Autor Wątek: Filcak i Furminator  (Przeczytany 74142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:12:38 pm »
Z Jozki to w ogole maly dzikus jest. Jak juz siedzi na kolanach to jest ok, ale gada sobie cos pod nosem, pewnie klnie na mnie albo cos ;) A wtedy Ignas przychodzi i sprawdza co sie dzieje.

Nastepnym razem do czesania przystapie w jakims ubraniu, z ktorego latwo bedzie zdjac te klaki, bo wczoraj to bylam cala w futrze :wow

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:28:56 pm »
Doszedł też mój furminator, niestety najprawdopodobniej podróbka (na aukcji był pokazany w oryginalnym opakowaniu, ale nie ma logo na główce).
Karramba panicznie przed nowym urządzeniem uciekała, Makrela cierpiąca na ADHD nie potrafiła usiedzieć w miejscu przez 5sekund, więc mimo iż było trudno czesanie się odbyło i.... futra wyszło tyle, że sobie mogę trzeciego zająca wydziergać. :wow

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:45:32 pm »
Ja nie wiem. Mój Czesiek w ogóle nie linieje... nie zostawia sierści sam..ja jak go wyczesuje też nie wyciągam nic.. Z nim coś nie tak, czy co?

A tak w ogóle to tytuł wątku brzmi jak szalone imiona dwóch królików:P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 13:50:41 pm wysłana przez Tynuta »

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:59:42 pm »
Tynuta, ja do czesania poczwar mam gumową szczotę i z Makreli nie wyciągałam niemal nic, na dywanach też białego futra brak, ale za to w bobkach Karramby pełno  :oh:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:47:19 pm »
znalazlam na Allegro ten furminator ale powiedzcie mi dziewczyny czy to jakas wielkosc jest dla naszych uszatych??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:02:13 pm »
Ja wzielam medium czyli sredni. Powinien byc opisany rozmiar, bo za szeroki nie bedzie dobry. Ja nawet zaluje, ze nie wzielam malego, bo jak czesze okolice przyogonkowe na zadku, to zaczepiam o pietki i sie wkurzaja na mnie ;)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:33:06 pm »
tylko jaki rozmiar...w cm...jak pisze do kota rozmiar sredni 6.8 to za chwile 6.8 na innnej sprzedazy okazuje sie duzy..wiec juz nic nie wiem :/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:56:01 pm »
No ten moj to chyba tak bedzie mial ok. 6cm

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:23:00 pm »
Najgorszy jest odglos podczas czesania. Takie chrobotanie tego grzebienia po futerku.

Nie mam żadnych odgłosów podczas wyczesywania moich uszaków :) Tocha, cene tez miałaś dość dziwną... Hmm... może jakaś promocja?

Dziewczyny, może najlepiej zamawiac prosto ze sklepu, żeby uniknąć podróbek? Jeżeli jest ktoś chętny na furminator, to ja mogę kupić. Gwarantuję, że będzie to oryginalny podukt, taki jak ja mam. Ja kupiłam koci, jestem bardzo zadowolona, dałam 30 funtów (ok. 120zł).Dostałam jeszcze do niego taki płyn dla psa/kota z tej firmy, mi nie potrzebny ale jak ktoś chce to prosze pisać :)

Zaglądnijcie na stronę FURminatora : http://www.furminator.com/

EDIT:

Cyknęłam przed chwila zdjęcia raz jeszcze :)



No i ten płyn (szmpon plus odzywka to jest psikamy na psa lub kota, wcieramy, najlepiej uzywać z furminatorem, nie płuczemy zwierzaka)
Na zdjęciu też mój furminator:



« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 20:31:10 pm wysłana przez mysza »

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:37:21 pm »
Mysza ja mam identyczny, nadruk taki sam, dałem za niego 23zł. :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:39:29 pm »
Mysza ja mam identyczny, nadruk taki sam, dałem za niego 23zł. usmiech2

Ufff... a zaczęłam się bać, że wszyscy załapali sie na podróbki... Jakub, jak masz sparawdzonego sprzedawcę, to daj tutaj znać dziewczynom, bo bez sensu będzie kupować drożej, skoro taki sam moga mieć taniej :)

Z tymi podróbkami to normalnie paranoja jest :oh: Miso, przykro mi, że trafiłaś na sprzedawcę imbecyla...  :bejzbol

