Autor Wątek: Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie  (Przeczytany 176881 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 10, 2011, 23:22:59 pm »
Hmmm takie domki są z jednej strony fajne, ale z drugiej strony kojarzą mi się z więzieniem ze spacerniakiem.
Ja mam przed blokiem pas zieleni, gdzie wypuszczam Tuptusia. I on wtedy szusuje w trawie ile wlezie - biega bardzo, bardzo szybko.
No a co może robić w takiej klatce? Najwyżej kicać.
Może mam złe podejście do sprawy, ale ja wcale nie zamykam królika w klatce (w mieszkaniu) i może dlatego jestem sceptyczna wobec takich domków.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 20, 2011, 17:19:20 pm »
A ja mam jeszcze kilka pytań odnośnie balkonu. Mieszkam w bloku, mam dość spory, zabudowany balkon. Czy królik nie będzie się bał tych wszystkich hałasów, których źródła nie będzie widział? Psy, samochody, dużo ludzi..No i czy żaden ptak nie zrobi mu krzywdy? Jastrzębi w mieście raczej nie ma :P ale może jakiś inny ptak? Jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 17:37:02 pm wysłana przez Tynuta »

Mel

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 20, 2011, 17:25:05 pm »
Dołączam się do powyższego pytania ;).

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 21, 2011, 15:03:19 pm »
Balkon trzeba by tobrze zabezpieczyc i sprobowac poscic krolika i z nim byc. Twierdze, ze jak uszak nie bedzie sie bal i nie bedzie widac zadnych zagrozen typu ptaki to ok.

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 10, 2011, 18:31:34 pm »
Ja tezwychodze z moimi na dworek.
Niestety tez mam obawy zwlaszcza przed kleszczami, dzis po moim kleszcz lazil ale naszczescie szybo zauwazylam. i dlatego strasznie sie boje, i jak siedzi w zagródce to tez od czasu do czasu trzeba leciec bo sie wydostal i albo leci do sasiadow do gory albo w krzaki gdze ez niejest fajnie, jakies pajaki pewnie, KLESZCZE!!!!!!

Ej moze ktos wie, jest cos na kleszcze dla krolików zeby nie lapaly albo zeby trawe spryskac? Bo masakrycznie sie ich boje.
Aha i jeszcze jedno, co z pokrzywami? Dzis mój skoczyl na pokrzywe, czy go to nie boli? Czy mam sie czym martwic?



Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 10, 2011, 22:11:57 pm »
Co do kleszczy to nie wypowiem się.... Ale o pokrzywę się nie bój- maluch może ją nawet zjeść :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 12, 2011, 11:20:24 am »
Ja uważam ze na kleszcze nic nie ma, wystarczy chyba szczepionka na Myxo bodajże.

kingulek

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:25:07 pm »
Jest na kleszcze jeszcze jakaś inna szczepionka, ale nie mogę sobie przypomnieć u licha nazwy ;/ Zresztą, ja nauczyłam sie sama wyciągać kleszcze :P choć początkowo miałam przed tym wieeelkie obawy, ale jakoś się przełamałam na szczęście. W sumie to nie miałam wyjścia ;/

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:28:33 pm »
Inne domki :) Może ktoś wykorzysta pomysł i zrobi podobny :)




kratki C&C są dobre dla świnek, królik je szybko rozpracuje ;)

Asica

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 22, 2011, 08:57:33 am »
Ja nie mam większych problemów z wypuszczaniem mojego króla : ) Mam dom z dość dużym ogrodem na przedmieściach więc, żadnych hałasów, spokój. Tylko niedaleko domu jest pole i las, więc łatwo tu o duże ptaki, choć one raczej nie zapuszczają się, na teren zabudowany, do tego jestem raczej z Miśkiem, więc nic złego mu się nie stanie. Obce psy na podwórko się nie dostaną, mogą być koty, ale one również raczej nie wejdą kiedy jestem na podwórku i pilnuję króliczka. Mam dwa własne koty, ale jeden się królika boi i raczej ucieka przed nim, a drugi ma do gdzieś i traktuje go jak powietrze, chyba że ten podejdzie za blisko to się denerwuje, ale zwykle do takich sytuacji nie dopuszczam. Wypuszczam królika na kilka godzin, staram się, żeby z nim ktoś był. Na początku jak go dostałam, to bardzo się o niego martwiłam i chodziłam za nim krok w krok, a ten się irytował, ale potem jakoś stwierdziłam, ze nie ma czym się martwić.
Tylko co do mojego królika to on śmiesznie się zachowuje na dworze. Mianowicie, jak go wypuszczam to rozejrzy się po ogrodzie raz, czy może jest tu coś ciekawego i czy coś się zmieniło, a potem kica tam gdzie jest cień i tam przez kilka godzin siedzi. To nie są jakieś upalne dni, czy coś, żeby było mu gorąco, tylko on ma jakieś schizy i porusza się tylko po terenie który obejmuje cień, albo jak chce gdzieś przejść, to obiera taką drogę (nawet jeśli jest to na około) żeby być w cieniu. Kicak uwielbia kopać. Zawsze wpadnie w ogródek i cały go przekopuje. Nie wykopuje podkopów czy czegoś podobnego, tylko raczej ryje w ziemi płytkie dołki, wyrywa korzenie roślin (często je zjadając) i kładzie się w nich. Do tego Misiek nie je trawy, ani innych rośli, nie załatwia się na trawę, nic. Wszystkie te potrzeby załatwia tylko i wyłącznie w swojej klatce. Gdybym chciała dać mu jeść gdzieś poza klatka to skorzysta tylko kiedy jest bardzo głodny (a to i tak tylko w skrajnych przypadkach).
Wasze króle też tak maja, czy to Misiek odstaje? : D

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 26, 2011, 09:32:05 am »
Ja też wypuszczam Banego na podwórko, na szczęście mam ten plus że mam bardzo dobry płot przez który Bany raczej nie ucieknie. Dlatego też Bany szaleje po całym podwóku (jak się czegoś wystraszy to chowa się pod taczkam :icon_loli). Ale pomimo wszystko zawsze z nim siedzę i wszystkim wychodzi to na plus. Królik wybiegany ja się w tym czasię uczę i wszystko jest elegancko :) Na początku jedynym problemem były psy w sąsiedztwie jak tylko zaszczekały to Pryks zwiewał, ale ostatnimi czasy zauważyłam że psy szczekają a on sobię leży wyluzowany na trawce przy płocie. ;)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 26, 2011, 09:57:15 am »
a on sobię leży wyluzowany na trawce przy płocie. ;)

U mnie takiego widoku nigdy nie bedzie  :oh:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 26, 2011, 13:58:32 pm »
A my dzisiaj jedziemy na szczepionkę na VHD i już nie długo wypuszczam te moje diabełki na ogród :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:50:10 pm »


czy gdybym kupiła dwa takie kojce to mogłabym je połączyć? Nie będzie w przeszkadzała ta ochrona od góry ?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:51:29 pm »
Bedziesz mogła górę połączyc jakimiś drucikami.

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:30:56 pm »
Mój Józio też codziennie biega po dworze, czasem krócej, jak siedzę cały dzień w szkole, a czasem długo, jak się wybiega, to potem leży trupem ;) jedynie zastawiam furtkę, bo już nieraz mi zwiał pod samochód i się musiałam czołgać. Zastanawiam się, żeby kupić płotek i jakiś teren mu ogrodzić, ale Józef zawsze jakieś wyjście znajduje  :wisielec:
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:47:02 pm »
jak się wybiega, to potem leży trupem

 U mnie tez tak jest, krolik poprostu zlapie tlenu, poje trawy i wybiega sie to potem lezy.

Maritti

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 07, 2011, 19:24:35 pm »
Szczerze mówiąc to nie chce mi się czytać całego tematu :D
Informuję, iż właśnie jestem na "przerwie" bo robię Baksowi lokum w kojcu po psie poprzednich właścicieli.
Oczywiście wstawię zdjęcia kiedy skończe.
Rozumiem musi byc zadaszenie w razie deszczu, co jeszcze ?
Uszak będzie przebywał tam w ciepłe dni podczas mojego pobytu w szkole ;)


EDIT :
Już wszystko gotowe.
Baksiu siedzi w zagródce, a ja mogę wstawić zdjęcia.
Z góry sory za jakość, ale aparat mi się rozładował i robione komórą  :icon_biggrin
Dodam, że wszystko robiłam SAMA. Bez pomocy i rad ;)
Podoba się ?













« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 20:16:45 pm wysłana przez Maritti »

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 07, 2011, 20:48:27 pm »
Bardzo fajny pomysł.
Jednak wydaję mi się, że na betonie to niezbyt ..
Wiadomo, jak się nie ma miejsca to niestety.
Ale i tak super. ;)
Gratuluję.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 07, 2011, 21:11:54 pm »
Pomysł całkiem niezły. Królik się nie dość, że wybiega to jeszcze złapie świeżego powietrza.