Autor Wątek: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża  (Przeczytany 58339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:19:15 pm »
A ja znalazłam takie coś, jako podłoże do klatki http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/podloze_dla_gryzoni/pozostale/maty/31415 - jeszcze nie stosowałam, na razie kładę na dno klatki zwykły podkład higieniczny , no ale u mnie żaden uszak tego nie drapał i nie jadł, za to oczekuję nowej królinki i właśnie się zastanawiam co położyć, jeśli okaże się kopaczem lub zżeraczem podkładu - stosował ktoś to cudo?
dawniej Basia i Franka

Offline CoToMa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1663
  • Płeć: Kobieta
  • Fundacja Azyl Nadziei
  • Lokalizacja: Opole city ;)
  • Moje króliki: Herbi i Natka
  • Na DT: 9 szczurasków
  • Pozostałe zwierzaki: 6 kotów, 12 szczurasó, 4 prosięcia, 4 ślimaki, patyczak, myszoskoczek
  • Za TM: Filcak, Precelek, Lawenda, Trąbek, Pasztet, Melisa, Bazylia, Trusia, koty i piesy
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 15, 2017, 22:24:42 pm »
Też sie ostatnio zastanawiałam jak sie sprawdza, gdybyś wypróbowała, to napisz co i jak

Offline BunnyBoo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
    • Informacje o zwierzakach domowych (głównie króliki, chomiki), dla ich opiekunów
  • Lokalizacja: Warszawa // Inowrocław
  • Moje króliki: Ellie- karzełek
  • Pozostałe zwierzaki: chomik syryjski
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:58:34 pm »
u mnie na spodzie jest podkład higieniczny, nie przekopuje go, nie gryzie. inne cuda jak ręczniki kocyki itd. są zabawkami dla niej- uczy je latać i takie tam xp
ostatnio na promocjach złapałam dywaniki chenille z antypoślizgową stroną dolną włoskami dł. jakieś 0,5cm, na podłogę to fajne bo się ma gdzie zaczepić w trakcie brykania i ścigania się z własnym cieniem xd przekopuje go, podgryza te "włoski" ale nie widać na nich kompletnie żadnego uszczerbku jak na razie, +można między te włoski jakieś nasionka czy drobne przysmaczki wrzucać i się troche pobawi zanim zje  :lajkonik:

Offline mybugs

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Słubice
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 03, 2017, 15:51:51 pm »
Hejka.
Dołączę się z chęcią do dyskusji. Otóż od pół roku używam dla mojego Victora granulatu ze słomy. Wcześniej kicał po drewnie. Nigdy bym mu nie podała zbrylającego! To masakra jakaś. Wiadomo, że króliki jak to one zawsze coś podjedzą, dlatego wyszukałam w necie, że najbardziej naturalne są ściółki ze słomy. U mnie sprawdzają się jak do tej pory najlepiej. A o pękających brzuszkach i jelitach już się naczytałam, więc jak zwierzak zje coś co się zbryla to musi być dla niego dramat  :(

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 15, 2017, 10:15:38 am »
Niby naturalnie dawno były zawsze chowane na słomie z trawy lub jakiejś delikatnej ściółce ale wtedy były to duże króliczki a nie często obecne miniaturki. Ja jestem za naturalnymi rozwiązaniami.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 04, 2017, 10:07:55 am »
Peppar nigdy nie mial nic na dnie klatki - tylko zwirek w kuwecie. a teraz hodowczyni Teimo mowila zebym dala cos na dno klatki najlepiej trociny niepylace. Troche juz sama zglupialam. doradzcie mi cos :)

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 04, 2017, 21:58:36 pm »
Moje zasiusiały swoje eleganckie maty, zaścieliły nimi kuwetki i nabobczyły na nie. A szkoda bo wszystko inne zjadają...

Offline Ste

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:23:11 pm »
Powoli szykuje sie do kupna nowej (o wieele) wiekszej klatki. Trusia juz podrosla przez miesiąc dosc widocznie. Prace mam taka ze na prawie caly dzień wychodzę a nie chcę zeby Truś sie meczyła w "celi". Nie mam miejsca na stancji zeby ustawić, czy zrobić box.. Jak tylko wracam, to najpierw ją wypuszczam a potem chodzi wszedzie za mną.
Mam problem jak królisię przekonać do swojego nowego lokum? Opcja szukaj nie dała satysfakcjonujacych odpowiedzi

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 05, 2017, 15:11:51 pm »
Jak klatka już będzie większa, to królisi na pewno nie trzeba będzie do niej zachęcać ;) Te ciekawskie stwory wszędzie lezą, czy chcemy, czy nie, więc i do klatki Trusia wejdzie z ciekawością :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html