Autor Wątek: Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie  (Przeczytany 176175 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 28, 2014, 19:23:47 pm »
ale bez względu na pore roku to te szpary w balustradzie  musisz zabezpieczyć.....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 28, 2014, 23:44:17 pm »
Balkon powinien być osiatkowany- królik bez problemów może się przecisnąć przez szparę i tyle go widzieli. Ja osobiście bym radziła również pociągnąć osiatkowanie wyżej, bo gdyby u mnie króliki sobie bez nadzoru kicały po podwórku, to bardzo szybko jakiś drapieżny ptak by je dziabnął i zjadł. W miastach też są drapieżne ptaki.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 29, 2014, 13:11:55 pm »
W miastach też są drapieżne ptaki.

no nasz pies będąc na spacerze był zaatakowany przez wrone....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 29, 2014, 13:52:16 pm »
no niestety ja mam też koty które jakoś muszą wychodzic na dwór, a robią to wychodząć przez balkon . Mój tato nie osiatkował balkonu z powodu kotów. A Królik nie ma ochoty na wycieczki poza swój dom.. gdyby mu było źle jak mi sugerujecie już dawno by nawiał.. a mam go 1.5 roku i ani mu się śnią wycieczki i ucieczki. Kiedyś miałam wielki drapak na balkonie to królik po nim łaził cały dzień lubiał siedzieć na najwyższej jego części. Niestety tato wyrzucił drapak to królik siedzi na pufach krzesłach na parapecie. Ale nigdy go nie interesowało co się dzieje na ,,trawce''.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:23:31 pm »
Ryzyk-fizyk ;) Są króliki, które przez 10 lat nie gryzły kabli, raz przegryzły i nie przeżyły. Nie sugerowałabym się więc tym, że czegoś dotychczas nie robił ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Annie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 794
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Dakota & Peanut
  • Za TM: Jasperek, Astra i Amorek
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:56:36 pm »
Marta22 mam pytanie. Po co zaczynałaś temat skoro i tak wszystko wiesz najlepiej? Wszyscy kolejno Ci mówią, że balkon to dla królika nie jest najlepsze miejsce, ale Ty dalej swoje. Żeby on jeszcze był bezpieczny i dostosowany, ale nie jest. Sama wkleiłaś tego dowody. Więc skoro uważasz, że królikowi nic nie grozi, jest bezpieczny i szczęśliwy to po co cokolwiek pisałaś?

Absolutnie nie chcę siać zamieszania, ani nic z tych rzeczy, ale jak przeczytałam ten tekst o kotach to mi ciśnienie podskoczyło ponad normę  :zdenerwowany Wychodzi na to, że wygoda kotów jest ważniejsza od bezpieczeństwa królika  :icon_sad

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 29, 2014, 15:25:44 pm »
chcialam się zapytać doświadczonych osób czy królika można trzymać na balkonie przez cały czas (chodziło mi o to ja ma ocieploną budkę itp.) Powiedziano mi a raczej nakrzyczano ,ze nie. Dlatego królik jest cały czas w domu. A nie jak go osiatkować no sorry tu chodzi też o bezpieczeństwo kotów jak jakiś pies je pogoni i będą chciały uciec na balkon a tu balkon osiatkowany. A przez brame też niebezpiecznie wypuszczać. Koty są dłużej od królika i no cóż bardziej się do nich można przywiązać. Co nie oznacza ,ze królika nie lubie dlatego się zapytałam. W wielu domach króliki są maskotkami dzieci na parę dni a potem siedzą po 7 lat w klatce i to jest przerażające.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 29, 2014, 19:24:05 pm »
Zapytałaś o trzymanie na balkonie, więc zostało powiedziane, że balkon trzeba odpowiednio przystosować jeśli królik koniecznie musi tam być, a jak widać nawet w tej kwestii nie ma o czym mówić "bo koty są dłużej od królika".   (tak, tak.. przeczytałam, że teraz trzymasz królika w domu, ale temat początkowo dotyczył balkonu)

Moim zdaniem, jeśli decyduje się na posiadanie więcej niż jednego zwierzaka, to trzeba każdego traktować równo. Nie tylko trzymanie królika przez 7 lat w klatce jest przerażające. Podejście niektórych ludzi jest tak samo, a może nawet bardziej przerażające.

Po Twojej ostatniej wypowiedzi mogę zrobić tylko... :oh:
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 29, 2014, 22:05:21 pm »
To co mam zrobić? osiatkować balkon dla królika i koty wypuszczać przez bramę żeby sąsiedzi lub ich psy je pozabijały?

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 29, 2014, 22:13:56 pm »
Pomyslec
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 29, 2014, 22:28:22 pm »
A nie możesz osiatkować części balkonu tak, żeby koty mogły wychodzić, a królik by nie sięgnął? Np zostawić przerwę w siatce poza dostępem królika?
Nie mówię, że królik nawieje, bo jest mu źle. Może nawiać z ciekawości, może się przestraszyć i wypaść. Jest dużo możliwości i skoro masz i koty, i królika, to musisz wymyślić takie rozwiązanie, żeby żaden zwierzak nie był stratny.
Rozumiem, że teraz królik jest w domu; mówię o lecie, gdy zamieszka na balkonie.
***
Argument, że zwierzę, które jest dłużej w domu ma większe prawa jest wyjątkowo niefortunny.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 29, 2014, 23:56:20 pm »
Koty są dłużej od królika i no cóż bardziej się do nich można przywiązać.

