Autor Wątek: Filcak i Furminator  (Przeczytany 72912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2010, 11:23:06 am »
To może ja się wypowiem. Furminator polecam w 100% a używam go od maja. Działa dokładnie jak na filmikach...aczkolwiek królika czesze sie nieco mniej spektakularnie. Czesanie trwa zdecydowanie krócej co jest dobre dla nerwusków. Wyczesuje pięknie, nie ma koralików, dywany też odetchnęły z ulgą. Ja mam ten 'średni'. Kupiłam na tej aukcji http://www.allegro.pl/item1026043394_1026043394.html . Cena też nie jest jakaś kosmiczna.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2010, 15:57:27 pm »
polecasz ten średni? czy lepiej kupić mniejszy?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2010, 17:09:10 pm »
ten średni czesze zupełnie bez problemu. Małego nie miałam okazji spróbować. Frodek ma krótką sierść a wszystko pięknie się wyczesuje.
Jeszcze jedna sprawa, ważna dla właścicieli: rączka jest ładnie wyprofilowana i pewnie siedzi w dłoni. Jest to ważne bo furminator jest dość ciężki i hmmm ... nie wiem jak to opisać.... chyba ostry. Próbowałam na ręce (dla jesności - nie mam owłosienia a la królik :niegrzeczny) i trzeba czesać ostrożnie, nie przyciskać i nie czesać tych samych miejsc kilkakrotnie.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2010, 17:35:10 pm »
hym... te Furminatory są różnej jakości? Patrzę ale nie wiem czym ten za 20, różni się od tego za 120zł  :hmmm

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:21:33 pm »
hym... te Furminatory są różnej jakości? Patrzę ale nie wiem czym ten za 20, różni się od tego za 120zł  :hmmm

hmm, mnie też to zastanawia, bo planuję zakupić to cudo.
pytając o średni miałam na myśli to, czy nie jest za duży do czesania miniaturki.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:26:59 pm »
dla miniaturki ważącej 1,75 kg jest w sam raz

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:32:18 pm »
a ja dalej się zastanawiam  :P
jak myślicie, czy jest większa różnica między takim trymerem : http://www.allegro.pl/item1115356818_profesjonalny_trymer_trixi.html

a furminatorem? http://www.allegro.pl/item1133848570_furminator_nowosc_dla_twojego_pupila_tanio.html

ten pierwszy wydaje się wygodniejszy przy czesaniu zajęcy, no i znalazłam taki u siebie w hurtowni zoologicznej..ale nie wiem, czy działa równie spektakularnie co furminator. Czy ktoś testował ten trymer Trixie i może napisać swoje spostrzeżenia? :blaga:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2010, 15:54:08 pm »
Słuchajcie dzisiaj dostałam furminator :D kupiłam rozmiar dla kota, ten z mała główką :)

Furminator jest bardzo fajny, precyzyjny, nie szarpie, zbiera fajnie całą sierść :)
Dobrym plusem jest fakt, że tym razem nie mam problemów z czyszczeniem pokoju :jupi: cała sierśc zostaje albo na furminatorze, albo ładnie schodzi i da się ją złapać w całości :D miska z wodą połozona obok, żeby wrzucać sierśc i oto mamy efekt:



zdjęcia uszaków wieczorem po doładowaniu baterii w aparacie :)

POLECAM!

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2010, 16:51:37 pm »
tak, forminator daje sobie radę. Miska z woda jest rozwiązaniem wprost genialnym (pewnie dlatego na to nie wpadłam  :oh:). Generalnie wyczesane futro układam obok na kupkę i śmieje się, że składam na nowego grzecznego królika  :bunny:

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2010, 21:48:25 pm »
Co to jest furminator??
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2011, 16:37:45 pm »
Kupiłem furminator na allegro, tani bo kosztował 23 zł, ale w 100% oryginalny, bo jest te właśnie logo firmy FURminator. Polecam każdego, to jest rewelka, wyczesuje doskonale, większość sierści zostaje w ostrzu furminatora i łatwo ją usunąć, nie tak jak w normalnej szczotce.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2011, 17:16:50 pm »
masz link do aukcji z której kupiłeś furminator?

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:41:01 pm »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2011, 21:05:21 pm »
Zdjecia mojego furminatora:





Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2011, 21:28:00 pm »
a ja używam takiego grzebienia do wyczesywania wesz z włosów i też się dobrze sprawdza no i kosztuje jakieś 2 zł :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2011, 22:05:24 pm »
pb a gdzie można coś takiego kupić

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2011, 22:24:18 pm »
ja kupiłam w takim sklepie przemysłowo chemicznym, nie wiem czy jeszcze z dzieciństwa pamiętasz jak wygląda ten przedmiot tortur, znalazłam na allegro, proszę. pewnie nie jest tak super jak ten furmonator ale w zasadzie to to samo tyle że grzebyk jest plastikowy.  Ja mam dwustronny a na zdjęciu jest tylko jednostronny
http://allegro.pl/grzebien-do-wyczesywania-wszy-i-gnid-wszawica-i1311566939.html

znalazłam dwustronny
http://allegro.pl/grzebien-do-wyczesywania-wszy-i-gnid-wszawica-i1390491884.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 22:28:38 pm wysłana przez pb »

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:55:56 pm »
Muszę poszukać po sklepach bo z przesyłką to się nie opłaca. Ciekawe czy będzie w aptece.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:52:44 pm »
Kupilam furminator. Wyczesuje pieknie, ale z Jozki poszlo tyle futra, ze latalo doslownie wszedzie :/ Ignac ma dluzsze wlosy tu i owdzie, ale Jozka ma ich wiecej :diabelek Jednak faktycznie wyczesuje sie wiecej futra niz zgrzeblem.
Najgorszy jest odglos podczas czesania. Takie chrobotanie tego grzebienia po futerku. Brrr... Ale Ignasiowi nawet sie podoba, szczegolnie jak sie go jeszcze dodatkowo glaszcze po glowie. Jozka natomiast czesania nie lubi i trzeba ja posadzic na kolanach i niestety czesac wbrew jej woli. Nie rozumie glupiutka, ze to dla jej dobra. Bo to ona, chociaz krotkowlosa, ma wlosy w bobkach.
W sumie jestem zadowolona z tego zakupu. Razem z przesylka zaplacilam ok. £7

No i furminaotrem raczej nie ma jak skaleczyc krolika, co przy uzywaniu zgrzebla (nawet zakonczonego kuleczkami) zdarzylo mi sie kiedys :/

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filcak i Furminator
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:59:22 pm »
Moja Zosia wręcz uwielbia furminator, jak tylko zaczynam ją czesać to ona się kładzie i zgrzyta ząbkami.