Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:29:08 pm »
Z Nikiem już wszystko dobrze :) Robi normalne bobki,a po tamtych nie ma już śladu :) Bardzo Wam dziękuję!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0


Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:30:47 pm »
Marti, jak Twój króliś dostaje też granulat, to możesz zmniejszyć jego ilość, tak jak i marchewki czy innych warzyw korzeniowych. I nie martw się na zapas :)

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 14, 2012, 13:31:04 pm »
Co do Cuni Natur to ja jestem bardzo zadowolona mój królik ma wadę wrodzoną jelit po wprowadzeniu CN nie ma już biegunek i nie zostawia też ceko oprócz tego dostaje siano warzywa, więc w przypadku mojego króla jak najbardziej się sprawdził.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 02, 2012, 15:02:39 pm »
pomocy, Coco ma biegunkę, ma cały brudny tyłek i przylepiony wielki placek kupy do tyłka i nie wiem jak ją wyczyścić, wygląda jakby była zatkana :?: na początku myślałam, że to cekotrofy ale chyba nie (? ceko to chyba pozlepiane kulki, nie mogą być masą?)
nie mam pojęcia od czego to, nie jadła nic nowego, zachowuje się normalnie, strasznie śmierdzi i lata z tą kupą bo nie mogę jej wyczyścić, próbowałam kilka razy strasznie się rzuca, drapie, musiałby mi ją ktoś trzymać a do wieczora jestem sama, jak wy czyścicie/ myjecie króliki?? teraz się schowała pod kanapę i jest na mnie wściekła...
mam w domu lakcidoenter czy to to samo co lakcid? mogę jej to podać? i w ogóle co robić??
czy mogę jej dać suszki do diety "biegunkowej" zamiast karmy jeśli suszek u mnie w ogóle nie jadła czy to zły pomysł? co ja mam robić ?? !!

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 02, 2012, 15:12:29 pm »
Taka kula zbitej masy to robi sie własnie z ceko w połączeniu chyba z mazią z gruczołów. Moja tak miała, jak poszukasz kilka postów wyżej.
Okazało sie ze jadła za dużo i nie to co trzeba. Teraz tylko czasem zdarza sie ze ma lekko brudna pupe, ale dieta została całkiem zmieniona, porcje są mniejsze, je dużo zieleninki, suszki i sianko. Ale najpierw była koło tygodnia na samym sianku i wodzie.
A co do czyszczenia - brałam pod pache tak ze była stabilnie podtrzymywana ale skutecznie, kule najpierw zdejmowalam (to co sie dało) papierem toaletowym, potem myłam ja w lekko ciepłej wodzie z mydłem, płuczac obficie. Zawsze na mnie po tym tupią niestety chwile, ale chyba była nawet wdzięczna ze jej zbędny ciężar usuwałam ;)

btw - atrakcje zapachowe niezapomniane :D

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 02, 2012, 15:54:03 pm »
pomocy, Coco ma biegunkę, ma cały brudny tyłek i przylepiony wielki placek kupy do tyłka i nie wiem jak ją wyczyścić
Przerabiam to samo w tym tygodniu. Ja biorę miskę z letnią wodą, ręcznik i najpierw przykładam zmoczony ręcznik, żeby to chwilę odmokło, a potem delikatnie pocieram. Za pierwszym razem długo to trwało, ale w końcu domyte zostało. Dzisiaj rano wyglądało na to, że się już unormowało, ale wieczorem muszę jeszcze sprawdzić. Mój nowy nabytek mnie trzy razy z tej okazji pogryzł, więc samo obrażanie się nie powinno Cię stresować :P Potem im przechodzi. Tylko u mnie nie wiem czym to tak naprawdę było spowodowane bo u delikwenta pojawił się ten problem bez zmiany diety, dostawał tylko siano, granulat i zjadł jeden liść kapusty pekińskiej. Pozostał więc przy swoim granulacie i przy sianie i się kupa "zbobkowała". Także przede wszystkim zielepajdki chyba na razie na bok odstaw, a siano w duzych ilościach daj.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 02, 2012, 17:14:18 pm »
dzięki za odpowiedzi, właśnie wróciłam do domu, Coco wyszła z klatki, zrobiła jeden cekto do kuwety a potem zaczęła normalne bobki, sama się wyczyściła (tzn. jest jeszcze brudna ale to coś odkleiła i już tak nie śmierdzi) nie wiem czy ona to zjadła  :wow czy gdzieś w klatce leży...
ale skoro mówicie, że to cektotrofy to jak w takim razie rozpoznać biegunkę??
co mam jej teraz dawać oprócz siana? karmę ograniczyć czy w ogóle nic nie dawać? a warzywa?

