Autor Wątek: Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie  (Przeczytany 176118 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 20, 2013, 12:45:12 pm »
kochany przyjaciel :diabelek ten królik to istny diabeł gdy był młodszy to szalał jakby miał adhd, wszystko musiał zepchnać na ziemie, gwałcił koty a co dopiero wziąć go na ręcę. Teraz się trochę uspokoił ale nadal zdarza mu się pogryźć np od laptopa.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 20, 2013, 12:48:44 pm »
eh . a słyszałaś coś o kastracji królika .??
wiesz mi się wydaje ewidentnie , że traktujesz go jak zbędną rzecz a tak zwierząt się nie traktuje .. ja tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem .. :/

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 20, 2013, 14:28:52 pm »
kochany przyjaciel :diabelek ten królik to istny diabeł gdy był młodszy to szalał jakby miał adhd, wszystko musiał zepchnać na ziemie, gwałcił koty a co dopiero wziąć go na ręcę. Teraz się trochę uspokoił ale nadal zdarza mu się pogryźć np od laptopa.
Jak spędza życie na balkonie, to wszystko w domu jest dla niego nowe i dziwne, więc musi pobrykać i posprawdzać co jest co :/ a to że gwałcił koty to nie dlatego że jest jakimś dzikusem z adhd tylko dlatego, że go męczą hormony. Przepraszam, że to napiszę, jeśli ktoś będzie miał mi to za złe, to trudno, ale nie myślałaś, żeby oddać go do adopcji? Może ktoś bardziej by się nim interesował.. i trzymał w domu..
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 20, 2013, 21:09:13 pm »
On był taki jak go znalazłam wszędzie sikał i gryzł wszystko, dlatego myśle ,ze ktoś go wywalił.Wiec na pewno nie jest to wina ,że kica sobie po balkone, bo mieszkanie też zna.  I niestety dzikus z niego niezły . Wzięłam go do mieszkania  , Jak go wypuszczam to musi być pod moim nadzorem ,bo przegryzł by kable ,dobrze ,że nauczył sie robić do kuwety a i nowy pies na niego dziwnie patrzy. Nie wiem czy by mu coś zrobił, ale jak podnosze królka na ręce to nie odstępuje mnie na krok. A na balkonie śpi(królik) w budce kociej i robi co chcę. Musze codziennie po nim sprzątać sajgon . Mało który królik ma taką wolność. Nie wiem czy inna osoba była by dla niego taka wyrozumiała. Może robić co chcę i nikt go nie denerwuje. W mieszkaniu wchodzi do łózka i szcza na kołdre, więc musiałam zakleić dziurę.  Mojej kuzynki królik spędza w klatce 24/7 na dobe i to dopiero okrucieństwo i już mieli go wywalać, bo im się znudził. A u mnie ma zapewniony dom do końca życia,
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 21:28:20 pm wysłana przez marta22 »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 20, 2013, 21:13:22 pm »
Mogłabyś zapytać kuzynkę, czy nie chciałaby, żeby jej pomóc z króliczkiem? Jeśli nie mają dla niego za bardzo czasu i chcieliby, aby zaopiekować się uszakiem, to niech się zgłoszą na krakow@kroliki.net - postaramy się pomóc.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 20, 2013, 21:15:05 pm »
A u mnie ma zapewniony dom do końca życia
Dom i dom to też jest różnica...
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 20, 2013, 21:20:44 pm »
dom .. raczej balkon ..
i to, że szcza .. to wiele króliczków tak robi .. i nikt ich na balkonie za to nie trzyma , że gryzie kable , bo mieszkanie się zabezpiecza i wtedy nic nie będzie pogryzione .. eh, .. "nowy pies dziwnie na niego patrzy" no tak nowe zwierzątko to stare na balkon .. mało jaki królik ma taką wolność .?? nie dobijaj mnie .. tu kochamy króliczki i wiele z nas traktuje je jak dzieci .. więc nie mów mi ,że królik który jest cały czas na balkonie ma super ekstra zaje ...
ale się wkurzyłam .. dobra z resztą nie ma co gadać .

