Autor Wątek: Choroby oczu: wytrzeszcz, łzawienie, ropa w oku  (Przeczytany 220092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:00:41 pm »
lekarz wstepnie poprosil o zdjecie na emaila - stwierdzil ze wie co jest przyczyna (po zdjeciu) , wiec mysle ze to nic powaznego


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:02:47 pm »
az mi szkoda Chrupka pol nocy nie spalam bo wiem jak znosi wizyty u weterynarza gdy obcinaja mu pazurki :( :(


Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:11:35 pm »
Nie martw się,na pewno dobrze zniesie wizytę u weta.Moje też nienawidzą być badane,ale jak mus,to mus.Potem już będzie tylko lepiej.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:49:52 pm »
przy pazurkach chrupek ucieka ze stolu musza trzymac go 2 asystentki lekarza zeby weerynarz mogl obciac mu pazurki i robia o na podlodze :( wiec nie wiem jak dzis sobie poradza z nim tym bardziej ze to oczko, ktore nie wiem jak mu beda badac :(


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:52:21 pm »
a po wizycie 4 dni lezal w klatce i bal sie wyjsc a co dopiero poglaskac :( wiem, ze musi dzis jakos przezyc bo wczoraj nawet nie wyszedl z klatki chyba go bolalo , dzis juz troche lepiej .


Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 03, 2013, 16:20:21 pm »
Moją Chili też zwykle trzymają trzy osoby przy badaniu,a po powrocie bywa agresywna wobec mnie,też się obraża.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 03, 2013, 16:28:46 pm »
mam nadzieje tylko ze mu pomoga i znow bedzie kical mi po lozku bo smutno jak tak lezy , do wizyty jeszcze 3 godzinki


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:02:00 pm »
dzisiejsza wizyta u weterynarza okazala sie kleska, nie wiem jak ci weterynarze moga byc tak tepi za przeproszeniem.... telefonicznie tyle nabajerowali ze pomoga itp chyba tylko po to bo kase chcieli a pomocy 0!!!!!!!!!! wpuscila mu kropelke czerwonego plynu do oczka , zgasila swiatlo i niebieskim laserem mu poswiecila to wszystko...stwierdzila ze chrupek nie widzi nic na oczko, zapytala czy leci mu jakas zielona badz zolta wydzielina i ze zapewne drapiac sie zranil oczko. To wszystko!!!!przeprosila ze nie moze wiecej pomoc i skasowala mnie o polowe mniej niz meilowo pisala i telefonicznie mowila. Zero profesjonalnosci..  dodam tylko, ze byl to kroliczy weterynarz... no nic pojde z malym do innego bo coz innego mi zostalo...


Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:33:06 pm »
O matko,współczuję.Nie dała recepty na antybiotyk,żadnych zaleceń?
Zgroza.
Dobrze,że dalej szukasz dla niego pomocy.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:36:11 pm »
nie dala nic.....a to co ona zrobila wprawdzie sama moglam zrobic-popatrzec na oczko i nic nie stwerdzic


Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:46:27 pm »
To się nie mieści w głowie po prostu.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:53:00 pm »
mam nauczke- teraz jutro szukajac weterynarza z gory bede zaznaczac ze jesli maja tylko popatrzec i nic nie stwierdzic to nie przyjde na zadna wizyte


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:53:40 pm »
widze, ze z ludzmi po dobroci sie nie da w tych czasach


Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 03, 2013, 23:15:26 pm »
I powiedz,że chcesz znać diagnosis.
Trzymam mocno kciuki,żeby tym razem się udało.Powodzenia.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 04, 2013, 07:30:08 am »
Jesli chlopiec nie widzi to moze to "po prostu " ec oczne bezobjawowe? Moj maly adopciak kubus mial taka diagnoze i ma zacme na oczkach... i faktycznie bardzo zle widzi- trzeba sie ruszyc zeby zauwazyl
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: biala plamka na oku
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 04, 2013, 11:54:42 am »
szczescie w nieszczesciu byloby, gdyby bylo tak jak piszesz o kubusiu, ale ja mam czarne scenariusze,chociaz chrupek np dzis biega od samego rana i szczesliwy jakby nigdy nic. kiedy -spi- zdrowe oczko ma otwarte chore zamkniete badz przymkniete


Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Problem z zaćmą
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:13:20 pm »
Witam. Posiadam samiczkę królika miniaturki, która ma 11-12 lat. Od jakiegoś czasu miała zaćmę na jednym oku ale funkcjonowała prawidłowo. Drugie oko zupełnie w porządku. Teraz niestety pojawił się problem ponieważ na chorym oku zamiast białej powłoki zrobiła się czerwona! Jest ona już dość starą kobietką dlatego chciałabym uniknąć amputacji oka bo boję się że tego nie przeżyje tylko się będzie męczyć- wiem jak wygląda rekonwalescencja po takim zabiegu. Wiem że pewnie wszyscy napiszecie od razu że mam się z nią udać do weta- zdaję sobie z tego sprawę ale raz nie mam samochodu i podróż dla niej byłaby bardzo stresująca a dwa nie jest ona takim przytulasem jak większość królików. Dzisiaj dzwoniłam do weterynarza i powiedziała mi że jak na operację to może być już ciężko ze względu na jej wiek... można leczyć ją kroplami ale to za dużo już nie da. Chcę po prostu zaciągnąć Waszej opinii. Czy mieliście już do czynienia z takim przypadkiem czy da się to jakoś zahamować farmakologicznie, co może być przyczyną tej zmiany z białej na czerwoną barwę... Pozdrawiam Wszystkich i proszę o wyrozumiałość
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 12:17:43 pm wysłana przez Dorotka »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z zaćmą
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:18:45 pm »
no operacja w tym wieku to ogromne ryzyko
kurcze moze to jakiś wylew czy cus:(

ps Dorotko czy to czasem nie chodzi o Tosie?
bo jak tak to cos tu sie wiek rozjechal
i Tosia ma teraz 6-7 lat wiec wciąż mozna jej pomoc nawet operacyjnie o ile nie ma innych schorzen np chorego serca

Z przykrością muszę stwierdzić, że zostałam zmuszona oddać moją kochaną Tosię  icon_cry Niestety muszę się wyprowadzić z domu i nie wiem czy będę mogła na wynajem ją zabrać. Poza tym nie będę miała dla niej dużo czasu (praca, studia). Dlatego zwracam się z prośbą do Was żebyście pomogli mi znaleźć dla niej dobry dom. MA ona około 4-5 lat, załatwia się do kuwety, nie lubi brania na ręce a biega po pokoju tylko po dywanie. Oddam z klatką (dł 1m) i całym wyposażeniem (kuweta, legowisko, miseczki itp.) Tu są wcześniejsze tematy na jej temat i jej smutna historia skąd ją mam. Proszę pomóżcie mi i mojej Tosi mutny
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=4727.msg58036#msg58036
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=4731.msg60831#msg60831
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 12:27:13 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Problem z zaćmą
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:24:22 pm »
Właśnie nie wiem. Wcześniej miała też to oko zaognione ale szybko to znikło. Niue drapie się nie trzęsie główką nic... więc myślę że nie sprawia jej to jakiegoś większego bólu. Może w środę uda mi się pojechac do weta... (niestety praca na popołudnie)

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Problem z zaćmą
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 19, 2013, 11:56:50 am »
Właśnie wróciłam od weterynarza. Więc sprawa się ma tak: Tosia dostała kropelki do oczka, które trzeba wkrapiać jej trzy razy dziennie- zmiany w oku są nieodwracalne ale można je spowolnić. Niestety do operacji się nie kwalifikuje ze względu na wiek. Pani weterynarz stwierdziła jednak, że oczko nie sprawia bólu- nie widać wysięków ani żadnych oznak tarcia czy drapania przez królaska co mnie bardzo ucieszyło. Problem jednak jest z czymś innym... najprawdopodobniej ma chore nerki... Bardzo dużo pije- około 300 ml dziennie. Jeżeli to się potwierdzi to jest to choroba nieuleczalna :( Mam ją obserwować bo objawia się to najpierw nadmiernym piciem a później zaprzestaniem zupełnym pobierania płynów i pokarmu co doprowadza do śmierci. Pani lekarz pogratulowała mi jednak wieku króliczka (jednak 11-12 lat to rzadkość jak stwierdziła). Tosia jak na razie ma się dobrze- będę teraz dbać o oczko i obserwować dokładnie czy nie dzieje się nic niedobrego z nerkami. Cukier miała praktycznie w normie więc picie z powodu cukrzycy niestety odpadło... Mam nadzieję, że jeszcze spędzi ze mną trochę czasu... Pozdrawiam.