Autor Wątek: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?  (Przeczytany 34124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 07:21:54 am »
Jak pisalam w innym watku mielismy - a moze i mamy - problem bo peppar czesto spi w kuwecie gdzie wczesniej sikal. siersc sie kotluni - uzywalam zgrzebla
tego typu
http://www.jkanimals.pl/sklep/galerie/p/plastikowe-zgrzeblo-twar_655.jpg

Dzisiaj tez chcialam wyczesac i widze ze na nodze tylnej kolo pupy jest kawalek rozowej skory z lupiezem bez wlosow :( prawdopodobnie odparzone...

1) co robic? jakas masc? moi rodzice z pl przyjezdzaja za ponad tydzien i mi.in. lakcid zamowilam to jak jakas masc to mowcie jaka to kupia

2) czym czesac jesli nie zgrzeblem?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 19:29:12 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

hubert33

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2010, 10:16:51 am »
tutaj było coś ewentualnie o odparzeniach

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5719,0

a tutaj coś ewentualnie o łupieżu:
http://www.krliki.fora.pl/pomoc-weta,1/lupiez,47.html
i tu
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=1071,0

myślę, że najlepiej specjalista określi co to jest i jak należy postępować, u mnie np. Kuba ma niewielkie odleżyny na tylnych łapkach, ale to już z wiek starszy, mało ma ruchu itd. i dostaliśmy maść FLUCINAR N http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=892 . Proponuję jednak zanim zacznie sie stosować jakiekolwiek maści porozmawiać z wete.

A trillac po co? kłopoty z żołądkiem?

napisz może zapytanie/emaila do specjalisty, np. w OGONKU dają taką możliwość kontaktu: http://www.ogonek.waw.pl/zadaj_pytanie.html albo tutaj masz emaile do poszczególnych specjalistów http://www.ogonek.waw.pl/lekarze.html , polecam dr Wojtyś-Gajdę.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 10:25:15 am wysłana przez hubert33 »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2010, 11:11:40 am »
Dziekuje zaraz zerkne!

Lakcidu nie ma u nas w ogole w Szwecji wiec przy okazji jak rodzice przyjezdzaja akurat do nas to przywoza mi zebym miala na wszelki wypadek.

Kasiego polecila maka ziemniaczana - sprobujemy na razie z tym i nie bede zgrzebla juz uzywac tylko jakis mniejszy grzebien kupie

dr. milena wojtys-gajda to moja dobra stara bliska znajoma :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2010, 11:15:25 am »
 Tusiątko , próbuj wyczesywać go rzadziej  i miękką szczotką , możliwe że te placki to po prostu  wyrwana sierść przez zgrzebło  ;)  a no i oczywiście niech nie leży w osiuranej kuwecie , bo to tylko pogorszy sprawę ;) 

hubert33

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2010, 12:15:22 pm »
dr. milena wojtys-gajda to moja dobra stara bliska znajoma :)

no to tym bardziej powinnaś sie zwrócić do niej! nie rozumiem w czym problem.
z agrzebło faktycznie za ostre!
kup w sklepie kosmetycznym szczotkę ze sztucznym włosiem do czesania, taką średnio twardą.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2010, 14:06:51 pm »
Ale jak taka szczotka ma zabrac wlosy?

Tusiątko , próbuj wyczesywać go rzadziej  i miękką szczotką , możliwe że te placki to po prostu  wyrwana sierść przez zgrzebło  ;)  a no i oczywiście niech nie leży w osiuranej kuwecie , bo to tylko pogorszy sprawę ;) 
Musze widac dwa razy dziennie wymieniac w kuwecie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:56:20 pm »
Mam zdjecia bo dr Milena poprosila, ciezko sie robi jak krolik ma rozowa skore i sie odbija od lampy ale dobrze ze moge sterowac lampa - jak mocno ma swiecic

Jedna noga



I druga

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:48:23 pm »
Ja mam do czesania zgrzeblo, ale z kuleczkami na koncach tych drucikow. Raczej ciezko jest wyrwac wlosy zgrzeblem, chyba, ze sie szarpie na sile. A zgrzeblem sie przeciez delikatnie przeczesuje, bo mozna zranic cialo.
Czy te wylysienia sa w miejscach, w ktorych mozna byloby podejrzewac, ze sie futerko wytarlo? Widac, ze wloski odrastaja, wiec moze to sa zwyczajnie slady po linieniu?

Jesli jest lupiez to zapytaj o jakis szamponik, ja mialam Micetal. Dobrze dzialal. Typowo na grzybice (lupiez czesto towarzyszy grzybicy) jest np. Imaverol. Zamawialam go kiedys przez internet.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:52:31 pm »
Ja mam do czesania zgrzeblo, ale z kuleczkami na koncach tych drucikow. Raczej ciezko jest wyrwac wlosy zgrzeblem, chyba, ze sie szarpie na sile. A zgrzeblem sie przeciez delikatnie przeczesuje, bo mozna zranic cialo.
Czy te wylysienia sa w miejscach, w ktorych mozna byloby podejrzewac, ze sie futerko wytarlo? Widac, ze wloski odrastaja, wiec moze to sa zwyczajnie slady po linieniu?

