Autor Wątek: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?  (Przeczytany 34126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:50:52 pm »
To tutaj w UK nowy krolik ze sklepu (nie z hodowli) kosztuje ok 20£, tyle co jedno szczepienie.
Tusiatko a ja tak z ciekawosci zapytam ile koron kosztuje u was np. litrowe mleko w kartonie i ile wynosi taka nizsza pensja (przykladowo) robotnika. Tak sie chcialam zorientowac jak to wyglada ;)

Jak juz sie dowiesz co z tym badaniem to napisz. A moze mozna ten mocz wyslac do Polski? Do Szczecina czy gdzies? Moze taniej by wyszlo?
pol litra kosztuje ok 8 kr czyli ok 3 zl

pensja robotnika... hm nie mam pojecia ale za sprzatanie w tygodniu - 4-5 dni ale np max 5h w ciagu dnia - mielismy ok 11 tys czyli ok 5 tys zl. sa ludzie co i 40 tys kr na miesiac zarabiaja :)

Wiesz co nie wiem czy takie cos w ogole sie robi, ktos by tu musial z wetow zrobic. ale jutro podzwonie i sie dowiem.

no to tez niezle cena krolika jak szczepienie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2010, 18:58:05 pm »
Na razie zadalam pytanie o badanie moczu ile kosztuje - na 3 roznych szwedzkich forach kroliczych :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:38:55 am »
dobrze sie spodziewalam kosztow...

Lundabygdens Djursjukhus
650+540

Landskrona Smådjursklinik AB
350+450

Djursjukhuset Malmö
525+250
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 10:59:29 am wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2010, 17:47:48 pm »
No to nieciekawie. Ale skoro jest koniczne...

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:07:00 pm »
No to nieciekawie. Ale skoro jest koniczne...
No jeszcze mam opcje niedaleko nas ale wet to sie na koniach zna glownie.. mowi ze za 300 zbada krolik ale co zrobi tego nie wiem..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:09:07 pm »
Wiesz, nich go obejrzy na zywo moze.
A czy Peppar faktycznie sobie dupsko osikuje? Tzn. ma mokre futerko w okolicach odbytu? Tzn. stale ma mokro czy tylko na tej fotce lekarka dojrzala?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:34:14 pm »
Wiesz, nich go obejrzy na zywo moze.
A czy Peppar faktycznie sobie dupsko osikuje? Tzn. ma mokre futerko w okolicach odbytu? Tzn. stale ma mokro czy tylko na tej fotce lekarka dojrzala?
On w sumie nie ma mokro tylko koltuny sie robia i potem te dwa lyse miejsca.

Najtaniej ma ten od koni :P i tak psy musze niedlugo szczepic to moze cala banda sie wybierze do wet :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:44:22 pm »
Hmmm, to moze napisz jeszcze raz do wetki, jaka masz sytuacje i ze on sie nie posikuje? Bo jezeli nie popuszcza to to badanie moczu co by dalo? Czy chodzi o wyeliminowanie dolegliwosci pecherzowych z racji tego, ze w tamtych okolicach wylizuje futro (co moze byc oznaka bolu)?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:47:08 pm »
Hmmm, to moze napisz jeszcze raz do wetki, jaka masz sytuacje i ze on sie nie posikuje? Bo jezeli nie popuszcza to to badanie moczu co by dalo? Czy chodzi o wyeliminowanie dolegliwosci pecherzowych z racji tego, ze w tamtych okolicach wylizuje futro (co moze byc oznaka bolu)?
Tak jak pisala
"Z tego co widzę królik niewykastrowany, i obsikuje sobie kuper. Może to zapalenie pęcherza lub kamica moczowa? Zmiany na nogach wyglądają raczej na wylizane niż odparzone więc podejrzewam, że coś zwierzowi przeszkadza głębiej... Może jeszcze jedna fota z dalszej perspektywy, żeby było widać i cały kuper?
Na teraz myślę, że smarowanie nóg nic nie zmieni. Badanie moczu byłoby za to idealne."

Zdjecia jeszcze nie zrobilam ale dzis albo jutro zrobie i wysle jej plus opis ze nie ma mokrego ciagle tylko koltuny

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:55:41 pm »
A moze sprobuj powycinac na grzebieniu te koltunki i jeszcze zanim pojdziesz do weta poobseruj czy futro odrasta w tych miejscach.
Hmm, badanie dobrze by bylo zrobic zeby chocby wykluczyc cos powazniejszego. Moze u weta na miejscu dowiesz sie dokladnie. Czemu te ceny sa z plusami? Tzn. czemu to taka rozbita kwota?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:59:35 pm »
A moze sprobuj powycinac na grzebieniu te koltunki i jeszcze zanim pojdziesz do weta poobseruj czy futro odrasta w tych miejscach.
Hmm, badanie dobrze by bylo zrobic zeby chocby wykluczyc cos powazniejszego. Moze u weta na miejscu dowiesz sie dokladnie. Czemu te ceny sa z plusami? Tzn. czemu to taka rozbita kwota?
Z tego co widzialam na drugi dzien to tam gdzie bylo lyse zaczyna pojawiac sie meszek czyli odrasta