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 02, 2012, 17:19:28 pm »
Ja podaję normalnie granulat, a warzywka na dzień wycofałam. I podziałało.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 02, 2012, 18:32:20 pm »
Jak moje mają biegunkę lub ceko to zostawiam je na samym sianie i suszkach. Dopiero gdy zaczną robić normalne bobki to przywracam granulat i warzywa
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 02, 2012, 22:14:17 pm »
weź miske z lekko ciepla woda, posadz krolika obok miski i podmywaj mu tylek reka. Potem koniecznie wytrzyj dokladnie do sucha siersc. Nie uzywaj mydla zadnego czy innych tego typu wynalazkow. Opisz co krolik je bo wnioskuje iż obecny stan wynika z nieprawidlowosci w diecie. Nie dawaj krolikowi karmy, warzyw czy owocow. Niech ma tylko wode, sianko i suszki (ale nie suszki typu suszone warzywa czy owoce). Obserwuj bobki czy dalej jest biegunka czy się ustabilizowaly i sa okragle i twarde. Jeśli już wroci wszystko do normy, powoooooli wprowadzaj znow warzywa.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 02, 2012, 22:39:30 pm »
weź miske z lekko ciepla woda, posadz krolika obok miski i podmywaj mu tylek reka.

no łatwo powiedzieć...jak ja jej dotknę tyłka to już się rzuca i ucieka (tzn. w sensie pod ogonem no bo tam była brudna) ona się dobrowolnie nie zgodzi na takie czyszczenie, trzebaby siłą, nie wiem ale dla mnie to strasznie trudne do wykonania, na szczęście w miarę wyczyściła się sama ale jak kiedyś będę musiała to zrobić to nie wiem jak, przecież jak ja ją ledwo dotknę pod ogonem to już się rzuca
nie uważam żeby miała złą dietę ale może akurat się przejadła wczoraj/dzisiaj
je cuni nature+cuni complete+cuni pro wymieszane rano i wieczorem ale zdarza mi się jej dawać w ciągu dnia bo jak jem kanapkę i wyczuje chleb albo płatki to ostatnio się na mnie rzuciła, weszła mi na głowę i wsadziła głowę do worka z płatkami zanim się obejrzałam, oczywiście nic nie zjadła ale dałam jej trochę granulatu za to...
poza tym je siano, seler naciowy (praktycznie ze 3-4 razy dziennie) to jej ulubione warzywo, pietruszkę raz na 2-3dni, resztę - sałatę, cykorię, brokuły raz na tydzień mniej więcej jak jej się znudzi seler

aha i suszek do tej pory nie jadła u mnie bo tutaj jest kiepsko z dostepnością i ogólnie jakości są marnej a ceny szokujące, poleciałam jej dzisiaj coś kupić na drugi koniec miasta, zjadła trochę pokrzywy suszonej ale bez entuzjazmu (te suszki w ogóle zapachu nie mają, pamiętam, że kupiłam kiedyś zuzalę dla prośków, otworzyłam to zapach był piękny a tutaj otwieram i pachnie...sklepem ;| muszę pomyśleć jakby tu zuzalę sprowadzić...
no i raz na 2-3 dni dostaje jeden plasterek suszonego banana bo uwielbia i kawałek jabłka raz na ileś (chyba ze 2 tyg. nie jadła)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2012, 22:52:07 pm wysłana przez bubu1984 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 02, 2012, 22:57:59 pm »
No dieta zbyt dobra nie jest, bo po co aż 3 rodzaje granulatu?

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 02, 2012, 23:06:13 pm »
a 3 rodzaji granulatu nie można mieszać? nie wiem czemu 3 tak jakoś dla urozmaicenia, chciałam zobaczyć który najbardziej jej przypadnie do gustu...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 02, 2012, 23:11:01 pm »
Lepiej urozmaicac warzywka niż niezdrowy i tuczacy granulat. Najlepiej zostac przy cuni pro albo complete. I jak już urozmaicac to warzywami np cykoria, nac pietruchy, koperek, marchwii itd. Bo warzyw raczej malo u was. A salate jaka podajesz?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 02, 2012, 23:15:05 pm »
Przepraszam za post pod postem ale w komorce nie mam opcji modyfikacji postu.

Chcialam dodac, iż granulat najlepiej też ograniczyc do 2razy dziennie maxymalnie i podawac 1-2 lyzki stolowe (te ktorymi jemy zupe). Dobrze by było uregulowac także pory posilkow i konkretnie ich sklad. Jeśli np z granulatu calkiem nie chcesz rezygnowac to dawaj go na sniadanie i kolacje. A warzywa w porze obiadowej i np  jako podwieczorek.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 02, 2012, 23:25:10 pm »
tylko, że ona nie chce innych warzyw...marchewki nie ruszy za chiny, kopru tu nie ma !!! bo ona bardzo lubiła w polsce liście kopru (chociaż trudno powiedzieć co ona w polsce lubiła ja ją miałam 2 dni, to królik z adopcji SPK właśnie  :icon_mrgreen), tutaj jest tylko korzeń -zapomniałam też raz na tydzień dostaje- pytałam się pani w warzywniaku czy ja ślepa jestem czy oni natki kopru nie sprzedają to się na mnie patrzyła jakbym z księżyca spadła
czy ona może z czasem polubić inne warzywa i mam dalej próbować z tym czego nie lubi?

wiem granulat trzeba będzie  ograniczyć, ja mam problem z ograniczaniem papu dla zwierzątek, ale z porami będzie problem bo ja nie mam regularnych godzin pracy, raz śniadanie muszę jej dać o 5:30 a raz o 8:00, no ze śniadaniem jeszcze by się dało zawsze wstawać o 5 ale obiad to już problem, raz wracam o 14 inny o 17...

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 03, 2012, 18:26:19 pm »
No dieta zbyt dobra nie jest, bo po co aż 3 rodzaje granulatu?
Każdy granulat jest tak zbilansowany, że wystarczy jeden rodzaj granulatu całkowicie. Ale nie będę się wymądrzać - sama czasami daję dwa rodzaje granulatu........moja ma nadwagę....


Według mnie możesz ją spokojnie przegłodzić, też jestem zdania, że powinna jeść więcej warzyw. Siano, woda, warzywa i mało granulatu.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka u królika.
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 04, 2012, 17:39:26 pm »
a masz wanne ? jak u nas bazyl sie przejadł i były jakies akcje z biegunkami, to wsadzalam go do opłukanej wodą wanny. i tam go wycierałam i delikatnie myłam. nie miał jak uciekać, a ze względu na nowe otoczenie był grzeczny i nie wariował. tylko nie odkręcaj wody ! zamaczałam papier albo w misce albo od dna wanny. jeden caly dzien na sianie, na wieczór mały posiłek i na drugi dzień król jak nowy :) granulat troche lipa a myślałaś o samych warzywach ? z porami podawania nic sie martw, u nas bazyl dostaje 12-13 pierwszy posiłek a potem w nocy 24 - 2  jak wróce z pracy.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Biegunka!!!
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 24, 2012, 16:45:38 pm »
Dzisiaj zobaczyłam że Lola i Teodor mają w klatkach rzadkie kupki. Mieszkają oddzielnie (tzn. ten sam pokój ale oddzielne klatki). Jak weszłam do pokoju to cała podłoga w obu kl;atkach była umorusana. Nie podawałam nic innego niż zwykle czyli na śniadanie (i na wczorajszą kolecję) suszki a na obiad po łyżeczce Grainless Complete i warzywa, i dodatkowo po plasterku banana. Oba mają biegunkę jednoczesnie... Zabrałam im karmę, zostawiłam samo siano, dałam koperkową herbatkę. Co jeszcze zrobic? Zauważyłam to koło 12.00, więc chyba za wcześnie na Lakcid. Z góry dziękuje.  :bukiet
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka!!!
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 24, 2012, 17:21:18 pm »
Lakcid zawsze podajemy przy biegunkach. A jak brzuszki? Czy te kupki to tak "jednorazowo" się pojawiły?