Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208235 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 15, 2014, 21:04:05 pm »
Powtórzę pytanie z wątku - jakie leki dokładnie dostał królik? Czym był odrobaczany i w jakiej formie były antybiotyki?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jinx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 15, 2014, 23:08:07 pm »
Byłem w Pankracym dziś.Trzy miesiące temu ważyl 3,2kg dziś ważyl 2,5kg. dostał dziś kroplowke i jutro z nim też mam jechać na kroplowke.Wcześniej jaki mial antybiotyk nie wiem a dziś dostal w oplowce sultridin, atropinum sulfur i nospe tak wygladala kroplówka. Granulatu juz nie dostaja odkad Jinx ma takie kłopoty czyli wsumie już miesiąc.mam bobki zebrać i zanieść do analizy. Jinx tak w formie jest neizlej ale nei ma apetytu.odrobaczony byl:fenbendazolem. Wcześniej antybiotyk był w plynie wstrzykiwalem do pyszczka a dziś dostał jak napisałem w kroplowce
Łukasz

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 16, 2014, 01:34:20 am »
A miał robione ogólne badania krwi? Podstawowa morfologia i biochemia?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Jinx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 16, 2014, 11:19:24 am »
nie mial badania krwi jedynie badanie kał poprzednio i teraz jeszcze raz mam zanieść kal z trzech dni do badania
Łukasz

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 16, 2014, 15:25:52 pm »
Trzy miesiące temu ważyl 3,2kg

jedno jest pewne że królik miał dużą nadwage (nawet widać na zdjęciu) ,która też przyczynia się do problemów ze zdrowiem....:/

edit:Czy on wogóle sam je? jeśli nie to powinien być na siłe dokarmiany,sama kroplówka nie wystaczy.
Królik nie może tak po prostu nie jeśc.... ma zbyt silne kwasy żołądkowe i będzie tylko  gorzej....

i koniecznie badania krwi !
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2014, 15:40:27 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Jinx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 16, 2014, 23:33:35 pm »
wiesz troche je ale go dokarmiam dał weterynarz taka papke i ja rozrabiam. Jutro zawoże bobki do analizy i dziś też doktor mówił o badaniu krwi
Łukasz

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 16, 2014, 23:38:56 pm »
Warto zrobić chociażby podstawowe parametry z morfologii i biochemii, żeby zobaczyć w jakim stanie jest organizm- wątroba, nerki, poziom leukocytów.
Badanie kału z trzech dni też nie najgorszy pomysł. W kierunku jakich pasożytów wiesz może będzie je miał?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 16, 2014, 23:38:59 pm »
super ,dokarmiajcie,badania krwi i czekamy na wieści i...niech lepiej nie tyje.... :/ ale szybka utrata na wadze to też żle...
nadal ma biegunke?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

MS

  • Gość
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 20, 2014, 07:39:57 am »
Proszę o radę. w piątek Florentyna dostała biegunki, nie trwała ona cały dzien, była raczej jednorazowa. Zupełnie nie wiem z jakiego powodu, ponieważ była od tygodnia na samym sianie i ziołach z powodu biegunki ktora rownież pojawiła sie tydzień temu i trwała cały dzien. Teraz podalam lakcid i jest dobrze, natomiast nie wiem co dalej zrobić z jej dietą. Chciałabym powoli wrócić do świeżych ziół, koperku i natki pietruszki a potem do warzyw. Proszę o radę ile ewentualnie muszę ja jeszcze przetrzymać na sianlu i jak wprowadzić ponownie świeże produkty.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:30:18 am »
MS, a badałaś jej bobki? Może ma kokcydia? one potrafią wpływać na takie nieregularności bobkowe...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 20, 2014, 12:43:27 pm »
MS, radzę iść do weta z bobkami. Niech zbada bobki. Może tam są jakieś ustrojstwa, które powodują biegunki.

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:10:13 pm »
Ludzie, od godziny już moja leży osowiała pod szają z tym właśnie problemem, nie wiem co robić. Dostępu do weterynarza teraz nie mam, poszłam do sklepu z myślą o kupnie herbatki z czarnej pożeczki, ALE NIE MA NIC. Była tylko malinowo jabłkowa z czarną pożeczką, wzięłam, ale jej jeszcze nie podałam... Czy takie coś może być? Czy nie? Strasznie się boję.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:14:34 pm »
pakkosan to wet to byłby tutaj pierwszą rzeczą którą trzeba wykonać najpierw,
masz Lakcid ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:15:27 pm »
brzuch miękki czy twardy? bulgocze? królik jadł coś dzisiaj? w jakim wieku jest i co jadł?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:20:01 pm »
No właśnie wiem, ale zaczęło się godzinę temu, a weterynarz jest zamknięty... Jutro z rana pójdę. Brzuszek ma, hrm... w miarę miękki, nigdy nie wyczułam twardego, bo kilka razy próbuję jej sprawdzać. I nie wiem co mam zrozumieć prze "bulgot", lekko coś tam słychać zdaje mi się D: Jadła sianko, rano dałam jej granulat i woda. Ma już 3 latka.

Ale cy mogę jej podać tę herbatkę malinowo-jabłkową z czarną pżeczką? D: Czy bardziej jej zaszkodzi?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:21:51 pm »
Napisz coś więcej . Domyślam sie ,ze ma biegunkę tak?Trzeba podac probiotyk , najlepiej BioLapis . Pewnie nie masz , to Lakcid  pół ampułki wieczorem i pół rano, czyli 1 ampułka  dziennie . Połowę trzymaj w lodówce. Dieta siankowo -suszkowa . Pokrzywa  dobra jest , nagietek działa przeciwzapalnie, mniszek i sianko .Możesz zaparzyć herbatkę rumiankową , nie z porzeczki.
Jesli to jest wodnista biegunka dawaj ORS200 firmy Hipp(kupuje sie w aptece). Świnkowcy stiosują u świnek  morskich ,świetnie sprawdza sie w przypadku biegunki. Jeśli nie  przejdzie do rana koniecznie do weta

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:26:12 pm »
Niestety Lakcidu też nie mam, wybacz ;__; Ale zaparzyłam jej rumianek, zadbam o tę dietę i z rana do weterynarza, to od razu kupię to co trzeba... Po prostu ona nie chce na razie się ruszyć spod szafy, powinnam ją tam zostawić, czy siłą wziąć i do klatki??

I jak ten lakcid podać? DO jedzonka gdzieś? D:

MS

  • Gość
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:28:44 pm »
Ale coś jej jest oprócz tego że zachowuje się nieswojo? Ma biegunkę, nie załatwia się, nie je, nie pije? U moich królików takie wyobcowanie to zazwyczaj oznaka zatoru


PS Pół dawki lakcidu miesza się z ok. mililitrem wody i podaje przez strzykawkę bez igły

Offline pakkosan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pan Dracula (tęczowy most), Panda
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:38:48 pm »
Przed biegunką jadła normalnie, piła itd teraz siedzi pod tą szafą i nie wiem, czy mam ją zapędzić do klatki, czy mam ją tam zostawić?

MS

  • Gość
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:40:04 pm »
Na pewno nie zapędzić, bo dodatkowy stres może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli możesz to delikatnie ją przenieś, będziesz miała wtedy wszystko pod kontrolą.


Jeśli w ciągu najbliższych godzin sama nie będzie pić to spróbuj ją napoić przez strzykawkę bez igły, bo biegunka bardzo odwadnia.