Autor Wątek: Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?  (Przeczytany 33919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapalenie pecherza? grzybica? zwykla zmiana wlosa?
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 07:21:54 am »
Jak pisalam w innym watku mielismy - a moze i mamy - problem bo peppar czesto spi w kuwecie gdzie wczesniej sikal. siersc sie kotluni - uzywalam zgrzebla
tego typu
http://www.jkanimals.pl/sklep/galerie/p/plastikowe-zgrzeblo-twar_655.jpg

Dzisiaj tez chcialam wyczesac i widze ze na nodze tylnej kolo pupy jest kawalek rozowej skory z lupiezem bez wlosow :( prawdopodobnie odparzone...

1) co robic? jakas masc? moi rodzice z pl przyjezdzaja za ponad tydzien i mi.in. lakcid zamowilam to jak jakas masc to mowcie jaka to kupia

2) czym czesac jesli nie zgrzeblem?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 19:29:12 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

hubert33

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2010, 10:16:51 am »
tutaj było coś ewentualnie o odparzeniach

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5719,0

a tutaj coś ewentualnie o łupieżu:
http://www.krliki.fora.pl/pomoc-weta,1/lupiez,47.html
i tu
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=1071,0

myślę, że najlepiej specjalista określi co to jest i jak należy postępować, u mnie np. Kuba ma niewielkie odleżyny na tylnych łapkach, ale to już z wiek starszy, mało ma ruchu itd. i dostaliśmy maść FLUCINAR N http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=892 . Proponuję jednak zanim zacznie sie stosować jakiekolwiek maści porozmawiać z wete.

A trillac po co? kłopoty z żołądkiem?

napisz może zapytanie/emaila do specjalisty, np. w OGONKU dają taką możliwość kontaktu: http://www.ogonek.waw.pl/zadaj_pytanie.html albo tutaj masz emaile do poszczególnych specjalistów http://www.ogonek.waw.pl/lekarze.html , polecam dr Wojtyś-Gajdę.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 10:25:15 am wysłana przez hubert33 »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2010, 11:11:40 am »
Dziekuje zaraz zerkne!

Lakcidu nie ma u nas w ogole w Szwecji wiec przy okazji jak rodzice przyjezdzaja akurat do nas to przywoza mi zebym miala na wszelki wypadek.

Kasiego polecila maka ziemniaczana - sprobujemy na razie z tym i nie bede zgrzebla juz uzywac tylko jakis mniejszy grzebien kupie

dr. milena wojtys-gajda to moja dobra stara bliska znajoma :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2010, 11:15:25 am »
 Tusiątko , próbuj wyczesywać go rzadziej  i miękką szczotką , możliwe że te placki to po prostu  wyrwana sierść przez zgrzebło  ;)  a no i oczywiście niech nie leży w osiuranej kuwecie , bo to tylko pogorszy sprawę ;) 

hubert33

  • Gość
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2010, 12:15:22 pm »
dr. milena wojtys-gajda to moja dobra stara bliska znajoma :)

no to tym bardziej powinnaś sie zwrócić do niej! nie rozumiem w czym problem.
z agrzebło faktycznie za ostre!
kup w sklepie kosmetycznym szczotkę ze sztucznym włosiem do czesania, taką średnio twardą.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2010, 14:06:51 pm »
Ale jak taka szczotka ma zabrac wlosy?

Tusiątko , próbuj wyczesywać go rzadziej  i miękką szczotką , możliwe że te placki to po prostu  wyrwana sierść przez zgrzebło  ;)  a no i oczywiście niech nie leży w osiuranej kuwecie , bo to tylko pogorszy sprawę ;) 
Musze widac dwa razy dziennie wymieniac w kuwecie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:56:20 pm »
Mam zdjecia bo dr Milena poprosila, ciezko sie robi jak krolik ma rozowa skore i sie odbija od lampy ale dobrze ze moge sterowac lampa - jak mocno ma swiecic

Jedna noga



I druga

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:48:23 pm »
Ja mam do czesania zgrzeblo, ale z kuleczkami na koncach tych drucikow. Raczej ciezko jest wyrwac wlosy zgrzeblem, chyba, ze sie szarpie na sile. A zgrzeblem sie przeciez delikatnie przeczesuje, bo mozna zranic cialo.
Czy te wylysienia sa w miejscach, w ktorych mozna byloby podejrzewac, ze sie futerko wytarlo? Widac, ze wloski odrastaja, wiec moze to sa zwyczajnie slady po linieniu?

Jesli jest lupiez to zapytaj o jakis szamponik, ja mialam Micetal. Dobrze dzialal. Typowo na grzybice (lupiez czesto towarzyszy grzybicy) jest np. Imaverol. Zamawialam go kiedys przez internet.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:52:31 pm »
Ja mam do czesania zgrzeblo, ale z kuleczkami na koncach tych drucikow. Raczej ciezko jest wyrwac wlosy zgrzeblem, chyba, ze sie szarpie na sile. A zgrzeblem sie przeciez delikatnie przeczesuje, bo mozna zranic cialo.
Czy te wylysienia sa w miejscach, w ktorych mozna byloby podejrzewac, ze sie futerko wytarlo? Widac, ze wloski odrastaja, wiec moze to sa zwyczajnie slady po linieniu?

Jesli jest lupiez to zapytaj o jakis szamponik, ja mialam Micetal. Dobrze dzialal. Typowo na grzybice (lupiez czesto towarzyszy grzybicy) jest np. Imaverol. Zamawialam go kiedys przez internet.
Mysle ze to wina odparzenia - bo on spi w kuwecie zaraz jak nasika.. wymieniam zwirek w kuwecie codziennie.

zgrzeblo swietnie koltuny zabiera ale dzis czesalam grzebieniem

Zaraz zerkne co jet na stronie szpitala dla zwierzat w jakims miescie bo tam kupowalam paste na biegunke dla krolika

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:03:52 pm »
Dla królików mam szczotkę zmiękkim włosem, ale tą szczotką to mogę sobie poczesać maskotki...
Mam więc grzebyczek :D
Zdaje egzamin. U nas włoski a'la "Le kłak" ma tylko Niluś, raz miał kołtunik koło ogonka, to z apomocą grzebyczka i nżyczek pozbyłam się go.

Tusiątko - to może być grzybek. Podobne plamki łyse miała Iskierka, tez towarzyszył temu "biały łupież". Zwalczyliśmy go FUNGIDERM w sprayu. Jest bardzo wygodny w użyciu.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:06:34 pm »
FUNGIDERM jest bez recepty?

ja mieszkam w szwecji ale za tydzien rodzice przyjezdzaja i moga mi cos przywiezc

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:32:26 pm »
Moze wet sprzedalby rodzicom ten Fungiderm? Opisaliby dolegliwosc i juz. Ja tak kupilam u wetki wlasnie Imaverol. Bo nie mialam juz serca ciagac Tosia po lekarzach. A potem sprawdzil sie u Tosi. Tylko, ze sprawdzalam teraz cene imaverolu ok 20£ za butelke. Wystarcza na b. dlugo, bo to jest do rozcienczania. Ale w tym wypadku to chyba nie oplaca sie tego kupowac dla jednego krolasa.

A czy skora jest w tych miejscach zaczerwieniona, wyglada inaczej? Moze faktycznie nie ma co panikowac? Jest tam lupiez?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 22:34:54 pm wysłana przez Tocha »

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:34:45 pm »
Nie wiem, czy jest na receptę, mi zostało go 1/4 w buteleczce.
Mogę TWoim rodzicom go przesłać.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2010, 01:38:43 am »
owca (niby) ma odlezyne na jednej lapce ale u niej wyglada to bardziej 'krwawo' jest zaczerwionione jak po przetarciu czy cos - miala nawet strupek ktory sie jej otworzyl od tupania i leciala krew :(
i bolalo - owca wyraznie starala sie unikac stawania na tej lapce a nawet chybotala sie przy siedzeniu
generalnie na pierwszej wizycie nie dostalismy zadnej masci ranka zostala tylko przemyta
po dopytaniu polecono nam masc ozonella - jest na odlezyny bez recepty ale to duze opakowanie i duzo kosztuje :/
w kazdym razie u nas wyglada to troche inaczej
galeria owcy --->oisforowca