Jesli jest lupiez to zapytaj o jakis szamponik, ja mialam Micetal. Dobrze dzialal. Typowo na grzybice (lupiez czesto towarzyszy grzybicy) jest np. Imaverol. Zamawialam go kiedys przez internet.
Mysle ze to wina odparzenia - bo on spi w kuwecie zaraz jak nasika.. wymieniam zwirek w kuwecie codziennie.

zgrzeblo swietnie koltuny zabiera ale dzis czesalam grzebieniem

Zaraz zerkne co jet na stronie szpitala dla zwierzat w jakims miescie bo tam kupowalam paste na biegunke dla krolika

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:03:52 pm »
Dla królików mam szczotkę zmiękkim włosem, ale tą szczotką to mogę sobie poczesać maskotki...
Mam więc grzebyczek :D
Zdaje egzamin. U nas włoski a'la "Le kłak" ma tylko Niluś, raz miał kołtunik koło ogonka, to z apomocą grzebyczka i nżyczek pozbyłam się go.

Tusiątko - to może być grzybek. Podobne plamki łyse miała Iskierka, tez towarzyszył temu "biały łupież". Zwalczyliśmy go FUNGIDERM w sprayu. Jest bardzo wygodny w użyciu.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:06:34 pm »
FUNGIDERM jest bez recepty?

ja mieszkam w szwecji ale za tydzien rodzice przyjezdzaja i moga mi cos przywiezc

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:32:26 pm »
Moze wet sprzedalby rodzicom ten Fungiderm? Opisaliby dolegliwosc i juz. Ja tak kupilam u wetki wlasnie Imaverol. Bo nie mialam juz serca ciagac Tosia po lekarzach. A potem sprawdzil sie u Tosi. Tylko, ze sprawdzalam teraz cene imaverolu ok 20£ za butelke. Wystarcza na b. dlugo, bo to jest do rozcienczania. Ale w tym wypadku to chyba nie oplaca sie tego kupowac dla jednego krolasa.

A czy skora jest w tych miejscach zaczerwieniona, wyglada inaczej? Moze faktycznie nie ma co panikowac? Jest tam lupiez?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 22:34:54 pm wysłana przez Tocha »

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:34:45 pm »
Nie wiem, czy jest na receptę, mi zostało go 1/4 w buteleczce.
Mogę TWoim rodzicom go przesłać.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2010, 01:38:43 am »
owca (niby) ma odlezyne na jednej lapce ale u niej wyglada to bardziej 'krwawo' jest zaczerwionione jak po przetarciu czy cos - miala nawet strupek ktory sie jej otworzyl od tupania i leciala krew :(
i bolalo - owca wyraznie starala sie unikac stawania na tej lapce a nawet chybotala sie przy siedzeniu
generalnie na pierwszej wizycie nie dostalismy zadnej masci ranka zostala tylko przemyta
po dopytaniu polecono nam masc ozonella - jest na odlezyny bez recepty ale to duze opakowanie i duzo kosztuje :/
w kazdym razie u nas wyglada to troche inaczej
galeria owcy --->oisforowca

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2010, 05:42:38 am »
Wlasnie nie jest jakos zaczerwienione. Wyglada normalnie tylko ze bez wlosow. dostalam odpowiedz od dr mileny wojtys-gajda

Z tego co widzę królik niewykastrowany, i obsikuje sobie kuper. Może to zapalenie pęcherza lub kamica moczowa? Zmiany na nogach wyglądają raczej na wylizane niż odparzone więc podejrzewam, że coś zwierzowi przeszkadza głębiej... Może jeszcze jedna fota z dalszej perspektywy, żeby było widać i cały kuper?
Na teraz myślę, że smarowanie nóg nic nie zmieni. Badanie moczu byłoby za to idealne.

Pozdrawiam

lek. wet. Milena Wojtyś-Gajda
..........................................
Przychodnia weterynaryjna OGONEK
ul. Klemensiewicza 7
01-318 Warszawa
www.ogonek.waw.pl
tel./fax 0-22 664 66 88

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2010, 11:25:20 am »
o kurcze, czyli zapowiada sie na cos wewnetrznego? Czyli znaczy, ze cos mu doskwiera w srodku, ze tak powiem i Peppar lize sobie miejsca, bo go na przyklad boli?
Oby to nie bylo nic powaznego.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:43:42 pm »
o kurcze, czyli zapowiada sie na cos wewnetrznego? Czyli znaczy, ze cos mu doskwiera w srodku, ze tak powiem i Peppar lize sobie miejsca, bo go na przyklad boli?
Oby to nie bylo nic powaznego.
na to wyglada ale z drugiej strony nie ma jakis dziwnych rzeczy, biega skacze je. jutro zadzownie sie spytac o probke moczu ale spodziewam sie ze wiele razy cena nowego krolika bo tu sie nie leczy uszatkow za drogo.. taniej n owego jest kupic

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:52:16 pm »
No, ale dowiedziec sie musisz... Inaczej nic nie zrobisz sama  :nie_wiem
Kurcze, ciekawe skad sobie takie ceny wytrzasneli  :hmmm
Ja z poczatku myslalm, ze w UK bedzie drogo. Ale porownujac do zarobkow wychodzi na to samo co w Polsce (przeliczajac jest drozej oczywiscie).

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:04:52 pm »
No, ale dowiedziec sie musisz... Inaczej nic nie zrobisz sama  :nie_wiem
Kurcze, ciekawe skad sobie takie ceny wytrzasneli  :hmmm
Ja z poczatku myslalm, ze w UK bedzie drogo. Ale porownujac do zarobkow wychodzi na to samo co w Polsce (przeliczajac jest drozej oczywiscie).

No tutaj ceny sa okropne... niby zarobki wieksze niz w pl ale to trzeba miec dobra prace a my w ogole zadnej nie mamy... :(

nowy krolik 250 kr, badanie spodziewam sie ok 1000 kr... nowy krolik 100 zl badanie 400 zl..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:41:44 pm »
To tutaj w UK nowy krolik ze sklepu (nie z hodowli) kosztuje ok 20£, tyle co jedno szczepienie.
Tusiatko a ja tak z ciekawosci zapytam ile koron kosztuje u was np. litrowe mleko w kartonie i ile wynosi taka nizsza pensja (przykladowo) robotnika. Tak sie chcialam zorientowac jak to wyglada ;)

Jak juz sie dowiesz co z tym badaniem to napisz. A moze mozna ten mocz wyslac do Polski? Do Szczecina czy gdzies? Moze taniej by wyszlo?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:50:52 pm »
To tutaj w UK nowy krolik ze sklepu (nie z hodowli) kosztuje ok 20£, tyle co jedno szczepienie.
Tusiatko a ja tak z ciekawosci zapytam ile koron kosztuje u was np. litrowe mleko w kartonie i ile wynosi taka nizsza pensja (przykladowo) robotnika. Tak sie chcialam zorientowac jak to wyglada ;)

Jak juz sie dowiesz co z tym badaniem to napisz. A moze mozna ten mocz wyslac do Polski? Do Szczecina czy gdzies? Moze taniej by wyszlo?
pol litra kosztuje ok 8 kr czyli ok 3 zl

pensja robotnika... hm nie mam pojecia ale za sprzatanie w tygodniu - 4-5 dni ale np max 5h w ciagu dnia - mielismy ok 11 tys czyli ok 5 tys zl. sa ludzie co i 40 tys kr na miesiac zarabiaja :)

Wiesz co nie wiem czy takie cos w ogole sie robi, ktos by tu musial z wetow zrobic. ale jutro podzwonie i sie dowiem.

no to tez niezle cena krolika jak szczepienie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2010, 18:58:05 pm »
Na razie zadalam pytanie o badanie moczu ile kosztuje - na 3 roznych szwedzkich forach kroliczych :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:38:55 am »
dobrze sie spodziewalam kosztow...

Lundabygdens Djursjukhus
650+540

Landskrona Smådjursklinik AB
350+450

Djursjukhuset Malmö
525+250
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 10:59:29 am wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2010, 17:47:48 pm »
No to nieciekawie. Ale skoro jest koniczne...

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:07:00 pm »
No to nieciekawie. Ale skoro jest koniczne...
No jeszcze mam opcje niedaleko nas ale wet to sie na koniach zna glownie.. mowi ze za 300 zbada krolik ale co zrobi tego nie wiem..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:09:07 pm »
Wiesz, nich go obejrzy na zywo moze.
A czy Peppar faktycznie sobie dupsko osikuje? Tzn. ma mokre futerko w okolicach odbytu? Tzn. stale ma mokro czy tylko na tej fotce lekarka dojrzala?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:34:14 pm »
Wiesz, nich go obejrzy na zywo moze.
A czy Peppar faktycznie sobie dupsko osikuje? Tzn. ma mokre futerko w okolicach odbytu? Tzn. stale ma mokro czy tylko na tej fotce lekarka dojrzala?
On w sumie nie ma mokro tylko koltuny sie robia i potem te dwa lyse miejsca.

Najtaniej ma ten od koni :P i tak psy musze niedlugo szczepic to moze cala banda sie wybierze do wet :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:44:22 pm »
Hmmm, to moze napisz jeszcze raz do wetki, jaka masz sytuacje i ze on sie nie posikuje? Bo jezeli nie popuszcza to to badanie moczu co by dalo? Czy chodzi o wyeliminowanie dolegliwosci pecherzowych z racji tego, ze w tamtych okolicach wylizuje futro (co moze byc oznaka bolu)?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:47:08 pm »
Hmmm, to moze napisz jeszcze raz do wetki, jaka masz sytuacje i ze on sie nie posikuje? Bo jezeli nie popuszcza to to badanie moczu co by dalo? Czy chodzi o wyeliminowanie dolegliwosci pecherzowych z racji tego, ze w tamtych okolicach wylizuje futro (co moze byc oznaka bolu)?
Tak jak pisala
"Z tego co widzę królik niewykastrowany, i obsikuje sobie kuper. Może to zapalenie pęcherza lub kamica moczowa? Zmiany na nogach wyglądają raczej na wylizane niż odparzone więc podejrzewam, że coś zwierzowi przeszkadza głębiej... Może jeszcze jedna fota z dalszej perspektywy, żeby było widać i cały kuper?
Na teraz myślę, że smarowanie nóg nic nie zmieni. Badanie moczu byłoby za to idealne."

