Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 18, 2014, 20:54:14 pm »
Nie wierzę w te polecane granulaty - taki jestem niereformowalny.
Tym bardziej że Mańka te CC jadła jakby jej zaraz miał w gardle stanąć.
Trzeba sobie potestować, obserwować wygląd moczu, apetyt, zjadanie ceko...
Już kilka bardzo kontrowersyjnych opinii czytałem o CC - więc czemu inne mają być święte...
Jedno jest pewne - mieszanki trzeba sobie odpuścić , no chyba że ziołowo-zborzowe.... a nie te kolorowe wynalazki z orzeszkami, owocami i innymi bombami kalorii.
Jeszcze inni ludzie polecają dietę - zero granulatu  :diabelek :diabelek :diabelek , więc bądź tu mądry/a :D :P

Takie coś jak cudowny granulat nie istnieje.  :PP :PP :PP

Cytuj
U moich po innym były luźne bobki ..


oooo... właśnie... cudowne granulaty się nie sprawdziły ;) ... bez urazy oczywiście :]





Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 18, 2014, 20:58:38 pm »
ja polecam GRAINLESS COMPLETE . możesz kupić  w ZOOPLUSIE . sklepy mają w różnych państwach , więc nie będzie problemu .

też polecam ,ale osobiście kupiłam 3 razy i każda paczka była zamolona.... :/
teraz polecam diete bez granulatową ! zamiast granulatu warzywka,suszki i sianko


SENSEJ nikt nie powiedział że cudowne granulaty..... ale lepiej te polecane niż te tanie z supermarketów
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:06:04 pm »
ja polecam GRAINLESS COMPLETE . możesz kupić  w ZOOPLUSIE . sklepy mają w różnych państwach , więc nie będzie problemu .

też polecam ,ale osobiście kupiłam 3 razy i każda paczka była zamolona.... :/
teraz polecam diete bez granulatową ! zamiast granulatu warzywka,suszki i sianko


SENSEJ nikt nie powiedział że cudowne granulaty..... ale lepiej te polecane niż te tanie z supermarketów

Potrafisz to jakoś uzasadnić poza tym że "lepiej" ?? - podejrzewam że niestety nie ;), z granulatami to jak ze wzdęciami...
Wiadomo że nikt "pastewnych" granulatów nie kupuje w workach po 100kg... - chociaż kto wie czy one takie złe  :hmmm

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 21:16:35 pm wysłana przez Sensej »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:14:39 pm »
Potrafisz to jakoś uzasadnić poza tym że "lepiej" pytajnik - podejrzewam że niestety nie oczko, z granulatami to jak ze wzdęciami...
Wiadomo że nikt "pastewnych" granulatów nie kupuje w workach po 100kg... - chociaż kto wie czy one takie złe  hmmm

Sensej dobrze wiemy że wiele osób miałoby wiele do rzeczenia m.in. jeśli chodzi o Twój sposob karmienia Mańki ....więc daj sobie luz :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:22:29 pm »
Potrafisz to jakoś uzasadnić poza tym że "lepiej" pytajnik - podejrzewam że niestety nie oczko, z granulatami to jak ze wzdęciami...
Wiadomo że nikt "pastewnych" granulatów nie kupuje w workach po 100kg... - chociaż kto wie czy one takie złe  hmmm

Sensej dobrze wiemy że wiele osób miałoby wiele do rzeczenia m.in. jeśli chodzi o Twój sposob karmienia Mańki ....więc daj sobie luz :)


Jasne jasne, otruje ją chlebem (dobrze że bez szynki) ;p  a później utopię (za karę ;p) .

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:25:40 pm »
Jasne jasne, otruje ją chlebem (dobrze że bez szynki) ;p  a później utopię (za karę ;p) .

osobiście nic do Ciebie nie mam :)
ale nie raz przeginasz .... :P
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:29:00 pm »
Jasne jasne, otruje ją chlebem (dobrze że bez szynki) ;p  a później utopię (za karę ;p) .

osobiście nic do Ciebie nie mam :)
ale nie raz przeginasz .... :P

Bo zasada jest taka : na wolności nikt królika na smyczy nie prowadzi i mówi to be tamto be....  ;) , ludzie całe życie karmią psy resztkami z obiadu - i to jest dopiero przegięcie, a jak sobie Mańka skubnie czegoś niezdrowego to jej włos nie spadnie...


Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:33:42 pm »
Bo zasada jest taka : na wolności nikt królika na smyczy nie prowadzi i mówi to be tamto be....  oczko , ludzie całe życie karmią psy resztkami z obiadu - i to jest dopiero przegięcie, a jak sobie Mańka skubnie czegoś niezdrowego to jej włos nie spadnie...

dlatego my całkowicie zrezygnowalismy ze sztucznego granulatu ,tylko to co naturalne :)

lepiej skończyć temat karmienia w tym watku bo zaraz oberwiemy...że nie na temat piszemy... :P
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:40:55 pm »
Bo zasada jest taka : na wolności nikt królika na smyczy nie prowadzi i mówi to be tamto be....  oczko , ludzie całe życie karmią psy resztkami z obiadu - i to jest dopiero przegięcie, a jak sobie Mańka skubnie czegoś niezdrowego to jej włos nie spadnie...

dlatego my całkowicie zrezygnowalismy ze sztucznego granulatu ,tylko to co naturalne :)

lepiej skończyć temat karmienia w tym watku bo zaraz oberwiemy...że nie na temat piszemy... :P


Oczywiście że tak .
Tragedia to jest kolorowa kolba i wapienko  :oh: a jak ja sobie pożartuję i jej dam skubnąć cukierka albo ugryźć czipsa ... - to sobie po prostu ŻARTUJE.




Offline nick6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:53:16 pm »
Od Harringtona nigdy nie miał problemu . Od innych zawsze coś...;/ Dlatego wróciłam do niego a po drugie wet a także znawca od króli (sam ma hodowle) stwierdził ,że jest to jeden z lepszych produktów na rynku . Bez żadnych dodatków specjalnych jak sam powiedział. Jest sprzedawany w sklepach zoologicznych a także w supermarketach ,ale nie wszystkich.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:01:23 pm »
znawca od króli (sam ma hodowle)

hoduje na sprzedaz albo ,,na stół,,? ...no właśnie ...a w jednym ani drugim przypadku takiej osobie nie zależy na dobru zwierzaka i jego długim ,szczęśliwym życiu... tylko na kasie
więc nie słuchałabym żadnych hodowców a raczej miłośników królików :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline nick6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:29:52 pm »
znawca od króli (sam ma hodowle)

hoduje na sprzedaz albo ,,na stół,,? ...no właśnie ...a w jednym ani drugim przypadku takiej osobie nie zależy na dobru zwierzaka i jego długim ,szczęśliwym życiu... tylko na kasie
więc nie słuchałabym żadnych hodowców a raczej miłośników królików :)


Źle to ujęłam. Ma króliki  ,ale nie sprzedaje ani nie je. No po prostu lubi:) Tak jak inni mają gołębię,koty czy co tam jeszcze  tak on ma króliki :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:31:40 pm »
Źle to ujęłam. Ma króliki  ,ale nie sprzedaje ani nie je. No po prostu lubi:) Tak jak inni mają gołębię,koty czy co tam jeszcze  tak on ma króliki usmiech2

no to już co innego :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline nick6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:41:06 pm »
:) :)

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:06:09 am »
Jasne jasne, otruje ją chlebem (dobrze że bez szynki) ;p  a później utopię (za karę ;p) .

osobiście nic do Ciebie nie mam :)
ale nie raz przeginasz .... :P

Bo zasada jest taka : na wolności nikt królika na smyczy nie prowadzi i mówi to be tamto be....  ;) , ludzie całe życie karmią psy resztkami z obiadu - i to jest dopiero przegięcie, a jak sobie Mańka skubnie czegoś niezdrowego to jej włos nie spadnie...


Ja tylko dodam, że karmienie psa(czy kota zresztą)  resztkami z obiadu jest nieprecyzyjne, niedokładne i przy obecnym stanie wiedzy jest poważnym błędem ;) Psy i koty nie jedzą zbóż (w naturze też), nie dla nich jest również sól i pieprz w takich ilościach, jaką my spożywamy. Dieta domowa jest świetna, może być wręcz doskonała i lecznicza, pod warunkiem, że jest zbilansowana i dopasowana kalorycznie do psa (poza tym zazwyczaj jest droższa i czasochłonna).
Ja mam codziennie psy otyłe/z alergią pokarmową/beznadziejną sierścią/zespołem jelita drażliwego - od karmienia "ze stoła" lub powszechnymi karmami zbożowymi (Royal Canin, Chappi, Pedigree, Purina i inne takie).

A wracając do królików.. noo najczęściej przychodzący do mnie otyły królik z problemami - je chleb (i wapienko). Jak byłam dzieckiem też swojego karmiłam zbożami (mieszanki zbożowe, kawałek chleba 1 x w tygodniu), ale między moim 5-13 rokiem życia jedynym źródłem wiedzy była książka kupiona w sklepie zoologicznym (nie było dostępu do internetu). W naturze królik dostępu do pieczywa nie ma za bardzo (chyba, że trafi na śmietnik poczyniony przez człowieka, ale to już zupełnie inna bajka), żaden też nie przeszukuje okolicy w poszukiwaniu pola kukurydzy ;) Ponieważ nie je też granulatu - u dorosłego uszaka jestem zwolenniczką naturalnej diety jego pozbawionej.
I u każdego zwierzęcia to stanowi kwintesencję zdrowia - żywić zgodnie z naturą - również uwzględniając rytm dobowy, co akurat jest bardzo ważne ;)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:02:09 am »
Zgadzam się ze wszystkim ale z tymi zbożami mam cały czas dylemat ;) , kukurydzy to pewnie nie znajduje i nie jada - zresztą nie widziałem żeby królik jadł surową kukurydzę , ale w to że sobie nie wynajdzie jakiegoś zboża i go nie zje w to po prostu nie uwierzę , nawet na polanach rośnie dużo różnych zbóż , trawa należy do rodziny wiechlinowców tak samo jak zboża.
Taki w połowie dojrzały kłos zboża jest bon appetit a nie takie chudziutka traweczka ;)  :bunny:
Rytm dobowy powiadasz  :hahaha , w dzień czasami nie pamiętam że mam królika, aaaa rano pokoju nie poznaję - rytm dobowy to ma zachowany idealnie i nie ma zamiaru go zmieniać  :glupek: :glupek:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 10:12:13 am wysłana przez Sensej »

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Biegunka plus utrata sierści co to?
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 19, 2014, 17:40:45 pm »
koleżanki znajomy uczy się na weterynarza i powiedział ,że broń boże nie dawać świeżych owoców a najbardziej : banana. Jeśli chodzi o warzywa : marchew i sałata.
No i będzie kolejny wet super znawca królików, który przed operacją pewnie będzie zalecał 12h głodówkę :oh:



Najważniejsze, że królikowi nic strasznego nie dolega :)
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Jinx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 15, 2014, 16:02:11 pm »
Nie pokoi mnie Jinx posłuchajcie opowieści czyściło go tak strasznie że aż zaklejało obmylem przeszly uszaki na diete woda i sianko weterynarz dal antybiotyk wybral  Jinx tydzien ten antybiotyk przez dwa tygodnie bylo dobrze i znowu zaczęlo go czyścic wiec weterynarz stwierdził że jakaś bakteria i dal antybiotyk na dwa tygodnie i kazał przynieść bobki do analizy. Z analizy wyszło że ma pasożyty, dostal Jinx i Kiwi lek na odrobaczenie ktory po 14 dniach trzeba powtórzyć i kazał przerwać branie antybiotyku. Wiecie jeszcze do dziś Jinxa czysci co mnie bardzo niepokoi (lek na odrobaczenie wziął w poniedziałek) zadzwoniłem dziś do weterynarza to  dalej kazal brać ten antybiotyk. ten weterrynarz na Zwierzyniec w Radomiu tam zawsze jezdrze z moimi uszakami ale dziś podjade do Pankracego z Jinxem to przychodnia ktora ma też bardzodobra opinie w Radomiu i jest rekomendowana pzrez SPK. Co o tym myslicie?
Łukasz

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 15, 2014, 17:06:19 pm »
konsultacja u weta polecanego przez SPK to bardzo dobry pomysł- biegunka nie powinna trwac tak długo.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 15, 2014, 17:16:44 pm »
sam antybiotyk raczej nie pomoże na biegunke,powinien dostać węgiel leczniczy na wstrzymanie
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !