Autor Wątek: Królik na dworze: spacery, przebywanie w ogrodzie, na balkonie  (Przeczytany 176116 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

eisha

  • Gość
Witam,
Chciałabym zagospodarować balkon, ale boję się że kupie roślinki bądź materiały które zaszkodzą króliczkowi.
Prosze osoby bardziej zorientowane o odpowiedz na kilka pytań.
Z góry bardzo dziękuje.

1. Jakie rośliny balkonowe nie są szkodliwe dla króliczków. Pytam o pelargonie słoneczniki rododendron.
2. Które osłonki na balkon wybrać? Wiklinowe, z kory, z bambusa.
3. Jaka trawa jest najbardziej odpowiednia dla królika? Chcę posadzić trawę w doniczkach - nie wiem jaką wybrać. Może zioła posadzić lepiej np. lawendę?
4. Co na podłogę? Teraz mam kafle może powinnam sztuczna trawę wybrać.
5. Czy króliczek może spać na balkonie w okresie letnim? Czy muszę mu jakoś klatkę przygotować.

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedz.
Pozdrawiam

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: KROLIK NA BALKONIE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2010, 14:03:04 pm »
Z roślin które wymieniłaś pelargonie i rododendrony są trujące.Do zasiania w doniczkach zioła takie jak melisa,bazylia mięta oraz owies(szybko rośnie)Osłonki z materiałów naturalnych mogą być podgryzane(inne zresztą też)w marketach są takie gotowe i niedrogie,ale wybór jest duży.Królik musi mieć możliwość schronienia się przed słońcem,na balkonie powinien być też domek,gdzie królik mógłby się schronić w razie niepogody i dla odpoczynku.Sztuczna trawa jest niepotrzebna(kłuje w łapki),kawałek wykładziny wystarczy.Może przebywać też cały dzień.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: KROLIK NA BALKONIE
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2010, 14:18:09 pm »
ja bym tylko odradzała zostawianie królika na balkonie wychodzącym na ruchliwą ulicę albo nasłonecznionym.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

eisha

  • Gość
Odp: KROLIK NA BALKONIE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2010, 14:45:32 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedz. 
A mam jeszcze pytanie dotyczące takich mat na balkon. Widziałam wilklinowe, z gałązek oraz bambusowe.
Mam pytanie które z nich będą najbardziej wytrzymałe.
Wiem, że króliczek będzie je podgryzał, ale chciałabym wybrać te które "dadzą rade" jak najdłużej  :jezyczek:.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: KROLIK NA BALKONIE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2010, 14:58:41 pm »
chyba bambus... najgrubszy i najbardziej śliski :D
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=3961.msg43878#msg43878 przeglądnij sobie ten temat i pooglądaj zdjęcia to króliki balkonowo- pokojowe :D jeśli napiszesz do Nuny to myślę że odpowie na wszystkie twoje pytania :D

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2010, 04:25:13 am »
Mam pytanie - jak opiekujecie się królikami w ogrodzie?  :hmmm

Mój znajmomy ma ogródek - raz wypuściłam tam Iskierkę, ale biegałam za nią jak opątana, ponieważ bałam się, że:
- zrobi dziurę pod płotem i przekopie się na drugą stronę
- za chwilę pojawi się niewiadomo skąd bezdomny kot
- podleci jakies ptaszysko i ją porwie
- osa ją pstryknie w okolicy oka.

Jednym słowem byłam jej cieniem. I z tego biegania za dużo nie miała, bo cały czas starałam się ją pilnować :wiking:
Nie wiem, może przesadzam z obawami, ale jak czułam tak postępowałam.
Chciałabym, aby króle sobie pobiegały, ale jak puszczę dwa razem, to nie będę w stanie ich ochronić.

