Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubus111

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • ...
  • Lokalizacja: polska
  • Moje króliki: miniatura, baran, karzełek
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 28, 2015, 01:27:35 am »
Wspomniałem o guziczku od pilota bo wciąż analizuje co może być przyczyną tak nagłej zmiany.

Króliczek jest tylko na sianku i wodzie dopóki jutro nie zapadnie decyzja co dalej robimy.
Na razie ma na nie apetyt, często zagląda w okolice lodówki i blatu w kuchni gdzie przygotowuje mu warzywka. Wodę pije także regularnie, a uszy są nieco cieplejsze. Ma tylko takie momenty kiedy siada na krześle w kuchni i "kurkuje" w samotności z położonymi uszami.

Bobki są nieco czystsze od śluzu w miarę uformowane i  praktycznie wszystkie regularnych kształtów, ale niedawno zmieniły kolor na bardzo ciemny, niemal czarny. Mam nadzieje że nie ma to nic wspólnego z krwawieniem w układzie pokarmowym. Oby noc minęła spokojnie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 28, 2015, 10:28:53 am »
Bobki ciemniejsze są efektem spożywania większej ilości suszków czyli mleczyków itp. a nie trawki ..
Tu na forum dowiedziałam się ,że można zrobić test na okoliczność pojawienia się krwi w bobkach , mianowicie bobki o nieustalonej????? konsystencji i składzie polewa się wodą utlenioną .Polałam , a jakże .Mam dwa króliki : jeden bardzo specjalnej troski ( jego bobki polałam najpierw )z racji problemów zębowych oraz drugi niesłychany żarłok  z innymi problemami . W obu przypadkach bobki wzburzyły się i pokryły piana ( leciutką ) Próby były powtarzane przez parę dni i sytuacja wyglądała podobnie. Wniosek , albo oba mają krew w bobkach albo ja źle oceniam to ,,spienienie się "
Pisze , bo jeśli chcesz to zrób podobnie , tylko ocena sytuacji w takim przypadku może być niejednoznaczna. Dr powiedział ,że ocenę  błon śluzowych żołądka można dokonać po endoskopii .

Warto poczytać

http://jakubkliszcz.com/2015/04/30/niespecyficzne-schorzenia-przewodu-pokarmowego/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2015, 13:14:53 pm wysłana przez dori »