Zdjecia jeszcze nie zrobilam ale dzis albo jutro zrobie i wysle jej plus opis ze nie ma mokrego ciagle tylko koltuny

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:55:41 pm »
A moze sprobuj powycinac na grzebieniu te koltunki i jeszcze zanim pojdziesz do weta poobseruj czy futro odrasta w tych miejscach.
Hmm, badanie dobrze by bylo zrobic zeby chocby wykluczyc cos powazniejszego. Moze u weta na miejscu dowiesz sie dokladnie. Czemu te ceny sa z plusami? Tzn. czemu to taka rozbita kwota?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:59:35 pm »
A moze sprobuj powycinac na grzebieniu te koltunki i jeszcze zanim pojdziesz do weta poobseruj czy futro odrasta w tych miejscach.
Hmm, badanie dobrze by bylo zrobic zeby chocby wykluczyc cos powazniejszego. Moze u weta na miejscu dowiesz sie dokladnie. Czemu te ceny sa z plusami? Tzn. czemu to taka rozbita kwota?
Z tego co widzialam na drugi dzien to tam gdzie bylo lyse zaczyna pojawiac sie meszek czyli odrasta

to co jest przed + to cena za przyjscie to co za + to cena za samo badanie

Myslalam wlasnie dzis go zlapac, podmyc - zeby zmiekczyc i rozczesac albo wyciac

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:04:18 pm »
I jeszcze poobserwuj go czy on sie aby sam 'podmywa'. Bo moja Tosia (z tym, ze u niej to bylo spowodowane glownie otyloscia) nie byla w ogole zainteresowana pielegnacja miejsc intymnych. Wszystkie zabiegi robilam ja. Nawet jak juz schudla, to wcale tam nie zagladala.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:05:58 pm »
I jeszcze poobserwuj go czy on sie aby sam 'podmywa'. Bo moja Tosia (z tym, ze u niej to bylo spowodowane glownie otyloscia) nie byla w ogole zainteresowana pielegnacja miejsc intymnych. Wszystkie zabiegi robilam ja. Nawet jak juz schudla, to wcale tam nie zagladala.
Tyle robi to widze, stara sobie wyrwac sam koltuny i pelna higiena. sika w kuwecie - bobki czasami ale rzadko po za kuweta. nic przyjdzie kasa to sie zamowi wizyte dla calej 3

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:27:02 am »
wyczesalam troche koltunow dzis  - najpierw woda zamoczylam. no i wewnetrzna strone ud tez ma lyse miejsca.

Niech tylko kasa przyjdzie to najpierw podjedziemy do tego najblizej nas i zobaczymy co on wymodzi

EDYCJA: mamy jeszcze jednego weterynarza u nas w zoologicznym co czwartek, dzownilam wlasnie do niej i mam zadzownic jutro zeby dokladnie sie umowic na jakis czas w czwartek. Mowi ze badanie plus mocz plus jakies ew lekarstwa to ok 200-300 kr mam liczyc. Tak wiec dzownie jutro i zamawiam wizyte - i zobaczymy co dalej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 12:04:49 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:33:43 am »
Nie jestem lekarzem, ale mi to wygląda na grzybice. My zawsze do Wincenta stosowaliśmy pigment castelani i zawsze działało. W polsce kupuje sie go bez recepty i kosztuje ok 11 zł. Z grzybicy też pojawiają sie strupki a w ostateczności łysienie. kołtuny najlepiej jest rozcinac takim zgrzeblem jak mamy zdjecie na miniaturce  w temacie o królikach długowłosych. To najlepszy i najbardziej komfortowy sposób dla królika.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:19:25 am »
Tusiatko, jak bedziesz juz po wizycie u wet to daj znac jakie to leki i wtedy jak chcesz tozapytam o cene ewentualnie u naszego weta i jak bedzie taniej to ci wykupie i wysle. Ze Szczecina jest ''dosc blisko'' :lol wiec i moze bedzie troszke taniej. Aga

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:13:26 pm »
Nie jestem lekarzem, ale mi to wygląda na grzybice. My zawsze do Wincenta stosowaliśmy pigment castelani i zawsze działało. W polsce kupuje sie go bez recepty i kosztuje ok 11 zł. Z grzybicy też pojawiają sie strupki a w ostateczności łysienie. kołtuny najlepiej jest rozcinac takim zgrzeblem jak mamy zdjecie na miniaturce  w temacie o królikach długowłosych. To najlepszy i najbardziej komfortowy sposób dla królika.

Jutro wizyta u weta to zobaczymy co powie, mam strzykawke i pojemnik na mocz to jutro bede probowac zebrac przed wizyta.

Ale mozliwe ze grzybica - zobaczymy co ta wet powie. Wolalabym juz chyba grzybice (ale skad?) niz cos z ukladem moczowym

Tusiatko, jak bedziesz juz po wizycie u wet to daj znac jakie to leki i wtedy jak chcesz tozapytam o cene ewentualnie u naszego weta i jak bedzie taniej to ci wykupie i wysle. Ze Szczecina jest ''dosc blisko'' :lol wiec i moze bedzie troszke taniej. Aga
Oj dziekuje z gory  :*

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:29:24 pm »
tusiatko nawet pieski mogly ze soba przynieść zarodniki grzybicy :) nieswiadomie rzecz jasna :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:30:36 pm »
Nowe zdjecia z dzis, nie sa idealne bo ciezko sie foci ale..











Tak jak pisalam na szwedzkim forum pisza ze czasami wlasnie takie lyse placki od linienia.. ale zeby az tak? jutro o 16:15 wizyta u weterynarza, wczesniej sprobuje mocz zebrac do badania

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:42:31 pm »
Grzybica to raczej nie jest raczej lekkie odparzenie po obsiuraniu.Może chłopak lubi leżakować w toalecie?A czy napina się przy siusianiu?Albo posikuje partiami?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:44:51 pm »
Grzybica to raczej nie jest raczej lekkie odparzenie po obsiuraniu.Może chłopak lubi leżakować w toalecie?A czy napina się przy siusianiu?Albo posikuje partiami?
Wlasnie nic takiego, sika dwa trzy razy dziennie ale normalnie, napinac tez sie nie napina.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2010, 21:45:36 pm »
Dzięki. zdjęcia potwierdzają moje przypuszczenia. Zwierzakowi na 99% wyjdzie zapalenie pęcherza albo przynajmniej duża ilość kryształów i mineralizacji w moczu. Koniecznie weź mocz do badania! Domowe sposoby na łysienie przy zap. pęcherza to tylko bardzo dokładne mycie i suszenie zwierzaka, żeby nie zalęgły się w tym wszystkim muchy i żeby nie robiły się odparzenia. Możesz po prostu ogolić króla. Ale poczekałabym do wizyty z wszystkimi ruchami tylko ten mocz. Fajnie byłoby zrobić jeszcze krew i usg ukł. moczowego. No ale to pewnie dla Was nieosiągalne... Pewnie bez antybiotyku i kilku kroplówek się nie obejdzie...

lek. wet. Milena Wojtyś-Gajda
..........................................
Przychodnia weterynaryjna OGONEK
ul. Klemensiewicza 7
01-318 Warszawa
www.ogonek.waw.pl
tel./fax 0-22 664 66 88

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:03:10 pm »
Oj brzydko to wygląda,susek tez mial zapalenie pęcherza,ale miała tylko ogonek mokry i troszkę tyłeczek. badanie moczu konieczne.. tyle , ze ktoś pisał ze do pojemnika. Nie trzeba, wystarczy zdezynfekowac powierzchnię np wódką,spirytusem, pobrać do strzykawki i włala. Mocz musi dotrzec do weta do ok 4 godzin.
SylwiaG

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:08:26 pm »
Oj brzydko to wygląda,susek tez mial zapalenie pęcherza,ale miała tylko ogonek mokry i troszkę tyłeczek. badanie moczu konieczne.. tyle , ze ktoś pisał ze do pojemnika. Nie trzeba, wystarczy zdezynfekowac powierzchnię np wódką,spirytusem, pobrać do strzykawki i włala. Mocz musi dotrzec do weta do ok 4 godzin.
Hmm nie mam w domu ani wodki ani sirytusu, mam tylko kwasek cytrynowy?

4h kurcze a to sie liczy ze musi 4h przez wizyta u weta nasikac czy mzoe np rano nasikac ale zbiore na chwile przed wyjazdem do weta?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:22:50 pm »
Od nasiusiania, 4 godziny może być w butelce i musi do weta trafić w tym czasie :)


Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:26:45 pm »
Od nasiusiania, 4 godziny może być w butelce i musi do weta trafić w tym czasie :)
kurcze to nie wiem czy od 12 do 16 peppar akurat bedzie chcial nasikac i co wtedy?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:31:15 pm »
Hmm... mozna mu podac cos moczopędnego rano :)
np. pietruszkę czy czarnuszkę siewną.

Tutaj sa inne: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaz.html

Może dziewczyny wiedzą więcej?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:33:18 pm »
Hmm... mozna mu podac cos moczopędnego rano :)
np. pietruszkę czy czarnuszkę siewną.

Tutaj sa inne: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaz.html

Może dziewczyny wiedzą więcej?
pietruszke mam w domu tylko suszona :( ale moze w pobliskim sklepie beda miec swieza od samego rana. najwyzej podjedziemy do weta bez probki moczu i moze jej sie uda zdobyc - o ile nie  nasika w transporterze. na razie nie zabieram zwirku niech do jutra rana ma

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:34:51 pm »
ja tylko nie rozumiem skad by os mialo sie wziasc, dostaje cc i dostaje oxbow podobno najlepsze a jednak albo zapalenie pecherza albo kamienica... i powiedzcie skad.. ludzie karmia czy popadnie i kroliki zyja a ja kupuje najdrozsze i podobno najlepsze z granulatow i :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:39:42 pm »
tusiatko to sie może zdarzyc- przeciągi, wirus, bakteryjki. Wszystko jest mozliwe :)

Ale będzie dobrze :przytul: ! Jutro pisz co i jak i nie martw juz się :) głowa i uszy do góry! :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:44:16 pm »
tusiatko to sie może zdarzyc- przeciągi, wirus, bakteryjki. Wszystko jest mozliwe :)

Ale będzie dobrze :przytul: ! Jutro pisz co i jak i nie martw juz się :) głowa i uszy do góry! :)
Mam tylko nadzieje ze nie zbankrutuje... wiadomo ukochany krolik ale te ceny tutaj tez sa takie z kosmosu :(

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:11:25 pm »
no nie martw się faktycznie zielona pietruszka najlepsza na siuśki - Lupek też miał coś z pęcherzem i też o niego dbam a skąd się to przyplątało to tez nie wiem - ważne, że to nie były nerki tylko pęcherz - będzie dobrze :przytul:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:14:09 pm »
no nie martw się faktycznie zielona pietruszka najlepsza na siuśki - Lupek też miał coś z pęcherzem i też o niego dbam a skąd się to przyplątało to tez nie wiem - ważne, że to nie były nerki tylko pęcherz - będzie dobrze :przytul:
Dziekuje Tobie i wszystkim innym co chca pomoc albo nas wspieraja!! :) pojde jutro po pietruszke wymyje kuwtte znow kolo 12-13 i bedziemy czekac :D

oby cos mniej owaznego

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:34:32 pm »
Czekam na wieści w takim razie :) mam nadzieje, że siknie! I bedzie po kolana w domu :D