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 20, 2013, 21:22:11 pm »
mili moi, proponuję wstrzymać tzw "hejtowanie", marta22 założyła wątek aby zapytać się o coś,jak mniemam dla dobra królika.
Wyrzucanie jej że jest złym domem, że powinna oddać zwierzaka do adopcji mija się z celem, a co najwyżej może spowodować, że następnym razem taki wątek nie powstanie wcale.

dobrze, że wzięłaś chłopaka do domu :)
moja propozycja dla Ciebie Marta jest taka, żebyś zastanowiła się np nad kupieniem zagrody dla królika i zabezpieczeniem go w ten sposób w pomieszczeniu. Niech ma swój kąt, może tam mieć np wykładzinę na wypadek jakiejś mokrej wpadki, zagroda odseparuje gagatka od kabli, kotów, psów i wszystkiego z czym nie chcesz żeby miał kontakt.
poza tym tak jak pisali powyżej jest duża szansa że kastracja załagodzi sprawę.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 20, 2013, 21:33:55 pm »
Zajęcowa, lawju ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 20, 2013, 21:39:06 pm »
Bardzo proszę o spokój w tym wątku
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 21:45:11 pm wysłana przez Alma »

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 20, 2013, 21:40:36 pm »
Bośnia Ty wiesz że ja mam swój interes w polecaniu ludziom zagrody :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 20, 2013, 21:41:21 pm »
Hehehe, Ty niecnoto :hahaha
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 20, 2013, 21:47:19 pm »
wszystko dla dobra królików, wszelakich :]
ale koniec offtopu. :nie_powiem
Mam nadzieję, że królik Marty22 ma się dobrze i tak pozostanie.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 20, 2013, 22:26:13 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=yfjZCSvuYCE
no
dom .. raczej balkon ..
i to, że szcza .. to wiele króliczków tak robi .. i nikt ich na balkonie za to nie trzyma , że gryzie kable , bo mieszkanie się zabezpiecza i wtedy nic nie będzie pogryzione .. eh, .. "nowy pies dziwnie na niego patrzy" no tak nowe zwierzątko to stare na balkon .. mało jaki królik ma taką wolność .pytajnik nie dobijaj mnie .. tu kochamy króliczki i wiele z nas traktuje je jak dzieci .. więc nie mów mi ,że królik który jest cały czas na balkonie ma super ekstra zaje ...
ale się wkurzyłam .. dobra z resztą nie ma co gadać .


Ehh ludzie czy wy w ogóle czytacie co ja piszę... masakra z wami. Mam w domu 4 koty i 4 psy i szczura  a ten ,,nowy,, pies był u mnie na działce 7 lat (wyrzucony) i wzięłam go po śmierci swojego innego psa. Ja jestem miłośniczką psów i kotów, co nie oznacza ,że inne gatunki traktuje jak śmieci.. Pisałam ,że królik ma budkę i śpi z kotami . Czy koty też mają źle ,że śpią na balkonie czasem;/?  Gfyby nie to ,że ktoś porzucił to bym nigdy nie miała królika. A od zawsze był  i na balkonie i w domu  , odkąd go znalazłam , lepiej żebym go zostawiła w tym lesie? naprawde wiem ,ze kochacie króliki ale nie mieszajcie mnie z błotem, ja mam też inne zwierzęta o które muszę zadbać. a nie tylko jego ,a  wszystkie dla mnie  są jak rodzina. Gdyby naprawdę trafił na innego człowieka to nie byłby tak łaskawy. Bo z nim naprawdę był problemy ,,dobrzy ludzie,, mi radzili ,zebym się go pozbyła .ale ja jak biore zwierze to się . A królik jest moim NAJNOWSZYM zwierzęciem , mam go od roku i naprawdę tyle co on swobody ma mało który królik. U  A jak go wypuszczam w domu  i balkon jest otwarty to ucieka .  bo tam ma swój drapak po którym się wpina i obserwuje wszystko. Czuje się tu jak gówniara ,której znudził się króliczek i wywaliła go na balkon .A  króliki hodowlane też zyją w klatkach na dworze . Jak tak się o niego boicie zapraszam do mnie do Strzegomia sprawdzicie jak u mnie ma dobrze .ehh i pisałam ,że nauczył się robić do kuwety a dziure w łóżku już zakleiłam wiec nie sika więc czytajcie dokładnie zanim coś napiszecie....
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 22:30:59 pm wysłana przez marta22 »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 20, 2013, 22:37:42 pm »
Instynkt ciągnie zwierzaka na dwór w przypadku tego królika na balkon z naszymi jest podobnie mroźną zimą chcą na balkon ale po to są odpowiedzialni za zwierzaki ludzie żeby za nie myśleć i przewidzieć ewentualne konsekwencje np. Przebywania królika na mrozie....czy przegryzione kable...

