Autor Wątek: Biegunka u królika.  (Przeczytany 208168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Biegunka u królika.
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:31:51 am »
wczoraj dostalismy cuni pro, plus od dwoch dni wprowadzamy warzywko. dostala przedwczoraj malutki kawałek selera, wszystko bylo ok, wczoraj ciut wiekszy. rano lyzka granulatu. wieczorem tez. wstalam dzis i szok  przeciera_oczy  zrobila - oczywiscie na lozko - 2 mega rzadkie kupy. na podlodze bylo troche ceko, i sladow po biegunce. wydaje mi sie bardziej osowiała i zrobila sie taka zwinieta w kulke. wyglada jakby byla spuchnieta. mam wrazenie ze boli ja brzuch. poskubala troche sianka i siedzi.
do weta i tak mialam plan dzis jechac zeby ja szczepic, ale chyba w takim ukladzie pojedziemy na sprawdzenie co jest grane.
powiedzcie mi prosze, poniewaz mam dosc niekompetencji ludzi a propo krolikow, i nie chce zeby mi cos teraz wet wciskal i sciemnial. czy moze byc to cos bardzo powaznego ? czy reakcja na granulat ? co mam jej podac czy zostawic tylko na sianku i wodzie ?
prosze o pomoc dzidzia moja kochana tak smutno wyglada teraz :(  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 19:09:51 pm wysłana przez mysza »

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: biegunka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:42:09 am »
siano i woda tylko , doraźnie Lakcid (do kupienia w aptece) 1/2 ampułki do paszczy 1 X dziennie
i pędem do weta

aha masujemy brzuch, można podać rumianek (saszetka na 1/2 szklanki), dawka dzienne max 30 ml rozłożona na raty
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 10:44:34 am wysłana przez azi »

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:23:28 pm »
espumisan tez nie zaszkodzi
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:56:21 pm »
bylismy u weta, dostala antybiotyk, podalam jej lakcid. pani mnie nakrzyczala, ze mam jej nie dawac zadnych sklepowych warzyw, bo tak to sie konczy, a moze jeszcze gorzej. wszystko z dzialki i pola. bazylka caly czas siedzi. nie je, nie pije. boje sie masakrycznie.....serce mi peka normalnie. czuje sie strasznie winna...........:(

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: biegunka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:07:59 pm »
Myśle, że wetka nieco przesadza. Wszystkie króle z tego forum jedzą warzywa ze sklepu.
Moje dodatkowo dostają warzywa niemyte i bezpośrednio z lodówki i nie miały nigdy wzdęć (poza Kropkiem ale to z powodu antybiotyków)

Teraz trzeba czekać aż leki zadziałają. Masaż brzuszka i rumianek nie zaszkodzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 13:28:23 pm wysłana przez azi »

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:11:50 pm »
zrobila wlasnie 4 bobki wszystkie ze sluzem :( masuje ja i głaszcze i mowie ze ma byc dzielna ........ zaraz oszaleje

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:35:00 pm »
królik dostał coś na wzdęcie? brzuszek ma twardy czy miękki?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:53:24 pm »
Tutaj jeszcze poczytaj: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/rozwolnienie.html

Przyłączam się do pytania Jadwini :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:11:43 pm »
dostala antybiotyk i lakcid. brzuszek ma powiedzialbym sredni. nie jest miekki, ale twardy zbytnio tez nie. zjadla troche sianka, ale musialam ja karmic. teraz lezy/spi. siedze kolo niej caly czas. strasznie sie boje.....:(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:17:36 pm »
Zostaw mała tak jak pisały dziewczyny na suszkach, sianku i wodzie. Jest popołudniowa pora, więc może być osowiała. Obserwuj czy sika normlanie i jakie robi bobki. Brzusio mozna wymasować omykiem do góry, lekko, w stronę do ogonka.

Inne warzywaka na przyszłośc są tutaj: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html
zioła: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaz.html

Pisz co i jak z królikiem, wszystko będzie dobrze :przytul

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:17:55 pm »
Aha, jaki antybiotyk podał wet?

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:41:55 pm »
nie wiem jaki, nie pomyslałam zeby zapytac, spanikowana bylam strasznie. warzywka i ziola mam cala liste - z miniaturki zreszta - seler na niej widnieje, tym bardziej ze dostala przedwczoraj i bylo ok.....nie wiem czy to kwestia seler ze sklepu, czy granulat (bo wczoraj dostala go pierwszy raz) aczkolwiek nie sadze....nie wiem co moglo ja tak zatruc....

Nuna

  • Gość
Odp: biegunka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2010, 16:25:24 pm »
Za pewne granulat podraznil jelita.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:16:42 pm »
zaczela jesc troche sianka i wypila troszke wody. bobki lekko miekkie i brzydko pachnace siku zrobiła, a moze te bobki tak smierdza (?) raz kichnela. nadal nie rusza sie, siedzi w jednym miejscu w klatce i jest osowiała. powiedzcie mi, ze bedzie dobrze, ze bazylka wyzdrowieje :(  

bazylka wyszla z klatki i chodzi sobie  :jupi  teraz pytanie, jak ja umyc ?? jest cala brudna i smierdzaca. problem jest taki, ze nie daje sie brac na rece, ani przetrzymac. probowalam z wilgotna gabeczka, ale zwiewa. prosze was o rady....nie moze chodzic z brudna pupą :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 18:21:31 pm wysłana przez kasieek99 »

OlgaT

  • Gość
Odp: biegunka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2010, 20:46:39 pm »
mój króliczek też ze mną nie współpracował w tej kwestii...ale ja zawsze przygotowuje miednice, napełniam troszeczkę - tak na spód - letnią wodą. Wkładam tam dupkę i po prostu go podmywam :) Potem trzeba dokładnie wytrzeć, żeby się nie przeziębił.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:34:26 pm »
bylismy dzisiaj na kontroli, dostala jeszcze zastrzyk i lakcid. dzis jeszcze na sianku i zieleninie, ale juz bryka i skacze :)
pani weterynarz powiedziala, zeby jutro dawac jej juz pomalutku granulat, co sadzicie ? poczekac do poniedzialku, czy jutro pare paleczek podac ? i od kiedy dawac warzywka ? moge juz jutro, czy lepiej poczekac ? spanikowana jestem teraz strasznie a propo tego co do buzi jej wpada.

aha dzis byla inna pani u weta i zgodzila sie ze mna, ze to nie seler, a granulat tak na nia zadzialał. dostala zbyt duzo jak na nowa karme.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2010, 22:58:44 pm »
 :hura: dobrze ze z malenka juz ok.
moj Krepy dostal pierwszej biegunki po paru dniach zaledwie - strasznie sie wtedy nadenerwowalam i naryczalam.
najwazniejsze zeby byc dobrej mysli - biegunka nie jest najgorszą rzecza, ktora spotyka królinki :)
wiekszosc biegunek to parenascie godzin nerwówki, ale maluchy z tego wychodzą :) ciesze sie ze z Twoją juz ok  :przytul

` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2010, 15:34:05 pm »
Kochani mam do was pytanie, dawac brazylce jeszcze dzis lakcid ? dostala piatek, sobota, nd no i nie wiem co z dzis. podpowiedzcie prosze

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2010, 15:51:31 pm »

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: biegunka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 21, 2010, 16:51:05 pm »
moja mała dzisiaj rano włamała się do suszków i kilka zjadła (ok10 listków). Niedawno dostała biegunkę, ale zachowuje się normalnie. Mogę coś jej podać oprócz lakcid'u?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.