sterylizacji może być negatywnie usposobiona do ciągłego wskakiwania samca na jej grzbiet.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:16:59 pm »
Rozumiem :)
A czy jak królas będzie po kastracji jakiś czas (nie mienie wtedy 6 tyg) to czy moze przebywac z kroliczka w jednym pomieszczeniu? (oczywiście w osobnych miejscach- królik w kojcu, królica w klatce) Czy to będzie dla samca problemem raczej, bo będzie bardzo pobudliwy?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:42:10 pm »
Może,a nawet jest to wskazane,niech poznają swoje zapachy i przyzwyczajacą się do nich :lol

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2011, 00:15:33 am »
A jak są dwie samice to ile trzeba czekać? Równo 4 tygodnie?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2011, 00:36:22 am »
A jak są dwie samice to ile trzeba czekać? Równo 4 tygodnie?
Hormony będą opadać podobnie jak samcom, około 6 tygodni, ale już po 10 - 14 dniach od zabiegu króliki będą miały zagojone ranki i wtedy można je łączyć. A zapoznawać się z zapachem mogą nawet po 3 dniach od zabiegu - byleby się nie rzucały na siebie przez kraty, bo mogą sobie same coś uszkodzić.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2011, 12:41:31 pm »
One od ponad roku sie znaja przez kraty. Przez kraty sie kochaja liza sobie noski, przytulaja sie ;-) mimo ze orzez kraty sie kochaja to jak je dwie wypuszcze to sie bardzo gryza, od czasu sterylki nie puszczalam. Napewno moge je juz puscic razem?Niby minelo to 15 dni

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 04, 2011, 14:33:24 pm »
shoti jak brzuszki pogojone mają to puszczaj :)

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 04, 2011, 16:15:31 pm »
Dziaj jeszcze dokladnie zobacze, obetne im pazurki i wypuszcze w lazience... Boje sie bardziej niz przed sterylka :-(

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 04, 2011, 16:22:14 pm »
Eeeee tam, nie panikuj. Dziewczyny znają się przez kraty i się nie atakują. A to dobrze, więc nie bój się :) I czekamy na relację.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 04, 2011, 17:43:05 pm »
Przez kraty sie kichaja a beznich nienawidza ;-) nie no, nie bylo zle, pare razy jedna dosiadala druga i na odwrot. bylo troche tupania, fukania i chwile obojetnosci. Do walkinie dopuszczalam, ale i one jakos sie strasznie nie staraly atakowac. Pod koniec zajely sie tyrkaniem mnie nosem czego ja bardzo nie lubie poza tym minelo pol godziny wiec postanowilam zakonczyc sesje :-D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 04, 2011, 17:54:13 pm »
Shoti puść je razem na więcej, jak masz opcje to nawet na cały dzień. Póki walk nie ma to nie musisz ich zamykać. Będą się dosiadały bo hierarchia jest ważna dla nich. Ale jak się nie atakują to niech latają wolne oby dwie :)

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: ile po kastracji można połączyć króliczki????
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2011, 18:38:48 pm »
Ja robie tak jak jest napisanew watku o zapoznawaniu krolikow w ersji soft :-D ale skoromozna to jutro beda razem dluzej. Ja je puszczam w lazience, a nie moge tam siedziec znimi caly dzien ;-) a moj pokoj nie jest ani troche neutralny.