Autor Wątek: Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie  (Przeczytany 176908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 02, 2014, 12:37:39 pm »
nie rozumiecie...   inaczej duże miasto ,tam kota się nie wypuszcza a inaczej małe miesteczko i wieś... :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 02, 2014, 12:52:42 pm »
nie rozumiecie...   inaczej duże miasto ,tam kota się nie wypuszcza a inaczej małe miesteczko i wieś... :)

z perspektywy osoby ktora zajmowala sie adopcja kotow, niestety nie moge sie zgodzic z twm zdaniem.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 02, 2014, 20:24:36 pm »
Coś mi się zdaje że dyskusja odbiegła od tematu . Czy Marta22 masz jeszcze jakieś pytania ?

Wirtualny opiekun

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Królik na działce
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 09, 2014, 18:29:09 pm »
Zastanawiam się, czy są wśród Was osoby, które puszczają króliki luzem do ogródka? Macie jakieś patenty na zapewnienie im przy tym bezpieczeństwa? Bardzo bym chciała, żeby moi chłopcy sobie tak biegali, ale zastanawiam się, czy nie ma obawy, że oni zjedzą jakąs trującą roślinę? Niby dzikie zające i króliki mają dostęp do wszystkich roślin i wiedzą, co mogą jeść... Może u hodowlanych trochę tego instynktu się zachowało?

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: Królik na działce
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 09, 2014, 18:34:05 pm »
Też mam ten problem. Bardzo się bałam, bo mam posadzone tuje. Zauważyłam, że króliki je bródkują, ale ich nie jedzą. Jednak ostatnio Pomcia chciała koniecznie zjeść dziki bluszcz. Niby mam zabezpieczony ogród, a ciągle za nimi łażę.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Królik na działce
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 09, 2014, 18:55:53 pm »
Najlepiej albo pilnować królików cały czas albo zainwestować w kojec (czy też zrobić kojec samemu :) )
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: Królik na działce
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 09, 2014, 19:02:08 pm »
...ale one tak fajnie szaleją, jak mają dużą przestrzeń :). Pozostaje za nimi dreptać :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Królik na działce
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 09, 2014, 19:16:54 pm »
najbezpieczniej ogrodzić płotkami podejrzane rośliny,drzewka.
 A uszakom dać wolnoć na cały ogródek  :bunny: bo wiadomo zagroda  to spore ograniczenie  :/

Tylko ostatnio wyraznie dano mi do zrozumienia że króliki również te domowe mogą paść ofiarą jastrzębia....stwierdziłam że to przesada i nie będe wymyślać i montować na góre siatek....
dopóki  sama nie zobaczyłam kręcącego sie nie daleko.... jastrzębia :zwial:  no i uszaki wyraznie były wystraszone jakby widziały /czuły zagrożenie a to nie pzostawiało wątpliwości czy montować na góre  siatke czy nie... :] no i spory teren gdzie biegają od góry zabezpieczyłam siatką ,
Teraz jestem spokojniejsza a uszaki bezpiecznie , mogą szaleć do woli :dookola:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 19:23:23 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline stryjenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik na działce
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 25, 2014, 13:55:51 pm »
Najlepiej albo pilnować królików cały czas albo zainwestować w kojec (czy też zrobić kojec samemu :) )

jak można zrobić kojec samemu? bardzo mnie to ciekawi, ponieważ wybieram się na tydzień w góry, chcę zabrać ze sobą Uszatą, ale żeby nie tarabanić się przez pół Polski z klatką, planuję zakupić składany kojec. :)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 30, 2014, 14:57:08 pm »
Zobaczylam na fb zdjęcie królika wyprowadzanego na śnieg i się przeraziłam. Wiem że pytanie jest głupie (przynajmniej jak dla mnie) czy to możliwe aby weterynarz powiedział tej dziewczynie że przez kilka minut na śniegu królikowi nic się nie stanie?

https://m.facebook.com/?_rdr#!/mojmalyprzyjacielkrolik/photos/a.837488352961329.1073741833.735834669793365/840920839284747/?type=1&source=48

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 15:15:02 pm wysłana przez Agusia1990 »

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 30, 2014, 15:19:53 pm »
Z tego co wiem to niby można jeśli królik zahartowany .. chociaż ja bym tam nie ryzykowala . Nawet nie wiem po co miałabym go brać na mróz , jak tak lubi spacery niech psa adoptuje a nie się wyglupia w sumie to ja w ogóle nie jestem miłośniczką ubierania w szelki czy ubranka, i spacerowania z królem, może niezłe syfy złapać ..dla mnie to przesada .