Dlatego chcę wiedzieć czy macie jakoś specjalnie zabezpieczony ogród, siatki przeciwko ptakom, czy tez króliki wypuszczacie tylko w zagródkach, czy może macie inne patenty ? I jak się zachowujecie, wobec królasa w ogrodzie?:)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2010, 08:53:04 am »
Kicusia jest w zagródce , jak mam mniej czasu na pilnowanie. Zagrodka duża z zadaszeniem . Ale jak zobaczylam ,że pewnego razu oblazły ja mrówki , pelno ich wszędzie w tym roku . Zaczęłajm ja puszczac (zamykam wtedy psy w garazuy, i puszczam ja wolno. Chodzę za nia krok w krok , bo obawy mam takie same jak ty. Po godzinie dwóch  musze ja złapa , bo psy suię awanturuja . Puszczam ja do zagrodywtedy , ale z kolei ona jest niezadowolona, Mam tez zagródke mala na balkonie i tak rozłóżona ,że może  wychodzic kiedy chce, drzwi balkonowe otwieram. Ale nie przepada za takim plenerem.Owszem wyjdie , poleży i wraca.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:15:14 am »
Hmm.. Moje maja swobode calkowita prawie, pani siedzi na lawce tylko czasami oko podniesie i sprawdzi czy wsyzscy sa na swoich miejscach. Z Pysiem problemu nie ma bo on albo siedzi pod krzaczkiem albo troche pokica, nie ucieka.; a jesli nie ma go w polu widzenia to jak zawolam Pysiooooo to nie wiem jak on to robi ale nagle mi sie pokazuje, jakby chcial powiedziec "stara nie drzyj papy, jestem tutaj i mam sie dobrze" i leci dalej.
Z Flipem mam wiekszy problem, bo dziecko z adhd sie urodzilo i niestety lubi wedrowki .. ostatnio (czyt. w kwietniu) zakumplowal sie z naszym mlodym kotem i razem gdzies sobie lazili , wiec oczy dookola glowy, bo probuje isc na przod gdzie nie wolno bo nie ma takich szczelnych plotow.
Nie boje sie o ich bezpieczenstwo, bo u nas na ogrodzie bezpiecznie, tylko nasze koty chodza w dzien. Raz tylko nie wiem jakim cudem Pysio kolo oka mial kleszcza, pewnie od tego cholernego krzaczka pod ktorym zawsze siedzi.
Jak one wychodza na dwor to ja ide z nimi, nie zostawiam ich tam samych, ale zeby stosowac jakies specjalne zagrody czy cos to nie uzywamy.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:31:38 am »
ja wychodze z Nemoslawem do ogrodka i puszczam go wolno - chodzi sobie, biega, skacze, ja siedze na schodach i czytam ksiazke, a od czasu do czasu rzuce na niego okiem, czy aby nic zlego sie nie dzieje. plot jest obsadzony roslinkami, nawet nie podchodzi do nich. jesli musze wejsc na dluzej do domu, to stawiam zagrode, wkladam go do zagrody i znikam.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:35:19 am »
Moje króle są zagrodowe... mam dwie zagrody i tam je wkładam... w płocie jest za dużo dziur i boje się że by zwiały... a tak to sobie chodzą po zagródkach i wcinają trawę :) Zresztą mój pies nie dałby im spokoju :)

