Autor Wątek: Choroby oczu: wytrzeszcz, łzawienie, ropa w oku  (Przeczytany 220130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolinapaw92

  • Gość
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 03, 2012, 12:17:38 pm »
witam:)
Mam mały problem z moją Izzy. Ogólnie mała od początku wychowywuje się z naszym goldenem więc psów wogóle się nie boi ale też nie chce się z nimi bawić, w grudniu mój tata znalazł innego psa wyrzuconego na ogródki, szczeniaka jeszcze i Mała przez tydzień mieszkała z nami. Ja królików nigdy nie trzymałam w klatce a mała psina musiała być trzymana u mnie w pokoju, bo moja mama nie pozwalała jej wypuszczać. Przez tydzień było wszystko w porządku, a ostatniego dnia pobytu Małej u nas po powrocie do domu zastałam moja Izzy z całymi poranionymi uszami i bardzo napuchniętym prawym okiem. Mała nie chciała jej zrobić krzywdy tylko chciała się z nią bawić znudzona a nie zdawała sobie sprawy że małemu kroliczkowi robi krzywdę. Od razu złapałam Izzy i pojechałam do weta, miała przemyte rany i dane leki żeby nie zdał się stan zapalny a dodatkowo miałam jej kropic oczko atekortinem, uszka się ładnie zagoiły, mała wróciła do zdrowia, znów kicala po całym domu nie przejmując się sprzeciwami mamy, ale na oczku przy rogu ciągle było widać dość mocno trzecia powięke która jej się nie chowała i była czerwoną, ale przywyczailismy się zm już tak ona zostanie po tym wszystkim. W piątek po wstaniu rano zobaczyłam że trzecia powieka napuchła jak czerwoną piłka i zajmuje całe oko a do tego boli moje malenstwo. Wet stwierdził że wdał się stan zapalny, podał leki i powiedział że jeśli do poniedziałku nie będzie poprawy to trzecia powięke usunie, niestety poprawa nastąpiła bardzo nikla mimo że cały weekend co godzinę jej kropiłam a do tego jest mała martwica na tej trzeciej powiece. Dziś Mała czeka zabieg i usunięcie tej trzeciej powieki. Możecie mi pomoc jak mam później do końca życia dbać o to oko? Bo jednak ta trzecia powiela chroni przed zanieczyszczeniami itp, będąc jej pozbawiona to ja będę musiała zapewnia jej dobra ochronę.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 03, 2012, 13:08:08 pm »
Poproś doktora o zrobienie testu fluorescencyjnego-to badanie nie jest w ogóle inwazyjne.Leon miał problemy ze wzrokiem,a też nic nie było widać,żadnych zmian nie widziałam.Dopiero test pokazał dość rozległe uszkodzenia rogówki.Jeśli test coś wykaże,to profilaktycznie radziłabym obserwować pod kątem e.cuniculi-Leon miał nawracające uszkodzenia rogówki od maja zeszłego roku,a w listopadzie pojawił się częstomocz,napinanie się przy sikaniu,osowiałość;badanie moczu wykazało e.cuniculi i był leczony.
Twój królinek ma już swoje lata,te objawy mogą też świadczyć o zaburzeniach krążenia-zawroty głowy albo neurologicznych,związanych z wiekiem.

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 03, 2012, 14:31:11 pm »
ok, poproszę! dzięki za sugestię :)
ech, mam nadzieję, że to jednak nie e.c...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 03, 2012, 14:38:26 pm »
Pewno to nie to,ale lepiej dmuchać na zimne.Chili raz miała uraz rogówki,bo dewastowała tunel Zuzali i musiała uszkodzić sobie oko.I też dopiero test wykazał zmianę.Pojechałam z nią na test,bo mrużyła ciągle jedno oczko.Ona nie chorowała na e.cuniculi.

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:04:19 pm »
ja się zastanawiam właśnie, czy to nie jest jakieś mechaniczne uszkodzenie.. Ryś bywał strasznym raptusem, kiedyś widziałam jak zeskoczył z pufy przywalając łepkiem prosto w szafkę. wpadłam w panikę, bo potem biegał jak pijany i główkę miał przekrzywioną, już myślałam, że po króliku. ale po paru minutach doszedł do siebie. niestety, nie wiem ile było tego typu sytuacji, bo chodzi cały dzień po pokoju samopas..
mam wrażenie, że to jakieś neurologiczne problemy, czasem jak się kręci w kółko, np. za gałązką, to też traci równowagę, czasem jak się myje.
no nic, "wymęczę" jutro doktora srogo. dziękuję za odpowiedź :)))

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:17:38 pm »
Meise,jeśli często kręci się wokół własnej osi,to też zgłoś to doktorowi,to może być związane z różnymi chorobami,też z e.cuniculi.Ja,jak mam poważniejszy problem ze zdrowiem,a z reguly zabieram ich oboje do weta,to wypisuję wszystkie objawy na kartce,żeby niczego nie zapomnieć  i czytam lekarzowi  ze "ściągi" .

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:27:30 pm »
prawidlowo to trzeciej powieki powieki sie nie usuwa tylko "podwiazuje"..."chowa" nie wiem jak to fachowo sie zwie...tak jest napewno u psow u krolikow napewno tez...wlasnie z powodu suchego oka nie usuwa sie ...
masz dobrego weta?...chodzby samo znieczulenie dobrze wykonal,sam zabieg jest krotki
co do suchego oka to sa chyba jakies kropelki do nawilzania oczka
pisz co z uszakiem
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:28:34 pm »
tzn. kręci się, jak się z nim bawię np. gałązką. sam z siebie tak nie robi :)
ogólnie ost. jak na przykład chcę, żeby pobiegał za pietruszką, to mam wrażenie, że kieruje się tylko węchem, jak straci trop, to nie widzi jej, mimo, że jest koło głowy, musi ją wywąchać..
jak badali mu oczka w styczniu, to było wszystko w porządku.. ale dla mnie to ewidentnie coś ze wzrokiem. może to długotrwały antybiotyk mu tak uszkodził?
myślę, że nie zapomnę powiedzieć lekarzowi o wszystkim, bo już od dłuższego czasu mam zakodowane w głowie wszelkie spostrzeżenia na temat Rysia :)

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:35:03 pm »
W takim razie życzymy,ja i moje uszaki,żeby okazało się,że to nic poważnego i trzymamy kciuki.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:46:00 pm »
Mojej Chili wetka zaleciła na suche oko Vidisic Fluid MP-krople nawilżające.Zapytaj weta też o Solcoseryl do oczu,to preparat regenerujący komórki nabłonka.Dobry jest też Corneregel(dexpanthenol),działa łagodząco.

Karolinapaw92

  • Gość
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:10:25 pm »
weta mam dobrego, masz znajomy jeszcze ze szkolnych czasów taty. Właśnie chodzę po domu i się stresuje bo Izzy jest u weta, za kwadrans po nią jedziemy z chłopakiem. A co do suchego oka może wystarczy sam świetlik w kroplach? Jednak jest to naturalny przynajmniej lek.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:45:31 pm »
swietlik dziala m.in na stan zapalny,a tutaj chodzi o srodki do nawilzania oka,uszak  bedzie pozbawiany produkcji lez..a moze wet.podwiaze trzecia powieke..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:22:09 pm »
Tuberozo, gdzie robiliście ten test fluo? Mogłabyś napisać ile mniej więcej kosztuje to badanie?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:39:35 pm »
My robimy u dr Pieczaby w klinice Niedzielskiego;kosztuje chyba nie więcej,niż 20 zl-dokładnie nie wiem,bo przy diagnozowaniu płacimy za całą wizytę łącznie,a kontrolne testy zawsze były za darmo.Wetka zakrapla preparat,przepłukuje oczka i ogląda,czy coś się zabarwiło,czy nie.

Karolinapaw92

  • Gość
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:27:01 pm »
Wróciałam już jakiś czas temu z Małą, ale jeszcze musiałam z psem leciec na spacer. Po powrocie Izzy jeszcze byla na glupim jasiu, troche nieprzytomna i chodzac po pijanemu, teraz siedzi skulona za swoim ulubionym fotelem bujanym (zazwyczaj nie siedzi za nim tylko na nim) i widac ze ją boli, ale już jest przytomna przed chwila nawet umyla sobie pychol. Kiedy leciutko dotknęłam jej, żeby odgarnąc sierśc, żeby móc zakropic oczko, to odskoczyła, widac, że narazie bardzo ją boli, oczko ma zaczerwienione, przymknięte, troche krwi jest wokół, ale szczerze mówiąc bałam się, że będzie gorzej. Mimo, że widac, że ją boli i że oczko jest teraz jakie jest to i tak wygląda znacznie bardziej zdrowo bez tej czerwonej opuchlizny na całą powierzchnie. Jutro kontrola u weta i mam nadzieję, że będzie lepiej już i że mniej ją bedzie bolało.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:27:44 am »
bolec to ja nie powinno....wet. powinien podac leki p/bolowe i oczko po zab do zakraplania antybiotykiem
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Karolinapaw92

  • Gość
Odp: wytrzeszcz oczu & trzecia powieka
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:52:28 pm »
antybiotykiem kropie, a leki zostały dane, ale mimo to boli. Też kiedyś miałam operacje na oko i gwarantuje że mimo leków bolało, niestety leki nie potrafią załatwić wszystkiego :)

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:44:10 pm »
Właśnie wróciliśmy z Centaura. niestety, Ryś już nie widzi. nic. nawet na światło nie reaguje..
i jest to prawdopodobnie na skutek e.c..
Dr przepisał nam miesięczną kurację: 1,5ml zentelu raz dzinnie, immunodol 1 tabletka, co trzy dni.

przykro mi strasznie..

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 04, 2012, 17:01:22 pm »
matko biedactwo:( jest jakaś szansa że się poprawi?

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Popsuty wzrok?
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 04, 2012, 17:05:21 pm »
Meise,bardzo Rysiowi i Tobie współczuję,będę mocno za Was trzymać kciuki.
Przepraszam,że się wtrącam,ale muszę to napisać-zmień szybko zentel(jeśli to albendazol)na fenbendazol,oxfendazol albo bactrim,bo albendazol wg wielu specjalistów jest toksyczny w przypadku krolików.Stosuje się go na e.cuniculi,ale u ludzi(e.c.niezwykle rzadko występuje u ludzi).Proszę,sprawdz,bo wydaje mi się,że zentel to albendazol.