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:54:52 pm »
Mysza działa jak należy więc mi to obojętne czy znaczek ma czy nie. Pewnie jest mnie trwały niż oryginał, ale 20zł to nie majątek ;)

Reniu co do wielkości to ja zamówiłam najmniejszy 4,6 i jest za duży żeby spokojnie wyczesać Karrambie boczki, ale ona jest naprawdę nie duża 1,4kg.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:56:28 pm »
Miso, no to dobrze, że działa :) myślałam, że kompletnie co innego dostałaś, albo jakieś inne ostrze w nim.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:58:24 pm »
Nie, gdyby tak było, to odmówiłabym przyjęcia towaru, ale ostrze takie samo a wyczesuje super. Jeżeli szybko się zepsuje to następny zakupię oryginał (to zawsze gwarancja jakości), ale wygląda na wytrzymały. :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:00:04 pm »
Ufff, to odetchnęłam już drugi raz :) czasem znaczek to tylko znaczek jak się okazuje :) Miłego wyczesywania :lol:

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:23:22 pm »
Kupiłem od sprzedawcy na allegro  USAodAdoZ http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11009106 i tu jego przedmioty, on ma na prawdę różne rzeczy więc nie wiem, czy furminatory są zawsze.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 27, 2011, 22:15:01 pm »
Cytat: Tocha on Styczeń 20, 2011, 13:52:44
Najgorszy jest odglos podczas czesania. Takie chrobotanie tego grzebienia po futerku.

Nie mam żadnych odgłosów podczas wyczesywania moich uszaków usmiech2 Tocha, cene tez miałaś dość dziwną... Hmm... może jakaś promocja?
A ja slysze odglos podczas czesania. Troche inny niz podczas czesania szczotka i w pierwszej chwili nie moglam sie do niego przyzwyczaic. Dlaczego cena 7F jest dziwna. Ja nie dostalam plynu, wiec moze placilam tylko za sam furminator. Poza tym moze juz jako nie taka nowosc ten grzebien nie ma juz takich cen. Sam plyn plus przesylka kosztuje prawie dyche. A male furminatory z plynem ok 25F. Nie rozumiem co mialoby byc nie tak. Moze i podroba jesli o to ci chodzi, ale w takim razie sie postarali, bo wyglada tak jak te wasze ;) A tak juz pomijajac ten fakt, to te ze strony ktora podalas wygladaja calkiem inaczej i na ebayu taki kosztuje dwie dychy i jest z USA http://cgi.ebay.co.uk/FURminator-deShedding-W-FURejector-Long-Hair-Dog-Small-/190493768354?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5a503aa2  ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 28, 2011, 08:49:48 am »
Swojego nie kupowałam na ebayu, ani nie ze strony, nie wiem jak to jest ze znaczkami. Domyślam się, że wyszły nowe modele i juz nie wyglądają jak poprzednie, albo maja coś zmienionego. Nie wiem. W linku, który podałaś cena przesyłki z usa jest prawie taka sama jak furminatora.
Podałam tylko sugestie jakimi kierowałam sie przy zakupie swojego. Miłego wyczesywania życze :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:48:55 am »
Dziś dokonałam zakupu furminatora na allegro, bo Mierzwie znów wyrosły przydupne kłaki, jak to u lewków. Rok nie było tego dziadostwa, a po linieniu znów mój królik wygląda jak przygłup. Obcięłam je, ale nadal wokół ogonka jest sporo tego dziwnego futerka, do którego przyczepia się siano i inne farfocle. Myślę, że furminator sobie z tym poradzi. Pytanie - czy ja poradzę sobie z utrzymaniem Mierzwy  :oh:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 28, 2011, 18:19:55 pm »

Swojego nie kupowałam na ebayu, ani nie ze strony, nie wiem jak to jest ze znaczkami. Domyślam się, że wyszły nowe modele i juz nie wyglądają jak poprzednie, albo maja coś zmienionego. Nie wiem. W linku, który podałaś cena przesyłki z usa jest prawie taka sama jak furminatora.
Podałam tylko sugestie jakimi kierowałam sie przy zakupie swojego. Miłego wyczesywania życze usmiech2

A dziekuje, jest bardzo milo :)