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 09, 2010, 23:39:25 pm »
W razie czego wet może pobrać prosto z pęcherza.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:01:06 am »
Cytat: Lek.wet.Lidia Lewandowska
Witam,
to futerko wygląda tak jakby było wcześniej mokre. Prawdopodobnie było pobrudzone moczem (sądząc po kolorze). Najlepiej oceni to lekarz, który będzie je dotykał (futerko pod wpływem długotrwałego kontaktu z moczem zmienia swoja strukturę).

Mocz działa drażniąco na skórę - włos będzie wypadał. Lekarz na pewno zbada króliczka i oceni jaka jest przyczyna wielomoczu. Leczenie zależne jest od przyczyny. Na początek badanie moczu jest bardzo wskazane (aby ocenić czy nie mia w nim kryształków, białka, wałeczków pochodzenia nerkowego itd).

Po zbadaniu przez lekarza futerko (jeśli jest nadal zobsikiwane) należy obciąć, a skórę która ma kontakt z moczem posmarować zwykłą wazeliną (aby mocz nie miał z nią kontaktu).

Proszę napisać jak tam króliś po wizycie :)

Pozdrawiam serdecznie,
Lek.wet.Lidia Lewandowska
Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych

Przychodnia weterynaryjna OAZA - Kraków
Ul. Zamoyskiego 86 (Kraków - Podgórze)
Tel: 507-791-189.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/viewtopic.php?t=1737&postdays=0&postorder=asc&start=0

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:04:56 am »
tusiatko znowu mi sie przyśniło (dosłownie :D czasem mam włączone rozwiązywanie problemów nawet jak śpie) że to zapalenie pechęrza wyszło od tego, że Peppar jak nie jest kastrowany i sobie dogadza gdzie może się zaraził poprzez bakteryjkę czy wirusa. Na to mi wygląda. Wystarczy, że gdzies kopulował i podrażnił i już zapalenie gotowe- z ludzmi podobnie jest :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:06:12 am »
tusiatko znowu mi sie przyśniło (dosłownie :D czasem mam włączone rozwiązywanie problemów nawet jak śpie) że to zapalenie pechęrza wyszło od tego, że Peppar jak nie jest kastrowany i sobie dogadza gdzie może się zaraził poprzez bakteryjkę czy wirusa. Na to mi wygląda. Wystarczy, że gdzies kopulował i podrażnił i już zapalenie gotowe- z ludzmi podobnie jest :)
Ale masz fajnie jak Ci sie rozwiazania pokazuja :)

Czyli w sumie moze nawrocic takie cos? eh czytalam ze dr Lewandowska pisala ze 4 letniego krolika tez mozna kastrowac ale ja sie chyba nie odwaze :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:12:17 am »
Trudno mi powiedzieć bo z takim przypadkiem się u siebie nie spotkałam.
Możliwe, że nawracać będzie. Zapytaj dr. Lewandowska o to :)

Zależe jeszcze jaki jest wet- możesz się zdecydować na kastrację tylko wypytaj go dzisiaj o wszystko co jest tu: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/jak-szukac-dobrego-weterynarza-  :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:13:27 am »
Trudno mi powiedzieć bo z takim przypadkiem się u siebie nie spotkałam.
Możliwe, że nawracać będzie. Zapytaj dr. Lewandowska o to :)

Zależe jeszcze jaki jest wet- możesz się zdecydować na kastrację tylko wypytaj go dzisiaj o wszystko co jest tu: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/jak-szukac-dobrego-weterynarza-  :)

Zaraz sie spytam tam na forum to moze odpisze :)

No to ide tam i musze pomyslec jak to po szwedzku bedzie :D

kasiagio

  • Gość
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:40:56 am »
Tusiątko trzymam kciuki i przesyłam dużo zdrówko małemu łobuzowi , będzie dobrze  :przytul 
I jak złapałaś ten mocz ??

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:45:39 am »
Tusiątko trzymam kciuki i przesyłam dużo zdrówko małemu łobuzowi , będzie dobrze  :przytul 
I jak złapałaś ten mocz ??
jeszcze nie lapalam bo dziewczyny pisaly ze 4h musi uplynac od zlapania do tego jak wet obejrzy a wizyta dopiero 16:15 ale nie wiem jak to jest bo jak wet nie moze obejrzec tylko musi wyslac gdzies? to wiecej czasu uplynie

kasiagio

  • Gość
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:50:37 am »
Złap zaraz przed wyjściem w takim razie ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 10, 2010, 10:52:10 am »
Złap zaraz przed wyjściem w takim razie ;)
Tylko ciekawe czy wtedy akurat sikac bedzie chcial.. planuje wymyc kuwete kolo 13-14 i wtedy czekac

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 10, 2010, 13:01:40 pm »
Tusiako, podłoze musi byc zdesynfekowane, kwasek nic nie da ani zadfen płyn  itp. ja octem dezynfekowalam to wet powiedzialą,ze bakterie z podłoza mogły przezyc i wynik moz byc nieprawidłowy.

Z reguły weci badają na miejscu, bo przeciez zanim by wyslali itp to by za długo trwało. Pytałas,czy w waszej lecznicy w ogole badają mocz ?

Może juz nasiusiać,jak jestescie umowieni na 16.
SylwiaG

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 10, 2010, 13:14:31 pm »
Tusiako, podłoze musi byc zdesynfekowane, kwasek nic nie da ani zadfen płyn  itp. ja octem dezynfekowalam to wet powiedzialą,ze bakterie z podłoza mogły przezyc i wynik moz byc nieprawidłowy.

Z reguły weci badają na miejscu, bo przeciez zanim by wyslali itp to by za długo trwało. Pytałas,czy w waszej lecznicy w ogole badają mocz ?

Może juz nasiusiać,jak jestescie umowieni na 16.
dr lewandowska pisala ze nie musi byc dezynfekowane.

Ale to nie jest lecznica, bo my nie mamy tu zadnej jako takiej lecznicy. tutaj sa albo weci w piwnicy z gabinetem albo tak jak ta co ma swoj gabinet w zoologicznym.

tak powiedz mu to.. o 12 wymylam kuwete i nie ma siku a on sobie spac poszedl..

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 10, 2010, 14:31:47 pm »
Może pomasuj mu brzuszek w okolicach pęcherza :icon_smile2. Biedny mały - nikt nie umie tak na zawołanie.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 10, 2010, 15:05:42 pm »
Ostatnio miałam ten sam problem co Ty Tusiatko - musiałam zebrać mocz, a Mierzwiakowa za nic nie chciała sikać  :/ Nakarmiłam ją pietruszką i soczystą marchewą, masowałam jej brzuszek i nic, aż w końcu o 17 (czatowałam od 9 rano), a do 18 w laboratorium przyjmują, zsikała się obficie (po parokrotnym przymusowym przegonieniu jej po pokoju). Potem złośliwiec jeden sikał jeszcze wiele razy tamtego popołudnia i wieczora  :bunny:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 10, 2010, 15:09:20 pm »
Może pomasuj mu brzuszek w okolicach pęcherza :icon_smile2. Biedny mały - nikt nie umie tak na zawołanie.
No ale juz tak od 12 czekam'

Ostatnio miałam ten sam problem co Ty Tusiatko - musiałam zebrać mocz, a Mierzwiakowa za nic nie chciała sikać  :/ Nakarmiłam ją pietruszką i soczystą marchewą, masowałam jej brzuszek i nic, aż w końcu o 17 (czatowałam od 9 rano), a do 18 w laboratorium przyjmują, zsikała się obficie (po parokrotnym przymusowym przegonieniu jej po pokoju). Potem złośliwiec jeden sikał jeszcze wiele razy tamtego popołudnia i wieczora  :bunny:
Eh ja widze ze nic z tego nie bedzie.. trzeba czekac z nadzieja ze nie zsika sie po drdze do weta..

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 10, 2010, 17:04:36 pm »
Po dokladnym wymacaniu i obejrzeniu jak krolika siersc wyglada (powachala tez zeby sprawdzic czy pachnie jakby zasikane cale) - niestety nie udalo sie ani mi ani jej pobrac moczu - powiedziala ze podtrzymuje to co powiedziala i jedna i druga vet w polsce (wczesniej jak z nia rozmawialam jak sie zapisywalam to pytala sie co jest krolikowi i skad podejrzenie) czyli zapalenie pecherza. jutro bede mogla wykupic antybiotyk i wstrzykiwac krolikowi pod skore podajac jednoczesnie lakcid.

Jutro dzownic ma do apteki i sie dowiedziec czy moga mi odlac z duzej butelki antybiotyk bo cala taka duza nie bedzie potrzebna. Ale nie beda mogli to cala kupie - na szczescie ok roku moze stac w lodowce - wiec sie nie popsuje.

Dobrze ze krolis ma humor i apetyt. Ide dac mu cos dobrego z suszonych ziol :)

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:37:47 pm »
No biedny Peppar, mam nadzieje, ze go szybko wylecza.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:42:55 pm »
No biedny Peppar, mam nadzieje, ze go szybko wylecza.
Na razie to jutro antybiotyk dostane i musze zaczac mu podawac.. tylko jak tu wlasne zwierzatku ukuc..

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:52:28 pm »
Jak trzeba to trzeba, to dla jego dobra.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:57:48 pm »
Ojć , biedaczek. Wiesz, zawsze pierwszy raz jest trudny dla króliczka jak i dla człowieka . Powiedz mu tak jak mi pani doktor: Nie poczujesz skarbie , spokojnie .

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 10, 2010, 20:01:05 pm »
Jak trzeba to trzeba, to dla jego dobra.
Dokladnie, wet jest raz w tyg tu w moim miescie tak ma klinike w innym miescie ale tez nie zawsze jest na miejscu

Ojć , biedaczek. Wiesz, zawsze pierwszy raz jest trudny dla króliczka jak i dla człowieka . Powiedz mu tak jak mi pani doktor: Nie poczujesz skarbie , spokojnie .
No mam nadzieje ze zle go nie ukuje

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 10, 2010, 20:13:26 pm »
Jak trzeba to trzeba, to dla jego dobra.
Dokladnie, wet jest raz w tyg tu w moim miescie tak ma klinike w innym miescie ale tez nie zawsze jest na miejscu

