Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208209 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: biegunka
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 15, 2010, 17:50:18 pm »
Zostaw go na samym sianku i wodzie. Nawet granulatu nie dawaj.
Do tego Lakcid trzy razy dziennie po pol ampulki. Ja zawsze dawalam cala, bo i tak czesc gdzies bokiem po pyszczku uciekala.
Wiecej nic chyba zrobic sie nie da. Obserwuj dalej 'bobki'. Powinny sie poprawiac.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 15, 2010, 17:54:47 pm »
siano, suszki i woda. Ewentualnie zamiast wody-slaba herbatka z rumianku. Jakby byl mocno pobrudzony kuperek-delikatnie umyc, rozczesac i wysuszyc. czasem biegunka moze sie wiazac z poczatkami zatoru, sprawdzaj wiec czy nie ma twardego brzuszka i czy sa bobki, zapewnij mu duzo ruchu-jelita i brzuszek lepiej pracuja wtedy. Gdyby mial twardy brzuszek to wtedy masaze i i espumisan albo koperek

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 15, 2010, 17:58:41 pm »
tyle, że pani doktor powiedziała żeby dawać mu najlepiej kolbę, ziarno :/ no i jutro idziemy na kolejny zastrzyk, tak w ogóle to on nie jest nawet osowiały, czy coś podobnego. Po prostu srał na potęge. zresztą ja nie daje moim granulatu, a jeśli nawet, to bardzo mało. Wolałabym na razie go nie chcę wypuszczać, dostał troszkę sianka, ale  nie wiem co bym znalazła w pokoju po wypuszczeniu go.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:06:31 pm »
Nie podwazam kompetencji "Pani Doktor" ale swoje dzieci przy biegunce tez do mc donalda zabiera? Sprawdz polecanych wetow w Twojej okolicy i zmien lekarke, bo to ze jest weterynarzem wcale nie znaczy ze sie zna na krolikach. Zapytaj jakie leki podala i jaka jest diagnoza?
Jezeli nie bedzie sie ruszal to i jelita nie zaczna poprawnie pracowac a w brzuchu namnoza sie bakterie i gazy. Wazniejszy jest czysty pokoj czy leczenie zwierzaka? Poloz koc na lozko jesli wskakuje a na podloge nawet przescieradlo jakiekolwiek. Krolicza biegunka sie ladnie spiera, wiem cos o tym, bo moja miala i to taka ze sikalo z niej jak z konewki.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:21:51 pm »
Nie mam zielonego pojęcia, gdzie takiego weta znajdę, w Kielcach raczej nie ma:( a nawet jeśli jest to i tak nie miałabym się do niego jak na tą chwilę dostać. Nie miał temperatury, rozpoznanie - biegunka. Dostał Dexofort (z tego co wyczytałam) i coś na e.  na razie ma sianko i wodę, na pewno nie było to spowodowane zmianą jedzenia, bo jadł to samo co wcześniej. nie wiem co w końcu z nim zrobić. na ten moment przestał robić - klatka czysta.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:24:43 pm »
sprobuj z naszymi radami na razie+leki i powinno byc dobrze

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:25:46 pm »
mam nadzieję, że nic mu nie będzie..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: biegunka
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:34:06 pm »
Lakcid nam zawsze pomagal. I przy jakichkolwiek innych lekach powinno sie go podawac. Najlepiej zawsze miec go w domu.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:53:55 pm »
nic nie bedzie, biegunke chyba kazdy przerobil. jak wyzej, sianko, suszki, woda i duzo ruchu. a i lakcid oczywiscie. zadnych kolb co za wetka masakra.
o nic sie nie martw bedzie dobrze, tym bardziej ze piszesz, ze nawet osowialy nie jest, jak Bazyla przeczyscilo, to spal 12 godzin - zero ruchu - to byl stres ;)
trzymajcie sie uszy i dawajcie znaka :*

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:14:35 pm »
najgorsze jest to , że nie wiadomo, co jest jej przyczyną..

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:30:10 pm »
Moze za duzo, moze za szybko pojadl. Nie martw sie bedzie dobrze. A moze akurat jakies warzywko bylo spryskane?

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:33:42 pm »
raczej nie jabłka które im daje sa z rodzinnego sadu nie pryskane, a inne myje zanim dam, a po 2 orzeszkach też raczej by biegunki nie dostał. może to po wczorajszym kawałku zapisanego papieru z którym zdążył uciec.. no cóż jest lepiej, zobaczymy co będzie jutro :)

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2010, 21:19:15 pm »
Trochę się niepokoiłam, bo Misiek nie zrobił ani jednego bobka, ale przed chwilą zrobił jednego, wielkiego :) strasznie sie ucieszyłam :)) nie jest idealny, ale :P może do jutra będzie wszystko doobrze, a Misiak się troche ożywił

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: biegunka
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2010, 21:37:46 pm »
trzymam kciuki
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

kasiagio

  • Gość
Odp: biegunka
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:13:33 pm »
Uważaj bo od biegunki do zatkania- zatoru  jest delikatna linia , masuj mu brzuszek delikatnie i może do picia podaj rumianek , miętę no i sianko i suszki jak dziewczyny pisały wyżej  i oczywiście obserwuj , w razie jakby bobki się nie pojawiły Espumisan kapsułkę  do pysia .

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: biegunka
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2010, 23:59:12 pm »
Jakby co to najbliżej kroliczy wet jest w Krakowie dr Baran , albo u mnie w Radomiu dr Chłopecki

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 16, 2010, 17:48:08 pm »
Już u nas wszystko w porządku :) jeszcze jutro idziemy na zastrzyk, bobkuje normalnie:))

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 16, 2010, 17:59:07 pm »
no widzisz, bedzie dobrze, super wiesci

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: biegunka
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 16, 2010, 18:55:39 pm »
Trzymam kciuki! <3

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:58:36 pm »
Hej! mój Hektorek ma niecałe dwa miesiące i jest ze mną tydzień. Na początku robił bobki - małe kuleczki twarde. Teraz od dwóch dni obserwuje że jego bobki się zmieniły.. są wielkie , podłużne albo w kształcie gruszki mniej wiecej. Nie są to ceko - zwykły duzy bobek a nie posklejane z malych bobków. Dodatkowo są coraz bardziej mokre, jakby w śluzie ale nie jakas galareta. da się je wziac w reke są w miare twarde. Czy to moze być biegunka i czy mam podjąć jakieś kroki? Dodam, że w sumie to się zaczęło jak zaczęliśmy mu powoli dawać nową karmę bo wczesniej był na mieszance jakiejs, przestawiamy go na Cuni.
Ponadto Hektuś wygląda na zdrowego, szaleje i bryka jak zawsze :) Ale martwi mnie to troche..