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2010, 05:42:38 am »
Wlasnie nie jest jakos zaczerwienione. Wyglada normalnie tylko ze bez wlosow. dostalam odpowiedz od dr mileny wojtys-gajda

Z tego co widzę królik niewykastrowany, i obsikuje sobie kuper. Może to zapalenie pęcherza lub kamica moczowa? Zmiany na nogach wyglądają raczej na wylizane niż odparzone więc podejrzewam, że coś zwierzowi przeszkadza głębiej... Może jeszcze jedna fota z dalszej perspektywy, żeby było widać i cały kuper?
Na teraz myślę, że smarowanie nóg nic nie zmieni. Badanie moczu byłoby za to idealne.

Pozdrawiam

lek. wet. Milena Wojtyś-Gajda
..........................................
Przychodnia weterynaryjna OGONEK
ul. Klemensiewicza 7
01-318 Warszawa
www.ogonek.waw.pl
tel./fax 0-22 664 66 88

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2010, 11:25:20 am »
o kurcze, czyli zapowiada sie na cos wewnetrznego? Czyli znaczy, ze cos mu doskwiera w srodku, ze tak powiem i Peppar lize sobie miejsca, bo go na przyklad boli?
Oby to nie bylo nic powaznego.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:43:42 pm »
o kurcze, czyli zapowiada sie na cos wewnetrznego? Czyli znaczy, ze cos mu doskwiera w srodku, ze tak powiem i Peppar lize sobie miejsca, bo go na przyklad boli?
Oby to nie bylo nic powaznego.
na to wyglada ale z drugiej strony nie ma jakis dziwnych rzeczy, biega skacze je. jutro zadzownie sie spytac o probke moczu ale spodziewam sie ze wiele razy cena nowego krolika bo tu sie nie leczy uszatkow za drogo.. taniej n owego jest kupic

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:52:16 pm »
No, ale dowiedziec sie musisz... Inaczej nic nie zrobisz sama  :nie_wiem
Kurcze, ciekawe skad sobie takie ceny wytrzasneli  :hmmm
Ja z poczatku myslalm, ze w UK bedzie drogo. Ale porownujac do zarobkow wychodzi na to samo co w Polsce (przeliczajac jest drozej oczywiscie).

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:04:52 pm »
No, ale dowiedziec sie musisz... Inaczej nic nie zrobisz sama  :nie_wiem
Kurcze, ciekawe skad sobie takie ceny wytrzasneli  :hmmm
Ja z poczatku myslalm, ze w UK bedzie drogo. Ale porownujac do zarobkow wychodzi na to samo co w Polsce (przeliczajac jest drozej oczywiscie).

No tutaj ceny sa okropne... niby zarobki wieksze niz w pl ale to trzeba miec dobra prace a my w ogole zadnej nie mamy... :(

nowy krolik 250 kr, badanie spodziewam sie ok 1000 kr... nowy krolik 100 zl badanie 400 zl..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Brak wlosow i lupiez? czym czesac?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:41:44 pm »
To tutaj w UK nowy krolik ze sklepu (nie z hodowli) kosztuje ok 20£, tyle co jedno szczepienie.
Tusiatko a ja tak z ciekawosci zapytam ile koron kosztuje u was np. litrowe mleko w kartonie i ile wynosi taka nizsza pensja (przykladowo) robotnika. Tak sie chcialam zorientowac jak to wyglada ;)

Jak juz sie dowiesz co z tym badaniem to napisz. A moze mozna ten mocz wyslac do Polski? Do Szczecina czy gdzies? Moze taniej by wyszlo?