Inga

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2010, 11:37:07 am »
No to może ja się wypowiem, bo mam swój ogród.
Tata znalazł mi siatkę, bardzo długą i wysoką, niestety Karmel prześlizguje się między otworami. Często z nim wychodzę żeby sobie poskubał ziół i trawy. Pewnego razu poszłam urwać sobie winogron, patrzę, a tu Karmel za płotem  o_o  Ja w panikę, nie wiem co robić,  a ten jakby sam podjął decyzję: sam wrócił na posesję. Ogólnie czasami odczepiam dno klatki i stawiam same kratki na trawie i wpuszczam tam Karmela, wtedy mogę iść do domu i nie boję się go tak zostawić: on sobie skubie trawkę w zamknięciu, a ja mogę coś zrobić.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:00:51 pm »
A jak przyjdzie jakiś okoliczny kot i zacznie wkładać łapę przez kraty? Albo jakiś pies i zacznie szczekać? Albo królik podkopie się pod druty od kratki i da nogę?
Będę stała przy swoim: królików nie wolno zostawiać na dworze bez opieki - w czym by nie siedziały i jaki by to nie był ogród.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:13:16 pm »
Tylko że razem z królikiem zostawiam psa. Nigdy w życiu nie wpuści na działkę kota. Nienawidzi kotów - na prawdę nie wiem czemu. Nigdy żaden kot nic psu nie zrobił. Psa też raczej nie wpsuści, zresztą żaden pies by się nie prześlizgnął pod bramą. Poza tym na prawdę nie zostawiam królika na pół dnia - tylko na parę minut.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:33:27 pm »
A jak zosatwiacie w zagródkach, klatkach nie boicie się, ze zrobi podkop ?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2010, 14:10:07 pm »
ja mialam nadzieje, ze on zrobi podkop - ze zobacze kopiacego krolika, a on nic ;] pogrzebie lapa w ziemi tak na samej powierzchni, po czym sie przewroci na plecki przy boku zagrody, zamknie oko i spi ;]

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2010, 14:29:00 pm »
Tylko że razem z królikiem zostawiam psa. Nigdy w życiu nie wpuści na działkę kota. Nienawidzi kotów - na prawdę nie wiem czemu. Nigdy żaden kot nic psu nie zrobił. Psa też raczej nie wpsuści, zresztą żaden pies by się nie prześlizgnął pod bramą. Poza tym na prawdę nie zostawiam królika na pół dnia - tylko na parę minut.

W innym temacie napisałaś, że okoliczne koty zrobiły sobie kuwetę z piaskownicy, którą masz w ogrodzie?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:03:26 pm »
Tylko że razem z królikiem zostawiam psa. Nigdy w życiu nie wpuści na działkę kota. Nienawidzi kotów - na prawdę nie wiem czemu. Nigdy żaden kot nic psu nie zrobił. Psa też raczej nie wpsuści, zresztą żaden pies by się nie prześlizgnął pod bramą. Poza tym na prawdę nie zostawiam królika na pół dnia - tylko na parę minut.

A ja bym się bała, że mojemu psu "odbije" i zechce pobawić się z królikiem- na przykład przewróci górę od klatki.
Uwierz mi, pies nie jest żadną przeszkodą dla kota- pies może być czymś zajęty, i nawet nie zauważy, że kot wszedł na teren ;) I to mówi kociara z długim stażem  :diabelek

Co do samych kotów- moje królików nie ruszą, bo się za bardzo boją( Axelek podziabał wszystkie koty, gdy chciały sprawdzić, kto to jest). Obce też raczej nie wchodzą na mój ogród, ale to różnie bywa.
Co do mojego wypuszczania na dwór królików- zagródka-królik do zagrody- na górę siatka- obok mój leżaczek- i siedzimy. A po jakimś czasie zmiana królików  :diabelek
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:51:36 pm »
A nie myślałyście, żeby same zrobić coś mega ogromnego dla króli ?:) Takiego bardziej bezpiecznego?:)
Chodzi mi o większą powierzchnię do biegania :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:09:53 pm »
Jak najbardziej można i na pewno uszom się spodoba - ale nawet wtedy nie zostawiamy ich samych. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Królik w ogrodzie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:25:20 pm »
Ja zrobiłam.Ok.25m2 terenu ogrodziłam siatką 1,2 m wysoką,końce jej zabetonowałam tak ok 30 cm w głąb.Pod furtką też betonowy próg przeciw kopaczom.Ale u mnie wszystkie kopacze za TM.Myślę jeszcze o zabezpieczeniu siatką od góry jakby jakiemuś bocianowi zachciało się zmienić dietę na Helenkę.Tyle,że dla niektórych króli tj.Tymona tak ogrodzony teren to nic ciekawego.