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 30, 2014, 20:49:14 pm »
Moim zdaniem nic się nie stanie jak królik wyjdzie na dwór na chwilę, pod warunkiem, że jest zdrowy i temperatura wynosi kilka stopni powyżej zera. Ale jesli caly czas przebywał w domu, gdzie temperatura wynosi +20 stopni i potem nagle wychodzi z nim na spacerek przy mrozie -10 to uważam, że to głupota.
Co innego jak królik przebywa od samego początku na dworze, jest zahartowany i ma zimowe futro.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:26:25 pm »
Dzisiaj ciepło nie było a wyjść po to żeby cyknąć królikowi fotę i wrzucić na  facebooka to glupota totalna

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:17:38 pm »
Dzisiaj ciepło nie było a wyjść po to żeby cyknąć królikowi fotę i wrzucić na  facebooka to glupota totalna

zależy gdzie, bo z tego co wiem na północy i zachodzie nie było tak mroźno jak na południu, gdzie temp. przekroczyła -10
Nie mam dostępu do FB, więc nie widzę zdjęć

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:47:37 pm »
Moje wychodzą na śnieg, na balkon, na doslownie 2 minuty. Uwielbiają poknurzyć w śniegu, a w tak krótkim czasie nie zdążą zmarznąć.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 01, 2015, 09:59:35 am »
Zdjęcie już zostało usunięte.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 04, 2015, 16:01:15 pm »
Jeśli królas ma doświadczenie z przebywaniem na wolnym powietrzu, ma trochę lat i "macał"śnieg....może potuptać chwilę. Moje wyłażą czasem powąchać snieg albo go poboksować i tyle. Ale znam takie uszaki, które mieszkają mając do dyspozycji cały rok ogród, działkę i dom, przebywają nawet dłuższe chwile na śnieg :-)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 05, 2015, 09:18:50 am »
Z tego co się orientuje królik ma około roku.  Podobno nie bbył na dworze długo ale patrząc na ilość zrobionych zdj to nie jestem tego pewna

Offline isfolket

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Kobieta
  • Ciężkie słowa ciężko mówić.
  • Lokalizacja: Szczecin/Lublin
  • Na DT: Leszczynka
  • Za TM: Lulek 20.03.2010 Bajka 15.02.2013 Mania 15.04.2015
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 05, 2015, 10:11:55 am »
Kojarzę królika, który codziennie wychodzi na krótkie spacery, jak jest zimno i śnieg, ale jest ze Skandynawii, więc to też trochę inaczej. U nas sama bym się bała, ale jeśli królik jest naprawdę przyzwyczajony, w dobrej kondycji, a potem dobrze wysuszony, to myślę, że nic by mu się nie stało. Nie można przesadzać w żadną stronę.
Przeciąg trzaska złudzeniami.

facebook

INSTAGRAM LUBELSKIEGO SPK

Offline Kyrtap

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Lokalizacja: woj. podlaskie
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
Odp: wyprowadzanie królika na spacer
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 14, 2015, 14:09:13 pm »
Temat sprzed miesiąca, ale pozwolę sobie zabrać głos, gdyż rozmawiałem niedawno na ten temat z moim wetem. Stwierdził, że dla królika niebezpieczne jest nie tyle zimno, co skoki temperatur. Tzn jeśli chcemy wyprowadzić króliczka na dwór zimą to najpierw należy wziąć go na kilka minut do chłodniejszego pomieszczenia, potem spędzić kilka chwil w przedsionku czy garażu i tak stopniowo aż wyjdziemy na zewnątrz. W ten sposób króliczy organizm nie dozna szoku jakim niewątpliwie byłoby wyjście z temperatury pokojowej (około 18-20 stopni) na temperaturę oscylującą w granicach zera. Ale moja prywatna opinia na ten temat jest negatywna - w sumie ryzyko jakiegoś choróbska spore, dla uszaka też średnia frajda więc po co ryzykować dla chwili ludzkiej przyjemności czy zrobienia sweet foci? Chyba lepiej zorganizować uszakowi jakąś przynoszącą mu frajdę zabawę wewnątrz.

PS: oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie osoby jak Absolu czy Joac wiedzą co robią, znają swoje króliki i umieją odpowiednio rozegrać sytuację by obyło się bez przykrych konsekwencji. Moja negatywna opinia dotyczy nastolatek, które nie mają zbyt dużej wiedzy i doświadczenia i dla zabawy wychodzą z królikami na śnieg by błysnąć na fb, a potem nieszczęście  gotowe....
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz