Porady > Opieka

Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie

(1/72) > >>

eisha:
Witam,
Chciałabym zagospodarować balkon, ale boję się że kupie roślinki bądź materiały które zaszkodzą króliczkowi.
Prosze osoby bardziej zorientowane o odpowiedz na kilka pytań.
Z góry bardzo dziękuje.

1. Jakie rośliny balkonowe nie są szkodliwe dla króliczków. Pytam o pelargonie słoneczniki rododendron.
2. Które osłonki na balkon wybrać? Wiklinowe, z kory, z bambusa.
3. Jaka trawa jest najbardziej odpowiednia dla królika? Chcę posadzić trawę w doniczkach - nie wiem jaką wybrać. Może zioła posadzić lepiej np. lawendę?
4. Co na podłogę? Teraz mam kafle może powinnam sztuczna trawę wybrać.
5. Czy króliczek może spać na balkonie w okresie letnim? Czy muszę mu jakoś klatkę przygotować.

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedz.
Pozdrawiam

MAS:
Z roślin które wymieniłaś pelargonie i rododendrony są trujące.Do zasiania w doniczkach zioła takie jak melisa,bazylia mięta oraz owies(szybko rośnie)Osłonki z materiałów naturalnych mogą być podgryzane(inne zresztą też)w marketach są takie gotowe i niedrogie,ale wybór jest duży.Królik musi mieć możliwość schronienia się przed słońcem,na balkonie powinien być też domek,gdzie królik mógłby się schronić w razie niepogody i dla odpoczynku.Sztuczna trawa jest niepotrzebna(kłuje w łapki),kawałek wykładziny wystarczy.Może przebywać też cały dzień.

Jadwinia:
ja bym tylko odradzała zostawianie królika na balkonie wychodzącym na ruchliwą ulicę albo nasłonecznionym.

eisha:
Bardzo dziękuję za odpowiedz. 
A mam jeszcze pytanie dotyczące takich mat na balkon. Widziałam wilklinowe, z gałązek oraz bambusowe.
Mam pytanie które z nich będą najbardziej wytrzymałe.
Wiem, że króliczek będzie je podgryzał, ale chciałabym wybrać te które "dadzą rade" jak najdłużej  :jezyczek:.

kasiek:
chyba bambus... najgrubszy i najbardziej śliski :D
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=3961.msg43878#msg43878 przeglądnij sobie ten temat i pooglądaj zdjęcia to króliki balkonowo- pokojowe :D jeśli napiszesz do Nuny to myślę że odpowie na wszystkie twoje pytania :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej