Autor Wątek: coś na uspokojenie?  (Przeczytany 8830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wilson

  • Gość
coś na uspokojenie?
« dnia: Maj 31, 2010, 13:35:45 pm »
witajcie, pierwsza podróż (nie samochodowa) mojego 4 miesiecznego wtedy baranka była ogromnym stresem (i dla niego i dla mnie). był przewożony w transporterku, specjalnie autobusem, żeby nie było takiego hałasu jak w pociągu. mimo to myślałam, że wyskoczy mu serduszko, jak otwierałam klapke transporterka panicznie chciał wyskoczyć, a ja musiałam wpychać jego pyszczek z powrotem :( niedługo znowu czeka nas taka podróż, czy wiecie coś na temat uspokajania króliczków tabletką ziołową (oczywiscie maleńką jej częścią), melisą, czymkolwiek? może macie jakieś swoje sposoby ? czy musi sam sobie poradzić ze stresem i już?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: coś na uspokojenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2010, 13:48:26 pm »
Jak podróżowałam z moim Zorrusiem, obojętnie czy to autem, pociagiem czy autobusem to wyjmowałam go z transporterka i był trzymany na rękach i głaskałam go non stop. To go uspakajało. Można ewentualnie podać szałwię lub melisę.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: coś na uspokojenie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 14:06:10 pm »
Na miniaturcebeztajemnic.com jest napisane na temat kropli Bacha
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/apteczka.html

Jezeli krolik lubi byc glaskany w czasie podrozy, chce miec kontakt z opiekunem to moze warto tez pomyslec o torbie transportowej, takiej jak dla malych pieskow. Wtedy mozna krolika caly czas dotykac. Tylko jak jest faktycznie bardzo nerwowy, to moze z niej wyskoczyc. Wiec trzeba znac mozliwosci uszola.
No i wszystko tez zalezy od tego jak dluga to bedzie podroz.