Ojć , biedaczek. Wiesz, zawsze pierwszy raz jest trudny dla króliczka jak i dla człowieka . Powiedz mu tak jak mi pani doktor: Nie poczujesz skarbie , spokojnie .
No mam nadzieje ze zle go nie ukuje

Na poczatku zastrzyki moga wydawac sie straszne, ale z kazdym nastepnym jest lepiej. Potrzeba nieco wprawy, ale na pewno sie wyrobisz.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 10, 2010, 20:22:31 pm »
Na poczatku zastrzyki moga wydawac sie straszne, ale z kazdym nastepnym jest lepiej. Potrzeba nieco wprawy, ale na pewno sie wyrobisz.
i pomocy TZ by trzymal krolika :D

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:07:11 pm »
Podawałaś już kiedyś zastrzyki króliczkowi?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:46:18 pm »
Podawałaś już kiedyś zastrzyki króliczkowi?
Nie, jakbym podawala to bym nie miala teraz watpliwosci

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:23:59 pm »
A pokazał Ci wet jak to robić. To nie jest trudne, tylko trzeba wiedzieć jak. Ja podaję unosząc lekko skórę na karku - podobno tam najmniej boli.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:26:35 pm »
Biedna kruszynka. Oby tylko szybko pomogło.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:27:19 pm »
A pokazał Ci wet jak to robić. To nie jest trudne, tylko trzeba wiedzieć jak. Ja podaję unosząc lekko skórę na karku - podobno tam najmniej boli.
Biedna kruszynka. Oby tylko szybko pomogło.
No wlasnie tak pokazala i pytala sie czy ktos z nas ja albo tz damy rade bo ona ma klinike daleko w innym miescie i tylko raz w tyg u nas jest.

Najgorszy pierwszy raz, potem bedzie z gorki :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:30:25 pm »
Bedzie ok, napisz do Megany. Ona dostała dokładna instrukcje od doktora na zastrzyki. Mam nadzieje, że nie sprawi jej to przykrosci

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 14, 2010, 18:03:17 pm »
Jak się czuje króliczek? Jest jakaś poprawa? Jak radzisz sobie z zastrzykami? Pozdrawiam i przesyłam głaski dzielnemu pacjentowi.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 14, 2010, 20:25:29 pm »
Jak się czuje króliczek? Jest jakaś poprawa? Jak radzisz sobie z zastrzykami? Pozdrawiam i przesyłam głaski dzielnemu pacjentowi.
dopiero dzis moglam odebrac antybiotyk i jestesmy po 1 zastrzyku

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 14, 2010, 21:13:59 pm »
i jak poszlo?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 15, 2010, 00:34:39 am »
i jak poszlo?
Tata robil zastrzyk a maz trzymal krolika. poki jes ttata to trzeba go "wykorzytac" peppar sie nie wiercil nawet

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:15:56 pm »
Jak się czuje króliczek. Jest już jakaś poprawa. Twój Peppar jest cudowny i silny :icon_smile2, mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie. Pozdrawiam i całuję w ten śliczny nosek króliczka i jamniczka i tego drugiego pieska.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:18:43 pm »
Jak się czuje króliczek. Jest już jakaś poprawa. Twój Peppar jest cudowny i silny :icon_smile2, mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie. Pozdrawiam i całuję w ten śliczny nosek króliczka i jamniczka i tego drugiego pieska.
wiesz co ciezko poprawe zobaczyc bo on je pije i biega wiec pod tym wzgledem chory nie byl, futro ma wyciete wiec tylko obserwowac trzeba jak dalej bedzie. na razie 4 zastrzyki, 6 przed nami

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:55:36 pm »
Oby się wyleczył Pepparek :* Duzo zdrowka.
SylwiaG

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:54:04 pm »
Tusiatko jak dzisiaj ulubieniec Marcina się czuje? :)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:13:52 pm »
To życzę wytrwałości i radości

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:23:46 pm »
Oby się wyleczył Pepparek :* Duzo zdrowka.
Mam nadzieje ale to tylko sie dowiemy jak po kuracji - czy nie powtorzy se.

Tusiatko jak dzisiaj ulubieniec Marcina się czuje? :)
Nie wiedzialam ze to ulubieniec Marcina :) Dostal wczoraj jedna nowa i jedna stara marchewke i juz luzniejsza jedna kupa wiec wysprzatalam zagorde ze wszystkiego i nowe siano na razie dostal.

To życzę wytrwałości i radości
Dzieki! w tym glupio ze nie wiadomo jak sprawdzic ze juz okej..

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:48:43 pm »
Bo Marcin stwierdził, że to kuzyn Bubu, bo podobny jest :) I fajna ma mordkę i że chciałby wygłaskać :lol

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:56:38 pm »
Bo Marcin stwierdził, że to kuzyn Bubu, bo podobny jest :) I fajna ma mordkę i że chciałby wygłaskać :lol
Peppar jest kochany i taki przytulasny!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:58:05 pm »
Bo Marcin stwierdził, że to kuzyn Bubu, bo podobny jest :) I fajna ma mordkę i że chciałby wygłaskać :lol
Peppar jest kochany i taki przytulasny!

No własnie :D wygłaskaj pieszczocha! :przytul

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:43:49 pm »
No własnie :D wygłaskaj pieszczocha! :przytul
Wyglaskam a potem zgram nowe zdjecia (nowe plus jakies starsze ae tez nowe na swoj sposob) i wrzuce do nas :D