Jak już wspomniano króliki hodowlane mieszkające na zewnątrz mają ocieplane klatki drewniane.

Nie dziw się Marto że niektóre osoby tak a nie inaczej reagują na to co piszesz bo wypowiadasz się tak jakby królik był Ci zbędnym i przeszkadzającym balastem...a nie chcianym i uszczęśliwianym zwierzakiem
.... cytując choćby jedno Twoje słowo "szcza"
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #275 dnia: Listopad 20, 2013, 22:44:23 pm »
Ocieplane klatki?Zazwyczaj są to półka z siatką. Już lepszą ma mój na balkonie. A w słowie ,,szczyć,, nie widzę nic dziwnego. A dlatego traktuje go jak zbędny balast,  bo ze miałąm z nim problemy? Miałam pisać jaki on milusiński i sie przytula? Przecież to nie powód żeby go wyrzucać /

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 20, 2013, 22:52:48 pm »
Skoro jest problem z jego zachowaniem (jak u większości nie kastrowanych królików)to trzeba było pytać jak ten problem wyeliminować a nie wydelegować problemowego zwierza na balkon....i drążyć temat balkonu!
no litości...
Rozejrzyj się po ludziach na forum ..
kto tutaj przetrzymuje królika na balkonie i na dodatek uważa że ma on super warunki..???
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline marta22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 20, 2013, 22:56:46 pm »
Kurde czytajcie BYŁ problem nie JEST ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 23:00:07 pm wysłana przez marta22 »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 20, 2013, 23:55:02 pm »
Bardzo proszę o spokój. Osoby, które mają coś konstruktywnego do zaproponowania proszę o głosy, a wszelkie domysły proszę rozwiązywać w sposób kulturalny, czyli poprzez grzeczne zapytanie się.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy królika można cały czas trzymać na balkonie?
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 21, 2013, 00:38:57 am »
marta- niektóre króliki hodowlane przetrzymuje się w warunkach "na zewnątrz" cały rok- i owszem :)
Osobiście nie widzę nic strasznie złego w tym, aby nawet i miniaturka zamieszkała na balkonie, jeśli inaczej się nie da- ale wtedy należy jej zapewnić lepsze warunki niż mają króliki "hodowlane". Króliki wielkogabarytowe mogą przede wszystkim wyhodować sobie grubszą warstwę tkanki tłuszczowej chroniącej przed zimnem- czego nie próbowała bym z miniaturką. Zimą należy karmić bardziej kaloryczną karmą, ale broń boże nie robić z królika małego "chleba' z wielkim wolem tłuszczowym i malutką główką ;)

Jeśli chodzi o klatkę- klatka do całorocznego przetrzymywania królika powinna być osłonięta przynajmniej od trzech stron i ocieplona. To nieprawda, że w hodowlach trzyma się króliki w klatkach wyłącznie siatkowych- tak robią jedynie niedoświadczeni hodowcy. Królik jest zwierzęciem wrażliwym- zarówno na temperaturę jak i "przewianie" i w takich warunkach są spore upadki wśród zwierząt. Klatki siatkowe stosuje się w hodowlach zamkniętych (czyli w pomieszczeniach).

Ponieważ na balkonach często zawiewa tak czy siak- rozpatrzyła bym jakąś ochronę na pręty- tutaj się nie znam, ale widywałam np. takie plastikowe parawany itd.

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."