to co jest przed + to cena za przyjscie to co za + to cena za samo badanie

Myslalam wlasnie dzis go zlapac, podmyc - zeby zmiekczyc i rozczesac albo wyciac

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:04:18 pm »
I jeszcze poobserwuj go czy on sie aby sam 'podmywa'. Bo moja Tosia (z tym, ze u niej to bylo spowodowane glownie otyloscia) nie byla w ogole zainteresowana pielegnacja miejsc intymnych. Wszystkie zabiegi robilam ja. Nawet jak juz schudla, to wcale tam nie zagladala.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:05:58 pm »
I jeszcze poobserwuj go czy on sie aby sam 'podmywa'. Bo moja Tosia (z tym, ze u niej to bylo spowodowane glownie otyloscia) nie byla w ogole zainteresowana pielegnacja miejsc intymnych. Wszystkie zabiegi robilam ja. Nawet jak juz schudla, to wcale tam nie zagladala.
Tyle robi to widze, stara sobie wyrwac sam koltuny i pelna higiena. sika w kuwecie - bobki czasami ale rzadko po za kuweta. nic przyjdzie kasa to sie zamowi wizyte dla calej 3

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:27:02 am »
wyczesalam troche koltunow dzis  - najpierw woda zamoczylam. no i wewnetrzna strone ud tez ma lyse miejsca.

Niech tylko kasa przyjdzie to najpierw podjedziemy do tego najblizej nas i zobaczymy co on wymodzi

EDYCJA: mamy jeszcze jednego weterynarza u nas w zoologicznym co czwartek, dzownilam wlasnie do niej i mam zadzownic jutro zeby dokladnie sie umowic na jakis czas w czwartek. Mowi ze badanie plus mocz plus jakies ew lekarstwa to ok 200-300 kr mam liczyc. Tak wiec dzownie jutro i zamawiam wizyte - i zobaczymy co dalej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 12:04:49 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:33:43 am »
Nie jestem lekarzem, ale mi to wygląda na grzybice. My zawsze do Wincenta stosowaliśmy pigment castelani i zawsze działało. W polsce kupuje sie go bez recepty i kosztuje ok 11 zł. Z grzybicy też pojawiają sie strupki a w ostateczności łysienie. kołtuny najlepiej jest rozcinac takim zgrzeblem jak mamy zdjecie na miniaturce  w temacie o królikach długowłosych. To najlepszy i najbardziej komfortowy sposób dla królika.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:19:25 am »
Tusiatko, jak bedziesz juz po wizycie u wet to daj znac jakie to leki i wtedy jak chcesz tozapytam o cene ewentualnie u naszego weta i jak bedzie taniej to ci wykupie i wysle. Ze Szczecina jest ''dosc blisko'' :lol wiec i moze bedzie troszke taniej. Aga

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:13:26 pm »
Nie jestem lekarzem, ale mi to wygląda na grzybice. My zawsze do Wincenta stosowaliśmy pigment castelani i zawsze działało. W polsce kupuje sie go bez recepty i kosztuje ok 11 zł. Z grzybicy też pojawiają sie strupki a w ostateczności łysienie. kołtuny najlepiej jest rozcinac takim zgrzeblem jak mamy zdjecie na miniaturce  w temacie o królikach długowłosych. To najlepszy i najbardziej komfortowy sposób dla królika.

Jutro wizyta u weta to zobaczymy co powie, mam strzykawke i pojemnik na mocz to jutro bede probowac zebrac przed wizyta.

Ale mozliwe ze grzybica - zobaczymy co ta wet powie. Wolalabym juz chyba grzybice (ale skad?) niz cos z ukladem moczowym

Tusiatko, jak bedziesz juz po wizycie u wet to daj znac jakie to leki i wtedy jak chcesz tozapytam o cene ewentualnie u naszego weta i jak bedzie taniej to ci wykupie i wysle. Ze Szczecina jest ''dosc blisko'' :lol wiec i moze bedzie troszke taniej. Aga
Oj dziekuje z gory  :*

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:29:24 pm »
tusiatko nawet pieski mogly ze soba przynieść zarodniki grzybicy :) nieswiadomie rzecz jasna :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:30:36 pm »
Nowe zdjecia z dzis, nie sa idealne bo ciezko sie foci ale..











Tak jak pisalam na szwedzkim forum pisza ze czasami wlasnie takie lyse placki od linienia.. ale zeby az tak? jutro o 16:15 wizyta u weterynarza, wczesniej sprobuje mocz zebrac do badania

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:42:31 pm »
Grzybica to raczej nie jest raczej lekkie odparzenie po obsiuraniu.Może chłopak lubi leżakować w toalecie?A czy napina się przy siusianiu?Albo posikuje partiami?