Cooooo?????   :zaczepia:

Pytanie czy Ty wogóle nadajesz się na osobe która może mieć pod opieką królika...
a kot bez żadnego problemu wskrobie się po siatce!!
Mam kota i wiem i też koty wychodzą a raczej wyskakują z parteru na zewnątrz i tak samo wracają do domu!!
edit: Możliwości kotów nie doceniasz... a królika nie chronisz.... Może warto się zastanowić czy wogóle obecnośc królika Tobie odpowiada?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 00:03:03 am wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:30:37 am »
Proszę o unikanie personalnych wycieczek.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 30, 2014, 14:51:31 pm »
powtarzam nie znęcam się nad królikiem jeszcze raz zajmijcie sie tymi ludzmi co trzymają je po 7 lat w klatce

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 30, 2014, 21:55:16 pm »
nie znęcam się nad królikiem

ale ..też nie zapewniasz mu BEZPIECZEŃSTWA (letniego balkonowego wybiegu ) :]
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 31, 2014, 00:45:40 am »
marta22- zadałaś pytanie na forum, więc niestety musiałaś być przygotowana, że odpowiedzi będą różne. Dostałaś kilka histerycznych postów, ale również sporą ilość merytorycznych. Królika można trzymać na balkonie cały rok, jednak należy ów balkon odpowiednio urządzić i zabezpieczyć. To, ze taka odpowiedź nie przypadła ci do gustu, to już nie nasza wina.

To, co robisz to nie jest znęcanie się nad królikiem- ale to bardzo duża nieodpowiedzialność i brak wyobraźni. Nie tylko znęcanie się prowadzi do tragedii zwierząt. Co jeśli królik ci ucieknie? Będzie płacz i krzyk- bo albo zagryzie go pies, albo ucieknie tak skutecznie że nikt go nie złapie, albo ktoś go znajdzie i ci nie odda.

Argument "koty" mnie nie przekonuje. Skoro nie masz prokocich sąsiadów lub mieszkasz w mieście to dlaczego wypuszczasz koty na dwór? Emilia pisała wcześniej, że koty mogą wychodzić przez okno- otóż nie, nie mogą. Koty w mieście i niebezpiecznej okolicy wychodzić nie powinny.

Z mojego punktu widzenia powinnaś osiatkować balkon, nie wypuszczać kotów na zewnątrz, jeśli chcesz trzymać królika na balkonie i zimą, to zacząć go od przyszłego roku przyzwyczajać, a balkon w takim wypadku dodatkowo osłonić od wiatru.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 31, 2014, 14:32:11 pm »
Emilia pisała wcześniej, że koty mogą wychodzić przez okno- otóż nie, nie mogą. Koty w mieście i niebezpiecznej okolicy wychodzić nie powinny.

nie jest możliwością trzymać i męczyć kota  zamykając go w domu  na dzień i noc jeśli był on przybłędą i jest nauczony wychodzenia na dwór... a  z naszym tak właśnie jest :) To też zależy jak duże jest miasto bo jak niewielkie  tak jak nasze to nie ma dużego niebezpieczeństwa dla wychodzącego kota , ale wiadomo zaludniony, tętniący życiem Szczecin czy Warszawa to już inna sprawa :)

edit: A wchodząc po siatce przez balkon kot da rade a królik będzie bezpieczny :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2014, 14:37:15 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 01, 2014, 12:48:42 pm »
nie jest możliwością trzymać i męczyć kota  zamykając go w domu  na dzień i noc jeśli był on przybłędą i jest nauczony wychodzenia na dwór...

Jest możliwość. I kot to przeżyje, u mnie mieszka przybłęda, która okazała się mieć białaczkę i jakoś jej dobrze na fotelu w cieple i wyglądać przez osiatkowane okno. Większość kotów ze schroniska, która trafi do domu i nie weźmie ze sobą zaświadczenia, że ma być wychodząca.
Pies błąkający się miesiącami po wioskach też będzie miał kłopot z chodzeniem na smyczy, a nikt nie wpadnie na pomysł, by tak mu pozwalać, bo lubi. Człowiek wie, że to zagraża jemu i innym zwierzętom i tego nie robi (zdarzają się patologiczne wyjątki i wtedy mamy potrącenia, pogryzienia i znęcanie się młodzieży).
 A miasto małe czy duże, auta w nim są, tak samo psy i bezmyślni ludzie - do skrzywdzenia kota nie potrzebny tłum, a jeden pies czy człowiek.

Jesteśmy odpowiedzialni za każde, posiadane zwierzę - albo przygotowujemy królikowi bezpieczną przestrzeń - czyli osiatkowany balkon, legowiska i miseczki, albo darujmy sobie spełnianie zwierzęcych zachcianek.

Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 02, 2014, 10:07:43 am »
Cytat: emilia on Styczeń 31, 2014, 15:32:11 pm
nie jest możliwością trzymać i męczyć kota  zamykając go w domu  na dzień i noc jeśli był on przybłędą i jest nauczony wychodzenia na dwór...

Jest możliwość. I kot to przeżyje, u mnie mieszka przybłęda, która okazała się mieć białaczkę i jakoś jej dobrze na fotelu w cieple i wyglądać przez osiatkowane okno.

inna sprawa jak kot chory...
osobiście nie wyobrażam sobie na stałe zamknąć w domu kota który jest przyzwyczajony biegać luzem po dworzu...
kot to nie królik ani pies..... ma łowcze instynkty i inne potrzeby... na wsi też byś zamkneła na stałe kota w domu albo stodole ? :) a przecież na wioskach też są ulice i jeżdzą samochody...;)

ale wogóle  to chyba nie koci wątek tylko o królikach mowa....


Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 02, 2014, 10:28:29 am »
Pies też ma instynkt łowiecki. Czemu więc je wiezić w domu/na podwórku? Niech biegają i polują na kroliki, sarny, kury... koty.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."